Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3705 dnia: Styczeń 18, 2016, 07:25:27 pm »
Lepiej zrobiłbyś kupując Batmana Snydera, choćby na początek pierwsze dwa tomy...

Ja bym napisał 3 tomy. Kolejne trzy śmiało można odpuścić, jak ktoś chce szanować kasę albo nie jest wielkim fanem superhero.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3706 dnia: Styczeń 18, 2016, 07:31:48 pm »
Trybunał Sów 1 spodobał mi się. Ale w 2 tomie autor się pogubił. Zakończenie się rozlazło w szwach i nie było już takie spójne jak początek. Niby ich pokonał ale i nie i coś tam jeszcze. Ogólnie wyniosłem złe wrażenia z lektury Miasta Sów.

Najchętniej kupiłbym "No Mans Land". :smile: No i jakiś tani Knightfall. Nie zaglądałem ile teraz na Alegro ta cała historia kosztuje gdybym chciał TM-Semicowe Gacki kupić. Zresztą - wyjdzie wreszcie WKKDC PL to będzie co czytać.


12874-tą dyskusję o tym samym dałem do gadek
fargsel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 05:20:20 pm wysłana przez fragsel »

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #3707 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:20:30 pm »
Mam pytanie: czy ktoś orientuje się, czy są przedruki Batka w wydaniach zbiorczych z okresu gdy rysował je N. Breyfogle? Z chęcią bym raz jeszcze przypomniał sobie te historie, rysowane m. in. przez Jima Aparo oraz innych. Jak przez mgłę przypominam sobie historie o Golemie, Elektroegzekutorze, przygody z Robinem - walki z gangami ze wschodu (mam tu oczywiście na myśli okres, z którego pochodzą tytuły wydane u nas przez Semica z którymi miałem styczność).

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3708 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:23:26 pm »
poczytaj sobie 246 strone tego tematu

edit:
Pytanie o Batman: Shaman - dobry jest?
Strasznie sie ostatnio napalilem na oldschoolowego Nietoperza.
 :cool:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 11:08:13 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #3709 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:24:53 am »
Dzięki za zwrócenie uwagi, jakoś mi uciekł Twój wpis! A czy wydania zbiorcze "zareklamowane" na obwolucie Batmana autorstwa N.B. są warte bliższego zapoznania? Są to komiksy autorstwa takich panów, jak: Marshall Rogers, Don Newton, Gene Colan. Ich nazwiska szczerze powiedziawszy nic mi nie mówią.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #3710 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:41:37 am »
Gene Colan jest artystą, którego ja akurat będę bardzo polecał. Niepełne 100 numerów Daredevila, trochę mniej Tomb Of Dracula. Jedyne jego Batmany jakie znam to te ze scenariuszem Conwaya, więc jest fajny camp.
perły przed wieprze

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3711 dnia: Styczeń 21, 2016, 03:02:31 pm »
Ramirezie - Peter Milligan i jego Dark Knight, Dark City miazdza! Miales racje!

Tytulowa historia rozwalila mnie na kawalki! Dawno nie czytalem tak bardzo mrocznego komiksu o Batmanie! Klimatem przypomina mi nieco Mroczne Odbicie i Azyl Arkham. Czuc konkretne szalenstwo. Lubie historie ukladanki, ktore ujawniaja sie stopniowo, az do wielkiego wow na koncu. Dark Knight, Dark City takie wlasnie jest. Mocne uderzenie, stopniowanie napiecia, male wskazowki tu i owdzie, az do grand finale. Nie sadzilem tez, ze smieszna, infantylna wrecz postac jak Riddler moze byc tak przerazajaca i bestialska w swoim postepowaniu. Zawsze stawialem go nieco na uboczu Batmanowych oponentow. Ot taki szalony gosciu jak Pingwin czy Kapelusznik. A tu prosze - Riddler to ostry psychol.
 
Przyznam, ze podczas lektury, momentami ciary mnie przechodzily po plecach, ale to zapewne dlatego, ze dokladnie w te sama noc, kilka godzin wczesniej moja zona urodzila mi syna :wink:

Pozostalem historie tez dobre. Golem of Gotham bardzo dobry. W dwoch slowach - swietny album.
Polecam wszystkim, a Ramirezowi wielkie dzieki za polecanke.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3712 dnia: Styczeń 21, 2016, 03:44:20 pm »
Strasznie sie ostatnio napalilem na oldschoolowego Nietoperza.
 :cool:

Polecam Golden Age Omnibus, niedługo wychodzi w miękkiej oprawie za dużo niższą kwotę niż HC.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Baks

Odp: Batman
« Odpowiedź #3713 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:33:54 pm »
W jakich tomach wydanych po polsku jest najwięcej ,,nowoczesnych gadżetów'' Batmana? Przypuszczam że w tych Scotta Snydera?

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3714 dnia: Styczeń 24, 2016, 01:46:49 pm »
W jakich tomach wydanych po polsku jest najwięcej ,,nowoczesnych gadżetów'' Batmana? Przypuszczam że w tych Scotta Snydera?

Z tego, co pamiętam, oba tomy "Roku zerowego" miały sporo gadżetów.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #3715 dnia: Styczeń 25, 2016, 09:17:56 am »
"Batman: Shaman" nie polecam. O wiele ciekawsze jest "Batman: Prey" Moencha i Gulacy'ego (też z początkowego okresu serii "Legends of the Dark Knight") czy "Batman: Strange Apparitions" Englehearta i Rogersa (oldschoolowe i klasyczne zarazem).

Offline Vins3nt

Odp: Batman
« Odpowiedź #3716 dnia: Styczeń 25, 2016, 03:37:12 pm »
Hej, a są jakieś informacje kiedy będzie Endgame w Egmoncie? Trochę czasu minęło od tego eventu.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3717 dnia: Styczeń 25, 2016, 04:27:06 pm »
Hej, a są jakieś informacje kiedy będzie Endgame w Egmoncie? Trochę czasu minęło od tego eventu.
Po trzech tomach Eternala  :smile:

Offline Night wolf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3718 dnia: Styczeń 25, 2016, 07:20:06 pm »

Po trzech tomach Eternala
Czy wydanie Batman Eternal spowoduje że 7 tom Batmana zostanie wydany dopiero po niej czy będzie można jednak spodziewać się go wcześniej?

W trakcie, więc w okolicach 3 kwartału.

Raczej bym strzelał że między 2-3 tomem, jeśli chcą wydać całego w tym roku.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #3719 dnia: Styczeń 25, 2016, 11:25:00 pm »
Kołodziejczak pisał, że będą chcieli wpleść pomoiędzy Eternale.