Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4140 dnia: Wrzesień 17, 2016, 09:00:19 pm »
Anionorodnik - e tam; nie daj się urabiać gościom o zlasowanych mózgownicach. Lepiej byłoby gdyby polski czytelnik miał okazje samodzielnie ocenić ten tytuł zamiast bazować na pokrzykiwaniach jakiegoś pajaca.

Offline Lauv

Odp: Batman
« Odpowiedź #4141 dnia: Wrzesień 17, 2016, 11:47:15 pm »
Planuję nadrobić jedną z serii batmana; detective comics lub mroczny rycerz. I zastanawiam się czym one się różnią ? Którą polecacie ?

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4142 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:01:10 am »
Planuję nadrobić jedną z serii batmana; detective comics lub mroczny rycerz. I zastanawiam się czym one się różnią ? Którą polecacie ?

W skrócie - żadną :smile:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4143 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:02:57 am »
W skrócie - żadną :smile:
Popieram zdecydowanie.

Offline Lauv

Odp: Batman
« Odpowiedź #4144 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:04:08 am »
Krótko i na temat dzięki! To na planach się skończyło.

Offline Sokratesik

Odp: Batman
« Odpowiedź #4145 dnia: Wrzesień 18, 2016, 01:55:02 am »
Krótko i na temat dzięki! To na planach się skończyło.
Gratuluję Twojej wiary w opinie dwóch  :!: użytkowników.
Ja polecam obie serie.
Jak ktoś oprócz mnie poleci Ci tak samo - to będzie 2:2. Ciekawe co wtedy zrobisz...

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4146 dnia: Wrzesień 18, 2016, 04:19:56 am »
Krótko i na temat dzięki! To na planach się skończyło.
To zależy czy chcesz czytać całość czy nie. Ja polecam run Johna Layman w Detective comics, czyli tomy Imperium Pingwina-Gniew-Gothopia (przy czym Gothopia tylko do połowy to co pisze Layman,  jeśli czytałeś Batman Śmierć rodziny to Imperium Pingwina jest jej uzupełnieniem). Można przeczytać pierwszy tom serii, ale drugiego nie polecam.
W przypadku Mrocznego Rycerza to Spiralę przemocy i Szalony są dobre, nie czytaj Nocnej trwogi, poza jednym zeszytem (dotyczącym Nocy sów) tego się nie da czytać. Glina też jest jeszcze ok.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4147 dnia: Wrzesień 18, 2016, 06:29:55 am »
Planuję nadrobić jedną z serii batmana; detective comics lub mroczny rycerz. I zastanawiam się czym one się różnią ? Którą polecacie ?

Z tego N52 ja bym ci polecił oczywiście Trybunał Sów, choć jego dokończenie w Mieście Sów jest wyraźnie słabsze. Także Nocną Trwogę czyli 1 tom Mrocznego Rycerza i niezłego (choć za bardzo rozciągniętego) Wiecznego Batmana. Poza tym lepiej wrócić do Husua i historii z Old DC. Nawet narodziny Demona bardziej mi się spodobały niż pokręcone dalsze historie Snydera. A Gothtopia jest strasznie wtórna.

Teraz wyszła Glina i tego jeszcze nie czytałem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2016, 10:34:12 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4148 dnia: Wrzesień 18, 2016, 09:13:00 am »
Planuję nadrobić jedną z serii batmana; detective comics lub mroczny rycerz. I zastanawiam się czym one się różnią ? Którą polecacie ?

Detective Comics ma teoretycznie przedstawiać bardziej detektywistyczne aspekty działalności Mrocznego Rycerza, aczkolwiek pierwsze dwa tomy prawie absolutnie tego nie pokazują i są nasycone typową akcją (szczególni drugi, beznadziejny tom). Od trzeciego tomu zmieni się zespół i wyżej już ktoś krótko opisał, które to tomy - wtedy jest zdecydowani ciekawiej (historia o Pingwinie jest dosyć ciekawa).

Mroczny Rycerz trzyma się bardziej odległych "terenów" postaci, bardziej "dziwaczniejszych" aspektów. Przy czym zdecydowanie powinieneś opuścić 1 tom, jest okropny. Ale jeśli lubisz akcję, fanserwis i występy gościnne innych bohaterów, przez co dobrze odczuwać przynależność Batmana do większego uniwersum, to być może znajdziesz tutaj coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że tomy 2-3 są ściśle skierowane dla nowego czytelnika, ponieważ pokazują historię o złoczyńcach w taki sposób, gdzie jednocześnie widzimy ich nowe działania przeplatane ze wspomnieniami, co daje nam pewnego rodzaju origin story. Drugi tom był dla mnie na prawdę spoko, trzeci ma totalnie głupie rozwiązanie i zakończenie (choć jednocześnie posiada na końcu na prawdę bardzo fajną, jednoczęściową historię narysowaną przez naszego rodaka)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4149 dnia: Wrzesień 18, 2016, 09:31:20 am »
Drugi tom był dla mnie na prawdę spoko

Naprawdę? :)

A jakieś wrażenia z Gliny? Ktoś już to przeczytał? Czy to ma taką samą słabą/originową konstrukcję jak tom 2 i 3 czy coś wreszcie fajnego tam jest?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4150 dnia: Wrzesień 18, 2016, 09:57:35 am »
Moim zdaniem Glina słabsza od 2 i 3. Dość ciekawa była dwózeszytowa historia bez dymków.

@DOWN
Bo miało być najpierw "z dwóch zeszytów"  :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2016, 10:54:01 am wysłana przez JanT »

Offline kelen

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Lauv

Odp: Batman
« Odpowiedź #4152 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:49:06 pm »
Kurcze kiepsko trochę bo polecacie wybiórcze czytanie serii, a to mi trochę nie pasuje do reszty kompletów z N52. Run Snydera, Wieczne i Deluxy zaliczone Bazyliszku, a pierwsza paczka z prenumeratą WKKDC już w drodze. Po prostu znalazło się troche lewego grosza i zastanawiałem się nad uzupełnieniem którejś z serii Batmana.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4153 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:53:11 pm »
To już lepiej "Gotham Central". Wprawdzie Batman jest tam dawkowany oszczędnie, ale rzuca swój długi cień na całą historię :)

A "Powrót Mrocznego Rycerza" masz? Jeśli nie, to to must-have.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4154 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:55:07 pm »
Lauv -  w takim razie JLA jak najbardziej - właśnie wyszedł 3 tom. Oraz możesz sięgnąć po Superman/Batman - Władza Absolutna, bo tego tomu w WKKDC nie będzie.