Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4050 dnia: Sierpień 07, 2016, 03:11:20 am »
Nie upieram się. Nie wiem jak się sprzedały. Wiem tylko, że jeszcze niedawno 1i 3 były łatwo dostępne i się walały o księgarniach. A ze Złoczyńcą był większy kłopot z nabyciem.

Offline radef

Odp: Batman
« Odpowiedź #4051 dnia: Sierpień 07, 2016, 03:15:31 am »
Nie upieram się. Nie wiem jak się sprzedały. Wiem tylko, że jeszcze niedawno 1i 3 były łatwo dostępne i się walały o księgarniach. A ze Złoczyńcą był większy kłopot z nabyciem.
No to ci wytłumaczyłem kilka postów temu - był dodruk pierwszego tomu. Widocznie dodruk sprzedał się na tyle wolno, że Egmont postanowił nie dodrukowywać kolejnych tomów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4052 dnia: Sierpień 08, 2016, 01:18:32 pm »
Za półtora tygodnia premiera drugiego tomu Ziemi Jeden.


Recenzja: http://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/ziemia-jeden-tom-drugi/

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4053 dnia: Sierpień 08, 2016, 02:58:55 pm »
@UP
Ziemia Jeden ssie.

Czy każda historia ze Strachem na Wróble jest jedną i tą samą historią?? T
Spoiler: pokaż
akie mam wrażenie po tym jak wreszcie przeczytałem Spiralę Przemocy. I schemat jest ciągle ten sam - Strach straszy ludzi, Batman go znajduje ale oczywiście przegrywa walkę i dostaje gazem. Potem ma haluny, gada ze strachem, ten go nie zabija jak może,. Batman się uwalnia, Strach ucieka, a potem chce zagazować całe Gotham. W ostatniej chwili Batman ratuje wszystkich a Strach zatruwa się własnym gazem.  Jeju - 20 lat temu widziałem dokładnie to samo. N52 to kompletna porażka. Scenarzysta powinien się wstydzić za taką wtórność.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4054 dnia: Sierpień 08, 2016, 03:44:34 pm »
W walce ze Strachem nie chodzi o to jaka walka rozgrywa się w rzeczywistości, tylko bardziej o to że to jest walka Batmana z samym sobą i jego demonami wewnętrznymi. Sam Strach jest postacią dość prostolinijną ale w historii Nietoperza pełni dość ważną funkcję, kiedy to sam bohater jest swoim największym wrogiem i musi pokonać własne słabości.

Mikel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4055 dnia: Sierpień 08, 2016, 03:59:44 pm »
@UP
Ziemia Jeden ssie.

Czy każda historia ze Strachem na Wróble jest jedną i tą samą historią?? T
Spoiler: pokaż
akie mam wrażenie po tym jak wreszcie przeczytałem Spiralę Przemocy. I schemat jest ciągle ten sam - Strach straszy ludzi, Batman go znajduje ale oczywiście przegrywa walkę i dostaje gazem. Potem ma haluny, gada ze strachem, ten go nie zabija jak może,. Batman się uwalnia, Strach ucieka, a potem chce zagazować całe Gotham. W ostatniej chwili Batman ratuje wszystkich a Strach zatruwa się własnym gazem.  Jeju - 20 lat temu widziałem dokładnie to samo. N52 to kompletna porażka. Scenarzysta powinien się wstydzić za taką wtórność.

No pewnie ze to jedna i ta sama historia, scenazysci i DC cie okradają. Choć plagiat historii jest długi jak świat, najpierw byl Ozyrys, później jego historie zajumał Jezus, Mahomet, Budda, długo by wymieniać.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4056 dnia: Sierpień 15, 2016, 11:35:32 am »
Opis Year 100 z Gildii.
"Mroczna opowieść o świecie pozbawionym prywatności. Świecie, w którym rządowe spiski są na porządku dziennym, działa policja psychiczna, ludzie używają holograficznych identyfikatorów i nikt już nie pamięta, czym była idea „tajnej tożsamości” superbohaterów. Oto futurystyczna historia o rzeczywistości, w której wiadomo wszystko o wszystkich, lecz pozostaje jedna niewiadoma: Batman!"

Przypomniał mi się jeden odcinek kreskówki "The Batman" (polecam) z Clue Masterem. I tam był ten motyw, że w śmiertelnym pojedynku wiedzy Clue Master kazał Batmanowi zadać sobie pytanie na które nie zna odpowiedzi. Inaczej zabije więźniów, których wcześniej porwał. I on właśnie mu zadał - Jak jest prawdziwa tożsamość Batmana? I ten się wkurzył, bo tego akurat nie wiedział.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4057 dnia: Sierpień 15, 2016, 12:01:47 pm »
Po lekturze drugiego tomu "Wiecznego Batmana" muszę powiedzieć, że stał on na gorszym poziomie niż tom pierwszy (który i tak oceniałem jako "przyzwoity"). Dzieje się to, czego się obawiałem: scenariusz nie jest w stanie udźwignąć tak wielkiej liczby rozpoczętych wątków.

Wskutek tego przez cały tom mamy zaledwie jedną migawkę z pobytu Gordona
Spoiler: pokaż
w Blackgate,
który był przecież punktem wyjścia całej fabuły. I do tego Jim pyta w rozmowie Barbarę, czy to ona daje sobie radę :smile: Podobnie sprawa
Spoiler: pokaż
nanorojów i epidemii w Narrows
stoi w miejscu i grzecznie czeka, aż pozostałe elementy fabuły się rozwiążą. Z kolei
Spoiler: pokaż
Jim Corrigan
wisi sobie przez ileś zeszytów w powietrzu, aż w końcu
Spoiler: pokaż
wychodzi z niego Spectre i od ręki likwiduje całe zagrożenie. Dlaczego nie zrobił tego wcześniej? Bóg raczy wiedzieć (w tym wypadku dosłownie)
. Przydałoby się tu moim zdaniem lepsze rozplanowanie rozwoju akcji.

EDIT: Zastanawia mnie także, dlaczego Batman nie
Spoiler: pokaż
 zrobił sobie żadnej kopii danych świadczących o niewinności komisarza.
Wygląda na to, że po
Spoiler: pokaż
zniszczeniu tego pendrive'a przez Barda
na koniec 1 części nie ma już
Spoiler: pokaż
żadnych innych dowodów
. Niezbyt to zapobiegawcze ze strony najlepszego detektywa na świecie...

Najbardziej podobała mi się wspólna wędrówka Alfreda i Bane'a po podziemiach, choć też nie jestem pewien, jakim cudem Bane nie rozpoznał lokaja Bruce'a Wayne'a, z którym miewał wcześniej całkiem bliskie kontakty (no, chyba że w rzeczywistości N52 nie miał. Ach, te retcony...). Nie wiem też, czy
Spoiler: pokaż
 trochę gazu naprawdę wystarczyłoby, aby takiego przeciwnika powalić. Ale dobrze, powiedzmy, że był zaskoczony i odruchowo wciągnął pełne płuca
.

Ktoś tu pytał, czy można czytać 2 tom "WB" przed "Hushem". To zapewne bardzo spóźniona odpowiedź, ale może innym przyda się, jeśli powiem: lepiej nie. W "Wiecznym" podana jest tożsamość Husha, która stanowi główną zagadkę w dziele Loeba i Lee, więc to olbrzymi spoiler (choć geneza Husha w New52 może się różnić od tej starej).

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że "Wieczny Batman" to na razie komiks przeciętny. Może przedstawiać pewną wartość dla zagorzałych fanów Nietoperza (z uwagi na szerokie przedstawienie superspołeczności Gotham), ale tak zasadniczo... nie polecam ani nie odradzam. Jest wiele lepszych komiksów, ale i tak "WB" nie jest tak kiepski, żeby ciskać na niego gromy. Sprawa indywidualnej decyzji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 07:01:43 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4058 dnia: Sierpień 15, 2016, 12:14:14 pm »
@UP
Masz rację Wieczny Batman jest sztucznie rozwleczony. Typowy Batman dawno już powinien rozkminić te wszystkie zagadki i znaleźć rozwiązanie. A tu się miota i miota i tańczy jak mu wrogowie grają. Bo to przewiduje scenariusz. Mi jednak lepiej się to czyta od tych historii z głównego Batmana (Miasto Sów - Gothtopia), mimo, że jego mankamenty widać gołym okiem. Nie wiem czemu ale takie jest moje odczucie.

Spoiler: pokaż
Z Bane'm też masz rację. To samo było w Wojnie w Arkham - na koniec wpadł Batman i rozwalił go w 5 minut.
To po co ten cały Knightfall był taki długi? :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 03:50:22 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4059 dnia: Sierpień 15, 2016, 12:20:20 pm »
Zanim Bane dopadł Batmana, to go wykańczał psychicznie i fizycznie nasyłając na niego innych złoczyńców i problemy.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Cringer

Odp: Batman
« Odpowiedź #4060 dnia: Sierpień 15, 2016, 02:56:30 pm »
Możesz się wreszcie nauczyć używać takiej opcji jak spoiler?
eidt: Dziękuję
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 03:58:02 pm wysłana przez Cringer »

Offline Barmon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4061 dnia: Sierpień 16, 2016, 05:18:01 pm »
Czy w dalszych tomach Superman/Baatman będą kontynuowane wątki  Metallo i Luthora?

Offline buczanova

Odp: Batman
« Odpowiedź #4062 dnia: Sierpień 16, 2016, 08:48:29 pm »
Kilka dni temu zamówiłem "Batman: Cataclysm" i jestem ciekaw czy aby zrozumieć późniejsze "No Man's Land" muszę przeczytać dwa tomy "Road to", czy zeszyty zawarte tam są zbędne?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4063 dnia: Sierpień 16, 2016, 11:10:18 pm »
Czytałem No Man's Land w ogóle bez niczego i wszystko było zrozumiałe. Jeżeli dobrze pamiętam na samym początku było trochę dialogów podsumowjących wcześniejsze wydarzenia. A potem już tylko akcja, akcja, akcja!

Offline kas1

Odp: Batman
« Odpowiedź #4064 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:53:18 am »
Kilka dni temu zamówiłem "Batman: Cataclysm" i jestem ciekaw czy aby zrozumieć późniejsze "No Man's Land" muszę przeczytać dwa tomy "Road to", czy zeszyty zawarte tam są zbędne?

Potwierdzam, zbyteczne. Trochę żałuje, że się tego w swoim czasie pozbyłem ale półki nie są z gumy ;)