Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3375 dnia: Sierpień 20, 2015, 07:41:18 pm »
"Legendy Mrocznego Rycerza - Tim Sale" - to jest to! Może pierwsza historia to nic specjalnego, taka tam błahostka o pacjentach z Arkham, którzy na czas odbudowy szpitala, trafili do Blackgate. Nie porwała mnie ta historia w ogóle, ale warto było zobaczyć rysunki Tima Sale, zanim wyrobił swój charakterystyczny styl. Druga historia "Ostrza", znana z zeszytów TM-Semic, to już Sale w najlepszej formie. Uwielbiam tę historię i szczerze mówiąc, dziwię się, że u nas jakoś zawsze była w cieniu "Sanctum", czy "Machin" - przecież to jest ten sam wysoki poziom. Batman na tropie seryjnego mordercy, nowy zamaskowany pogromca zbrodni w Gotham i dramatyczny finał. Do tego te rysunki, zwłaszcza kadry z bohaterami na tle mrocznych uliczek, na dachach budynków, czy w biurze Gordona - mistrzostwo! Trzecia pt. "Nieudacznicy" też jest bardzo dobra, nie wiedzieć czemu, ominęła nas w zeszytach TM-Semic, a przecież z "Shadow of the Bat" mieliśmy wszystkie wcześniejsze numery. Dość nietypowa,
Spoiler: pokaż
Bruce Wayne zostaje uprowadzony, przez co przez większość czasu nie ma Batmana
, do tego jeszcze jego przeciwnicy,
Spoiler: pokaż
druga, jak nie trzecia liga półświatka kryminalnego, którzy spiknęli się, żeby wspólnie zorganizować porwanie
. Nie ma co, tytuł dobrany idealnie. I dwie krótkie historie, zabawna i pomysłowa "Mroczny Rycerz na randce", i znana z "Batman: Black & White II", "Noc po nocy", która jakoś nigdy mi się nie podobała. Ogólnie bardzo dobry zbiorek, dla mnie zdecydowanie najlepszy Batman wydany u nas w tym roku, obok "Mrocznego Odbicia". Liczę, że "Narodziny Demona" też przyniosą mi tyle frajdy.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3376 dnia: Sierpień 20, 2015, 08:00:01 pm »
@UP
ramirezowi podoba się Cavalier, bo noszą takie same wąsiki. :) I weź pan idź z "Machinami". Jestem razem z większością ówczesnych komiksiarzy, którzy gremialnie olali tą historię i TM Semic miał straty. Ale nic dziwnego, skoro nie wydali dobrych opowieści, tylko takie coś.

I "I'm the Cavalier" nie brzmi tak fajnie jak "I'm Batman". :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3377 dnia: Sierpień 20, 2015, 08:11:22 pm »
Ale nic dziwnego, skoro nie wydali dobrych opowieści

To jeszcze napisz co wg. Ciebie jest dobrą opowieścią z Batmanem, bo ciekaw jestem.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3378 dnia: Sierpień 20, 2015, 08:19:43 pm »
@UP
Knightfall oczywiście. Dark Knight Returns, Public Enemies, No man lands, Ziemia 2, Mroczny Rycerz mrocznego miasta, Wieża Babel.

Offline adam and arluk

Odp: Batman
« Odpowiedź #3379 dnia: Sierpień 20, 2015, 09:09:10 pm »
"Legendy Mrocznego Rycerza - Tim Sale" - to jest to!
Druga historia "Ostrza", znana z zeszytów TM-Semic, to już Sale w najlepszej formie.
Porównałem historię "Ostrze" w wydaniu w Tm-Semic z "Muchowym". W Tm-Semicu wycięto aż 16 stron.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3380 dnia: Sierpień 20, 2015, 09:15:03 pm »
Porównałem historię "Ostrze" w wydaniu w Tm-Semic z "Muchowym". W Tm-Semicu wycięto aż 16 stron.

Ło jezu! Miałem porównać, ale zapomniałem. 16 stron wycięte, to jak wykastrowany komiks.

8azyliszek, No Man's Land liczę że Egmont to wyda, bo bardzo chciałbym to przeczytać.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3381 dnia: Sierpień 21, 2015, 05:09:13 am »
@ramirez82
I known! Luthor i Wayne w jednej opowieści - aż się prosi by to przeczytać. Ale wątpię by zawitało to do DC Deluxe. :/

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #3382 dnia: Sierpień 21, 2015, 07:44:46 am »
No Man's Land liczę że Egmont to wyda, bo bardzo chciałbym to przeczytać.


Cztery ok 600 stronicowe tomy (nie licząc prologów)? Nie wiem czy nawet magia sprzedania każdego paździerza z logiem Batmana przekonałaby Egmont do wydania tych cegieł.

Druga rzecz już tak z boku, NML jest bardzo nierówne, świetne otwarcie, w środku pełno historii na zasadzie fillerów i obowiązkowych pojawień się nawet źle pisanych villainów, końcówka ok... a koniec końców i tak najlepiej wypadają historie kręcące się w okół Huntress, Renee (ogólnie niedobitków GCPD) i spoko numer z Supermanem, historia gdzie zakwestionowano niezawodność jego podejścia do pomocy ludzkości.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2015, 07:49:18 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline buczanova

Odp: Batman
« Odpowiedź #3383 dnia: Sierpień 21, 2015, 07:54:55 am »
Skoro przy koncercie życzeń jesteśmy, Gotham Central proszę!
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3384 dnia: Sierpień 21, 2015, 08:07:39 am »
Skoro przy koncercie życzeń jesteśmy, Gotham Central proszę!
Ja też poproszę.
To tylko 4 tomy i autorzy u nas znani.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Batman
« Odpowiedź #3385 dnia: Sierpień 21, 2015, 08:53:12 am »
Porównałem historię "Ostrze" w wydaniu w Tm-Semic z "Muchowym". W Tm-Semicu wycięto aż 16 stron.

Szok! Myślałem, że to była praktyka dominująca na początku lat 90., a pod koniec TM-Semic tego zaniechał...
Swoją drogą, ciekawe, że o tym gdzieś małym druczkiem nie informowano. I ciekawe, czy Marvel i DC wiedziało/akceptowało te praktyki.

Tym większą mam ochotę na lekturę tego tomu (już nabyty).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3386 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:16:33 pm »
Ło jezu! Miałem porównać, ale zapomniałem. 16 stron wycięte, to jak wykastrowany komiks.

A najlepsze, że wycięto ważne fabularnie wątki, jak np. pierwsze pojawienie się Lime czy pierwsza kradzież
Spoiler: pokaż
Cavaliera
. Przecież te strony zmieniają odbiór tej historii.

btw. szkoda, że nie wciśnięto do tego zbiorku jeszcze historii "Towarzyszki broni" (polski Batman 9/92) gdzie Sale nakładał tusz Normowi Breyfogle. Fajny efekt im wyszedł.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3387 dnia: Sierpień 24, 2015, 10:15:37 am »
Oglądając stary serial Disneya o Zorro, człowiek zdaje sobie sprawę jak wiele Bob Kane ściągnął od  Johnston McCulley'a
Tylko uwspółcześnił historię do 1939 roku. Poza tym większość jest takie samo - bogaty dandys za dnia, udający próżniaka, walczy z niesprawiedliwością nocą. Ma czarnego konia, tajną jaskinię i zaufanego sługę. Plus dobroduszny mundurowy (sierżant Garcia), któremu pomaga. Kane dodał jeszcze parę elementów "zapożyczonych" od Supermana i viola - mamy "nowego" oryginalnego bohatera. i tak wiem - rodzice Bruce'a zgineli wychodząc z seansu "Znak Zorro".

No chyba że oryginał z 1920 roku nie miał tego wszystkiego co serial z 1957. W każdym razie wtedy Disney wykonał świetną robotę. Dzisiaj wystarczyłoby tylko zmienić Zorro na Batmana i dalej byłby to świetny serial. Mam nadzieję, że wreszcie się doczekamy powrotu aktorskiego Batmana na mały ekran.

fragsel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3388 dnia: Sierpień 24, 2015, 10:38:05 am »
No chyba że oryginał z 1920 roku nie miał tego wszystkiego co serial z 1957.

no chyba nie będzie dla nikogo niespodzianką jeśli powiem, że nie miał...

Offline Barmon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3389 dnia: Sierpień 24, 2015, 10:42:40 am »
A w serialu Zorro z 1990 w odcinku Wizard pojawia się  Adam West jako Dr Henry Wayne, na samym końcu Zorro pokazuje  mu swoją jaskinię.