trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3840 dnia: Kwiecień 05, 2016, 09:32:52 am »
Wreszcie znalazłem! Trochę pokręcona teoria, ale wywraca wszystko (pewnie niemożliwa) http://www.tickld.com/x/jaw/this-guy-just-changed-the-way-we-see-batman-mind-blown

Offline Cringer

Odp: Batman
« Odpowiedź #3841 dnia: Kwiecień 05, 2016, 12:16:17 pm »
Nawet ciekawe, dobry temat na elswordowy komiks.
Zainteresował mnie komentarz w którym ktoś napisał:
"And Secondly, Red Hood wasnt the only joker. There has been 2 or 3 different confirmed jokers."
Czy coś takiego pojawiło się w komiksie czy tutaj ktoś pisze raczej o serialu Gotham?

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3842 dnia: Kwiecień 05, 2016, 12:28:53 pm »
Może być tak jak z płaszczem Batmana, gdzie kilka postaci go nosiło, tak samo, jak z Batgirl. Najwięcej chyba jednak z biografii Jokera pojawia się w "Killing Joke" Moore'a i od tego będą wychodzić, ale kto ich tam wie.
Serial Gotham to już dawno powinien dostać kulkę, a tu okazuje się, że będzie 3 sezon :(

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #3843 dnia: Kwiecień 05, 2016, 01:03:07 pm »
Jednym z Jokerów był
Spoiler: pokaż
Alfred w Whatever Happened to the Caped Crusader czy Martha Wayne (matka Bruce'a) z ziemi z Flashpoint
. Wydaje mi się, że autor tego komentarza miał na myśli wszystkie wersje Jokera, także te z Elseworlds'ów. A w przypadku tego świeżego news'a o ujawnieniu tożsamości chodzi o tego głównego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2016, 01:06:39 pm wysłana przez Antari »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #3844 dnia: Kwiecień 05, 2016, 01:22:15 pm »
Nawet ciekawe, dobry temat na elswordowy komiks.
Zainteresował mnie komentarz w którym ktoś napisał:
"And Secondly, Red Hood wasnt the only joker. There has been 2 or 3 different confirmed jokers."
Czy coś takiego pojawiło się w komiksie czy tutaj ktoś pisze raczej o serialu Gotham?


Masz wersję originu Jokera z Batman Confidential, masz wersję z The Brave and The Bold (Straczyński chyba pisał), wersję z Legend, która nawet wyszła w TM-Semic (ale Legends zawsze było jakby z boku kanonu), wersję z Killing Joke i oczywiście tą z lat 50... i nie patrzę nawet na rzeczy z założenia nie ocierające się o kanon i adaptacje.

Choć Kelen będzie pewnie lepiej ogarniał, mi się to wszystko już zlewa w jedno i nie pamiętam gdzie pojawiały się istotne różnice i gdzie Jack był Jackiem, gdzie Jack był Jackiem nie będącym Jackiem... Ech.
perły przed wieprze

Offline Jutrzen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3845 dnia: Kwiecień 05, 2016, 06:34:53 pm »
Nawet ciekawe, dobry temat na elswordowy komiks.
Zainteresował mnie komentarz w którym ktoś napisał:
"And Secondly, Red Hood wasnt the only joker. There has been 2 or 3 different confirmed jokers."
Czy coś takiego pojawiło się w komiksie czy tutaj ktoś pisze raczej o serialu Gotham?
W Killing Joke Joker był którymś z kolei Red Hoodem.

Offline Cringer

Odp: Batman
« Odpowiedź #3846 dnia: Kwiecień 05, 2016, 07:56:37 pm »

W Killing Joke Joker był którymś z kolei Red Hoodem.
tak, ale tu nie chodzi o Red Hooda tylko Jokera a to że kilka osób nim było to dla mnie nowość (nie licząc Flashpointa ale to inna rzeczywistość więc nie brałem tego pod uwagę), stąd moje pytanie wyżej.

Offline Hollow

Odp: Batman
« Odpowiedź #3847 dnia: Kwiecień 05, 2016, 08:23:26 pm »
W komiksowej kontynuacji Smallville Joker był Bruce`m z alternatywnej ziemi. Tam zabił swoich rodziców i popadł w obłęd.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3848 dnia: Kwiecień 05, 2016, 08:58:07 pm »
Kto się waha nad zakupem pierwszego tomu Batman Eternal to ja radzę - nie wahajcie się, tylko kupujcie. Dawno tak sprawnie i z przyjemnością nie czytało mi się komiksu z Batmanem. Sam główny wątek napisany jest świetnie, nagromadzenie wątków może czasami przytłaczać, bo ma się wrażenie że scenarzyści mogli o czymś zapomnieć, ale za rozdział czy dwa okazuje się że nasze obawy nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Co mega ważne bat-rodzina w końcu wprowadzona jest w jakimś celu, a nie tylko dla rozmachu czy zapełnienia stron. Tutaj każdy ma swoje prywatne śledztwo, swoje tzw. pięć minut.

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #3849 dnia: Kwiecień 06, 2016, 08:02:34 am »
Podpisuję się pod słowami Itachi'ego!
Bardzo przyjemna lektura. Momentami zastanawiałem się czy aby na pewno ten sam komiks czytam, pod którego adresem tyle zrzędliwych opinii ostatnio widziałem....
Do tego kapitalni rysownicy - w przeważającej większości :wink:
Jak dla mnie - lepsza inwestycja niż pozostałe "regularne" bat-serie z N52.
Polecam!

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #3850 dnia: Kwiecień 06, 2016, 12:01:09 pm »
Na podstawie różnych opinii ten tytuł był przeze mnie skreślony. Teraz, Panowie, zasialiście we mnie ziarno niepewności. Może ktoś inny jeszcze się wypowie? Sprawnie to się czyta. Szata graficzna - jak rozumiem - jest ok?

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3851 dnia: Kwiecień 06, 2016, 12:16:02 pm »
Szata graficzna jest bardzo ok. Podobna do tej z Gothtopi czy Wiecznego Zła. Akcja jest ciągła a nie urywana, wielowątkowa. Niby ma się wrażenie, że w "zwykłej" historyjce Batman rozwiązałby problem w 4 zeszytach a nie na ponad 1000 stron (bo kiedyś w TM Semic były podobne wątki). Mamy tez spektakularne wydarzenia a sama końcówka 1 tomu to prawdziwy mindf**k.

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3852 dnia: Kwiecień 06, 2016, 02:01:55 pm »
Póki co przeczytałem ledwie cztery rozdziały tej opowieści, ale już czuję się kupiony. Niby autorzy żonglują dobrze znanymi motywami i postaciami; wychodzi im to jednak bardzo sprawnie.

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #3853 dnia: Kwiecień 06, 2016, 02:13:16 pm »
Zobaczymy co powiecie jak dobrniecie do końca tej opowieści. Ale wtedy już będzie za późno. Wspomnicie moje słowa :lol:

Pierwszy tom jest średni. Potem jest już tylko gorzej.

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #3854 dnia: Kwiecień 06, 2016, 02:18:55 pm »
Ja jestem trochę za połową i podzielam opinie. Wątki detektywistyczne, mistyczne, bijatyki, śledztwa - wszystkiego po trochu. Batrodzina, która ma swoje wątki, a nie jest tylko tłem dla Batmana. Bardzo wciągająca lektura! Jak na razie, lepsze niż od Śmierci Rodziny czy Roku Zerowego Snydera.

 

anything