Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3030 dnia: Luty 03, 2015, 08:58:22 pm »
Jako niedoświadczony czytelnik Batmana mam parę pytań do bardziej wykwalifikowanych:

1. W albumie "Śmierć rodziny" komisarz Gordon
Spoiler: pokaż
zaczyna obficie krwawić wskutek środka rozrzedzającego krew, który - jak mówi Batman - podał mu Joker
. Być może coś przeoczyłem, ale nie jestem pewien, jak i kiedy to się stało.
Spoiler: pokaż
Udało mi się tylko wygłówkować, że być może Joker pokrył preparatem zdjęcie w albumie Gordona (przeglądanym przez niego tuż przed tym zdarzeniem) albo - co uważam za mniej prawdopodobne - nalepkę na kasecie magnetofonowej i po ich dotknięciu środek zaczął się wchłaniać przez skórę.
Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić albo podać inne wyjaśnienie?

2. Czy można bez żadnego uszczerbku dla zrozumienia wydarzeń przeczytać "Imperium Pingwina" bez znajomości "Technik zastraszania"? "Oblicza śmierci" i pierwsze 3 tomy głównej serii Batmana mam już odhaczone.

3. Czy seria "Earth One", do której należy zapowiedziany przez Egmont Batman, to w świecie DC coś takiego jak uniwersum Ulitimate w Marvelu (nowe wersje klasycznych historii w uwspółcześnionych realiach i opowiedziane z większą swobodą fabularną)?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3031 dnia: Luty 03, 2015, 09:00:46 pm »
2. Czy można bez żadnego uszczerbku dla zrozumienia wydarzeń przeczytać "Imperium Pingwina" bez znajomości "Technik zastraszania"? "Oblicza śmierci" i pierwsze 3 tomy głównej serii Batmana mam już odhaczone.

Jak najbardziej, Imperium Pingwina to bardzo dobra pozycja. Aczkolwiek, w Obliczach śmierci umieszczona jest historia z
Spoiler: pokaż
twarzą Jokera
i moim zdaniem warto z tego powodu posiadać ten album, skoro tak mocno wpłynął on na "główną" serię.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3032 dnia: Luty 03, 2015, 09:09:07 pm »
Jako niedoświadczony czytelnik Batmana mam parę pytań do bardziej wykwalifikowanych:

1. W albumie "Śmierć rodziny" komisarz Gordon
Spoiler: pokaż
zaczyna obficie krwawić wskutek środka rozrzedzającego krew, który - jak mówi Batman - podał mu Joker
. Być może coś przeoczyłem, ale nie jestem pewien, jak i kiedy to się stało.
Spoiler: pokaż
Udało mi się tylko wygłówkować, że być może Joker pokrył preparatem zdjęcie w albumie Gordona (przeglądanym przez niego tuż przed tym zdarzeniem) albo - co uważam za mniej prawdopodobne - nalepkę na kasecie magnetofonowej i po ich dotknięciu środek zaczął się wchłaniać przez skórę.
Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić albo podać inne wyjaśnienie?

2. Czy można bez żadnego uszczerbku dla zrozumienia wydarzeń przeczytać "Imperium Pingwina" bez znajomości "Technik zastraszania"? "Oblicza śmierci" i pierwsze 3 tomy głównej serii Batmana mam już odhaczone.

3. Czy seria "Earth One", do której należy zapowiedziany przez Egmont Batman, to w świecie DC coś takiego jak uniwersum Ulitimate w Marvelu (nowe wersje klasycznych historii w uwspółcześnionych realiach i opowiedziane z większą swobodą fabularną)?

ad.1 Nie pamiętam dokładnie już tej sceny, ale to chyba bez znaczenia gdzie to spotkało Gordona, chodzi głównie o to, że Joker zna wszystkich bliskich Batka, żaden z nich nie jest bezpieczny, i że zawsze będzie o krok przed nim.

ad.2 Ja odpuscilem sobie tę serię, ale z tego co wiem to na 100% znajomość poprzednich tomów nie jest konieczna.

ad.3 Tak.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 09:12:57 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3033 dnia: Luty 03, 2015, 09:24:34 pm »
@ Itachi: Dzięki. Przez "odhaczone" miałem na myśli "przeczytane" - "Oblicza śmierci" mam już za sobą, choć szczerze mówiąc, jak dla mnie to było niemożebnie cienkie. Obecność sprawy, o której mówisz, i jej znaczenie dla głównej serii Batmana to moim zdaniem jedyne argumenty za posiadaniem tego tomu.

@ Kamil Matusiak: Również dziękuję. Mam z tą sceną problem, bo
Spoiler: pokaż
Gordon zaczyna krwawić tak ni z gruszki, ni z pietruszki. Jeśli to wskutek rzeczy, o których pisałem, to miałoby to sens, bo z kasetą i albumem kontakt miał chwilę przed wystąpieniem krwotoku. Ale jeśli Joker wcześniej (np. w czasie ataku na komisariat) podał mu środek z opóźnionym działaniem , to uważałbym za mocno naciągane, że objawy pojawiły się dokładnie podczas wizyty Batmana, który mógł dzięki temu uratować Gordonowi źycie
.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3034 dnia: Luty 03, 2015, 09:37:06 pm »

@ Kamil Matusiak: Również dziękuję. Mam z tą sceną problem, bo
Spoiler: pokaż
Gordon zaczyna krwawić tak ni z gruszki, ni z pietruszki. Jeśli to wskutek rzeczy, o których pisałem, to miałoby to sens, bo z kasetą i albumem kontakt miał chwilę przed wystąpieniem krwotoku. Ale jeśli Joker wcześniej (np. w czasie ataku na komisariat) podał mu środek z opóźnionym działaniem , to uważałbym za mocno naciągane, że objawy pojawiły się dokładnie podczas wizyty Batmana, który mógł dzięki temu uratować Gordonowi źycie
.

Możliwe że jest tak jak piszesz, bo jak wiadomo scenariusze amerykańskie czy to filmowe, czy to komiksowe są oparte na zasadzie łańcucha przyczynowo skutkowego, więc twoja teoria jest jak najbardziej prawdopodobna.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #3035 dnia: Luty 03, 2015, 11:39:09 pm »
nieladna akcja wydawnictwa w stosunku do Norma. No coz "murzyn zrobil swoje, murzyn moze odejsc"  :roll:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #3036 dnia: Luty 04, 2015, 06:52:48 am »
Odnośnie Norma Breyfogle'a polecam artykuł:

http://robot6.comicbookresources.com/2015/02/norm-breyfogle-im-crying-tears-of-joy-every-day/

jak również artykuły podlinkowane w jego treści (może z wyjątkiem tego z NY Times).

Oglądając film z Normem zastanawiałem się czy ktokolwiek twierdzący, że DC Comics nie powinno go wspomóc miałby odwagę powiedzieć mu to w twarz.

Warto zwrócić też uwagę na wspomnienia Petera Davida (chyba w artykule z "Paste") i to, że Marvel go nie olał w potrzebie. Można? Można, tylko trzeba chcieć. A jeśli DC tak ciężko rozstać się z kasą mogli umieścić informację z apelem na swojej stronie i w każdym ze swoich miesięczników.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #3037 dnia: Luty 04, 2015, 07:41:59 am »
Pytanie: czy zbiorek Norma ukazał się "nagle" czy był jakoś zapowiedziany? Jeśli nagle, to imho DC mogłaby jakoś zaznaczyć, że część kwoty ze sprzedaży trafi do Norma (tzn. większa niż tantiemy).

A jeszcze co do utyskiwań na DC - mogło być też tak, że DC wsparło akcję na tej stronie, bez informowania gawiedzi.

Offline budyn2h

Odp: Batman
« Odpowiedź #3038 dnia: Luty 04, 2015, 11:56:02 am »
Jestem po lekturze "Batman Mroczny Rycerz T. 1 Nocna Trwoga" i jest najgorszy Batman jaki czytałem.
Ogólnie nie czytam superhero za wyjątkiem Batman właśnie.
Kreska nie jest jakaś wyjątkowa, a scenariusz woła o pomstę, już nie wspominając o dialogach.

Czy ktoś czytał dalsze zeszyty tej serii? Czy później jest lepiej?

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3039 dnia: Luty 04, 2015, 12:06:40 pm »
Czy ktoś czytał dalsze zeszyty tej serii? Czy później jest lepiej?

Podobno jeszcze gorzej;)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3040 dnia: Luty 04, 2015, 12:12:23 pm »
Czy ktoś czytał dalsze zeszyty tej serii? Czy później jest lepiej?

Temat był już walkowany kilkuletnie w tym wątku. Seria ogólnie przyjęła formę tepej nawalanki bez większego ładu i skladu aż do jej anulowania.

Offline budyn2h

Odp: Batman
« Odpowiedź #3041 dnia: Luty 04, 2015, 12:24:20 pm »
Szkoda, że nie śledziłem wątku to bym sobie darował zakup.
No nic, wyląduje wkrótce na Allegro.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3042 dnia: Luty 04, 2015, 12:31:06 pm »
No nic, wyląduje wkrótce na Allegro.

Poczekaj, nakład się wyczerpie i jeszcze zarobisz na inny komiks :smile:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3043 dnia: Luty 04, 2015, 12:32:09 pm »
Temat był już walkowany kilkuletnie w tym wątku. Seria ogólnie przyjęła formę tepej nawalanki bez większego ładu i skladu aż do jej anulowania.
A czy w drugim tomie "Mrocznego Rycerza" jest dalsze nawiązanie do Sów? Bo z tego, co mi mignęło, Sowy pojawiają się w finale pierwszego. Szczerze mówiąc, czekam bardzo na ten drugi tom, aby ruszyć z lekturą New DC wydawanego przez Egmont. :)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3044 dnia: Luty 04, 2015, 12:41:33 pm »
A czy w drugim tomie "Mrocznego Rycerza" jest dalsze nawiązanie do Sów? Bo z tego, co mi mignęło, Sowy pojawiają się w finale pierwszego. Szczerze mówiąc, czekam bardzo na ten drugi tom, aby ruszyć z lekturą New DC wydawanego przez Egmont. :)

Nie wiem. Pierwsze kilka numerów śledziłem na bierząco z wydaniami z USA, bo miałem chopla na punkcie Fincha, ale szybko się z tego wyleczyłem.