trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #2985 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:12:43 am »
A moze zwiekszyli naklad i zmnieszyli cene jednostkowa? : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2986 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:14:59 am »
A moze zwiekszyli naklad i zmnieszyli cene jednostkowa? : )

Nie jest to dla mnie aż takie nierealne, skoro i tak musieli robić dodruki każdego tomu.

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2987 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:16:11 am »
A moze zwiekszyli naklad i zmnieszyli cene jednostkowa? : )
Albo ustalili sztuczną granicę: do 249 stron za 75 zł, od 250 s. już 89,90 :biggrin:  To Detectice Comics vol. 4 się nie załapie niestety na korzystniejszą cenę :sad:  (256 s.)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2988 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:49:34 am »
Na pewno kwestia większego nakładu, w końcu to jest ich bestseller. Z tego, co wiem, to już od 3 tomu robili większy nakład Batmanów Snydera.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2989 dnia: Styczeń 08, 2015, 01:56:26 pm »
Pewnie założyli, że Szpon sprzeda się gorzej, stąd wyższa cena.


Tylko dlaczego znowu Batman? Wypadałoby teraz Detective Comics wydać. Przyznam, że po objęciu sterów przez Laymana DC dużo lepiej mi się czytało (zresztą tak samo jak Mrocznego Rycerza Jekinsa) od serii Snydera, który w kółko jedną i tą samą płytę gra. Sowy to grzebanie w przeszłości, Śmierć rodziny to samo, Rok pierwszy grzebanie w przeszłości, Mroczne miasto również. Czy ten człowiek napisze kiedyś historię która dzieje się tu i teraz? Do tego jego wizja Batmana to całkowite przeciwieństwo tego co lubię w gacku, wystarczy poczytać jego wskazówki dla rysowników z końca tomu czwartego - "ma być młodzieżowo, kolorowo, dużo akcji, Batman ma używać dużo gadżetów, być przystępny dla każdego" itp. Rysunki Capullo też już mnie męczą - jego Mroczny Rycerz to zawsze taki chuderlak wątły w barach, który jest wręcz zupełnym przeciwieństwem tego jak rysują go inni artyści. W ogóle nie czuć od niego respektu i mroku jak przy ilustracjach Daniela czy Fincha.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2015, 02:00:20 pm wysłana przez amsterdream »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2990 dnia: Styczeń 08, 2015, 03:36:13 pm »
Cytuj
Czy ten człowiek napisze kiedyś historię która dzieje się tu i teraz?

Zabawne, w tej chwili robi taką, która dzieje się 6 miesięcy w przyszłości :P (w odniesieniu do "Batman Eternal").
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2991 dnia: Styczeń 15, 2015, 02:36:34 pm »
Cudowny chłopak Billy to kawał historii, który opisany został mało szczegółowo. Poznajemy zarys, a to dla mnie za mało. W dodatkach autor ujawnia wiele innych, zaskakujących szczegółów z życia, nieznanego twórcy Batmana. Nie można było tego wykorzystać? Rozwinąć? Mówiąc wulgarnie, szkoda mi chłopa. Sam stworzył praktycznie cały świat Mrocznego Rycerza, bohaterów, miasto, genezę, nazwiska... Szacun!

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2992 dnia: Styczeń 16, 2015, 04:26:20 pm »
http://www.batcave.com.pl/2015/01/kevin-conroy-i-inni-w-batman-versus-robin/

To jest oryginalny scenariusz DeMatteisa, czy na podstawie jakiegoś konkretnego komiksu? Szczerze mówiąc, po "Roku pierwszym" i "Powrocie Mrocznego Rycerza", łudziłem się, że DC zrobi animowane adaptacjw "Zabójczego żartu", czy "Długiego Halloweeen"...

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2993 dnia: Styczeń 16, 2015, 04:42:31 pm »
Cytuj
Nie można było tego wykorzystać? Rozwinąć?

Założenie tego picture booka było takie, żeby trafić do każdej grupy wiekowej, w tym także dla dzieci, zatem dlatego wygląda to tak, jak teraz. Polecam przeczytać bloga autora, tam jest kopalnia wiedzy na temat całej kwestii, włącznie z masą wywiadów, na podstawie których powstała książka. Podejrzewam, że Nobleman kiedyś się skusi na porządną książkę o Fingerze, ale może czeka, aż temat się jakoś ładnie zakończy.

Cytuj
To jest oryginalny scenariusz DeMatteisa, czy na podstawie jakiegoś konkretnego komiksu? Szczerze mówiąc, po "Roku pierwszym" i "Powrocie Mrocznego Rycerza", łudziłem się, że DC zrobi animowane adaptacjw "Zabójczego żartu", czy "Długiego Halloweeen"...

Ten film należeć będzie do tego wspólnego uniwersum, gdzie historie są luźno wzorowane na komiksowych odpowiednikach, więc nie będzie to w żadnym wypadku Trybunał Sów 1:1. Adaptacje typu Zabójczy Żart są w planach od dłuższego czasu, ale musi się znaleźć na nie odpowiednia pora, przynajmniej tak twórcy zawsze się wypowiadają w tym kontekście. Zapewne pierwszeństwo mają animacje związane z jakąś marką i celem promocji jakichś postaci (np. ostatnio "Batman: Assault on Arkham").
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2994 dnia: Styczeń 16, 2015, 04:56:09 pm »
Dzięki kalen.

Zapewne pierwszeństwo mają animacje związane z jakąś marką i celem promocji jakichś postaci (np. ostatnio "Batman: Assault on Arkham").

To niedobrze, bo Assault on Arkham wydawał mi się nijaki...

Offline Lukop

Odp: Batman
« Odpowiedź #2995 dnia: Styczeń 18, 2015, 08:41:57 pm »
Nie mam jeszcze żadnego komiksowego Batmana (trochę, tak jakby, wstyd...) i po ostatnich zapowiedziach DC Egmontu przejrzałem ich dotychczasową ofertę. Chciałbym kupić coś za max ~~50zł., ale widzę, że w Polsce wydano już 3 serie nietoperza z NDC. Batman, Mroczny Rycerz, Detective Comics. Czy one są kompletnie oddzielne? Za którą najlepiej się zabrać?


Offline Nick Jackolson

Odp: Batman
« Odpowiedź #2997 dnia: Styczeń 19, 2015, 06:24:55 am »
Nie mam jeszcze żadnego komiksowego Batmana (trochę, tak jakby, wstyd...) i po ostatnich zapowiedziach DC Egmontu przejrzałem ich dotychczasową ofertę. Chciałbym kupić coś za max ~~50zł., ale widzę, że w Polsce wydano już 3 serie nietoperza z NDC. Batman, Mroczny Rycerz, Detective Comics. Czy one są kompletnie oddzielne? Za którą najlepiej się zabrać?

Jak max 5 dyszek to skup się na Trybunale Sów - bardzo fajna historia. W następnych tomach wg. mnie jest ciut gorzej ale mimo to warto.

Offline brown777

Odp: Batman
« Odpowiedź #2998 dnia: Styczeń 19, 2015, 10:10:03 am »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #2999 dnia: Styczeń 21, 2015, 08:03:05 am »