trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3285 dnia: Lipiec 24, 2015, 11:14:57 am »
No to teraz muszę znaleźć czas na dwa pierwsze tomy "Detective Comics"…

Obawiam się, że będzie to mniej satysfakcjonująca lektura. Kiedy skończysz, napisz, który podobał Ci się bardziej (albo raczej, mniej Cię odrzucił) - ja oceniam jedynkę gorzej od dwójki, ale wiele osób ma odwrotne zdanie.

Podzielam Twoją przychylną opinię o "Trybunale" i "Mieście". Moim zdaniem na razie to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza opowieść, jaką dostaliśmy w ramach N52. Najbardziej podobał mi się ten detektywistyczny nastrój na początku - wizyta na miejscu zbrodni, zbieranie dowodów, sekcja zwłok... Wyłazi moje zainteresowanie kryminałami  :smile: Jeśli dobrze pamiętam, "Detective Comics" jest w pierwszych dwóch częściach jak na ironię mniej detektywistyczne, a bardziej "łubu-du".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3286 dnia: Lipiec 24, 2015, 02:11:13 pm »
No to teraz muszę znaleźć czas na dwa pierwsze tomy "Detective Comics"…

Najgorzej, że jak już znajdziesz i przeczytasz, to okaże się to stratą czasu...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3287 dnia: Lipiec 26, 2015, 05:27:03 pm »
Kiedy skończysz, napisz, który podobał Ci się bardziej (albo raczej, mniej Cię odrzucił) - ja oceniam jedynkę gorzej od dwójki, ale wiele osób ma odwrotne zdanie.
Ogólnie wybrałbym drugi tom, jednak najbardziej spodobał mi się pierwszy zeszyt, podszyty podskórnym szaleństwem i absurdalnym humorem, świetnie prowadzony i montowany. Wydaje mi się, że Daniel miał po prostu dużo czasu, żeby przemyśleć początek i porządnie go wykonać. Bo potem - wiadomo: machina poszła w ruch, terminy zaczęły gonić, pewnie pojawiały się różne nieprzewidziane okoliczności... Absolutnie zgadzam się z rozczarowanymi tym runem - narracja jest chaotyczna, bez wyrazu, rzekłbym: siłowa, zresztą jak i sama postać Batmana... Epizody są nudne, z jednej strony Daniel je mocno brutalizuje, z drugiej potrafi podawać historię bardzo infantylnie ("Otchłań", ale to zdaje się "Detective Comics Annual 1"). Tak więc czy coś jeszcze się broni oprócz 1. rozdziału? Owszem - rysunki i "Ploteczki" Tyniona IV. :)
Aha, i jeszcze coś - Daniel czasami rysuje głowę Batmana tak, jakby pomylił go z Daredevilem... :)
A ja wkrótce mam zamiar przeczytać dwa tomy "The Dark Knight".

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3288 dnia: Lipiec 27, 2015, 01:12:57 am »
A ja niedawno po raz kolejny przewertowałem moje Batmany z Tm-Semic i sporo zeszytów sobie odświeżyłem. Ileż tam jest znakomitych historii! Nie czytałem tym razem nic z runu Moencha i Jonesa, czy "Legends of the Dark Knight" (oprócz "Dark Mite"), ale z tego co przeczytałem, najbardziej polecam "Golema z Gotham", "Kryzys tożsamości", "Idiota", "Burzyciel", "Powrót Scarface'a", "Biblioteka dusz", "Ostatni Arkham", "a Gotham Tale", "Poganka", "Nikt", czy narkotyczny "Dark Mite" - Peter Milligan i Alan Grant potrafili pisać Batmana! Do tego znakomity Breyfogle, który swoją doskonałość osiągnął w historiach publikowanych w pierwszych numerach "Shadow of the Bat", czy początku "Knightfall". Ale nie tylko on, po latach doceniam też klasyczny styl Jima Aparo, zwłaszcza w historiach pisanych przez Milligana - pasowała jego kreska to tych klimatów, później w "Knightfallu" już mnie drażniła, albo nie pasowała do tej superprodukcji, albo Aparo już gorzej rysował (pośpiech? wiek?). Szkoda, że Breyfogle odszedł (?) po narysowaniu trzech części "Knightfall", jakoś Graham Nolan mi nie podchodził - solidny, ale nic ponad to. Jeszcze Tom Mandrake w "Kryzysie tożsamości" i "Pogance" mi się podobał. Brakuje mi w tych nowych, publikowanych u nas Batmanach z New 52, krótkich, jednozeszytowych historii w stylu choćby "Kryzysu tożsamości", czy "Nikt" - nie potrafią dziś na 20-stu stronach stworzyć wciągającej, zamkniętej opowieści? Fajnie, jakby Egmont wydał trochę Batmanów z przełomu lat 80/90, z niecierpliwością czekam na "Narodziny Demona" i liczę na więcej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Batman
« Odpowiedź #3289 dnia: Lipiec 27, 2015, 08:13:26 am »
Brakuje mi w tych nowych, publikowanych u nas Batmanach z New 52, krótkich, jednozeszytowych historii w stylu choćby "Kryzysu tożsamości", czy "Nikt" - nie potrafią dziś na 20-stu stronach stworzyć wciągającej, zamkniętej opowieści?

może niekoniecznie w temacie Batmana, ale jeśli szukasz jednozeszytówek superhero na wysokim poziomie, to proponuje Hawkeye Fractiona (genialne Pizza Dog), Daredevila Waida (#7) lub  Multiversity Morrisona (Pax Americana trochę ustępuje Strażnikom). pewnie trochę by się jeszcze znalazło :-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3290 dnia: Lipiec 27, 2015, 09:29:56 am »
Dobrze wiedzieć, że ta umiejętność nie jest reliktem przeszłości.

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #3291 dnia: Lipiec 27, 2015, 09:38:00 am »
może niekoniecznie w temacie Batmana, ale jeśli szukasz jednozeszytówek superhero na wysokim poziomie...

jest jeszcze większość nowego Moon Knighta :)

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #3292 dnia: Lipiec 27, 2015, 12:37:54 pm »
A ja niedawno po raz kolejny przewertowałem moje Batmany z Tm-Semic i sporo zeszytów sobie odświeżyłem. Ileż tam jest znakomitych historii! Nie czytałem tym razem nic z runu Moencha i Jonesa, czy "Legends of the Dark Knight" (oprócz "Dark Mite"), ale z tego co przeczytałem, najbardziej polecam "Golema z Gotham", "Kryzys tożsamości", "Idiota", "Burzyciel", "Powrót Scarface'a", "Biblioteka dusz", "Ostatni Arkham", "a Gotham Tale", "Poganka", "Nikt", czy narkotyczny "Dark Mite" - Peter Milligan i Alan Grant potrafili pisać Batmana! Do tego znakomity Breyfogle, który swoją doskonałość osiągnął w historiach publikowanych w pierwszych numerach "Shadow of the Bat", czy początku "Knightfall". Ale nie tylko on, po latach doceniam też klasyczny styl Jima Aparo, zwłaszcza w historiach pisanych przez Milligana - pasowała jego kreska to tych klimatów, później w "Knightfallu" już mnie drażniła, albo nie pasowała do tej superprodukcji, albo Aparo już gorzej rysował (pośpiech? wiek?). Szkoda, że Breyfogle odszedł (?) po narysowaniu trzech części "Knightfall", jakoś Graham Nolan mi nie podchodził - solidny, ale nic ponad to. Jeszcze Tom Mandrake w "Kryzysie tożsamości" i "Pogance" mi się podobał. Brakuje mi w tych nowych, publikowanych u nas Batmanach z New 52, krótkich, jednozeszytowych historii w stylu choćby "Kryzysu tożsamości", czy "Nikt" - nie potrafią dziś na 20-stu stronach stworzyć wciągającej, zamkniętej opowieści? Fajnie, jakby Egmont wydał trochę Batmanów z przełomu lat 80/90, z niecierpliwością czekam na "Narodziny Demona" i liczę na więcej.

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami!

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3293 dnia: Lipiec 27, 2015, 01:46:32 pm »
Podpisuję się pod tym rękoma i nogami!
Ja swoje zeszytówki Batmanowe z lat 91-98 właśnie oprawiam i będę czytał jak amerykańskie Omnibusy :biggrin: A świetnych historii jest- tak jak piszecie - całe mnóstwo, w dużej części są one niedostępne nawet w wydaniach zbiorczych. Od siebie dorzucę 9/94 "Banda", 1/95 "Images", no i generalnie cały rok 1998 r., gdzie na zmianę był Kelley Jones i Legendy Mrocznego Rycerza.
Tak sobie myślałem, skąd pomysł Egmontu na wydanie starocia "Birth of the Demon". Moim zdaniem jest tylko 1 - jedną z historii narysował Norm Breyfogle :biggrin:


Myślę, że Omnibus Norma w 2016 r. to rzecz na 99,99% pewna. W końcu ma "tylko" 520 stron, czyli skoro wydadzą "New Frontier", to nie będzie tłumaczenia, że "ZA GRUBE". A jak widać po listach sprzedażowych, mam wrażenie, że na "grubasy" sprzed lat jest wzięcie.
 

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3294 dnia: Lipiec 27, 2015, 01:55:47 pm »
Od siebie dorzucę 9/94 "Banda", 1/95 "Images", no i generalnie cały rok 1998 r., gdzie na zmianę był Kelley Jones i Legendy Mrocznego Rycerza.

Dokładnie, Legends of the Dark Knight i Moench/Jones to potęga!

Myślę, że Omnibus Norma w 2016 r. to rzecz na 99,99% pewna. W końcu ma "tylko" 520 stron, czyli skoro wydadzą "New Frontier", to nie będzie tłumaczenia, że "ZA GRUBE". A jak widać po listach sprzedażowych, mam wrażenie, że na "grubasy" sprzed lat jest wzięcie.

Bardzo bym chciał, abyś miał rację. Do tego jeszcze Batman Moencha i Jonesa!

Offline Barmon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3295 dnia: Lipiec 27, 2015, 03:23:31 pm »
Nie wiem czy czytaliście zeszyty komiksowe z 2013 o Batmanie. W nich właśnie  dawny Bat-Arek hejtował Batmana , że był on serią najbardziej nudną i monotonną ze wszystkich jakie wydawali w Tm-Semic

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3296 dnia: Lipiec 27, 2015, 03:34:32 pm »
Nie wiem czy czytaliście zeszyty komiksowe z 2013 o Batmanie.

Wciąż lezą nieprzeczytane na półce, muszę się za nie w końcu wziąć.

W nich właśnie  dawny Bat-Arek hejtował Batmana , że był on serią najbardziej nudną i monotonną ze wszystkich jakie wydawali w Tm-Semic

Ciekawe...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Batman
« Odpowiedź #3297 dnia: Lipiec 27, 2015, 08:16:36 pm »
jest jeszcze większość nowego Moon Knighta :)

no tak. zapomniałem. Ellis pozamiatał, Wood'a i Bunn'a nie czytałem jeszcze.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3298 dnia: Lipiec 28, 2015, 08:49:14 pm »
Mucha właśnie oficjalnie zapowiedziała "Legendy Mrocznego Rycerza - Tim Sale" na 14 sierpnia. 240 stron, cena okładkowa 85 zł. No wreszcie  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3299 dnia: Lipiec 28, 2015, 09:05:32 pm »
No w końcu!

 

anything