trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3645 dnia: Listopad 12, 2015, 01:47:55 pm »
Yhm, natrafiłem na jakąś reckę i myślałem, że jest już ogólnodostępny.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3646 dnia: Listopad 12, 2015, 03:54:23 pm »
Podlinkuj w takim razie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3647 dnia: Listopad 15, 2015, 05:36:26 pm »
"Mroczny Rycerz" to trochę ogólnie brzmiący termin, ale faktycznie w tytule on jest bez żadnego dodatku typu Returns albo Strikes Again.

A nie ma podtytułu "The Master Race"?

W każdym razie, ze sporym opóźnieniem, ale przeczytałem "Nocną trwogę"... i raczej mnie nie zachwyciła. Pomysł na intrygę jest całkiem fajny, ale dość szybko przerodziło się to w ganianie od jednego napakowanego łotra do drugiego. Gwoździem do trumny były monologi Batmana - wydały mi się miejscami strasznie sztywne i nadęte ("Strach jest niczym kanibal. Albo goblin. Krnąbrny tyran uzbrojony w maczugę zwątpienia". :) ) No i nie jestem pewien, dlaczego Najlepszy Detektyw Świata zdecydował się załatwić sprawę z inspektorem wydziału wewnętrznego policji,
Spoiler: pokaż
rozwalając mu samochód i grożąc pobiciem
.

Trochę denerwuje mnie też natrętny fanservice w projekcie postaci Białego Królika, zawoalowany tak samo subtelnie jak "lokowanie produktu" w polskich serialach, gdzie kamera robi pięciosekundowy najazd na paczkę kawy. No chyba że specjalnie wybrała sobie taki kostium, żeby rozpraszać policjantów i superbohaterów płci męskiej.

Nie do końca przemawia do mnie groza sytuacji, w której
Spoiler: pokaż
Bane
dzięki toksynie staje się mądry, skoro i tak wcześniej był, o ile mi wiadomo, bardzo inteligentny i posiadał sporą wiedzę.

Historia dodatkowa zwróciła moją uwagę typowym przykładem tropu Covers Always Lie oraz paroma niespójnościami z "Trybunałem Sów" i "Miastem Sów". Po pierwsze, dlaczego Batman miałby w głównej serii uważać Trybunał za legendę, skoro
Spoiler: pokaż
stoczył już wcześniej opisaną w tym tie-inie walkę ze Szponem
? Poza tym, wydawało mi się, że
Spoiler: pokaż
żeby środek wskrzeszający Szpony mógł działać, musiał się najpierw przez parę-paręnaście lat przesączać z plomby w zębie, a w historii działa już na młodego chłopca
.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3648 dnia: Listopad 16, 2015, 10:28:13 am »
Nie wiem co o tym myśleć: http://www.batcave.com.pl/2015/11/dark-knight-returns-the-last-crusade-prequel-powrotu-mrocznego-rycerza-juz-w-lutym/


Może by tak coś nowego zamiast odcinać kolejne kupony od sukcesu sprzed lat?

Oby Romita się postarał, bo - jak mało który rysownik - potrafi być zarówno świetny jak i beznadziejny.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3649 dnia: Listopad 16, 2015, 11:02:45 am »
Oby Romita się postarał, bo - jak mało który rysownik - potrafi być zarówno świetny jak i beznadziejny.

Tylko kiedy ostatnio Romita się postarał?

Romita o DKR:

Cytuj
Przyznaje także, że w pełni przeczytał po raz pierwszy „Powrót Mrocznego Rycerza” półtora miesiąca temu – wcześniej interesowały go tylko rysunki i nie przyglądał się dialogom.

hmm...

Offline slyszyszmelodie

Odp: Batman
« Odpowiedź #3650 dnia: Listopad 25, 2015, 07:56:01 pm »
Na wstępie - z racji, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać, także - cześć :) Jeśli chodzi o mój staż jako fana komiksów to jest on nieduży, bo zainteresowałem się nimi na dobre dopiero w te wakacje (ale zdążyłem już przeczytać przez ten czas sporo świetnych historii, jak i zdarzyło mi się natrafić na gorsze) - więc na moje posty trzeba będzie spojrzeć jak na początkującego, odkrywającego dopiero medium.

Jestem po lekturze części pierwszej Dark Knight III The Master Race - zeszyt jest solidnie wydany,  cover prezentuje się ładnie (alternatywne wersje okładki są co prawda moim zdaniem ładniejsze, ale myślę, że ta dobrze oddaje klimat tej opowieści).  Zeszyt jest bardzo krótki, bo zawiera tylko 28 stron, gdzie zeszyty oryginalnego DKR miały 2x tyle, ale nadrabia trochę 16to stronnicowym mini-komiksem o przygodach Atoma i Supergirl (?) dołączonym do środka, również autorstwa ekipy pracującej nad główną historią. Ta mini-historyjka nie jest dość prosta, ale utrzymana w klimacie całości oraz łączy się pewnym wątkiem z historią główną. Historia podzielona jest na kilka wątków - oprócz Batmana swoje miejsce znajdują na kadrach opowieści również Wonder Woman, wspomniany już Atom i Supergirl (czy to jakaś inna postać?) oraz Superman, który również zalicza cameo (ciekawe czy to faktycznie tylko cameo, czy pojawi go się więcej w przyszłości. Co do samej historii, to jest prosta, ale dojrzale napisana i czuć w niej mrok i filozoficzne zacięcie DKR. Rysunki i kadrowanie również na plus - jest nowocześnie, ale czuć ducha oryginału, czekam na kolejny zeszyt, bo historia może się ciekawie rozwinąć.

Ps. Czy DK Strike Again jest naprawdę taki tragiczny jak się mówi? Nie czytałem tej historii, a zastanawiam się czy jej nie nadrobić, by lepiej zrozumieć całość uniwersum Dark Knight - warto?

Offline kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3651 dnia: Listopad 26, 2015, 09:01:23 am »
Master Race prezentuje się dobrze. Ale to tylko pierwszy zeszyt, wszystko może się jeszcze zmienić. Wątek Batmana jest dobry i tajemniczy, ciekawe jak go dalej pokierują. Obawiam się wątku Lary i Atoma, który ławo mogą wtopić.


Podbijam wcześniejsze pytanie. Też pominąłem Strike Again i zastanawiam się nad jego czytaniem. Recenzje nie były zachwycające
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3652 dnia: Listopad 26, 2015, 09:21:07 am »
Ja bym DKSA stanowczo odradzal. Bardzo cenie DKR, ale kontynuacji nie bylem w stanie zmeczyc. Mam traume po tym komiksie i boje sie tego co teraz zrobi Miller i Azzarello.

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3653 dnia: Listopad 26, 2015, 10:29:49 am »
"The Dark Knight Strikes Again" - niby jak z większością tytułów: lepiej znać i przekonać się samemu niż opierać się na opiniach innych. Ale akurat w tym przypadku raczej w ostateczności. Mnie szczególnie odstręczyła warstwa wizualna tego komiksu. Ale i fabularnie mocno to kuleje. Oby z trzecią częścią (a podobno również i czwartą) wyszło znacznie lepiej.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #3654 dnia: Listopad 26, 2015, 10:38:20 am »
Moim zdaniem gdy podchodzi się do Strikes Again jak do następnego komiksu w rozwoju Millera jako twórcy to naprawdę można znaleźć coś dobrego dla siebie. Osobiście mogę znaleźć kilka dobrych rzeczy w tym komiksie (czego nie mogę powiedzieć o Holy Terror czy All-Star Batman & Robin) i nie mam zwyczaju krytykować go da zasady żeby wskoczyć w główną narrację czytelniczą - choć są tam rzeczy, które krytyki są warte i nie ma czego ukrywać (w tym wybór palety kolorystycznej, ale to już kwestia subiektywna).


ALE


Jeżeli patrzeć na ten komiks jako na sequel i tylko sequel to nie ma co ukrywać, że jest to zupełnie inna rzecz. Wtedy odradzać trzeba to każdemu kto chce tylko powtórki z DKR.
perły przed wieprze

Offline Spoiler Included

Odp: Batman
« Odpowiedź #3655 dnia: Listopad 27, 2015, 03:02:40 pm »
Skleiłem wideorecenzję Imperium Pingwina i Gniewu, czyli trzeciego i czwartego tomu Detective Comics z New 52. Jeśli czytaliście te dwa tomy, obejrzyjcie moje wypociny i dajcie znać, czy zgadzacie się z tym, co mówię. A jeśli nie czytaliście, też obejrzyjcie i zastanówcie się, czy warto te dwa tomy kupować...

Dziękuję za Waszą uwagę  :biggrin:

https://youtu.be/1I-uW17xFtA

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3656 dnia: Grudzień 10, 2015, 07:43:19 pm »
"Rok pierwszy" - pomimo tego, że oglądałem film animowanym o tym samym tytule kilkukrotnie, podczas lektury nie odczułem rozczarowania nawet w ułamku procenta. I to chyba jest najlepsza laurka, jaką mogę wystawić najnowszej propozycji Egmontu z linii DC Deluxe.

Absolutnie wszystko w tym dziele jest genialne, skonstruowana fabuła, nieszablonowe postacie i klimat. Nie jestem pewien, ale to chyba jeden z ostatnich najważniejszych komiksów z Mrocznym Rycerzem, którego brakowało mi w biblioteczce. Rok pierwszy, Człowiek który się śmieje, Zabójczy żart, Długie Halloween, Mroczne Zwycięstwo, Powrót Mrocznego Rycerza, Azyl Arkham, Mroczne odbicie czy Batman z linii new 52 - to robi wrażenie :smile:

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #3657 dnia: Grudzień 11, 2015, 01:03:17 am »
na jakim ostatecznie papierze wydrukowali Rok Pierwszy - standardowym kredowym czy jednak jakiejś formie offsetu?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3658 dnia: Grudzień 11, 2015, 08:15:55 am »
Na kredzie.

Offline blackwaterpark

Odp: Batman
« Odpowiedź #3659 dnia: Grudzień 11, 2015, 10:00:33 pm »
Skleiłem wideorecenzję Imperium Pingwina i Gniewu, czyli trzeciego i czwartego tomu Detective Comics z New 52. Jeśli czytaliście te dwa tomy, obejrzyjcie moje wypociny i dajcie znać, czy zgadzacie się z tym, co mówię. A jeśli nie czytaliście, też obejrzyjcie i zastanówcie się, czy warto te dwa tomy kupować...
Dziękuję za Waszą uwagę  :biggrin:
https://youtu.be/1I-uW17xFtA

Świetna robota! Proszę o więcej.  :biggrin: