trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3990 dnia: Lipiec 18, 2016, 04:37:32 pm »
Niech mnie ktoś poprawi ale czy Heart of Hushto nie jest część eventu Batman R.I.P i jest nie pisana przez Grant Morrison, dziejąca się w Detective Comics? I pytanie czy czytanie tego bez głównej serii ma sens i idzie połapać o co chodzi?
Jaki nadmiar flashbacków, było ich kilka i były one najlepiej zilustrowane z całej historii.

W Heart of Hush pada chyba tylko jedno, maksymalnie dwa zdania, które nawiązują do RIP. Mówi je chyba Hush, kiedy stwierdza, że Batman ma ostatnio dużo problemów. To jeden z tych przypadków "chwytu marketingowego". Do pełnego zrozumienia Heart of Hush warto wiedzieć, co się działo w Hush Returns i runie Diniego w Detective Comics ogólnie, ale z tego co pamiętam, jest to wszystko ładnie streszczone.

mkolek81, w swoim poście o Eternalu z poprzedniej strony warto byłoby umieścić informację odnośnie złoczyńcy w spoilerze.

Kwestię niepolecania na początek "Powrotu" ładnie wyjaśnił Garf. To jest historia dla ludzi, którzy już spędzili dużo czasu z tą postacią - nieważne w jakiej formie. Inaczej ciężko będzie ją odebrać w taki sposób, jaki raczej zakładała.

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3991 dnia: Lipiec 19, 2016, 11:15:49 am »
Sam czaję sie na "Descendera" z Image, ale w zalewie komiksowego dobra, nowa seria musi poczekać.
Nie czaj sie tylko bierz - Descender to bardzo fajna i swieza seria. Zdecydowanie polecam. Rysunkowo - bajka.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #3992 dnia: Lipiec 19, 2016, 05:18:17 pm »
@ donTomaszek
Ot namawiał, namawiał i namówił... :) No, same dobre recki widziałem, ale czasem dobrze jak ktoś z forum pomoże decyzje podjąć. Graficznie wiem, że cacko, z kolorami oddającymi sprawiedliwość kresce Nguyena. Pójdzie zatem przy następnym zamówieniu z BD. Dzięki! 

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3993 dnia: Lipiec 20, 2016, 04:55:52 pm »
Narodziny Demona nie są aż takie złe. Oczywiście wolałbym lepsze rysunki, ale da się je wytrzymać. Kilka żarcików było. Klimatyczna scena ataku sił Rasha na Rezydencję Wayne'a, wykorzystana potem w filmie przez Nolana. No i klasyczna kolekcja Batmobilów. Dobrze się czyta takie sceny. Czyli to może być w Kolekcji, choć szkoda, że zajmuje aż 2 tomy.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 05:05:02 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #3994 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:13:43 pm »
Kolorowa seria obrzydziła mi duet Loeb/Sale, ale Hush Loeba i Lee był niezły (byłby lepszy gdyby nie nadmiar flashbacków).
co to za kolorowa seria?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3995 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:17:14 pm »
Blue,Yellow, Grey. Bardzo fajna "seria". Oprocz Dlugiego Halloween oraz Mrocznego Zwyciestwa najlepsze co napisal Loeb.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #3996 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:20:34 pm »
Blue,Yellow, Grey. Bardzo fajna "seria". Oprocz Dlugiego Halloween oraz Mrocznego Zwyciestwa najlepsze co napisal Loeb.

:) ale banalne - dzięki
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3997 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:54:59 pm »
Popatrzyłem na wiki i jest jeszcze parę tytułów z Hushem - Hush Returns, Heart of Hush, Payback, Batman Reborn, House of Hush. Egmont mógłby w DC Deluxe wydać to na 300 stronach i byłoby dobre uzupełnienie dla Kolekcji. Fajnie że jest ten Eternal, który świetnie się sprawdza, tak jak X-Meni z Marvel Now jako kontynuacja po Av vs X-Men.

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #3998 dnia: Lipiec 20, 2016, 11:13:18 pm »
Całościowo - to się zgodzę. Brnąc w detale - w wiecznym Batmanie udziela się Nguyen, ten zaś wciąga Sale'a nosem :smile:


Właśnie skończyłem czytać drugi tom "Wiecznego Batmana" i Nguyen, który tam się udziela, to Dustin Nguyen. Tego Eric Nguyen wciąga nosem na pewno. I to lewą dziurką.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Andy13

Odp: Batman
« Odpowiedź #3999 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:09:16 am »
Popatrzyłem na wiki i jest jeszcze parę tytułów z Hushem - Hush Returns, Heart of Hush, Payback, Batman Reborn, House of Hush. Egmont mógłby w DC Deluxe wydać to na 300 stronach i byłoby dobre uzupełnienie dla Kolekcji. Fajnie że jest ten Eternal, który świetnie się sprawdza, tak jak X-Meni z Marvel Now jako kontynuacja po Av vs X-Men.
X-Men to nie jest w tym przypadku żadna kontynuacja AvX, tylko część Marvel Now!, na które Egmont konsekwentnie stawia. zwłaszcza, że AvX jeszcze w Polsce nie wyszło. przestań zakłamywać rzeczywistość i robić nie wiadomo co z tych kolekcji.

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #4000 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:41:45 am »

Właśnie skończyłem czytać drugi tom "Wiecznego Batmana" i Nguyen, który tam się udziela, to Dustin Nguyen. Tego Eric Nguyen wciąga nosem na pewno. I to lewą dziurką.

Dustin, Dustin :) Erica nie znam i właśnie widzę po lekkim googlaniu, że solidnego faux pasa popełniłem :) Wierz mi, że po przeczytaniu twojego posta i chwilowym WTF oblałem się rumieńcem jak niewinne dziewczę.  My bad, przepraszam za zamęt sam zaś biorę się za doedukowywanie. Cholerna ignorancja.  Jakoś mi przez głowę nie przeszło, że dwóch  dżentelmenów parających sie superhero może to samo, dość egzotyczne jak dla mnie nazwisko nosić.  Przy swoich zachwytach nad Nguyenem "pierwszym" niemniej pozostaję. Zwłaszcza kiedy sam sobie kolory robi. 

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #4001 dnia: Lipiec 21, 2016, 07:44:51 am »
Dustin, Dustin :smile: Erica nie znam i właśnie widzę po lekkim googlaniu, że solidnego faux pasa popełniłem :smile: Wierz mi, że po przeczytaniu twojego posta i chwilowym WTF oblałem się rumieńcem jak niewinne dziewczę.  My bad, przepraszam za zamęt sam zaś biorę się za doedukowywanie. Cholerna ignorancja.  Jakoś mi przez głowę nie przeszło, że dwóch  dżentelmenów parających sie superhero może to samo, dość egzotyczne jak dla mnie nazwisko nosić.  Przy swoich zachwytach nad Nguyenem "pierwszym" niemniej pozostaję. Zwłaszcza kiedy sam sobie kolory robi.


Wina jest chyba nasza wspólna, bo to jednak Dustin zrobił "Descender".
Wycofuję się z tej uwagi o wciąganiu nosem, ale muszę powiedzieć, że w "Wiecznym Batmanie" specjalnie się nie popisał.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4002 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:04:07 am »
Najgorsza cecha Wiecznego Batmana to chaos.
Tysiące wątków, które po chwili tracą jakiekolwiek znaczenie.
Zaczął się super, ale im dalej w las tym ciemniej :sad:
Zmęczę go do końca bo co mam zrobić, ale nie do końca jest podekscytowany.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 08:08:52 am wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4003 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:40:19 am »
Popatrzyłem na wiki i jest jeszcze parę tytułów z Hushem - Hush Returns, Heart of Hush, Payback, Batman Reborn, House of Hush. Egmont mógłby w DC Deluxe wydać to na 300 stronach i byłoby dobre uzupełnienie dla Kolekcji. Fajnie że jest ten Eternal, który świetnie się sprawdza..
Tylko że Hush z Eternal nie wiąże się w ogóle z Hushem, który mam być w kolekcji. W Batmanie Hush masz genezę tego bohatera i w Wiecznym Batmanie też (choć w sposób bardzo skrótowy) i są one inne.

Offline kaczogród

Odp: Batman
« Odpowiedź #4004 dnia: Lipiec 22, 2016, 04:44:42 pm »
No i przeczytałem tego ,,Batman: Rok Pierwszy " -mój pierwszy w życiu komiks z Batmanem.  Samą postać znałem jedynie z internetu, bo żadnego film,komiksu ani serialu nie oglądałem więc wiedzę miałem niewielką (ale coś tam jednak kojarzyłem ). Co mnie się podobało?  Na pewno rysunki, klimatyczne i po prostu ładne. Wszelkie materiały dodatkowe  (posłowie, komentarze,szkice, plansze ) - wszystko to było na bardzo wysokim poziomie.  Selena to też bardzo w porządku postać :) Jeszcze co do samego scenariusza to generalnie podobało mnie się ale mam kilka uwag. Komiks wbrew pozorom oprócz postaci Batmana nawet bardziej skupia się moim zdaniem na postaci Gordona.  Nie jest to źle, bo to ciekawa postać  (i w ogóle policja w Gotham się wydaje interesująca) ale jeśli chodzi o Bruca to odniosłem wrażenie, że to dopiero początek jego historii, wiele wątków nie zostało jeszcze poruszonych,  tylko lizneliźmy postać. Co do scenariusza to najbardziej podobała mnie się rozdział drugi,  scena zasadzki a najmniej rozdział pierwszy. I jeszcze co do kolorowania to jestem na tak ,choć czasem było trochę za dużo szarości  (i niektóre kadry z dodatków z kolorowaniem zeszytowym miały moim zdaniem lepsze kolorowaniem ). Słyszałem, że połowa sukcesu Batmana wynika od niego samego a połowa z jego przeciwników. Jaki byście polecili dobry komiks z Batman w którym walczy z jakimś ciekawy czarnym charakterem . Batman Rok Pierwszy jest dobry ale trochę za mało akcji i za mało samego Batmana (kosztem Gordona), choć może dlatego że to początek ). I dwa pytania na koniec.  1)Jaki komiks opowiada o akcji z Jokerem wspomnianej na ostatniej stronie  ? 2) Czy Long Hallowen to kontynuacja Roku Pierwszego?
tertium non datur

 

anything