trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #2775 dnia: Październik 20, 2014, 06:59:30 pm »
A ja nie rozumiem jak można zachwycić się "Długim Halloween" i być rozczarowanym "Mrocznym zwycięstwem". Chyba jedynie na zasadzie, że oba są zbyt podobne, a po drugiej części oczekiwało się czegoś zupełnie innego niż część pierwsza. Mam wrażenie, że jeżeli chodzi o konstrukcję fabuły, czy stronę graficzną, to te same pochwały jak i zarzuty, można kierować pod adresem obu tych komiksów.

fabuła w DV momentami kuleje:

chociażby motyw jak jeden z elitarnych gliniarzy Gordona w dzień, kiedy wszyscy wiedzą, że grasuje morderca,idzie sobie pod prysznic, nie zamyka drzwi, nie ma broni pod ręką (chociaż ostatnio ukatrupili mu 1 lub 2 osoby z brygady), jakby nie wiedział, że w ten dzień wszystko się może zdarzyć...

poza tym LH był w moim odczuciu jednak bardziej klimatyczny

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2776 dnia: Październik 20, 2014, 07:17:37 pm »
fabuła w DV momentami kuleje

Dla chcącego nic trudnego. Długiego Halloween też można się przyczepić.

A co sądzicie o tym? Fajne zestawienie.

http://www.batcave.com.pl/2014/10/top-10-komiksow-z-batmanem-ktore-powinny-pojawic-sie-w-polsce/

Kilka z tych tytułów też mam na liście tego co Egmont/Mucha Comics mogłyby wydać. Czy wręcz powinny.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2777 dnia: Październik 20, 2014, 07:29:03 pm »
Fajne zestawienie. Co do tytułów, to myślę, że:
Black Mirror: TAK - najlepsza rzecz, jaką Snyder napisał jak dotąd o Batmanie.
Earth One: świetne czytadło, lepsza wizja nowoczesnego batmana niż w N52. Niestety trochę za bardzo czuć, że to dopiero wstęp. Można poczekać z wydaniem na więcej tomów, chociażby po to, żeby się przekonać czy poziom się utrzyma.
Mad Monk i Monster Men: przeciętne historie. Szpece od historii Batmana się nimi zachwycają, ale dla mnie to szarość i przeciętność.

Pełen run Morrisona to by było fajne. A na pewno lepsze niż jakieś odpryski N52 pokroju Dark Knight czy Szpona.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2778 dnia: Październik 20, 2014, 07:37:44 pm »
Mad Monk i Monster Men: przeciętne historie. Szpece od historii Batmana się nimi zachwycają, ale dla mnie to szarość i przeciętność.

Tak? Ja właśnie bardzo chciałbym to przeczytać, bo podoba mi się Batman Wagnera odkąd przeczytałem jego historię w "Black and White" i "Twarze", poza tym najbardziej lubię Mrocznego Rycerza z pierwszych lat kariery, z "Roku pierwszego", z "LH", "DV", z "Legends of the Dark Knight"...

Pełen run Morrisona to by było fajne. A na pewno lepsze niż jakieś odpryski N52 pokroju Dark Knight czy Szpona.

W miejsce tych Szponów, Dark Knight i co tam jeszcze wrzucą z New52, wolałbym Gotham Central i No Mans Land.

Offline Koro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2779 dnia: Październik 20, 2014, 07:40:36 pm »
Batman Morrisona? Przecież tego bez tabletek nie da się czytać... Serio, jest mnóstwo lepszych komiksów z Batman od tego "dzieła" szalonego szkota. Jak dla mnie to jeden wielki bełkot.

Gotham Central-jak najbardziej tak, wydaje mi się ze w Polsce ta seria świetnie by sie przyjela.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2780 dnia: Październik 20, 2014, 07:44:56 pm »
Gotham Central nie znam, ale ufając Waszej ocenie i Internetowi :wink: wygląda to na doskonały wybór. No Mans Land jest trochę za długie (choć z drugiej strony chciałbym run Morrisona - cóż, drobna niekonsekwencja w moim toku rozumowania :lol: ) i poziom lubi tam robić pełne sinusoidy.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2781 dnia: Październik 20, 2014, 07:47:21 pm »
Gotham Central nie znam, ale ufając Waszej ocenie i Internetowi :wink: wygląda to na doskonały wybór.


Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2782 dnia: Październik 20, 2014, 07:53:08 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=8D0EBkInud4
Ten Pan nie docenia Powrotu Mrocznego Rycerza, więc mu nie ufam. :lol:

Offline spence

Odp: Batman
« Odpowiedź #2783 dnia: Październik 20, 2014, 08:02:52 pm »
Jak Catwoman jest komiksem lepszym od Mrocznego Zwycięstwa, to ja jestem święty turecki.
Przeca to opinia Dariusza D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #2784 dnia: Październik 20, 2014, 08:17:52 pm »
Dla chcącego nic trudnego. Długiego Halloween też można się przyczepić.

tylko widzisz jak czytałem LH, to byłem tak wciągnięty, że żadnych tak oczywistych baboli nie wyłapałem ;)

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2785 dnia: Październik 20, 2014, 08:19:22 pm »
BTW chyba na dniach w usa ukaze sie absolute runu morrisona
Kiedys chcialbym przytulic komplet Legends of the dark knight, takie tam uszate marzenie  :razz:
pzdr
ps w Gotham central prawie nie ma batsa wiec nie jest to chyba za dobra propozycja.  :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2786 dnia: Październik 20, 2014, 08:22:55 pm »
BTW chyba na dniach w usa ukaze sie absolute runu morrisona
Dokładnie wydanie Absolute runu Batman: Incorporated (zarówno sprzed N52 jak i po N52). Jest na liście do zakupu. :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2787 dnia: Październik 20, 2014, 08:28:15 pm »
tylko widzisz jak czytałem LH, to byłem tak wciągnięty, że żadnych tak oczywistych baboli nie wyłapałem ;)

No rozumiem, podobnie pewnie miał też Dariusz. Mimo wszystko dziwi mnie to, bo dla mnie, i patrząc na przeróżne bat-zestawienia, dla wielu czytelników również, LH i DV są równie znakomitymi komiksami.

Kiedys chcialbym przytulic komplet Legends of the dark knight, takie tam uszate marzenie  :razz:
pzdr

O tak, też o tym marzę. Dziwne, że w ostatnich latach nie wydają tego w wydaniach zbiorczych. Oczywiście pomijając kilka historii jak "Venom", "Faces", "Prey", czy "Gothic".

ps w Gotham central prawie nie ma batsa wiec nie jest to chyba za dobra propozycja.  :biggrin:

No wiesz, w "Jokerze" i "Catwoman" też prawie go nie było, a wydali. Ze względu na powiązania z Batmanem i Gotham w ramach Nowego DC Comics wydają "All Star Western" i "Szpona" - w pierwszym z nich w ogóle nie ma Batmana, w drugim nie wiem, bo jeszcze nie czytałem. Poza tym, mamy serial "Gotham" w którym Batmana nie ma, więc kto wie, jeśli serial odniósłby sukces...

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2788 dnia: Październik 20, 2014, 08:31:06 pm »
Dzięki za komentarze co do filmiku, fajnie wiedzieć, że nie jestem sam w swoich oczekiwaniach :)

Ten Pan nie docenia Powrotu Mrocznego Rycerza, więc mu nie ufam. :lol:

W przypadku Gotham Central możesz mu zaufać. To jest świetny komiks.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2789 dnia: Październik 20, 2014, 08:36:14 pm »
Dzięki za komentarze co do filmiku, fajnie wiedzieć, że nie jestem sam w swoich oczekiwaniach :smile:
Dzieki za filmik. Raz, że dobry, a dwa, że takie zestawienia zawsze są ciekawym przyczynkiem do dyskusji.
W przypadku Gotham Central możesz mu zaufać.
Wiem, stąd moja emotka na końcu komentarza. :wink:

No rozumiem, podobnie pewnie miał też Dariusz. Mimo wszystko dziwi mnie to, bo dla mnie, i patrząc na przeróżne bat-zestawienia, dla wielu czytelników również, LH i DV są równie znakomitymi komiksami.
Dla mnie również LH i DV są komiksami z tej samej, wysokiej, półki. Za to w porównaniu z nimi Catwoman odstaje in minus.