Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4215 dnia: Październik 29, 2016, 01:10:51 pm »
Jest dobrze i nawiązuje do kiepskiego DKSA tak mało, jak to możliwe
Spoiler: pokaż
a nawet momentami sugeruj, że przedstawione tam rzeczy niekoniecznie musiały się wydarzyć w taki sam sposób, choć może już to prostują, mam za sobą chyba tylko 3 zeszyty.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #4216 dnia: Październik 29, 2016, 06:22:27 pm »
Jest dobrze i nawiązuje do kiepskiego DKSA tak mało, jak to możliwe (...)

Hmmmm... To ja inaczej: jest dobrze, ale nie tak dobrze jak w DKSA. W moim odczuciu jednak w znacznej mierze jest dobrze dlatego, że DKIII jest logiczną konsekwencją DKSA i fabularnym wariantem odpowiedzi na ostatnie pytanie rzucone przez Supermana na przedostatniej planszy poprzedniej serii. DKSA zreszta, jak wynika z powyższego, niej jest komiksem złym, a to, że nie może być konkurentem dla  DKR wynika przede wszystkim z tego, że ten był komiksem pionierskim. Powtórzenie estetycznego wrażenia nascie lat później nie było możliwe, ale efekt zaskoczenia stylistyczną metamorfozą był ciągle częścią równania. Do dziś nią zresztą pozostaje, odrzucając tych, którzy wielbią dzieło Millera z lat osiemdziesiątych. Kampowość estetyki DKSA łączy się z historią komiksu superbohaterskiego w latach dziewięćdziesiątych, tak jak złożona struktura DKIII odbija (choć mniej jaskrawym światłem) poetykę współczesnego przemysłu komiksowego. 

DKIII, trzeba zaznaczyć, jest fabułą jakich wiele w DC ostatniej dekady, ale poszczególne zeszyty (a przynajmniej pierwsze dwa z pięciu przeze mnie przeczytanych) są popisowo zorganizowane. W kolejnych rzecz zaczyna się już toczyć w duchu analogicznych fabuł "z rozmachem" (
Spoiler: pokaż
straszne zagrożenie, zwieranie szeregów, pozorne śmierci i spektakularne powroty
), ale wszystko wykonane jest elegancko i narysowane przez wiodące ołówki tego przemysłu, więc na tym etapie nie ma co narzekać. Martwi tylko to, że rozrzedzone zostaje to, stanowiło ważki element poprzednich odsłon serii - satyryczny wgląd w medialny przemysł, który odbija w krzywym zwierciadle zwroty akcji. Tu, poza chmurkami z internetowych komunikatorów, niewiele nowego się dzieje. Jakąś tam rekompensatą w przestrzeni kontrapunktów są mini-komiksy uzupełniające główny wątek o perspektywy innych bohaterów serii. Tu też zresztą wkracza Frank "o wielu obliczach" Miller, tuszowany przez Klausa Jansona w numerze pierwszym, wykańczający prace Romity Jra w trzecim i rysujący od początku do końca zeszyty 4. i 5. Ciekawie się to prezentuje, a samo scenariuszowe rozegranie postaci w większości przekonuje. Więc zabawa jest przednia, nawet jeśli ranga tej opowieści w hierarchii komiksowych dzieł jednak pośledniejsza.       
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4217 dnia: Listopad 06, 2016, 06:07:48 pm »
Ktoś kojarzy ile tomów Superman/Batman chce wydać Egmont?
Coś mi świta, że miały być cztery, ale niewiem...
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #4218 dnia: Listopad 07, 2016, 09:14:43 pm »
6-ty tom ma wyjść w Wkkdc to chyba Egmont wyda tom5 jeszcze. Najpewniej będzie zobaczyć w zapowiedzi w nowym tomie, ma już ktoś?

Offline Andy13

Odp: Batman
« Odpowiedź #4219 dnia: Listopad 08, 2016, 06:12:41 am »
6-ty tom ma wyjść w Wkkdc to chyba Egmont wyda tom5 jeszcze.
jeśli będzie dobra sprzedaż i będą chcieli wydawać całość, to raczej nie zrobią luki i nie pominą szóstego tomu. zwłaszcza, że nie trzeba przepłacać za ten komiks tak jak w przypadku kolekcji.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4220 dnia: Listopad 14, 2016, 07:42:43 am »
6-ty tom ma wyjść w Wkkdc to chyba Egmont wyda tom5 jeszcze. Najpewniej będzie zobaczyć w zapowiedzi w nowym tomie, ma już ktoś?
W 4 tomie jest zapowiedź tomu 5.
jeśli będzie dobra sprzedaż i będą chcieli wydawać całość, to raczej nie zrobią luki i nie pominą szóstego tomu. zwłaszcza, że nie trzeba przepłacać za ten komiks tak jak w przypadku kolekcji.
Będzie piąty tom, czyli sprzedaż też jest raczej dobra i też podejrzewam że nie pominą 6, ale po tym jak wycięty został #28 zeszyt Batmana i raczej go nie dostaniemy to nic nie wiadomo (kiedyś twierdziłbym że będzie na pewno teraz już nie).

3 tom Wiecznego Batmana skończony i nie było to takie złe (całość) jak twierdzą niektórzy. Tak, jest to trochę przeciągnięte, nie które wątki można było pominąć albo przenieść do serii z bat-rodzinny, ale zasadniczo mi się podobało. Po pierwsze widać że historia była wzorowana na wielu epopejach Batmanowych takich jak Knightfall czy Ziemia Niczyja, dużo też nawiązań do Hush w konstrukcji historii (nie mam na myśli do tego że sama postać się pojawia). Druga sprawa to powrót lubianych postaci (zarówno tych dobrych jak i villianów), którzy nie byli obecni do tej pory w New52, to się zdecydowanie udało. Po trzecie świetnie zamyka wątki z pierwszych Batmanów Snydera. Jedyny minus to brak #28 zeszytu z serii Batman, (teraz to już nigdy go nie dostaniemy). I po mimo tej wpadki to Egmont pokazał że można wydać "cegłę" w naszym kraju w rozsądnej cenie.

Offline Eragon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4221 dnia: Listopad 14, 2016, 11:47:18 am »
Co do serii ,,Superman/Batman'' mam takie pytanie czy są  pomijane jakieś numery w tomach 3 i 4(tak jak  7 numer w ,,Supergirl'')? Wpadną one w moje ręce dopiero przed Świętami.
Wiem, że ten numer 7 to taki przerywnik między ,,Wrogami publicznymi'' a ,, Supergirl'', gdzie w sumie to Superboy i Robin są głównymi bohaterami, choć z tego co czytałem w opisie tego numeru to wyjaśnia on co się stało z Metallo po tym jak uciekł ze swoimi zwłokami w tomie 1(
Spoiler: pokaż
Toyman dzięki DNA z jego starego ciała, stworzył mu nowe
). Szkoda, że ten numer pominęli, tym bardziej, że lubię Superboya i Robina(Tima).
Fan ,,majtek na głowie''. :D

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4222 dnia: Listopad 14, 2016, 11:55:20 am »
19 zeszytu brak  :doubt: a mógłby się spokojnie zmieścić w tomie 3 który zbiera tylko 5 zeszytów (a nie 6 jak wcześniejsze) 14-18. 

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4223 dnia: Listopad 14, 2016, 12:04:35 pm »
Co do serii ,,Superman/Batman'' mam takie pytanie czy są  pomijane jakieś numery w tomach 3 i 4 (tak jak  7 numer w ,,Supergirl'')?
Tak, wypada zeszyt #19
Spoiler: pokaż
(związany ze startem solowej serii Supergirl)
. Najprawdopodobniej wylecą jeszcze zeszyty #25 #27 i #26 (pomiędzy tomem 4 i 5). Jeśli Egmont będzie dalej wydawać tą serię to będzie jeszcze kilka opuszczonych zeszytów. Przyczyna tego jest taka, że Egmont wydaje pierwsze wydanie tej serii i tam też tych zeszytów nie ma w zbiorczych. Dopiero wydanie drugie zawiera całość wraz z Annualami, tylko że wtedy te zbiorcze to sumarycznie dwa tomy z pierwszego wydania np. pierwszy tom 1 to zeszyty #1-13 (czyli Wrogowie Publiczni + Supergirl + brakujący #7) itd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2016, 01:07:08 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4224 dnia: Listopad 14, 2016, 12:50:18 pm »
Najprawdopodobniej wylecą jeszcze zeszyty #25 i #26 (pomiędzy tomem 4 i 5)
25 jest (w czwartym tomie) będą pominięte 26 i 27.

a walnę całą listę:  :smile:

01 - 01-06
02 - 08-13
03 - 14-18
04 - 20–25
05 - 28–33
06 - 37–42
07 - 44–49
08 - 50–56
09 - 60–63, 65–67
10 - 64, 68–71
11 - 72–75 i Annual 4
12 - 78–84

Czyli będzie brakować 13 zeszytów i trzech Annuali.

@DOWN
"Cyfrówka"  :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2016, 02:22:33 pm wysłana przez JanT »

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4225 dnia: Listopad 14, 2016, 01:50:07 pm »
02 - 07-13
pewnie literówka ale sygnalizuję


powinno być 02 - 08-13
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Eragon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4226 dnia: Listopad 14, 2016, 03:24:06 pm »
Dziękuję Wam za wyjaśnienie tej kwestii. :smile:
Jeszcze jedna kwestia:
JanT piszesz, że wypada 13 numerów(nie liczę Annuali), ale na dc wikia widzę, że numerów jest 87 czyli wypadają też 3 ostatnie (wiadomo, tak sobie teoretyzujemy, bo nie wiemy ile Egmont wyda, równie dobrze może skończyć po 5 tomie albo ciągnąc do końca jeżeli sprzedaż będzie cały czas na dobrym poziomie). Czyli chyba 16 numerów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2016, 04:15:17 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4227 dnia: Listopad 14, 2016, 03:40:25 pm »
Dokładnie jest tyle: 87 + 5 Annuals czyli pominięto 16 zeszytów i 4 Annuale.
A my się jednym zeszytem Batmana (28) przejmujemy  :biggrin:

Offline stefan09

Odp: Batman
« Odpowiedź #4228 dnia: Listopad 18, 2016, 09:37:12 am »
Witam

Chciałem się spytać, które z obecnie wydawanych w Polsce serii z N52, poza Snyderem, (Wieczny Batman, Mroczny Rycerz, Deective Comics) są warte uwagi?

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4229 dnia: Listopad 18, 2016, 09:42:30 am »
Chodzi o Batmana czy o całe N52 wydawane w Polsce?