Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baks

Odp: Batman
« Odpowiedź #3870 dnia: Kwiecień 16, 2016, 11:29:36 pm »
Dzięki :) Wiedziałem że Dick był w ,,Mrocznym Odbiciu'' ale zależało mi konkretnie już jako Nightwing,jeszcze raz dzięki ;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3871 dnia: Kwiecień 17, 2016, 12:28:41 pm »
Jestem po ponownej lekturze "Azylu Arkham", oczywiście tym razem w wersji DC Deluxe. Najpierw przeczytałem scenariusz, potem komiks. No i jednak odbiór trochę się zmienia. Ale zasadniczo nie zmieniłbym nic w tym, co napisałem 10 lat temu:
W "Azylu Arkham" potwierdza się teoria, jak wdzięcznym bohaterem dla artystów komiksowych jest Batman. Z jednej strony można interpretować go w bardzo osobisty sposób, z drugiej - trzeba wykazać się wielkim plastycznym kunsztem, bo słaby rysownik odsłoni się natychmiast.
McKean przedstawia Batmana genialnie. Operując głównie zarysem ciemnej postaci czyni zeń niepokojącą zjawę, która snuje się po Arkham, kontrastując z "kolorowymi" szaleńcami. Wśród nich na pierwszy plan wybija się naturalnie Joker, pokazany przez McKeana iście brawurowo.

Wiem, iż kontrowersje wzbudza scenariusz Morrisona. Ja także początkowo obawiałem się, że będzie płytko, że przytłoczy wszystko strywializowana psychologia analityczna, poza tym Morrison potrafi też pisać nieciekawie (np. "JLA: Ziemia 2"). Ale scenariusz jest mistrzowski. Jego gwiazdami na pokaz są szaleństwo i psychopaci, jego prawdziwymi bohaterami człowieczeństwo i Batman. Niektórzy widzą w Batmanie również szaleńca, ale nawet jeśli zgodzić się na taką interpretację, to różnica jest zasadnicza. "Zły szaleniec" chce ulżyć własnemu cierpieniu, przerzucając je na innych. "Dobry szaleniec" zatrzymuje cierpienie w środku, nie chcąc nikogo krzywdzić. W komiksie pokazuje to scena, kiedy Batman rani się odłamkiem szkła. Natomiast pod koniec mówi do pacjentów: "Jesteście wolni. Wszyscy". Bo w tym całym szaleństwie także można dokonywać słusznych i niesłusznych wyborów. Po rzucie monetą Two-Face mówi z kolei o Batmanie: "Jest wolny", a jego twarz jest w głębokim cieniu. Batman odchodzi. Nie reaguje na kpiny Jokera. Idzie ku światłu.
Grant Morrison skonstruował to bardzo... misternie.

Wielki komiks. Batman odnosi w nim szczególne zwycięstwo.

Fantastycznie i niezmiennie zachowanie Two-Face'a w finale napełnia serca otuchą. :)

Offline Bionic agent

Odp: Batman
« Odpowiedź #3872 dnia: Kwiecień 17, 2016, 01:40:24 pm »
Bazyl gdzie ty widziałeś Nightwinga w Wiecznym Batmanie?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #3873 dnia: Kwiecień 17, 2016, 03:40:38 pm »
Może chodziło o "Wieczne zło"?

To właściwie to samo w myśl dowodu przeprowadzonego jakiś czas temu na Ziemi 8.

Jeśli Batman = Egmont a Egmont = zło to "Wieczny Batman" = "Wieczne zło".
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #3874 dnia: Kwiecień 17, 2016, 04:13:54 pm »
Tekst dnia :)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3875 dnia: Kwiecień 19, 2016, 04:40:39 pm »
Ciekawostka dla osób zainteresowanych kwestią "Year One" i stosunku oryginalnych twórców rysunków do wznowień.

DC ma w zapowiedziach wydanie wersję Absolute. Ma zawierać.... dwa razy ten sam komiks. Myk polega na tym, że:

- pierwsza wersja ma być wznowieniem wersji odnowionej, tym razem powstałej W PEŁNI we współpracy z Mazzuchellim i Lewis,
- druga wersja ma być odwzorowaniem oryginalnej wersji zeszytowej, przygotowanej na podstawie skanów  pochodzących również od artystów - jakość papieru także ma odpowiadać oryginałowi z lat 80-ych.

No i bonuswo oczywiście wszelkiego rodzaju dodatki.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3876 dnia: Kwiecień 19, 2016, 05:45:00 pm »
To raczej powinny być dwa różne wydania moim zdaniem. A nie wkładają to do jednego Absolute by kosić kasę za jak za gruby komiks.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3877 dnia: Kwiecień 22, 2016, 04:53:37 pm »
"Wieczny Batman" t. 1 - początek ma moc dynamitu, niesamowicie energetyczna narracja tak wyśrubowała moje oczekiwania, że potem stopniowo zaczęło schodzić ze mnie powietrze, kiedy czytałem kolejne rozdziały przedstawione sprawnie, ale sztampowo. Na szczęście gdzieś w połowie albumu znajduje się zeszyt narysowany przez Iana Bertrama - coś tak zaskakującego i ożywczego, że doładowało mnie na tyle, aby bez problemu dokończyć lekturę. Nawiasem mówiąc Bertram zapatrzony jest w uniwersum "Incala" jak nic. Mimo objętości tomu miałem wrażenie, że sporo mnie ominęło, bo zapewne w cały ten event zaangażowane były inne serie. Ciekawy pomysł z tym "wespół w zespół" kilku scenarzystów, chociaż szkoda, że Scott Snyder intensywniej zaangażował się tylko na początku. Tytuł "Wieczny Batman" nie przekonuje mnie. To po prostu źle brzmi. Chyba bym wolał oryginalne "Batman Eternal", tak jak "Detective Comics". Bardzo dobrze czytało mi się przekład Marka Starosty. Z kolei kilka plansz zostało niechlujnie potraktowanych w druku.
Tak czy siak - to niezła gratka dla fanów Batka. :)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3878 dnia: Kwiecień 22, 2016, 05:32:28 pm »
Mimo objętości tomu miałem wrażenie, że sporo mnie ominęło, bo zapewne w cały ten event zaangażowane były inne serie.

To w drugą stronę - event się odwoływał do wątków postaci z ich własnych serii.

Cytuj
Tytuł "Wieczny Batman" nie przekonuje mnie. To po prostu źle brzmi. Chyba bym wolał oryginalne "Batman Eternal", tak jak "Detective Comics"

Nie mógł być w oryginale. Jak przeczytasz całość, to będziesz wiedzieć czemu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3879 dnia: Kwiecień 22, 2016, 06:01:45 pm »
Ok, dzięki za wyjaśnienie. Chętnie się dowiem, co było dalej.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #3880 dnia: Kwiecień 24, 2016, 11:04:47 am »
Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać...

Jo Nesbø bierze udział w projekcie prozatorskich adaptacji sztuk Szekspira.
Oto fragment z wywiadu we wczorajszej "Gazecie Pisarzy" (jednorazowej mutacji "Gazety Wyborczej"):

- Gdzie więc ma się dziać pana "Makbet"?
- Nie będzie osadzony ściśle w realiach, czytelnik sam zdecyduje. Będzie to miasto chylące się ku upadkowi, a walka będzie się toczyć nie o tron królewski, tylko o stanowisko komendanta w na wskroś skorumpowanej policji.


No ja już teraz zdecydowałem, co to za miasto... :D

A tak przy okazji pierwsza powieść Nesbø o policjancie Harrym Hole nosi tytuł "Człowiek-nietoperz" i z tego co pamiętam (nie mam egzemplarza przy sobie) otwiera ją chyba jakiś cytat nawiązujący do Batmana. :)

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #3881 dnia: Kwiecień 24, 2016, 11:09:08 am »
To cytat z Franka Millera. Ale też nie mam przy sobie egzemplarza i nie pamiętam jaki dokładnie. :-P


Offline perek82

Odp: Batman
« Odpowiedź #3882 dnia: Kwiecień 24, 2016, 03:38:24 pm »
"Wzniósł się w powietrze z szeroko rozpostartymi skrzydłami, a potem opadł; skrzydła, teraz trzepocząca peleryna, owinęły się mocno wokół ciała mężczyzny."
Akurat miałem pod ręką egzemplarz, ale nie wiem skąd ten cytat.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3883 dnia: Kwiecień 24, 2016, 03:43:52 pm »
To chyba cytat z posłowia/wstępu (w zależności od wydania) Franka Millera do "Roku pierwszego". W najnowszej wersji od Egmontu brzmi tak:

"Stwór wyprostował się, zogromniał, jego skrzydła rozpostarły się szeroko. Bestia rzuciła się w dół. Teraz skrzydła otulały ją ciasno, a pod nimi rysowała się ludzka sylwetka".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #3884 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:14:25 pm »
W kwietniu nakładem Egmontu ukazał się pierwszy tom "Gotham Central" Rucki, Brubakera i Larka. Przyznam się bez bicia - nie podzielam zdania ogółu, jakim to Gacek jest wspaniałym herosem. Nie pamiętam, kiedy jarałem się jakąś w miarę współczesną serią. Scott Snyder, niestety, ssie - chciałbym żeby było inaczej, ale taka jest prawda.

Pamięć mam dobrą, ale zawodną, ale wydaje mi się, że "GC" z 2003-06 (no dobra, był jeszcze "Year 100", ale to inna trochę bajka), jest ostatnim komiksem z Mrocznym Rycerzem (a raczej bez niego) godnym naprawdę szczerego polecenia. Zatem polecam. Ustami (a raczej tekstem) Marcina Zembrzuskiego sprzed pięciu (!!!) lat, którym zadebiutował na Kolorowych (i to jak!)

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2011/06/794-gotham-central.html