Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Batman
« Odpowiedź #4065 dnia: Sierpień 17, 2016, 04:49:39 pm »
taka tam ciekawostka ze strony swiata komiksu "Dzień Batmana"
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,496,dzien-batmana-2016.html
Można oczekiwać jakiś promocji na albumy batmanowe.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4066 dnia: Sierpień 17, 2016, 04:58:55 pm »
"Jeżeli jeszcze nie znasz komiksowych opowieści o Batmanie, rozpocznij swoją przygodę od najlepszych powieści graficznych z udziałem Mrocznego Rycerza!"

I pokazują nam komiksy z N52 i co tam mają w De Luxie - hłe hłe. To Dzień Batmana, czy reklama Egmontu? (pytanie retoryczne) W każdym razie, dobrze, że się Hush ukaże i to za 45 zł. To jest prawdziwy prezent na takie święto.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4067 dnia: Sierpień 17, 2016, 06:10:44 pm »
"Jeżeli jeszcze nie znasz komiksowych opowieści o Batmanie, rozpocznij swoją przygodę od najlepszych powieści graficznych z udziałem Mrocznego Rycerza!"

I pokazują nam komiksy z N52 i co tam mają w De Luxie - hłe hłe. To Dzień Batmana, czy reklama Egmontu? (pytanie retoryczne) W każdym razie, dobrze, że się Hush ukaże i to za 45 zł. To jest prawdziwy prezent na takie święto.


Masz tam tytuły, które są szeroko uważane za najlepsze (Rok Pierwszy, Powrót Mrocznego Rycerza, Zabójczy Żart, Azyl Arkham). Więc czego się niby czepiasz?

Offline pucek_miszcz

Odp: Batman
« Odpowiedź #4068 dnia: Sierpień 17, 2016, 06:13:43 pm »
hehe, pewnie braku Husha
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4069 dnia: Sierpień 17, 2016, 06:28:21 pm »
Rok Pierwszy, Zabójczy żart i Powrót Mrocznego Rycerza to najlepsze historie z Batmanem obok Długiego Halloween jakie czytałem, więc dla mnie wszystko się zgadza.

Offline Cringer

Odp: Batman
« Odpowiedź #4070 dnia: Sierpień 17, 2016, 06:48:28 pm »
"Jeżeli jeszcze nie znasz komiksowych opowieści o Batmanie, rozpocznij swoją przygodę od najlepszych powieści graficznych z udziałem Mrocznego Rycerza!"
I pokazują nam komiksy z N52 i co tam mają w De Luxie - hłe hłe.
A co jest takiego złego w N52 i Deluxach? W Deluxach masz klasykę, a N52 wydane w PL jest dobrym momentem od którego można zacząć zbierać Batmanowe serie. I nie pisz o Gothopii bo się jej uczepiłeś jak rzep psiego ogona, w szczególności że tomów wcześniejszy Detective Comics nie czytałeś.
Przy okazji, ten Hush którym tak się podniecasz został najpierw wydany przez Egmont zanim Eaglemos myślało o jakiejkolwiek kolekcji gdziekolwiek, więc nie wiem też po co o nim piszesz. W szczególności że to przereklamowany średniak i do "Batman Rok Pierwszy", "Powrotu Mrocznego Rycerza", "Azylu Arkham", czy "Mrocznego odbicia" to mu daleko.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4071 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:09:27 pm »
Miałem robić większe zakupy z nietoperzej biblioteczki, więc chyba się wstrzymam do tego 17 września. A co do narzekania na dobór tytułów. Pokazane tam albumy często, w niektórych przypadkach zawsze, znajdują się w pozycjach obowiązkowych z Nietoperzem. Nawet taki Trybunał Sów z runu Snydera wpisał się już na stałe do mitologii Gotham, czego najlepszym dowodem jest jego pojawienie się w serialu "Gotham". A co do ceny czasem lepiej zaoszczędzić na 2 słabszych pozycjach, ale za to kupić 1 dobry, taki jak np. Azyl Arkham.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4072 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:10:50 pm »
Czytałem po kolei głównego Batmana - Trybunał i Miasto Sów, Imperium Pingwina, Śmierć Rodziny, I tylko Trybunał był ok. Reszta to słabiaki.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4073 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:11:30 pm »
W szczególności że to przereklamowany średniak i do "Batman Rok Pierwszy", "Powrotu Mrocznego Rycerza", "Azylu Arkham", czy "Mrocznego odbicia" to mu daleko.
Tylko skąd Bazyli miałby to wiedzieć, jak on nic z tego nie czytał? Tu jest w ogóle problem, że osoba, która prawie nic nie czytała rzuca się, żeby każdemu doradzać w zakupach i mówić co jest lepszym komiksem. I potem mamy kwiatki typu

- Słuchajcie mnie ludzie, to je najlepszy Deluxe Egmontu w tym roku.
- A ile ich czytałeś?
- JEDEN.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4074 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:17:13 pm »
Czytałem po kolei głównego Batmana - Trybunał i Miasto Sów, Imperium Pingwina, Śmierć Rodziny, I tylko Trybunał był ok. Reszta to słabiaki.


Jeśli uważasz Śmierć Rodziny za słabą i nie dostrzegasz ogromu smaczków, jakie tam występują, to wybacz, ale masz zerowe pojęcie o historii i uniwersum Batmana.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4075 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:18:20 pm »
@UP
Nie kłam Blaskowitz. Z tych co Cringer przytoczył nie czytałem tylko Azylu Arkham. A Mroczne Odbicie w 1/3.

OokamiG - no trudno. Mi Śmierć rodziny nie podeszła. Może potrzebuję przeczytać to jeszcze raz? W każdym razie to tylko moja jednostkowa opinia o tym komiksie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4076 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:23:15 pm »
@UP
Nie kłam Blaskowitz. Z tych co Cringer przytoczył nie czytałem tylko Azylu Arkham. A Mroczne Odbicie w 1/3.

Więc twierdzisz, że wymienione pozycje to NIE SĄ najlepsze komiksy z Batmanem?  :biggrin:

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4077 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:26:48 pm »
Polecam to uczynić 8azyliszku i nadrobić Azyl Arkham, bo to wybitny komiks jest i nie tylko w warstwie graficznej.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4078 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:32:10 pm »
Powrót Mrocznego Rycerza Genialny. Rok Pierwszy nie, bo to origin. Mroczne Odbicie jest w sumie o następcy Bruce'a Wayne'a na tym stanowisku. Jasne - ten sam kostium, ale Batman całkiem inny.
Egmont robi nerwowe ruchy, bo zaraz wyjdzie WKKM i im przychody spadną. Dał tylko swoje komiksy, a przecież są też inne dobre historie z Gackiem.

OokamiG - pewnie że nadrobię. Niedługo wyjdzie i przeczytam.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4079 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:38:22 pm »
Rok Pierwszy nie, bo to origin.
A jaki jest niby lepszy origin dla nowego czytelnika? Że niby liczy się tylko ten ze złotej ery? Co Ty mi tu...

Mroczne Odbicie jest w sumie o następcy Bruce'a Wayne'a na tym stanowisku. Jasne - ten sam kostium, ale Batman całkiem inny.
To niby wada, czy co?

Egmont robi nerwowe ruchy, bo zaraz wyjdzie WKKM i im przychody spadną.
To szybko zareagowali.

Dał tylko swoje komiksy, a przecież są też inne dobre historie z Gackiem.
No wymień mi je, Królu Złoty. Wymień mi te inne dobre historie z Gackiem, które w tej chwili można kupić w księgarniach. Dajesz, nie ograniczaj się.