Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3360 dnia: Sierpień 04, 2015, 09:48:40 am »
Cavalier to moja szkolna miłość  :lol:


Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3361 dnia: Sierpień 04, 2015, 09:50:38 am »
Cavalier to moja szkolna miłość  :lol:



 :badgrin: Przypomniały mi się studenckie czasy

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3362 dnia: Sierpień 04, 2015, 10:01:03 am »
@UP
+1
+1
 :biggrin:

W "Blades" podobało mi się
Spoiler: pokaż
wykorzystanie tego znanego od książki "ABC" Agathy Christie motywu. Czyli chcesz kogoś zabić. Ale masz oczywisty motyw i wiesz, że podejrzenia padną od razu na ciebie i w końcu cię złapią. Dlatego kreujesz seryjnego mordercę, który zabija osoby o takim samym profilu jak twoja prawdziwa ofiara. I ciach - gdy ginie bliska ci osoba, jesteś czysty. :smile: I tak właśnie zrobił Mr Lemon. Tylko przyszedł Batman i wszystko popsuł. A przecież chęć odziedziczenia dużego spadku, to usprawiedliwiony powód do morderstwa.
:biggrin: :smile: :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2015, 09:50:03 pm wysłana przez graves »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3363 dnia: Sierpień 04, 2015, 10:44:51 am »
to co, może w kolejnym roku w ramach DC Deluxe:
http://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-gothic-deluxe-edition
;)

Jak najbardziej! Ale to na początek, bo w kolejce powinien być też "Batman: Prey".

Porządnym wznowieniem "Venom" i "Face" też bym nie pogardził...

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #3364 dnia: Sierpień 04, 2015, 11:55:12 am »
Batman:Venom oraz Miecz Azraela jako preludium do Knightfallu, może być nawet w jednym tomie

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #3365 dnia: Sierpień 04, 2015, 06:24:10 pm »
Batman:Venom oraz Miecz Azraela jako preludium do Knightfallu, może być nawet w jednym tomie


Ja ciagle czekam na nowe oryginalne wydanie Sword of Azrael żeby w końcu wymienić stare przetyrane wydanie z TM-Semic. Wydanie połączone z Knightfall jest mi zbędne ale cholernie potrzebuję tych rysunków Quesady w lepszym wydaniu.
perły przed wieprze

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #3366 dnia: Sierpień 05, 2015, 01:17:29 pm »
A orientuje się ktoś, czy DC zamierza wznowić Azraela?

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #3367 dnia: Sierpień 05, 2015, 01:51:34 pm »
W planach na 2015 nie będzie. Wstępne plany na 2016 Egmont poda prawdopodobnie w październiku.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3368 dnia: Sierpień 05, 2015, 02:07:59 pm »
Ciekawe czy Azrael albo Kinghtfall będzie w niemieckiej edycji Eaglemoss DC Collectzione... 29 tytułów ciągle nie znamy.

Offline Pan

Odp: Batman
« Odpowiedź #3369 dnia: Sierpień 05, 2015, 02:42:56 pm »
W planach na 2015 nie będzie. Wstępne plany na 2016 Egmont poda prawdopodobnie w październiku.

Jemu chodzi oto co planuje DC, a nie Egmont.

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #3370 dnia: Sierpień 06, 2015, 12:59:18 pm »
Oczywiście, ucieszyłbym się z obu tytułów po polsku. Venom po angielsku  jest w sprzedaży jednak Azraela nie ma.  Knightfall również bym z chęcią przygarnął, gdyby Egmont lub Mucha się pokusiły o wydanie... A jeszcze w HC byłoby idealnie, oryginał jest w miękkiej oprawie, natomiast jeśli o mnie chodzi to tak grube tomy to w twardej oprawie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3371 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:09:36 pm »
"Mroczny Rycerz t. 1: Nocna trwoga" – oj, słaby to album, mordobicie i napompowane postaci, nic więcej. Myślę, że David Finch miał ochotę po prostu porysować sobie świat na sterydach, a Paul Jenkins tylko mu przyklasnął. Najlepiej wypada zeszyt napisany przez Judda Winicka, nawiązujący do Nocy Sów, chociaż scenarzysta momentami wydaje się być trochę… nieogarnięty: najpierw Szpon tłumaczy się, dlaczego oprócz celu musiał zlikwidować trzech policjantów, a w ogóle nie wspomina o świadkach, których tam wyraźnie widać; potem okazuje się, że kilka lat wcześniej natknął się na Batmana, ale w czasie Snyderowskiej rozróby z Sowami Batman jakoś nie pamięta, że miał już do czynienia ze Szponem…

"Mroczny Rycerz t. 2: Spirala przemocy" – a tu z kolei miła niespodzianka, bo wreszcie okazuje się, że nie tylko Snyder potrafi pisać udane historie o Batmanie w Nowym DC. Stery po Jenkinsie przejął Gregg Hurwitz i tak psychologicznie zagęścił serię, że czyta się to fenomenalnie. Cieszę się, że Hurwitz jest odpowiedzialny za kolejne dwa trade'y.

"Śmierć rodziny" – Snyder, Capullo i Jock! Ależ ten komiks ma moc! Wizerunek ikoniczny Jokera jest tutaj na tyle atrakcyjny, że zacząłem się poważnie niepokoić. :) Na szczęście pod koniec Joker to już tylko kawał ohydnego drania. Ciekawe, czy linia fabularna tej części "Batmana" to ustalenia redakcyjne, czy może przede wszystkim ukłon Snydera wobec Tony'ego S. Daniela? Jak by nie było wizja Snydera wstrząsnęła wtedy uniwersum DC, więc może próbował się zrewanżować… :)

"Detective Comics t. 3: Imperium Pingwina" – John Layman zaczyna wyprowadzać serię na prostą, ale na razie robi to na dosyć średnim poziomie. Po takich strzałach jak "Spirala przemocy" i "Śmierć rodziny" narracja Laymana nie trafiła do mnie, chociaż z drugiej strony widać tutaj konsekwentne tworzenie podwalin pod coś, co powinno wypalić…

"Detective Comics t. 4: Gniew" – i faktycznie, napięcie rośnie, jest ciekawiej, komiks wciąga, ale trzeba też przyznać, że wybitny staje się tylko w drugim "Detective Comics Annual" (nie wymienionym zresztą na tylnej okładce), gdzie do Laymana dołącza jako scenarzysta Joshua Williamson. Warto też się przyjrzeć, jak zyskują rysunki Jasona Faboka, kiedy kolory kładzie Emilio Lopez (zeszyt nr 22). W albumie znajdą coś dla siebie fani serialu "Agentka o stu twarzach" (ech, Ben, ty cymbale!).

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3372 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:33:05 pm »
Cytuj
Ciekawe, czy linia fabularna tej części "Batmana" to ustalenia redakcyjne, czy może przede wszystkim ukłon Snydera wobec Tony'ego S. Daniela?

Twarz Jokera był pomysłem Daniela. Snyder musiał pod to dostosować swój wstępny pomysł z Jokerem.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3373 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:43:45 pm »
Chciałem nawet kupić "Imperium Pingwina", ale udało mi się pożyczyć ten komiks od znajomego. I moim zdaniem uniknąłem kuli. Zbiór historii z tego albumu nie podszedł mi w ogóle.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3374 dnia: Sierpień 06, 2015, 08:52:33 pm »
Twarz Jokera był pomysłem Daniela. Snyder musiał pod to dostosować swój wstępny pomysł z Jokerem.
Ciekawe. Bo równie dobrze Daniel też mógł mieć przecież pomysł na rozwinięcie... Swoją drogą fajnie by było znaleźć się na takim spotkaniu scenarzystów odpowiedzialnych za wielkie uniwersum i posłuchać ich burzy mózgów... :)

 

anything