Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #3975 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:16:27 am »
Nie zgodzę się co do rysunków. Wieczny Batman zjada Sale'a na śniadanie.


Za niedocenienie Cooke'a już biłeś się w piersi i przepraszałeś. Jak dorośniesz, to przeprosisz także i za te słowa. Zobaczysz :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 09:53:06 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Mikel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3976 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:28:49 am »
Akurat w wypowiedziach Bazyla brakuje mi słów, "wg mnie" lub "wg mojego gustu" i po sprawie.
Co do uwspółcześniania postaci, cóż czasem przyzwyczajamy się do pewnych wizerunków, jednak mimo wszystko świat zarówno rzeczywisty jak i komiksowy żyje, poddaje się modzie, ja np. bardzo lubię obecne stroje Catwoman niż poprzednie,  co do Rzymianina to mimo wszystko jego look z WB jest do przyjęcia, mimo wszystko dla 50 latka to pasuję, tym bardziej że sytuacje w których go widzimy są mało formalne. Jakby postać była o te 10-15 lat starsza lub bardziej formalne spotkania to już by było śmieszne, a tak to nie ma co się czepiać.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #3977 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:36:09 am »
Akurat w wypowiedziach Bazyla brakuje mi słów, "wg mnie" lub "wg mojego gustu" i po sprawie.
Przecież każdy tu wygłasza swoje opinie, więc jest oczywistym że to "wg mnie" i "wg mojego gustu". Nie piszmy masła maślanego.

Mikel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3978 dnia: Lipiec 18, 2016, 10:13:08 am »
Przepraszam za poruszenie wątku oftopowo, ale w tym wypadku powinno być wyszczególnienie, bo Bazylowi zdarza się często i gęsto pisać jako głos ogółu, wiec to co jest jego opinią prywatną niech zaznaczy, by później nie powstawały tasiemce i wyjaśnienie wyjaśnień i interpretacji słów. (do przeniesienia)

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3979 dnia: Lipiec 18, 2016, 10:22:37 am »
Nie zgodzę się co do rysunków. Wieczny Batman zjada Sale'a na śniadanie.
Każdy mam inne gusta, ale to Batmany rysowane przez Sale'a zjadają Wiecznego Batman.
Niestety drugi tom, jest dość podobny, tyle że mamy więcej głównego przeciwnika.
Tylko że Hush
Spoiler: pokaż
nie jest głównym przeciwnikiem
w Wiecznym Batmanie, jest tylko kolejnym łotrem który skorzystał z okazji, aby ugrać coś dla siebie.
To już Batman Hush jest dużo lepszą historią z Hushem (przedstawiającą lepszą jego genezę) niż to co dostaliśmy w drugim tomie Wiecznego Batman.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 05:01:35 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #3980 dnia: Lipiec 18, 2016, 10:39:06 am »
ale to Batmany rysowane przez Sale'a zjadają Wiecznego Batman.

Całościowo - to się zgodzę. Brnąc w detale - w wiecznym Batmanie udziela się Nguyen, ten zaś wciąga Sale'a nosem :)

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #3981 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:11:59 am »
Całościowo - to się zgodzę. Brnąc w detale - w wiecznym Batmanie udziela się Nguyen, ten zaś wciąga Sale'a nosem :smile:


Och, tak. Eric Nguyen zacny jest bardzo. Szalenie ekspresyjny i przegięty. Ale z tym nosem, to jednak przesadziłeś. Mimo wszystko wyżej cenię Sale'a, ale może to dlatego, że Nguyen własciwie nie ma autorskich projektów i rozmienia się na drobne w serialach.


Ale rysować potrafi:


403csm.jpg


Nie wykluczam jednak, że coś przegapiłem. Czy jest coś Nguyena, co bnie jest częścią tasiemca lub też stanowi część zamkniętą, co byś szczerze polecił?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3982 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:25:22 am »
Nie wykluczam, że to kwestia moich osobistych upodobań, ale stawiam Sale'a wyżej od każdego z artystów pracujących przy pierwszym "Wiecznym Batmanie". Jednak nawet zostawiając rysunki na boku, uważam, że "Długie Halloween" zdecydowanie wygrywa z "WB" pod względem prowadzenia fabuły, wciągającej zagadki czy też bijącego z dzieła klimatu.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #3983 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:30:58 am »
"Długie Halloween" zdecydowanie wygrywa z "WB" pod względem prowadzenia fabuły, wciągającej zagadki czy też bijącego z dzieła klimatu.


Ale to przecież oczywiste jest.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3984 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:32:48 am »
Nie wiem Garf, bo Haloween mam w planach dopiero przeczytać (jak i Nową Granicę). Kolorowa seria obrzydziła mi duet Loeb/Sale, ale Hush Loeba i Lee był niezły (byłby lepszy gdyby nie nadmiar flashbacków).

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #3985 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:38:36 am »
@ absolutnie
Niestety, za bardzo nie pomogę. Kelena trzeba by o radę poprosić :)
Nguyena mam "Lil Gotham" - i to szczerze polecam. Na półce jeszcze "Heart of Hush" i "Streets of Gotham" ale w tym pierwszym mi czegoś zabrakło a drugie to jednak element większej układanki.

Sam czaję sie na "Descendera" z Image, ale w zalewie komiksowego dobra, nowa seria musi poczekać.

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #3986 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:43:10 am »


Sam czaję sie na "Descendera" z Image, ale w zalewie komiksowego dobra, nowa seria musi poczekać.


Zupełnie zapomniałem o "Descenderze". A też chcę to kupić.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3987 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:43:53 am »
Niech mnie ktoś poprawi ale czy Heart of Hushto nie jest część eventu Batman R.I.P i jest nie pisana przez Grant Morrison, dziejąca się w Detective Comics? I pytanie czy czytanie tego bez głównej serii ma sens i idzie połapać o co chodzi?

Nie wiem Garf, bo Haloween mam w planach dopiero przeczytać (jak i Nową Granicę). Kolorowa seria obrzydziła mi duet Loeb/Sale, ale Hush Loeba i Lee był niezły (byłby lepszy gdyby nie nadmiar flashbacków).
Jaki nadmiar flashbacków, było ich kilka i były one najlepiej zilustrowane z całej historii.

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #3988 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:16:05 pm »
Jest napisana przez Diniego i "jakiś" tam związek z R.I.P. ma. Niemniej, jeśli pamięć nie zawodzi (z dwa lata temu czytałem) to tie-inowość z "dokonaniami" Morrisona była raczej symboliczna, wymagana była jedynie znajomość "Husha". Na pewno podobało mi się dużo bardziej niż dowolne co Morrison do Batmana popełnił :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3989 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:41:30 pm »
Dzięki za odpowiedź, ja akurat lubię to co Morrison pisze, wiele osób chwali cały jego run w Batmanie. Choć tak ma on słabe momenty jak np. wydany u nas Batman i Syn. Nie zmienia to faktu że liczę że Egmont może po sukcesie JLA jego autorstwa sięgnie po jego Batman.

 

anything