trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #4245 dnia: Listopad 28, 2016, 09:23:45 am »
Przecież nikt nie zamierzał o tym dyskutować. To była pojedyncza uwaga, którą większość puściła mimo uszu.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4246 dnia: Listopad 28, 2016, 09:48:04 am »
chodzi mi o kurs walut - warto robic preorder w momencie korzystnego kursu.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4247 dnia: Grudzień 11, 2016, 11:53:25 am »
przeczytałem wreszcie absoluye year one - obie wersje kolorystyczne. porównując kolorowanie z 2005 roku z tym pierwotnym mam tylko jeden wniosek - ten komiks zupełnie inaczej wygląda. wersja 2005 była robiona przez pierwotnego kolorystę ale plansze są zrobione mniej kolorowo / bardziej jednobarwnie. np. plansza na której gordon jedzie na miejsce zbrodni i oblewa się kawą jest praktycznie brązowa - rożne odcienie brązu i szarości. w wersji z lat 80tych jest to bardziej kolorowe, krzykliwe.


na minus wydania absolute na pewno brak jakiegokolwioek wstępu / posłowia do najnowszeego wydania. umieścili tylko wstęp do pierwszego tpb dannego o'neilla i franka millera.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4248 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:44:38 am »
Wieczny Batman całkiem OK, choć mocno to wszystko rozwleczone. Zazgrzytało mi to, że
Spoiler: pokaż
Bard zniszczył dowody przekazane przez Batgril na pendrivie
(kolejny raz okazuje się, że warto robić kopie zapasowe :)). Z komiksów TM-Semic zapamiętałem, że ten łobuz to się nazywa
Spoiler: pokaż
Gluemaster, bo miał kupę tych fiolek z dziwnymi substancjami. No jednak rzeczywiście jest to przeciwnik drugoligowy, skoro nawet ksywka nie zapadła w pamięci
;)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline pucek_miszcz

Odp: Batman
« Odpowiedź #4249 dnia: Grudzień 18, 2016, 08:09:26 pm »
Mam pytanie do forumowiczów którzy zakupili już grudniowy pakiet od Egmontu - czytaliście już Batmany? Jak wyszły? Endgame prawie na pewno biorę, jednak zastanawiam się poważnie czy kupować Gothic. Mam dość ambiwalentne odczucia co do Morrisona, All-Star Superman i New X-Men mi się podobały ale JLA czy Superman z Nowego DC już nie za bardzo.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #4250 dnia: Grudzień 18, 2016, 08:12:31 pm »
Ja mam bałwochwalczy stosunek do Morrisona i Gothic podobał mi się niesamowicie!
Pomogłem?

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4251 dnia: Grudzień 18, 2016, 11:01:30 pm »
Morrison to jeden z moich ulubionych twórców. Uwielbiam jego wyobraźnię i praktycznie każdy komiks jaki tworzy kupuję od razu. Gotyk nie jest może dziełem, które wymieniłbym w top 5 najlepszych jego pozycji ale to solidna lektura. No i cena naprawdę niska jak za takie wydanie. Mało było Deluxe'ów w tym roku, brać nie pytać!

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4252 dnia: Grudzień 18, 2016, 11:22:52 pm »
Jak lubię Batmana Snydera, tak Ostateczna rozgrywka znużyła mnie swoją hollywodzkością. Na początku było fajnie, ale potem jakoś mi to wisiało i powiewało wszystko. Może dlatego, że chwilkę wcześniej czytałem Wiecznego Batmana (chyba trzeba było zrobić reset jakimś poważniejszym komiksem).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #4253 dnia: Grudzień 18, 2016, 11:25:05 pm »
Morrison to jeden z moich ulubionych twórców. Uwielbiam jego wyobraźnię i praktycznie każdy komiks jaki tworzy kupuję od razu.


Jak Ci się podobało The Invisibles?
perły przed wieprze

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #4254 dnia: Grudzień 19, 2016, 09:43:40 am »
Mam pytanie do forumowiczów którzy zakupili już grudniowy pakiet od Egmontu - czytaliście już Batmany? Jak wyszły? Endgame prawie na pewno biorę, jednak zastanawiam się poważnie czy kupować Gothic. Mam dość ambiwalentne odczucia co do Morrisona, All-Star Superman i New X-Men mi się podobały ale JLA czy Superman z Nowego DC już nie za bardzo.

Endgame jeszcze nie czytałem, ale może spróbuję pomóc z Gotykiem:

http://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/9637-batman-gotyk-recenzja-komiksu

Offline pucek_miszcz

Odp: Batman
« Odpowiedź #4255 dnia: Grudzień 19, 2016, 10:25:08 am »
Dzięki za odpowiedzi, chyba sobie sprawię ten Gotyk. Choć pewnie dopiero w lutym. Ostateczną rozgrywkę kupię, ale to pewnie też będzie ostatni tom Batmana z Nowego DC który kupię. Praktycznie po zakończeniu Wonder Woman i Endgame zostanie tylko Liga Sprawiedliwości, ale to lepiej bo będzie masa innych tytułów na rynku w tym roku.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4256 dnia: Grudzień 19, 2016, 03:20:55 pm »
Praktycznie po zakończeniu Wonder Woman i Endgame zostanie tylko Liga Sprawiedliwości, ale to lepiej bo będzie masa innych tytułów na rynku w tym roku.

Chyba w przyszłym roku :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline pucek_miszcz

Odp: Batman
« Odpowiedź #4257 dnia: Grudzień 19, 2016, 04:41:18 pm »
Aaa racja :D już mi się wydaje że jest 2017
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Batman
« Odpowiedź #4258 dnia: Grudzień 21, 2016, 09:07:49 am »
Interesującą lekturą był 9 tom WKKDC "Śmierć w rodzinie".
Z jednej strony "poważny", bolesny i przełomowy, o pewnych ambicjach psychologicznych, celujący gdzieś w rejony "Zabójczego żartu" (
Spoiler: pokaż
nawet pojawia się nawiązanie
). Do tego mający ambicję powiedzenia czegoś ciekawego o naszym świecie - o relacji polityki, praworządności i sprawiedliwości.
Z drugiej strony ta "powaga" mieszała się z pewną naiwnością, psychologia i inne ambicje z daleko posuniętymi uproszczeniami. Do tego dochodziły mało oryginalne i dość drętwe rysunki Jima Aparo (fatalny Joker) oraz nie-batmanowa sceneria pustynna (zgrzytała mi jeszcze bardziej, niż w "Narodzinach demona").
Ogólnie jednak z zeszytu na zeszyt czytało się to coraz lepiej. Jim Starlin - jak widać w latach 80. mianowany na specjalistę od uśmiercania ważnych postaci - zna się na rzeczy.

Komiks ten pobudził mnie jednak do kilku przemyśleń nad wałkowanym już przez wielu tematem - tu jednak ciekawie się objawiającym. [Dlatego wpis zamieszczam tutaj, a nie w wątku WKKDC.]
Chodzi o homoerotyczny (choć niewypowiedziany) charakter relacji Batmana i Robina.
W "Śmierci w rodzinie" poprzez dyskretną paralelę do ważnego wątku "Iliady" stateczny wojownik Batman przyjmuje rolę Achillesa, zaś zapalczywy uczeń Robin - Patroklosa. Robin swoim zachowaniem i śmiercią "naucza" swojego partnera i mistrza o roli spontanicznej emocji oraz miłości. W jakimś sensie wyzwala je w Batmanie, otwierając przy tym przestrzeń do ciekawego zakończenia i konfrontacji z Jokerem w zeszycie 429.
Głównego paliwa tej historii dostarczają więc molekuły męskiego heroizmu i erotyzmu. Podkreśla to jeszcze bardziej sytuacja pojawiających się tu kobiet. Poznajemy trzy różne
Spoiler: pokaż
domniemane matki Robina
. Każda z nich ma jakąś skazę,
Spoiler: pokaż
a jedna z nich staje się przyczyną tragedii
. W efekcie w historii tej tylko relacja Batmana i Robina - choć niepozbawiona napięć - pozostaje czysta...

P.S. Osobliwie wygląda też pojedynek Batmana z Lady Shivą: każdy brutalny cios Batmana zostaje "ukryty" pod dziwnym rozbłyskiem.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #4259 dnia: Grudzień 21, 2016, 09:23:04 am »
Męskie przyjaźnie i relacje mistrz-uczeń to nie wątki homoerotyczne.

 

anything