trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3630 dnia: Listopad 06, 2015, 11:12:53 am »
@ Kuki
Właśnie - jak przystało na zamkniętego w swoim gronie czytelnika komiksów superhero - czytam sobie pierwszy raz Stray Bullets. To jest TAK dobre, że nic mnie nie wyprowadzi z równowagi. (Offtop: Dalej jest więcej znakomitych historii jak The look of love czy Victimology, czy genialnych odjazdów jak How I spent my summer vacation?)

Jeśli wkrótce po przeczytaniu Batman: Oblicza śmierci i Batman: Techniki zastraszania zapytany przez kogoś, o czym były te dwa komiksy, nie potrafiłbym udzielić odpowiedzi, to w pełni zgadzam się z Twoją wypowiedzią: tak, zupełnie nie czuję konwencji.
A ktoś Ci kazał to kupować? Wystarczyło przejrzeć recenzje czy opinie na tym forum. Ludzie bardziej ogarnięci robią sobie w tej chwili dobrze dziesiątkami świetnych komiksów superhero (wkrótce Nową Granicą czy Daredevilem Bendisa) a Ty się dławisz rzadką kupą. Chcesz za to winić gatunek?

Swoją drogą skoro, jak się okazało, że masz zerowe pojęcie o superhero w tej chwili, to jakie pojęcie miałeś rok temu pisząc poniższe śmieszki?  :lol:
Opowieści o trykotach są z natury złe:badgrin:
Nawet Mel Brooks wyśmiewał facetów w rajtuzach w swoich filmach.

Czy można by zrobić specjalną anty-listę pt.: ''Najgorszy komiks-trykot świata''?
Odpowiedź brzmi: nie.
Bo zapewne wylądowałoby na niej 95% ''trykotów''  :lol: :wink:

Offline FloreK9

Odp: Batman
« Odpowiedź #3631 dnia: Listopad 06, 2015, 11:13:50 am »
Dlatego nie szukając daleko lepiej już zacząć od Year One.

Chociażby, dużo lepszy wybór nie tylko dlatego, że to origin. Sama historia jest bardziej przyswajalna. Narracja w połączeniu z momentami "szkaradnymi" rysunkami w Powrocie może zmęczyć. :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #3632 dnia: Listopad 06, 2015, 11:18:23 am »
Chociażby, dużo lepszy wybór nie tylko dlatego, że to origin. Sama historia jest bardziej przyswajalna. Narracja w Powrocie może zmęczyć. :wink:


Tak, ale powiem Ci, że kwestię originu wbrew pozorom pomijam (co jest zabawne gdy to jest niby podstawą tej historii). Ten komiks jest idealnym przykładem tego jak ilustracje współgrają z pracą scenarzysty. Jak można zrobić idealny gatunkowy miszmasz, który zadowoli fanów każdego z elementów zawartych w opowieści (czy tych co lubią noir, tych co lubią akcję, czy tych, którzy chcą niedorzecznego bohatera z zakrytą twarzą).


Mazzuchelli jest dla mnie jednym z najlepszych rysowników jaki przez komiks się przewinął i to co zrobił z Millerem będę polecał zawsze (DD nawet bardziej ale to nie rozmowa na teraz) niezależnie od tego czy ktoś ma fobie na trykoty czy jest neofitą "bo filmy"  :wink:

Niezależnie od estetyki... to jest po prostu dobry komiks. Komiks :)
perły przed wieprze

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3633 dnia: Listopad 06, 2015, 11:26:54 am »
Niezależnie od estetyki... to jest po prostu dobry komiks. Komiks :smile:

I z tym się zgodzę w stu procentach :) Sądzę, że "Rok pierwszy" to byłaby faktycznie najlepsza opcja (u mnie się sprawdziła).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3634 dnia: Listopad 06, 2015, 01:34:57 pm »
Swoją drogą skoro, jak się okazało, że masz zerowe pojęcie o superhero w tej chwili, to jakie pojęcie miałeś rok temu pisząc poniższe śmieszki?  :lol:

Hehe, dobre!

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3635 dnia: Listopad 06, 2015, 02:44:15 pm »
Dlatego nie szukając daleko lepiej już zacząć od Year One.
Niezależnie od estetyki... to jest po prostu dobry komiks. Komiks :smile:
I z tym się zgodzę w stu procentach :smile: Sądzę, że "Rok pierwszy" to byłaby faktycznie najlepsza opcja (u mnie się sprawdziła).
Dzięki Panowie za utwierdzenie mnie w przekonaniu żeby zamówić ten komiks w ramach DC Deluxe, bo jestem tą osobą, która jeszcze nie miała do czynienia z tym dziełem.

Offline opall

Odp: Batman
« Odpowiedź #3636 dnia: Listopad 06, 2015, 04:03:57 pm »
Dzięki Panowie za utwierdzenie mnie w przekonaniu żeby zamówić ten komiks w ramach DC Deluxe, bo jestem tą osobą, która jeszcze nie miała do czynienia z tym dziełem.


Farciarz. Zawsze zazdroszczę tym co są przed pierwszym razem (tak zdaję sobie sprawę jak to brzmi).

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #3637 dnia: Listopad 06, 2015, 04:57:07 pm »
No nie wiem panowie, ja niestety do pewnego stopnia się zawiodłem na Roku Pierwszym. Może po prostu miałem tak wysoko wywindowane wymagania, że komiks nie sprostał. Za dużo jak dla mnie nawalanki pod lichym pretekstem orginu. Nie jest to zły komiks - ba, zdecydowanie jest dobry ale na pewno nie tak wybitny jak się go maluje np. na tym forum. DKR się zestarzał wiadomo, lecz przez to, że otrzymał metkę klasyka stał się o wiele bardziej specyficzny i wyrazisty niż Year One. Jak dla mnie w Roku Pierwszym zabrakło tego czegoś w warstwie fabularnej i samej historii nie śledziłem z takim zaangażowaniem jak DKR. Gdzieś pod koniec zabrakło suspensu i jakiegoś mocniejszego podsumowania. Takie moje zdanie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #3638 dnia: Listopad 06, 2015, 05:00:46 pm »
No nie wiem panowie, ja niestety do pewnego stopnia się zawiodłem na Roku Pierwszym. Może po prostu miałem tak wysoko wywindowane wymagania, że komiks nie sprostał. Za dużo jak dla mnie nawalanki pod lichym pretekstem orginu. Nie jest to zły komiks - ba, zdecydowanie jest dobry ale (...)  Takie moje zdanie.


Zabawnie mi się to czyta pamiętając wszystkie Twoje wtręty o "kontrowersyjnych" opiniach byleby mieć inne zdanie, że kultura negatywna, że oceny na goodreads...

Bez złej woli ale czasem krytyka krytyki to broń obosieczna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2015, 05:03:51 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #3639 dnia: Listopad 06, 2015, 05:54:58 pm »
A mógłbyś konkretniej o co ci chodzi? Myślałem, że trzymamy się tematu Year One a nie wycieczek osobistych.

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3640 dnia: Listopad 12, 2015, 12:55:52 pm »
Chyba już jest pierwszy zeszyt nowego "Mrocznego rycerza" - ktoś miał okazję przeczytać?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3641 dnia: Listopad 12, 2015, 01:04:12 pm »
Jakiego nowego "Mrocznego Rycerza"? Tego, który wystartował w 2011 roku i już od miesięcy jest zamknięty?
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Lokus

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3642 dnia: Listopad 12, 2015, 01:11:45 pm »
Chyba tego od Azzarello i Millera ;)

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3643 dnia: Listopad 12, 2015, 01:20:57 pm »
No raczej ;)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3644 dnia: Listopad 12, 2015, 01:25:02 pm »
"Mroczny Rycerz" to trochę ogólnie brzmiący termin, ale faktycznie w tytule on jest bez żadnego dodatku typu Returns albo Strikes Again.

W każdym razie, premiera 25 listopada.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything