Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stefan09

Odp: Batman
« Odpowiedź #4230 dnia: Listopad 18, 2016, 09:50:26 am »
Chodzi głównie o Batmana (Wieczny Batman, Mroczny Rycerz, Detective Comics) albo coś z nim związane np. Liga Sprawiedliwości.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4231 dnia: Listopad 18, 2016, 09:55:08 am »
Liga Sprawiedliwości, razem z Wiecznym Złem. Inne Batmany z N52 które czytałem nie spodobały mi się, w przeciwieństwie do tej serii.

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4232 dnia: Listopad 18, 2016, 10:39:04 am »
Problem z seriami z N52 wydawanymi w Polsce jest taki, że większość z nich po początkowych tomach traci (czasem nawet znacznie) na jakości. Wyjątkiem od tej zasady są Detective Comics, który polecam czytać od 3 tomu oraz Wonder Woman (tak, wiem, to nie Batman, ale tą serię będę polecał każdemu i o każdej porze), która trzyma poziom od początku do końca.

Po całej (doskonałej) aferze z Sowami solowa seria Batmana staje się powoli wtórna, przewidywalna, a czasami najzwyczajniej nudna. Trzeci tom trzyma jeszcze jako taki poziom (ciekawie rozpisane relacje pomiędzy członkami Bat-rodziny i naprawdę przerażająca końcówka), ale już Rok Zerowy posiada wszystkie cechy, które wymieniłem w zdaniu pierwszym. Później mamy tom 6 z pojedynczymi historiami rozwijającymi różne wątki zawarte w poprzednich zeszytach (również nie wydanych w Polsce) - dla najbardziej zagorzałych fanów Batka.

Następującego po tych wydarzeniach Wiecznego Batmana jeszcze nie czytałem ale podobno jest bardzo dobrze (z akcentem na "dobrze", a nie na "bardzo"), ale ja osobiście jaram się na lekturę tych tomów, bo uwielbiam wielowątkowe historie, ciągnące się przez mnóstwo różnych zeszytów.

Motyw Batmana jest również w maxi-serii Szpon opisującej walkę pomiędzy Sowami a jednym z wychowanków Trybunału. I znowu - świetne rozpoczęcie serii, historia może i przewidywalna (na czele z głównym bad-assem), ale jednak wciągająca, przypominająca najlepsze filmy akcji i nie pozwalająca oderwać od siebie wzroku. Tak jest w pierwszym tomie, a już w drugim wszytko to zostaje zaprzepaszczone - wątki i różne postacie wrzucone jakby na siłę, widać, że scenarzysta nie miał pomysłu na tą serię (coś mi się zdaje, że Snyder przestał już pomagać Tynionowi i wyszło jak wyszło), a i ciągła zmiana rysowników nie pomagała w odbiorze historii.

Co do Ligi Sprawiedliwości to trzeba przyznać, że większość numerów trzyma swój poziom - jest ciekawie kolorowo, z całą plejadą naszych ulubieńców (czyli superbohaterów i superłotrów), czasami dramatycznie, czasami wesoło i ogólnie przyjemnie czyta się tę serię. Polecam, chociaż 5 tom serii (podobno, jeszcze nie czytałem) z powodzeniem można sobie odpuścić, bo nie wnosi nic istotnego i znacznie odstaje poziomem od poprzednich tomów. No i mamy tutaj jeszcze Wieczne Zło, czyli pierwszy event w N52 porównałbym jego poziom do tomów LS, a więc bardzo ciekawie i pozytywnie, szczególnie jeśli chce się być na bieżąco z wydarzeniami w uniwersum. A i jeszcze tie-in do WZ czyli Wojna w Arkham - NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Nie będę się rozpisywał, po prostu sobie to odpuść, nic nie stracisz.

Przed Wiecznym Złem polecam również lekturę Shazama (prawdę powiedziawszy ten tom jest niezbędny do ogarnięcia WZ), czyli odnowienie klasycznej postaci z uniwersum DC. Dawno już to czytałem, ale autentycznie miałem frajdę z lektury, co więcej mam wrażenie, że był to jeden z najlepszych tomów z N52.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4233 dnia: Listopad 26, 2016, 01:33:57 pm »
zauważyłem że zbiorek batmana breyfogle'a vol 2 zniknął z amazona. była gdzieś informacja o opóźnieniu?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #4234 dnia: Listopad 26, 2016, 02:21:32 pm »
Ogólnie nie było informacji o vol.2 od samego DC. Amazon 'się pośpieszył'.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4235 dnia: Listopad 26, 2016, 02:59:53 pm »
ale sam norm linkował na fb jakiś artykuł z datą vol 2 na luty 2017. widocznie opóźnienie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #4236 dnia: Listopad 26, 2016, 03:39:11 pm »
"Później mamy tom 6 z pojedynczymi historiami rozwijającymi różne wątki zawarte w poprzednich zeszytach (również nie wydanych w Polsce) - dla najbardziej zagorzałych fanów Batka."
Czy oprócz tej "Szychty" są jeszcze jakieś tomy Batmana w ukazujących się obecnie seriach zawierające krótsze historie? Przyznam, że czasem męczą mnie już te ciągnące się epopeje :wink:

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4237 dnia: Listopad 26, 2016, 05:08:16 pm »
Sięgnij po "Legendy Mrocznego Rycerza" Muchy albo cokolwiek z DC Deluxe.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #4238 dnia: Listopad 26, 2016, 05:11:10 pm »
Dziękuję za odpowiedź.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4239 dnia: Listopad 27, 2016, 06:59:43 pm »
dotarł do mnie wreszcie absolute batman year one. wersja ma slipcaje i 2 wydania z różnym kolorowaniem komiksu.


Pierwsze z nich wg mnie zawiera kolory z wydania tpb z 2005 roku (czyli przygotowane na podstawie tych samych materiałów co pierwsze wydanie z egmontu). nie jest to kolorowanie dissowane przez autora:
http://www.tcj.com/david-mazzucchelli-disavows-forthcoming-batman-reprint/


Druga wersja jest bardzo ciekawa - bo są to skany 4 zeszystów w stanie near mint wydrukowane na takim samym gazetowym papierze. chyba bliżej orginału się już nie da. wygląda to ciekawie.


co do dodatków to jest ich cała masa, ale jeszcze ich nie przeglądałem. główny minus tego wydania to cena - powinno kosztowac 75$ a nie 125$.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4240 dnia: Listopad 27, 2016, 07:31:44 pm »
Widziałem na jednej zagranicznej grupie na FB zdjęcia tej wersji drugiej, bardzo fajnie to wygląda, ale cena rzeczywiście zabija trochę.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4241 dnia: Listopad 28, 2016, 06:58:49 am »
przy takich cenach najlepszy jest pre-order. zamówiłem w lipcu, zapłaciłem ~300 PLN. nie było jeszcze trumpa ani reform pis-u, więc złoty jako-tako się trzymał.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4242 dnia: Listopad 28, 2016, 07:45:05 am »
nie było jeszcze trumpa ani reform pis-u

a po co tu o polityce?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #4243 dnia: Listopad 28, 2016, 07:49:43 am »
Gdyż polityka ma wpływ na kursy walut,  a to dość ważny czynnik dla tych,  którzy kupują wydania oryginalne za granicą.

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4244 dnia: Listopad 28, 2016, 09:21:22 am »
Gdyż polityka ma wpływ na kursy walut,  a to dość ważny czynnik dla tych,  którzy kupują wydania oryginalne za granicą.

Robi też cena ropy. Mamy tu o niej też dyskutować. Zwłaszcza w wątku o Batmanie :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

 

anything