trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Batman
« Odpowiedź #2610 dnia: Sierpień 12, 2014, 09:44:29 pm »
W sumie to ma sens. Dzieki.

Offline Piyer

Odp: Batman
« Odpowiedź #2611 dnia: Sierpień 15, 2014, 11:26:54 pm »
Dzieki panowie za odpowiedzi i porady panowie. Ostatecznie zakupiłem "Trybunał sów" ( "Miasto sów" kupie jak bedzie dodruk) oraz "Detective Comics:Oblicza Śmierci" (które udało mi sie nabyc za smieszną cene "40zł"). Po lekturze komiksów postaram sie podzielić wrażeniami. Pozdrawiam

Offline Nick Jackolson

Odp: Batman
« Odpowiedź #2612 dnia: Sierpień 16, 2014, 08:22:33 am »
Dzieki panowie za odpowiedzi i porady panowie. Ostatecznie zakupiłem "Trybunał sów" ( "Miasto sów" kupie jak bedzie dodruk) oraz "Detective Comics:Oblicza Śmierci" (które udało mi sie nabyc za smieszną cene "40zł"). Po lekturze komiksów postaram sie podzielić wrażeniami. Pozdrawiam

Na oblicza śmierci się tylko nie nastawiaj, przeczytałem 20 stron i wystawiłem na allegro :) Głupota totalna.

Miasto - bomba

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #2613 dnia: Sierpień 16, 2014, 11:35:02 am »
Ed Brubaker i Batman - jestem na tak.
"Człowiek, który się śmieje" przewidywalny, ale napięcie w czasie lektury bardzo odczuwalne - tak umiejętnie Brubaker i Mahnke tkają tę opowieść. Świetny jest moment, kiedy Wayne zaczyna rozumieć motywy Jokera (z wiadomych przyczyn), sam odkrywając w sobie niepokojące pokłady. Tak w ogóle uważam, że "Człowiek..." w ukazywaniu Batmana i Jokera w tym szczególnym psychologicznym klinczu znacznie przewyższa "Zabójczy żart", pod tym względem przereklamowany i efekciarski.
"Z drewna zrobiony" to równie udana historia. Po rysunkach z "Człowieka..." bardzo miłą odmianą była "czysta" kreska Patricka Zirchera, mająca w sobie coś z ducha retro. A Brubaker naprawdę mnie tutaj zaskoczył swoją odwagą, pokazując Wayne'a jako trochę nadętego bubka, kiedy ten sili się na złośliwość wobec Alana Scotta ("Wydaje mi się, że tego rodzaju zbrodnia po prostu cię przerasta") i potem pyszni się swoimi detektywistycznymi umiejętnościami. Przyznam, że było to na granicy mojej tolerancji. :) Fajny cytat z "Matrixa" w irlandzkiej knajpie. I jeszcze pytanie - UWAGA, SPOILER! - koniec końców Seamus Sullivan i jego wnuk nie zdawali sobie sprawy, na czym polega słabość Green Lanterna, prawda? Napis "z drewna zrobiony" miał nawiązywać tylko do tej konkretnej sytuacji, kiedy Green Lantern został pokonany drewnianą pałką, nie wzbudzając u Sullivanów dalej idących wniosków? Jak sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2014, 11:45:26 am wysłana przez Dariusz Hallmann »

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Batman
« Odpowiedź #2614 dnia: Sierpień 18, 2014, 12:35:07 pm »
Ja dzis wyrwalem Batman Hush tom 1. Mam nadzieje ze jest warty tych pieniedzy :) napisze jak przeczytam.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2615 dnia: Sierpień 18, 2014, 01:10:53 pm »
To zależy, czego oczekujesz po komiksach z Batmanem. Dla mnie to nie jest więcej warte niż okładkowa.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2616 dnia: Sierpień 18, 2014, 01:14:52 pm »
Ja dzis wyrwalem Batman Hush tom 1. Mam nadzieje ze jest warty tych pieniedzy :smile: napisze jak przeczytam.
A tak z ciekawości - jakie to były pieniądze? ;)

Offline KomiksyPolska

Odp: Batman
« Odpowiedź #2617 dnia: Sierpień 18, 2014, 02:16:44 pm »
Trybunału sów nie mam, ale czytałem i bardzo mi się spodobał. Jeżeli ktoś nie czytał ppolecam. czytałem tylko pierwszy tom, ale z chęcią bym przeczytał 2 i 3.
Zabójczego żartu niestety "nie mam", a może raczej nie mam tego z egmontu, bo mam ten z TM-Semic. On również spodobał mi się poza kolorystyką, ale jak wiadomo kolory zostały wznowione.

Jak na razie czekam tylko nad tym jak stworzą kolekcję DC w Polsce, o ile stworzą

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Batman
« Odpowiedź #2618 dnia: Sierpień 18, 2014, 03:34:45 pm »
A tak z ciekawości - jakie to były pieniądze? :wink:


90zl + wysylka. Drogo to? Bo przeszukuje regularnie Alledrogo i nie moglem znalezc, teraz pozostaje szukac tomu 2-ego.

A jesli chodzi o Miasto Sów i Trybnuał Sów to wypas, zaluje ze jak przeczytalem to sprzedalem bo teraz znowu przeplace :|

EDIT: Jednak troszku przeplacilem bo widze ze na Alledrogo jest Tom 1 za 75 zl :/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2014, 04:05:07 pm wysłana przez Gawin »

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2619 dnia: Sierpień 18, 2014, 03:46:25 pm »

90zl + wysylka. Drogo to? Bo przeszukuje regularnie Alledrogo i nie moglem znalezc, teraz pozostaje szukac tomu 2-ego.

A jesli chodzi o Miasto Sów i Trybnuał Sów to wypas, zaluje ze jak przeczytalem to sprzedalem bo teraz znowu przeplace :neutral:
Jeśli chodzi o Hush to chyba mniej więcej takie są ceny... przy czym 2 tom chyba zazwyczaj jest trochę droższy niż 1 (jedynkę kiedyś widywałem po 70-80) :)
Jeśli chodzi o Batki z New 52 to Egmont ma ponoć zrobić dodruk pierwszych tomów, więc na Twoim miejscu poczekałbym trochę ;)

Offline raskoks

Odp: Batman
« Odpowiedź #2620 dnia: Sierpień 19, 2014, 12:19:44 pm »

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Batman
« Odpowiedź #2621 dnia: Sierpień 20, 2014, 09:23:23 am »
Pewnie dlatego ze nie ma problemu z dostepnoscia ale nie wazne.


Przeczytalem Tom 1 i mam pytanie skad sie tam wzial super pies?  :???:  do tego momentu calkiem dobrze sie czytalo ale nie specjalnie przepadam za tego typu udziwnieniami.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2622 dnia: Sierpień 20, 2014, 01:15:15 pm »
W Hushu był Krypto? Nawet tego nie pamiętam. W każdym razie, to pies Supermana z Kryptonu, dzieło połowy lat 50-tych istniejące do dziś.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline islandclaws

Odp: Batman
« Odpowiedź #2623 dnia: Sierpień 21, 2014, 11:14:09 am »
mam takie pytanie. wszędzie gdzie tylko patrzyłem, to Batman: Śmierć rodziny wygląda tak samo. Mój egz wygląda z kolei tak:

oprócz okładki są jakieś różnice ? w normalnym wydaniu też grzbiet jest biały ?

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2624 dnia: Sierpień 21, 2014, 11:19:18 am »
A gdzie masz obwolutę? (po nałożeniu wygląda mniej więcej tak: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,313.msg1241822.html#msg1241822 - tutaj wydanie oryginalne).
Bez obwoluty jest tak jak na zdjęciu (grzbiet komiksu jest biały).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---