Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek


Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2521 dnia: Lipiec 15, 2014, 10:00:45 pm »
http://www.atomcomics.pl/pl/p/DC-UNIVERSE-BY-ALAN-MOORE-HC/2309 HC 304strony, jest Killing Joke na liście.
http://www.atomcomics.pl/pl/p/DC-UNIVERSE-BY-ALAN-MOORE-TP/11472 TPB 464strony, nie ma Killing Joke...
I bądź tu człowieku mądry.
...może w jakichś jeszcze nowszych wydaniach znów powrócili do Zabójczego Żartu... ale wydaje mi się, że nie. Popatrz tu: http://multiversum.pl/p/1061/38484/dc-universe-by-alan-moore-sc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html  Nie ma Zabójczego Żartu ani w opisie, ani w rycinach na tylnej stronie okładki.
Zresztą, w sumie i ta wersja ma swoje plusy - nie ma Zabójczego Żartu, ale są te Voo-Doo i Deathblow (poziom ZŻ to pewnie nie jest, ale co Morre to Moore) i okładka też w sumie całkiem niezła... :wink:

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2522 dnia: Lipiec 15, 2014, 10:10:09 pm »
ale co Morre to Moore
To przeczytaj jego rzeczy z Image (np. Spawn/WildC.A.T.s) to się bardzo zdziwisz. I nie pozytywnie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2523 dnia: Lipiec 15, 2014, 10:10:39 pm »
Znalazłem okazuje się, że DC wydrukowało trzy różne Moorea zbiory i chyba to są jedyne warianty, niezależnie czy HC czy TPB:

Across the DC Universe:  The DC Universe Stories of Alan Moore (2003; no Killing Joke)
DC Universe:  The Stories of Alan Moore (2006; Killing Joke included)
DC Universe by Alan Moore (2012; no Killing Joke)

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2524 dnia: Lipiec 15, 2014, 10:31:06 pm »
Znalazłem okazuje się, że DC wydrukowało trzy różne Moorea zbiory i chyba to są jedyne warianty, niezależnie czy HC czy TPB:

Across the DC Universe:  The DC Universe Stories of Alan Moore (2003; no Killing Joke)
DC Universe:  The Stories of Alan Moore (2006; Killing Joke included)
DC Universe by Alan Moore (2012; no Killing Joke)
1. wydanie ("Across...") nie ma też "Whatever Happened..."

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2525 dnia: Lipiec 16, 2014, 04:05:38 pm »
Okazuje się, że "Batman: Endgame", wraz z poprzedzającym go zeszytem wprowadzającym w wydarzenia z "Batman: Eternal", będą się toczyć... po zakończeniu "Batman: Eternal". To będzie ciekawe.

http://www.newsarama.com/21585-scott-snyder-explains-endgame-batman-s-jump-to-post-eternal-continuity.html
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2526 dnia: Lipiec 16, 2014, 06:42:23 pm »
Świetnie czytało się nowego Batka, a mianowicie Człowieka, który się śmieje. Pierwsza historia bardzo dobra, druga niezła. Egmont fajnie to zgrał z ponownym wydaniem Zabójczego Żartu, oba komiksy się zazębiają. Pierwsze spotkanie Batmana z Jokerem wypadło interesująco i z pazurem. Więcej takich historii! :wink:

Offline Johnson

Odp: Batman
« Odpowiedź #2527 dnia: Lipiec 17, 2014, 08:15:11 pm »

Poniżej lekkie spoilery z trzeciego tomu Detective Comics. Ostrzegam.

Przeczytałem sobie "Imperium Pingwina". Generalnie spoko, złe to nie było. Rysunki bardzo fajne, jest na czym zawiesić oko, aczkolwiek patrząc po tych czarno-białych wersjach okładek, to stwierdzam, że wolę Jasona Faboka właśnie w wersji black and white. Chciałbym kiedyś jakiś cały zeszyt zobaczyć rysowany przez niego bez kolorów. Może kiedyś się załapie do którejś z antologii "Batman: Black & White".


Ależ ten Batman jest teraz naszpikowany techniką. Takie czasy, wiem, ale chyba nie do końca mi to pasuje. Ostatnio czytałem troszkę starszych Batmanów, a jak się przerzuciłem na "Imperium Pingwina", to wydaje mi się, że ten dzisiejszy Batman już by sobie w Gotham nie poradził bez gadżetów. Latają koło niego jakieś sondy i sondują... Kiedyś opierał się mocom Poison Ivy dzięki sile woli lub filtrom w nosie lub na ustach. Dzisiaj instaluje sobie w masce jakiś stroboskop coś tam, od którego "łeb mu pęka", ale nic to. Ważne, że jest kolejny super gadżet... Kiedyś do takich zbirów przetrzymujących zakładników dostałby się jakoś od tyłu zdejmując ich po cichu. Dzisiaj, Batman stosuje frontalny atak lecąc na jetpacku z giwerą strzelającą Batarangami... Kiedyś potrafił załatwić Clayface'a z miejsca. Dzisiaj od niego ucieka mówiąc "nie mam sprzętu" i wraca odziany w jakąś super hiper zbroję z kolejną giwerą...


Szkoda, że scenarzysta nie pociągnął do końca wątku Ghostdragons. Niby tacy nieustępliwi i "nigdy nie rezygnują ze zlecenia i nie przyjmują porażki" jednak już dalej nie polowali na Wayne'a ani nie chcieli zemścić się na Cobblepocie. Po prostu zniknęli. Szkoda, bo ja sobie zawsze lubię popatrzeć na walczącego Nietoperza z jakimiś ninja. Zdziwiło mnie jeszcze, że aby powstrzymać Poison Ivy w tej fabryce, Batman przyjechał na miejsce Batmobilem, a po całej akcji już tym Batmobilem nie odjechał, lecz odfrunął samolotem. Moim zdaniem to niedopatrzenie scenarzysty, bo nie sądzę, żeby Batplane non stop za nim latał gdy tylko Batman jest w mieście.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2528 dnia: Lipiec 17, 2014, 08:42:41 pm »
Batman zawsze korzystał z technologii wyprzedzającej nasze czasy, ale fakt, w New 52 jest to robione aż do przesady i nieraz o tym wspominam jako negatywne walory. W Detecvtive Comics mnie to nie drażniło, jak w Batmanie Snydera.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Johnson

Odp: Batman
« Odpowiedź #2529 dnia: Lipiec 17, 2014, 09:17:00 pm »
Zgadza się. "Korzystał". Tutaj się praktycznie na nich opiera i ciężko jest mi sobie wyobrazić co on by zrobił gdyby nie miał tego sprzętu. One nie są już dodatkiem. Może i się troszkę czepiam, ale ja wolę takiego Batmana jak z "Człowieka, który się śmieje", gdzie, moim zdaniem, zostało tam pokazane idealne śledztwo i metody pracy bez tak wyrafinowanego sprzętu. Tam przeglądał tradycyjne papierowe mapy kanałów. Teraz taka mapa wyświetliłaby mu się przed oczami jak w grze video.


A jak czytam, że kolejny tom Detective Comics będzie skupiał się na
Spoiler: pokaż
potyczce z przeciwnikiem dysponującym lepszym sprzętem niż Batman
to trochę kręcę nosem. Będzie uczta dla techno maniaków.

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #2530 dnia: Lipiec 17, 2014, 09:26:18 pm »
to trochę kręcę nosem
No właśnie, jest szansa że będzie musiał zastosować więcej "starodawnych" metod i ostatecznie wyjdzie na Twoje  :razz:

Offline Johnson

Odp: Batman
« Odpowiedź #2531 dnia: Lipiec 17, 2014, 10:47:50 pm »
To by było ciekawe, aczkolwiek tak się raczej nie stanie. W recenzji na DC Comics.pl przeczytałem, że w  4 tomie Detective Comics
Spoiler: pokaż
walka polega na patencie kto wyciągnie większą armatę
. Pozostaje mi więc czytać starsze komiksy z Batmanem - co w sumie robię...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2532 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:08:23 pm »
Zapoznałem się wreszcie z Zabójczym Żartem w nowej wersji. I, prawdopodobnie z uwagi na fakt, iż TM-Semicowy to:
a) jeden z moich pierwszych komiksów
b) czytałem go milion razy
to ta nowa wersja wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Nie przekonują mnie stonowane kolory. Nie przekonuje mnie nowe tłumaczenie (tamto było takie smaczne!) - momentami odnosiłem wrażenie, że tłumacz nieco na siłę starał się kreować inne zdania niż te z Batmana 1/1991.
A na domiar złego zabrali ten mega sugestywny całostronicowy kadr z końca (powtórzenie ostatniego kadru - krople deszczu uderzające w wodę).

Posłowie Bollanda nic nie wnosi (a szkoda). A "Niewinny człowiek" był już zdaje się w Batman: Black & White, gdzie również wyglądał zacniej. Do tego tutaj wrzucony jest totalnie na siłę i po prostu nie pasuje. Ni to nawiązanie, ni epilog...

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2533 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:27:39 pm »
Do tego tutaj wrzucony jest totalnie na siłę i po prostu nie pasuje. Ni to nawiązanie, ni epilog...

Jak pewnie widać na poprzednich stronach wątku też miałem z tym problem, nie wiedziałem o co chodzi, czy to się do czegoś odnosi i czy to ma jakis sens...

Ja natomiast przeczytalem wczoraj dwa tomy Batmana 1 i 2 i musze przyznać, że tom 1 bardzo mi się spodobał. Drugi też ciekawy jednak w pierwszym coś jest, wciągnął mnie konkretnie, dziś zacznę tom 3 i zobaczymy jak ten wypadnie na tle 1 i 2. We wrześniu premiera czwartego tomu, mam nadzieję, że również nie zawiedzie.

Offline Johnson

Odp: Batman
« Odpowiedź #2534 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:36:06 pm »
Zdaje się, że wrzucenie "Niewinnego człowieka" do "Zabójczego Żartu" zostało zrobione tylko po to, by powiększyć objętość komiksu. Sama historia z Jokerem, to trochę mało stron jak na takie ekskluzywne i bajeranckie wydanie, którym przecież KJ miało być. Podobna sytuacja miała miejsce przy "Made of Wood" i "The man who laughs". Jakkolwiek bardzo lubię te dwie dodatkowe historie, to zgadzam się, że zamiast tego, lepiej byłoby zamieścić jakieś dodatki skupiające się na "głównej" historii.