Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2970 dnia: Grudzień 30, 2014, 11:44:49 pm »
Kupił już ktoś te figurki: https://www.eaglemoss-shop.com/poland/fulldetails/1718 ? Przydałaby się jakaś informacja odnośnie jakości.

Kurczę, jak dla mnie za drogo. Fanem Batmana jestem, i owszem, ale prawie 300 stówki za takie nieruchawe figurki?... Wolałbym to:
http://allegro.pl/dc-multiverse-figurka-batman-arkham-city-11-cm-i4947266127.html

Ale też nie kupię :) Kupiłem sobie za to niedawno klocki Lego z Batmanem, bo przy okazji mam sentyment z dzieciństwa do Lego :)

Kupiłem też książkę Cudowny chłopak Billy poświęconą Billowi Fingerowi (współ)twórcy Batmana. Ech, Bob Kane to był w moich oczach ktoś, twórca Batmana, po prostu gość. Tam do Supermana potrzebnych było 2 facetów, a tu łebski twórca sam wymyślił taką postać! I co?... I nic... I tak już nie żyje, więc chyba mu nie przeszkadza, że jakiś tam fan Batmana ma go za zwykłego gnojka...
Książka fajna, krótka (choć jednak wolałbym więcej przeczytać o Billu) i z rysunkami (niczym komiks), i ze zdjęciami. Okładkowo trochę drogo, ale w wyprzedaży picturebook.pl za 20 zł moim zdaniem warto.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2971 dnia: Grudzień 31, 2014, 01:14:55 pm »
http://allegro.pl/dc-multiverse-figurka-batman-arkham-city-11-cm-i4947266127.html
Ja gdybym miał więcej floty to kupiłbym na pewno Supermana. A jakbym miał jej jeszcze więcej to i również Batmana. No i tamte 4 prezentowane wcześniej figurki też ;)


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Seraphim

Odp: Batman
« Odpowiedź #2972 dnia: Styczeń 01, 2015, 12:07:47 pm »
Pytanko odnośnie new52 od Egmont: czy Trybunał Sów i Miasto Sów (tomy 1 & 2) to kompletna historia?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2973 dnia: Styczeń 01, 2015, 12:16:57 pm »
Pytanko odnośnie new52 od Egmont: czy Trybunał Sów i Miasto Sów (tomy 1 & 2) to kompletna historia?
Tak. :smile:

Galactus

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2974 dnia: Styczeń 07, 2015, 02:38:10 pm »
Takie amatorskie pytanko po Długim Halloween powinno się czytać Rzymskie Wakacje czy Mroczne Zwycięstwo?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2975 dnia: Styczeń 07, 2015, 03:01:03 pm »
Takie amatorskie pytanko po Długim Halloween powinno się czytać Rzymskie Wakacje czy Mroczne Zwycięstwo?

Bez różnicy. Obie historie są tak napisane, by nie robić problemu czytelnikowi, który nie znał jednego z tych tytułów.

Teraz ją mam pytanie: Czy Rok Zerowy kończy się na drugim tomie?

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2976 dnia: Styczeń 07, 2015, 04:01:10 pm »

Teraz ją mam pytanie: Czy Rok Zerowy kończy się na drugim tomie?
Generalnie tak. Batman vol. 5 to koniec Zero Year.
Ale... w kolejnym tomie Batman vol. 6 Graveyard Shift, który ukaże się w USA za kilka miesięcy będzie kilka zeszytów, które jakby dzieją się w okolicach Roku Zerowego (This title also includes three pivotal chapters from the epic ZERO YEAR storyline). Ale ja tam widzę tylko nr 0, który dzieje się chyba chwilkę przed Zero Year (początek walki Bruce'a z Red Hoodem). Więc jakieś nawiązanie będzie.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2977 dnia: Styczeń 07, 2015, 04:33:48 pm »
Dzięki brzon, czyli na następnym tomie kończę moją przygodę z Batkiem z NDC od Egmontu.

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2978 dnia: Styczeń 07, 2015, 06:03:33 pm »
Dzięki brzon, czyli na następnym tomie kończę moją przygodę z Batkiem z NDC od Egmontu.
Radzę poczekać jeszcze na tom 7 (jeszcze niezapowiedziany), zapewne z historią "Endgame". Nic więcej nie napiszę, ale na półmetku jest naprawdę świetnie.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2979 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:45:08 pm »
Generalnie tak. Batman vol. 5 to koniec Zero Year.
Ale... w kolejnym tomie Batman vol. 6 Graveyard Shift, który ukaże się w USA za kilka miesięcy będzie kilka zeszytów, które jakby dzieją się w okolicach Roku Zerowego (This title also includes three pivotal chapters from the epic ZERO YEAR storyline). Ale ja tam widzę tylko nr 0, który dzieje się chyba chwilkę przed Zero Year (początek walki Bruce'a z Red Hoodem). Więc jakieś nawiązanie będzie.

Numer 0 nie wnosi absolutnie nic nowego do Zero Year, a annual, który wyszedł przy okazji tej historii do tej serii był chwytem marketingowym, bo tylko jedna, mała scenka flashbackowa nawiązywała do tego okresu. Zatem kupowanie tego tomu tylko z powodu ZY mija się kompletnie z celem.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #2980 dnia: Styczeń 08, 2015, 09:46:48 am »
Egmont puścił zapowiedzi na marzec - Batman Rok zerowy – Mroczne miasto, tom 5 wyjdzie 18.03 (240 stron, 75 zł)

Offline milos3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2981 dnia: Styczeń 08, 2015, 10:02:08 am »
chyba się "jorbnęli" bo tom 5 niby w miękkiej ma być?

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2982 dnia: Styczeń 08, 2015, 10:36:34 am »
chyba się "jorbnęli" bo tom 5 niby w miękkiej ma być?
Mam nadzieję i nie widzę innej opcji. Mimo, że cena "niska" w porównaniu ze Szponem, a prawie tyle samo stron (256 s. za 89,90). Ponadto Detective Comics tom 2 miał 224 s. i kosztował też 89,90 zł. a tu za 240 s. 75 zł. Niech to szybko poprawią i zostawią tę samą cenę.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #2983 dnia: Styczeń 08, 2015, 10:45:43 am »
Mówisz i masz - poprawili i zostawili cenę ;)

Ale też do końca nie kumam cen - 16 stron różnicy ze Szponem 2. I 15 zł w cenie.
Złotówka za stronę? :|

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2984 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:09:07 am »
Oplata zapasowa.
Sometimes I'd like to get my hands on God...