Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3060 dnia: Luty 09, 2015, 01:47:30 pm »
W drugim tomie rysunki juz nie sa takie fajne. To dalej Finch, ale widac ze terminy go gonily. Niestety, ale jest duuuzo slabiej.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #3061 dnia: Luty 09, 2015, 02:27:59 pm »
http://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/srebrny-wiek-sztuki-komiksowej-edycja-zrewidowana/


Recenzja “The Silver Age of Comic Book Art. Revised Edition” autorstwa Arlena Schumera. Dla każdego interesującego się superbohaterami jest to pozycja obowiązkowa!

Offline Hollow

Odp: Batman
« Odpowiedź #3062 dnia: Luty 20, 2015, 10:05:25 pm »
Niedawno czytałem informacje, że od tego roku będzie wydawana komiksowa seria Batman Beyond. Już wcześniej był wydawany komiks tej serii, ale był on raczej rozwinięciem serialu animowanego niż czymś godnym uwagi dla wielbicieli uniwersum DC. Postać Batmana z przyszłości ma pojawić się w serii Futures End, a potem przejść w samodzielną serię. Ciekawi mnie co z tego wyjdzie.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3063 dnia: Luty 21, 2015, 07:11:16 am »
To, że nawiązywała do uniwersum animowanego wcale nie oznacza, że nie była warta zainteresowania. Wręcz przeciwnie.

Terry pojawił się już w zerowym numerze Future's End z zeszłego roku na FCBD.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Hollow

Odp: Batman
« Odpowiedź #3064 dnia: Luty 21, 2015, 12:10:41 pm »
Pierwsza seria komiksów była słaba. Fabularnie jak i wizualnie. Dopiero w dalszych numerach kiedy pojawił się Grayson (seria Hush), dowiadujemy się dlaczego pokłócił się z Bruce`em , albo kto zabił ojca Terrego robi się ciekawie.

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3065 dnia: Luty 24, 2015, 11:17:33 pm »
Jest już oficjalna zapowiedź wydania zbiorczego z pracami Norma. No i co? Miało być vol. 1 a teraz okazuje się, że tylko 1 tom?? :cry:
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT: NORM BREYFOGLE HC[/size]Written by JOHN WAGNER, ALAN GRANT and others Art by NORM BREYFOGLE and others Cover by NORM BREYFOGLEOn sale JULY 1 • 520 pg, FC, $49.99 US In these tales from BATMAN ANNUAL #11-12 and DETECTIVE COMICS #579, 582-594 and 601-607, all featuring the art of Norm Breyfogle, the Dark Knight faces the evil of the Ventriloquist and Scarface, the Crime Doctor, the Demon, a horde of Clayfaces and more!

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3066 dnia: Luty 25, 2015, 07:01:13 am »
Dobrze by było gdyby Egmont skusił się pewnego dnia na spolszczenie tego tytułu. Podejrzewam, że znalazłaby się u nas całkiem liczna grupka nabywców tego tomidła.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3067 dnia: Luty 25, 2015, 09:08:46 am »
Też chciałbym żeby Egmont to wydał. A widać po zawartości, że większość z tych historii u nas nie była publikowana.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #3068 dnia: Luty 25, 2015, 09:22:31 am »
Cena pewnie by nas zabiła. ;)
Stary Batman = dobry Batman ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3069 dnia: Luty 25, 2015, 09:51:23 am »
Ramirez82: "Też chciałbym żeby Egmont to wydał. A widać po zawartości, że większość z tych historii u nas nie była publikowana."
 
Właśnie w dużej mierze z tego względu. A z tego co widziałem po pojedynczych planszach konfrontacji z Clayface'm Norm już wówczas dawał popis ekspresji porównywalnej np. do pojedynku z Amygdalą w "Ostatnim Arkhamie".
 
Vision2001: "Cena pewnie by nas zabiła. :wink: "
 
Niewątpliwie. Pocieszam się tylko, że z "Długie Halloween" jakoś się udało (choć fakt, że jednak nie aż tak obszernym jak ten tom "Legends...") więc może i z tym jakoś by się jednak udało...
 
Swoją drogą dla mnie (sori za szerzenie herezji) Batman Alana Granta, Petera Milligana i Norma Breyfogle'a = Batman wszechczasów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3070 dnia: Luty 25, 2015, 03:59:59 pm »
In these tales from BATMAN ANNUAL #11-12 and DETECTIVE COMICS #579, 582-594 and 601-607, all featuring the art of Norm Breyfogle, the Dark Knight faces the evil of the Ventriloquist and Scarface, the Crime Doctor, the Demon, a horde of Clayfaces and more![/size][/font]

Z tych wymienionych 23 zeszytów, jeśli dobrze policzyłem, u nas wyszło raptem 6! Batman 7/91, to Detective Comics 591 i 594 ("Aborygen" i "Ekstaza"), 10/91 to Detective Comics 585 i 586 ("Szczurołap" 1 i 2), a 6/92 to Detective Comics 583 i 584 ("Gorączka" i "Gorączka mija!", czyli pierwsza z wydanych u nas historii z Brzuchomówcą ). Czyli dla starych czytelników TM-Semic dużo ciekawego materiału.

Edit: Odświeżyłem sobie "Szczurołapa" - świetna oldschoolowa historia, jest klimat, brud i smród kanałów, szczury, ciekawy przeciwnik Batmana i jego zemsta. Warto powrócić do tego komiksu.

Ciekawostka: na końcu tego zeszytu znajduje się dwuplanszowy short. Nic specjalnego, takie byle co, Batman zapobiega jakiemuś rabunkowi, obezwładnia kilku uzbrojonych typów i ratuje kobiecinę. Ale intrygująca jest treść: "Była ciemna i burzliwa noc. Nagle odgłos strzału. Krzyk dziewczyny. Drzwi otworzyły się. Nagle na horyzoncie pojawił się statek piracki. Dotknął jej dłoni - ona westchnęła. Potem żyli długo i szczęśliwie." - przypomina Wam to coś? Czyżby komiks inspirowany twórczością Snoopy'ego z "Fistaszków"? Wie ktoś coś o tym? Nie ma ani autorów, ani źródła skąd jest przedruk...

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2015, 08:57:51 pm wysłana przez ramirez82 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3071 dnia: Luty 26, 2015, 06:57:08 pm »
Ciekawostka: na końcu tego zeszytu znajduje się dwuplanszowy short. Nic specjalnego, takie byle co, Batman zapobiega jakiemuś rabunkowi, obezwładnia kilku uzbrojonych typów i ratuje kobiecinę. Ale intrygująca jest treść: "Była ciemna i burzliwa noc. Nagle odgłos strzału. Krzyk dziewczyny. Drzwi otworzyły się. Nagle na horyzoncie pojawił się statek piracki. Dotknął jej dłoni - ona westchnęła. Potem żyli długo i szczęśliwie." - przypomina Wam to coś? Czyżby komiks inspirowany twórczością Snoopy'ego z "Fistaszków"? Wie ktoś coś o tym? Nie ma ani autorów, ani źródła skąd jest przedruk...



Jakby kogoś interesowało (a chyba nie interesuje), to znalazłem:

http://goodcomics.comicbookresources.com/2010/08/12/comic-book-legends-revealed-273/

W Batmanie TM-Semic kolory są zupełnie niepodobne do tych.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #3072 dnia: Luty 26, 2015, 07:02:00 pm »
Jakby kogoś interesowało (a chyba nie interesuje), to znalazłem:

http://goodcomics.comicbookresources.com/2010/08/12/comic-book-legends-revealed-273/

W Batmanie TM-Semic kolory są zupełnie niepodobne do tych.
Kawał dobrej, niepotrzebnej roboty :)
Patrząc na te wszystkie rysunki to chyba na kolenie robione...
I dobrze, że nie jest to np. po francusku, a po angielsku, bo po prostu dla mnie to byłoby jak zmierzenie się z Mount Everest, a więc praktycznie nie zrozumiałbym co tam napisali, a tego bym nie chciał.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #3073 dnia: Luty 26, 2015, 07:38:34 pm »
Żart powtarzany sto razy robi się nieśmieszny już po dwudziestu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3074 dnia: Luty 26, 2015, 07:41:42 pm »
Mam nadzieję, że wrzucą tę dwuplanszówkę na translacje, to i maxiu sobie przeczyta.

Żart powtarzany sto razy robi się nieśmieszny już po dwudziestu.

Klasyka jest zawsze śmieszna!