Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Batman
« Odpowiedź #3765 dnia: Luty 01, 2016, 11:19:19 am »
dziekuję za info Panowie. świetny rysunek :)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3766 dnia: Luty 01, 2016, 04:25:48 pm »
Nie wiem, dlaczego według kelena "Szalony" miałby być o wiele gorszy od "Spirali przemocy" - moim zdaniem oba tomy czyta się świetnie, a scenarzysta Gregg Hurwitz bardzo sprawnie opowiada, nie unikając prób subtelnej psychologizacji. Plus znakomici rysownicy - Szymon Kudrański naprawdę dał radę!

Może dużo gorszy to zbyt mocne określenie, ale na prawdę nie lubię komiksów, które chcą dobrze, a potem świadomie wszystko partaczą. Pozwolę sobie wkleić link do swojej recenzji, żeby być bardziej dokładnym - http://www.batcave.com.pl/komiksy-polska-2015/batman-mroczny-rycerz-tom-3-szalony/#1
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3767 dnia: Luty 01, 2016, 09:57:16 pm »
Przeczytałem recenzję i jest dla mnie jasne, że rozczarowanie wątkiem miłosnym całkowicie zaważyło na Twojej ocenie. Chociaż w recenzji jesteś bardziej powściągliwy niż na forum, bo piszesz:
Cytuj
O ile motyw Szalonego Kapelusznika jest świetnie rozpisanym scenariuszem, tak wątek nowej miłości Bruce’a Wayne’a jest sztampowy i przewidywalny do bólu pod względem zakończenia.
No OK, od pewnego momentu można się domyślić, jak to się skończy, ale co z tego? Tak naprawdę otrzymujemy rasowy melodramat, naznaczony fatalizmem, umiejętnie wkomponowany w rozprawę z Kapelusznikiem, który zresztą też ma pompowaną krew przez złamane serce.
Do tego podobała Ci się historia z "Annuala" (i słusznie), więc skąd ta ochota zrównania "Szalonego" z ziemią na naszym forumowym poletku?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3768 dnia: Luty 01, 2016, 10:10:15 pm »
Cytuj
ale co z tego?

Bo, tak jak napisałem, wykorzystywanie po raz tysięczny tego samego, oklepanego motywu, który jest przy okazji niczym innym jak kolejnym, beznadziejnym przypadkiem kobiety w lodówce totalnie mnie zdenerwował, zniesmaczył i miałem ochotę rzucić komiksem w cholerę. Co mi po całkiem ok wątku przeszłości Hattera, kiedy autor potem rzuca we mnie czymś takim i polega na wywołaniu konkretnych emocji.

Cytuj
więc skąd ta ochota zrównania "Szalonego" z ziemią na naszym forumowym poletku?

Bo na forum pozwalam sobie luźniej formułować myśli ;P
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2016, 04:20:06 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3769 dnia: Luty 02, 2016, 10:01:20 am »
Bo, tak jak napisałem, wykorzystywanie po raz tysięczny tego samego, oklepanego motywu, który jest przy okazji niczym innym jak kolejnym, beznadziejnym przypadkiem kobiety w lodówce totalnie mnie zdenerwował, zniesmaczył i miałem ochotę rzucić komiksem w cholerę. Co mi po całkiem ok wątku przeszłości Hattera, kiedy autor potem rzuca we mnie czymś takim i polega na wywołaniu konkretnych emocji.
Po raz tysięczny?W "Batmanie"? A gdyby nawet, to wykorzystywanie z kolei innych motywów i wątków po raz dziesięciotysięczny już Ci tak nie przeszkadza? Moim zdaniem przesadzasz, do czego pewnie masz prawo zarówno jako użytkownik forum, jak i recenzent (no w tym wypadku może trochę mniej), ale po co od razu robić z tego prawdę objawioną, która tylko zakłamuje rzeczywisty obraz ?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3770 dnia: Luty 02, 2016, 04:31:25 pm »
Cytuj
jak i recenzent (no w tym wypadku może trochę mniej)

Jako recenzent mogłem odnieść się do innych komiksów gatunku superhero, w tej szczególności do historii z Batmanem, co pozwoliło mi stwierdzić, że motyw jest oklepany i tani.

edit
Źle zrozumiałem Twoją wypowiedź i ją wykreślam, wybacz.

Cytuj
ale po co od razu robić z tego prawdę objawioną, która tylko zakłamuje rzeczywisty obraz ?

Myślałem, że ten etap na forach przeszedł w odległe zakamarki, ale traktujmy się proszę jak dorośli. Nie muszę pisać na początku każdego posta "moim zdaniem", kiedy piszę jakąś opinie. Nie piszę w niczyim innym imieniu, niż swoim.

Cytuj
wykorzystywanie z kolei innych motywów i wątków po raz dziesięciotysięczny już Ci tak nie przeszkadza?

Oczywiście, że przeszkadza, choć nie generalizuje każdego przypadku i podchodzę do nich indywidualnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2016, 05:40:26 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3771 dnia: Luty 02, 2016, 05:53:38 pm »
Co to za komiks "Wieczny Batman" z N52, który Egmont zapowiedział na marzec? O czym to jest? Znowu Snyder? Bo cena (po obniżkach) za prawie 500 stron wydaje się atrakcyjna, więc może bym kupił.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3772 dnia: Luty 02, 2016, 05:58:21 pm »
To "Batman Eternal". Jak lubisz Husha, to ci się pewnie spodoba. Już kilka razy ten komiks był tu omawiany, przejrzyj sobie poprzednie strony. Snyder nie jest jedynym autorem komiksu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Bionic agent

Odp: Batman
« Odpowiedź #3773 dnia: Luty 02, 2016, 06:11:07 pm »
8azyliszek nie czyta tego forum, On tu tylko pisze :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3774 dnia: Luty 02, 2016, 06:16:06 pm »
@UP
+1  :lol:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3775 dnia: Luty 02, 2016, 06:24:34 pm »
Myślałem, że ten etap na forach przeszedł w odległe zakamarki, ale traktujmy się proszę jak dorośli. Nie muszę pisać na początku każdego posta "moim zdaniem", kiedy piszę jakąś opinie. Nie piszę w niczyim innym imieniu, niż swoim.
Ale poczekaj, bo ja nie o tym przecież... Chodziło mi o to, że zaciemniasz obraz, który również sam przedstawiłeś w swojej recenzji. Bo jak czytam ten tekst, to widzę, że co najmniej kilka rzeczy Ci się podoba w "Szalonym", a jedna - nie podoba. Więc per saldo więcej wskazuje na to, że komiks jest dobry, niż że jest niedobry. Już pomijam, że Twój zarzut może się niektórym wydać kontrowersyjny tak jak mnie.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #3776 dnia: Luty 03, 2016, 07:25:27 pm »

Po lekturze tego tekstu przestaniecie patrzeć na Azyl Arkham jako "Batmana w krainie szaleństwa":

http://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/pietno-szalenstwa-w-azylu-arkham/

Offline waszaklasa

Odp: Batman
« Odpowiedź #3777 dnia: Luty 04, 2016, 09:21:04 am »
Batman Eternal można czytać z marszu,a jeśli nie to jakie wcześniejsze wydarzenia trzeba znać?

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #3778 dnia: Luty 04, 2016, 09:35:02 am »
Batman Eternal można czytać z marszu,a jeśli nie to jakie wcześniejsze wydarzenia trzeba znać?
Parę postów wcześniej.
To "Batman Eternal". Jak lubisz Husha, to ci się pewnie spodoba. Już kilka razy ten komiks był tu omawiany, przejrzyj sobie poprzednie strony. Snyder nie jest jedynym autorem komiksu.

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3779 dnia: Luty 06, 2016, 03:32:44 pm »
Czyta ktos  Batman: Europa? Wyglada przekozacko. Zastanawia mnie sama historia. Dobra jest?
Sometimes I'd like to get my hands on God...