trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2835 dnia: Listopad 12, 2014, 12:06:04 am »
Myślicie że jest szansa na nowe wydanie Black & White 1 i 2 u nas czy jednak zostaje zakup starej wersji za sporo kasy?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2836 dnia: Listopad 12, 2014, 12:30:10 am »
Należy miec na uwadze, ze są dwa B&W, w skład każdego wchodzą 2 częsci (czyli razem są 4 komiksy). Pierwszy B&W został wydany przez Semic, drugi zas prze Egmont. Tak czy owak, nie wydaje mi się, żeby ktos zamierzał to ponownie u nas wydawać.

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2837 dnia: Listopad 12, 2014, 12:35:33 am »
Według mnie w najbliższym czasie nie, bo już i tak mamy zatrzęsienie tytułów z Batmanem. Osobiście odradzam przepłacanie na Allegro i po prostu sięgnięcie po wydania anglojęzyczne w komiksy.info.pl (mail do sprzedawcy) lub Atom Comics. W USA na chwilę obecną są trzy tomy, a czwarty wychodzi w styczniu.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2838 dnia: Listopad 12, 2014, 12:51:12 am »
Jak bym dobrze władał językiem angielskim to pewnie wogóle bym tego pytania nie zadał.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2839 dnia: Listopad 12, 2014, 07:45:14 am »
Jak bym dobrze władał językiem angielskim to pewnie wogóle bym tego pytania nie zadał.
Polski też można podszlifować :)

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2840 dnia: Listopad 12, 2014, 09:00:36 am »
Do czytania anglojęzycznych mainstreamowych komiksów nie potrzebna jest dobra znajomość języka angielskiego. Wystarczą podstawy i chęci. Najlepiej podszkala się język czytając coś co się lubi.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2841 dnia: Listopad 12, 2014, 12:09:10 pm »
Archie jestem na etapie nauki i już walczę z jednym komiksem + słownik :)

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2842 dnia: Listopad 12, 2014, 12:44:53 pm »
Ok, powodzenia :-). Co wziąłeś na pierwszy ogień?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2843 dnia: Listopad 12, 2014, 01:06:39 pm »
300- Miller'a ze względu na to że bardzo dobrze znam film oraz w najbliższym czasie Dark Avengers które zostało mi polecone na tym forum ze względu na dość łatwy język.

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2844 dnia: Listopad 12, 2014, 01:32:07 pm »
Dark Avengers to dobry wybór. Z Batmana prostym językiem są napisane The Monster Men oraz Mad Monk.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2845 dnia: Listopad 12, 2014, 02:12:22 pm »
Dzięki wpisałem na listę.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2846 dnia: Listopad 12, 2014, 03:18:57 pm »
[...] Najlepiej podszkala się język czytając coś co się lubi.
Takie moje małe OT, ale w zw. z powyższym stwierdzeniem Archiego przypomina mi się, jak bardzo dawno, kierując się tą zasadą, na "pierwszy ogień" wziałem dzieła zebrane Edgara Allana Poe w oryginale, bo bardzo Poe'a lubilem po polsku :lol: Naprawde tak było.

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #2847 dnia: Listopad 19, 2014, 03:46:26 am »
 W kontekście tego co w tej chwili jest w tym wątku na tapecie moja wypowiedź będzie z czapy, ale że temat ogólnie o batku to wrzucę trzy grosze, w nadziei, że ktoś miał podobne odczucia do mnie.

Zabrałem się w końcu za lekturę wychwalanego „Long Halloween” i uczucia ma co najmniej mieszane. Rysunki Tima Sale uwielbiam. Tu jest nie inaczej – Batman, Gordon, mafiozi, światło/cień - cacko. Niestety, super łotry w jego wykonaniu to albo nieporozumienie (Catwoman, Ivy, Joker - no dobra, ten ostatni nawet obleci) albo żałosny żart (design właściwie wszystkich pozostałych).
Fabuła to podobna para kaloszy. Jest klimat, jest sprawna narracja, jest interesujący początek intrygi.
Spoiler: pokaż
Problematyczne jest dla mnie umieszczenie w tej historii super łotrów. O ile obecność Calendar Mana, Catwoman, czy Poison Ivy jest faktycznie fabularnie uzasadniona, o tyle obecność pozostałych nie jest. Ot, nowy odcinek, nowy monster of the week. Słabe. Zwłaszcza, że historia miała potencjał na naprawdę gesty, noir'owy kryminał. Zamiast tego mamy Batka ganiającego menażerie cudaków. To raz. Dwa – zero w tej historii Batmana jako najbłyskotliwszego detektywa. Intryga rozwiązuje się sama, w najbardziej żałosny z możliwych sposobów- podwójnym deus ex machina. I o ile bez większego zgrzytu zębów łykam niedocenionego synalka w roli Holiday'a, o tyle druga rewelacja – Mrs. Dent przekracza poziom mojej tolerancji na durnoty. Nawet w superhero.

Czytało się - poza końcówką - przyjemnie, ale zachwytów nad tym komiksem przyznam nie rozumiem.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2848 dnia: Listopad 19, 2014, 05:24:50 am »
Ja nigdy nie zrozumiem tego, że ktoś nie rozumie zachwytów nad czymś. Dany (w tym przypadku) komiks może komuś nie podpaść, nie trafić w gusta (np. dotyczące rysunków, fabuły, rozwiązań artystycznych - ok. Ale naprawdę nie rozumiesz, że wymienione przez ciebie minusy mogą być plusami? To naprawdę nie do ogarnięcia, że klimat noir unoszący się nad całym komiksem jest ważniejszy od logiki narracyjnej i że ma swoich wielbicieli? Że rozwiązanie historii samej przez się wskazuje w tym przypadku na słabość Batmana-detektywa i co też może się podobać.
Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy piszą że czegoś nie rozumieją... W tym przypadku brzmi to, jakby większość była idiotami.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2849 dnia: Listopad 19, 2014, 06:09:26 am »
tokage, w kontekście tożsamości zabójcy
Spoiler: pokaż
Są różne teorie na jego temat. Ja jestem bardzo przychylny opinii, którą ktoś tu kiedyś linkował, polecam przeczytać - http://tinyurl.com/lw34byz
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2014, 06:14:32 am wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru