trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4095 dnia: Sierpień 18, 2016, 08:44:13 am »
Fajnie ale wolałbym zobaczyć te pozycje jako dostępne w dyskontach. A jak na razie brak informacji od wydawcy o dodrukach i brak dostępności.

Offline buczanova

Odp: Batman
« Odpowiedź #4096 dnia: Sierpień 18, 2016, 09:15:49 am »
Fajnie ale wolałbym zobaczyć te pozycje jako dostępne w dyskontach. A jak na razie brak informacji od wydawcy o dodrukach i brak dostępności.
W sklepie egmontu ma już status "wysyłka do 24h", więc to kwestia dni :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline radef

Odp: Batman
« Odpowiedź #4097 dnia: Sierpień 18, 2016, 11:44:29 am »
Ostatnio też tak było, najpierw pojawiły się w wybranych miejscach, a do kilku tygodni pojawiły się wszędzie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4098 dnia: Sierpień 18, 2016, 05:24:29 pm »

O Zabójczym Żarcie na dzień przed polską premierą animacji w kinach:

http://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/z-czego-sie-smiejemy-z-was-sie-smiejemy-zabojczy-zart-na-serio/

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4099 dnia: Sierpień 18, 2016, 09:24:59 pm »
Mroczny Rycerz Szalony nieźle się zaczyna. Akcja nie jest aż tak oczywista jak w Spirali przemocy. Tylko po co oni dają flashbacki o Szalonym Kapeluszniku  jak był dzieckiem? No po co mi kolejny origin? Mam mu niby współczuć? Że to nie jego wina? Zabicia tylu osób nic nie usprawiedliwia. Jeśli "Glina" ma podobną konstrukcję, to nie będzie to fajny komiks.

Spoiler: pokaż
 I jeszcze rysunki się nagle pogarszają i jeszcze Bruce bez sensu ujawnia się przed tą Ukrainką... Słabo to pomyślane. Ona to przecież nie jest Vicky Vale.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 09:34:27 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline buczanova

Odp: Batman
« Odpowiedź #4100 dnia: Sierpień 19, 2016, 09:40:04 am »
"Batman Ziemia Jeden" tom 2 - bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta historia. Bo bardzo nijakiej poprzedniczce dostajemy bardzo fajną fabułkę, która sprytnie kontynuuje wątki z poprzedniczki i dodaje nowe. Na gigantyczny plus muszę zaliczyć reinterpretacje znanych już postaci (na szczególną pochwałę zasługuje
Spoiler: pokaż
Killer Croc
). Dużym plusem jest również humor, wspólne sceny Batka i Gordona są genialne.
Niestety, wciąż nie jestem przekonany czy Ziemia Jeden zasługuje na miano "Deluxe". Komiks czyta się przyjemnie, ale nie jest to nic wybitnego i na tle innych tytułów w tej serii wypada blado. Bardzo nie miłym zaskoczeniem był dla nie brak dodatku oraz...posłowia.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #4101 dnia: Sierpień 19, 2016, 01:10:06 pm »
"Nijaka poprzedniczka"? Batman Ziemia Jeden to moim zdaniem jeden z najpiękniej narysowanych i świetnie zinterpretowanych komiksów z Gackiem ostatnich lat, dający idealne podwaliny pod sequel. Świetna rzecz. A brak posłowia to akurat żadna strata. Zawsze jedna strona więcej na dodatki, szkice etc :)

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #4102 dnia: Sierpień 19, 2016, 01:21:58 pm »
"Nijaka poprzedniczka"? Batman Ziemia Jeden to moim zdaniem jeden z najpiękniej narysowanych i świetnie zinterpretowanych komiksów z Gackiem ostatnich lat, dający idealne podwaliny pod sequel. Świetna rzecz. A brak posłowia to akurat żadna strata. Zawsze jedna strona więcej na dodatki, szkice etc :smile:


Jakie dodatki? Tam żadnych dodatków nie ma. Zero. Null. Goły komiks.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline PRAS1

Odp: Batman
« Odpowiedź #4103 dnia: Sierpień 19, 2016, 02:15:10 pm »
Knightfalla Egmont nie wydał. No Man's Land też nie. Wieży Babel nie.
Batman: Venom,
Batman: ThrillkillerBatman: A Death in the FamilyBatman and the Monster MenBatman: Strange ApparitionsBatman: Black & WhiteBatman: Red Rain też nie wydał. Oczywiście - te co wypuścił też są dobre i bardzo dobre (głównie te spoza N52). Ale nie wszystkie.


Przepraszam,że się wtrącam ale moim zdaniem KNIGHTFALL to słaby komiks.Początek i koniec tej 3 tomowej historii jest znośny środek to absolutne dno.Bardzo się cieszę,że nie wydano tego komiksu ponownie w Polsce i mam nadzieję,że nie zostanie wydany.Do końca życia będzie kojarzył  mi się z upadkiem TM-Semic-a.


Cholerka nie kto inny jak Egmont wydał Batman Black&White.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4104 dnia: Sierpień 19, 2016, 02:22:47 pm »
Ale TM Semic chyba też miał ze 2 komiksy Batman Black & White wcześniej niż Egmont? I czarno-białego Punishera gdzieś w 1993 r.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Batman
« Odpowiedź #4105 dnia: Sierpień 19, 2016, 02:38:47 pm »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4106 dnia: Sierpień 19, 2016, 02:46:18 pm »
8azyliszek ma rację.

Zawsze. :)  :lol:
Właśnie o to Black and White mi chodziło. A nie to od Egmontu.

Szalony kończy się typowo.
Spoiler: pokaż
Oczywiście znowu nie założył maski przeciwgazowej i oczywiście dał się zahipnotyzować kapelusznikowi - enty raz. A potem "dramatyczny"
zwrot akcji. Ech - takie scenariusze to sam mogę pisać.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Batman
« Odpowiedź #4107 dnia: Sierpień 19, 2016, 02:51:52 pm »
Jeśli ktoś przeoczył. Dzień Batmana po raz trzeci 17 września 2016 roku.
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,496,dzien-batmana-2016.html


Kogoś może zainteresuje fragment:
Cytuj
ALBUMY KOMIKSOWE Z BATMANEM W PROMOCYJNYCH CENACH
Wkrótce lista księgarń biorących udział w akcji!
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4108 dnia: Sierpień 19, 2016, 03:58:11 pm »
Niestety, wciąż nie jestem przekonany czy Ziemia Jeden zasługuje na miano "Deluxe".

Deluxe to tylko format, nic więcej.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4109 dnia: Sierpień 19, 2016, 07:06:42 pm »
Mroczny Rycerz Szalony nieźle się zaczyna. Akcja nie jest aż tak oczywista jak w Spirali przemocy. Tylko po co oni dają flashbacki o Szalonym Kapeluszniku  jak był dzieckiem? No po co mi kolejny origin? Mam mu niby współczuć? Że to nie jego wina? Zabicia tylu osób nic nie usprawiedliwia. Jeśli "Glina" ma podobną konstrukcję, to nie będzie to fajny komiks.

Muszę się nie zgodzić. Po pierwsze, jak przeciętny polski czytelnik komiksów ma wiedzieć, jaka jest historia Szalonego Kapelusznika? Ta postać nie była chyba w wydanych u nas pozycjach z Batmanem jakoś szczególnie eksponowana (jeśli się mylę, to mnie poprawcie - mam jednak pewne braki). W każdym razie nie czułem w ogóle żadnej wtórności i na pewno dla mnie nie był to "kolejny" jego origin.

Po drugie, akurat w tym wypadku historia z przeszłości jest mocno spleciona z teraźniejszością. Origin pełni ważną rolę, bo tłumaczy, dlaczego Tetch
Spoiler: pokaż
obsesyjnie poszukuje Alicji
. Na razie jestem po pobieżnej lekturze albumu, w najbliższych dniach przeczytam go dokładnie, ale już uderzyła mnie bardzo interesująca cecha pochodzenia Kapelusznika.

Weźmy taki "Zabójczy żart". Jednym z jego głównych tematów jest pewna analogia między Jokerem a Batmanem - obaj powstali przez "jeden zły dzień" (Batman przez dzień, w którym zginęli jego rodzice, Joker przez dzień
Spoiler: pokaż
napadu na fabrykę, poprzedzony śmiercią żony
). Tymczasem w "Szalonym"
Spoiler: pokaż
ten pomysł jest wręcz odwrócony: Szalony Kapelusznik narodził się nie tyle wskutek koszmarnego, co perfekcyjnego dnia Jervisa Tetcha (wyprawy z Alicją do wesołego miasteczka)
!

Spoiler: pokaż
To właśnie obsesja powtórzenia tego dnia i uczynienia rzeczy na powrót doskonałymi stała za osunięciem się Jervisa w chorobę psychiczną i za całą jego działalnością jako superłotra. To także dobrze tłumaczy, dlaczego posługuje się on kontrolą umysłu: skoro ludzie nie chcą dobrowolnie zachowywać się tak, jak wtedy, obsesja każe mu ich do tego zmusić.
Dość przewrotny to pomysł i całkiem ciekawy.

Podsumowując, bardzo podoba mi się ten zabieg i uważam origin za użyteczny nie tylko sam w sobie, ale też i ważny dla całej fabuły. Dzięki temu przychylnie spoglądam na "Szalonego", mimo że zwykle niezbyt przepadam za tak ponurymi historiami. Oczywiście, album ma też minusy. Przedstawienie Tetcha jest chyba niezbyt spójne z jego występem w którymś z pierwszych "Detective Comics" z N52 (ale czytałem je dawno i mogę się mylić). Zapewne więcej rzuci mi się w oczy po dokładniejszej lekturze, ale tego akurat:

Spoiler: pokaż
Oczywiście znowu nie założył maski przeciwgazowej i oczywiście dał się zahipnotyzować kapelusznikowi - enty raz. A potem "dramatyczny"
zwrot akcji.

nie postrzegam jako błędu.
Spoiler: pokaż
Biorąc pod uwagę wyjątkowo potężne emocje, w jakich wtedy działał Batman, jestem w stanie zaakceptować, że nie pomyślał o masce. W zasadzie to niewiele w ogóle myślał
:)

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!