trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4455 dnia: Czerwiec 08, 2017, 08:54:42 pm »
A ty nie zagłębiasz się w chronologię dokładnie. N52 nie jest gorsze dlatego że miało krótszy okres czasu, tylko ucięto je po zaledwie pięciu latach właśnie dlatego, że jest było tak złe. I tak dano mu jeszcze kredyt zaufania i przeciągnięto tą agonię, bo miałkość tego okresu była już wszystkim wiadoma po 3 latach. Oczywiście po świetnym początku, który oczywiście skończył się szybko gwałtownym załamaniem sprzedaży i zamykaniem kolejnych tytułów.
A ty jak zwykle wybiórczo traktujesz fakty, Kryzys na Nieskończonych Ziemiach zrobił to samo co New52, czyli wymazał masę rzeczy z uniwersum. 

I jasne Old DC też ostatecznie rozmieniło się na drobne i zmarniało, gdy zaczęto kombinować z postacią Batmana i próbować zastąpić Bruce'a Wayne'a
Nie wyszło i wrócono do jedynie słusznej wersji. A w N52 te 26 lat przeleciano w pięć i też wyciągnięto z tyłka jakąś amnezję i nową osobę z mianem Batmana.
Jeśli nie rozumiesz zabiegu ze zmianą osoby w postaci Batman w New52 czy też w pokryzysowym DC (nie wiem czemu nazywasz go 'starym', jak taka nazwa nigdzie nie funkcjonuje), to porozmawiaj sobie z Feldkuratem, bo ewidentnie jesteście na tym samym poziomie z IQ.

Gdyby restart po 1985 roku był pisany w takim samym stylu jak N52, też by nie przetrwał 26 lat i zakończono by go wcześniej. Ale wystarczy porównać np. Supermana Byrne'a i Supermana Morrisona by gołym okiem zauważyć co ma ponadczasową klasę a co nie.
Nie porównuj lat 80 ze współczesnością, wtedy inaczej się pisało komiksy i inny był ich odbiór, a co do uwagi odnośnie eSa to spójrz na uwagę wyżej dotycząca Feldkurata.


Po takim czymś to musiało runąć. ja widziałem słabość tego projektu już z chwilą jego ogłoszenia w 2011. To nie mogło się udać.
Chciałbym zwrócić uwagę że sam wiele razy pisałeś że zacząłeś czytać od ukazywania się WKKM w Polsce, więc przestać chrzanić o 2011, bo kolekcja startowała 2012, a ty o New52 nie miałeś nawet pojęcia.

I jasne że w rebirth będzie lepiej.
Nie nie będzie. Przynajmniej nie w przypadku Batman.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4456 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:07:09 pm »
A akurat Batmany gdzie Batmanem nie był Bruce były super.
 I wiem to jako osoba czytająca a nie "magiczny domniemywacz Bazyl".

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4457 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:11:44 pm »
Jasne - ja nie lubię restartów ale gołym okiem widać, że w 1985 zrobiono to lepiej niż w 2011, bo tamta wersja przetrwała pięć razy dłużej niż N52. Gdyby Świat po Flashpoincie dawał radę i podobał się czytelnikom to Dc nie robiła by Rebirth, nie przywracała "starego" Suprermana i nie wracała do wątków sprzed 2011. Może ci się to nie podobać ale to nie moja wina, że N52 poszło do piachu, tylko tego że było słabe dla mnie i większości czytelników.
Po pierwsze Rebirth to kontynuacja New52 wiec nie poszło ona do piachu jak twierdzisz. I jak zwykle wybiórczo traktujesz to co się działo pomiedzy 1985 a 2011. Wystarczy, że przytoczę Infinity Crisis, który przywracał Multiuniwesm (czyli dużo wcześniej niż przed New52, jak ci się chyba wydaje), czyli przywracanie części tego co Kryzys wymazał i nadpisywanie oraz zmienianie originów postaci, coś czego ty tak nie lubisz. Jedynie z czym się zgodzę to zmiany z eSem w Rebirth (od czasu Morriosna nie dało się tego czytać) ale to nie temat o nim.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #4458 dnia: Czerwiec 09, 2017, 09:54:41 am »
Naprawdę jestem, też ciekaw jakby było oceniane wznowienie klasyków z czasów TM-Semica, wielu osób się zarzeka, że to najlepszy Batman, tylko pytanie jest kiedy ostatni raz to czytali (wiem że są osoby, które robiło to niedawno) i jak to przyjęli by czytelnicy, których pierwszą stycznością z Batmanem był ten  z New 52.

Ja niedawno przeczytałem od nowa całego Semica. Oczywiście odbiór historii, kiedy jest się po 30-tce, jest zupełnie inny niż wtedy, gry miało się lat 10 czy 15. Ale nadal jest to odbiór mocno na plus. Zgadzam się, że w wielu przypadkach działa sentyment (spróbujcie obejrzeć filmy familijne, które podobały Wam się za dzieciaka - z wyjątkiem ponadczasowych klasyków, większość by Was teraz zabiła!). Ale w przypadku komiksów coś jest w tym, że "kiedyś było lepiej". Batman był detektywem, działał blisko ulicy, było mrocznie, krwawo, klimatycznie! Coś, czego nie czuję w przypadku Batmanów z New52. Podobnie ze Spider-Manem. Rysunki Bagleya, McFarlane'a, Buscemy, scenariusze Larsena, DeMatteisa... naprawdę czujecie to samo podczas lektury Superiora? :)


Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4459 dnia: Czerwiec 10, 2017, 09:18:28 pm »
Adam West nie żyje. RIP, niepowtarzalny Batmanie.


http://www.bbc.com/news/world-us-canada-40235142
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4460 dnia: Czerwiec 10, 2017, 09:46:58 pm »
Co by nie mówić o kampowym Batmanie a potem o podkładaniu głosów w kreskówkach - aktor wbił się w świadomość fanów. A jeszcze nie tak dawno zagrał epizod w The Big bang theory. Szacunek dla jego pracy i smutek że już go nie ma z nami.

Offline LucasCorso

Odp: Batman
« Odpowiedź #4461 dnia: Czerwiec 11, 2017, 06:31:29 am »
Serialu o Batmanie niestety ciągle jeszcze nie oglądałem, ale jako wielki amerykanofil trafiałem co i rusz na informacje o nim, więc wiem jak wielkim smutkiem zaskutkowała informacja o śmierci aktora.

Ja uwielbiałem Adama Westa za jego autoironię. Dzięki synom jestem fanem serialu "Wróżkowie chrzestni", a jego Catman był jednym z lepszych elementów tego serialu.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4462 dnia: Czerwiec 11, 2017, 03:08:49 pm »
Bloom kolejne rozczarowanie z ostatnich dni...

Najwyższa pora chyba na dłużej odpocząć od komiksów bo zaczynają mnie drażnić. Odnoszę wrażenie że co kolejny tom to Snyder i Capullo coraz mniej się starają. Ostateczna rozgrywka powinna być zakończeniem runu Batmana z Nowego Dc.

Graficznie album trzeba przyznać jest strasznie nierówny i nie jest to winą DM. Bloom jako łotr posiadający zdolność nieregularnego kształtu powinien być doprecyzowany natomiast na niektórych planszach panuje chaos i nie wiadomo co na nich się dzieje. Szczególnie podczas decydującej walki.

Scenariusz, o ile jeszcze Waga Superciężka trzymała się w miarę spójnie, tak Bloom już odpływa na szerokie wody. Powrót Batmana wypadł tak blado i komicznie... Jakby zamiast człowieka prawdziwym Nietoperzem był jakiś robot. Załadować program i bum gotowe.

6/10

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4463 dnia: Czerwiec 11, 2017, 04:46:48 pm »
@UP
To w Bloomie już Bruce powrócił do roli Batmana? I mimo wszystko takie słabe to jest? Ciekawe, choć co się dziwić - to N52. Czyli na razie można to sobie wszystko odpuścić. Zastanawiam się czy kupić coś z Batmanem Rebirth, choć recenzje nie są zachęcające. Mam nadzieję że w końcu Wojny Darkseida jakoś wybrną z tym jego zejściem z tronu.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4464 dnia: Czerwiec 11, 2017, 06:15:29 pm »
Sama okładka tego tomu na to wskazuje.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4465 dnia: Czerwiec 12, 2017, 09:23:00 am »
Bloom kolejne rozczarowanie z ostatnich dni...

Najwyższa pora chyba na dłużej odpocząć od komiksów bo zaczynają mnie drażnić. Odnoszę wrażenie że co kolejny tom to Snyder i Capullo coraz mniej się starają. Ostateczna rozgrywka powinna być zakończeniem runu Batmana z Nowego Dc.


Kolejna opinia która utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem odstawiając serię po 7 tomie. Jednak  czy opduszczająć tomy 8-10 nie stracę nic przed rebirth. I czy wogóle warto brać się za nowego Batmana. Pytanie do tych co czytali serię Kinga.

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4466 dnia: Czerwiec 12, 2017, 10:49:51 am »
Nie czytalem, ale podobno (slowo klucz) jest jeszcze gorzej.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4467 dnia: Czerwiec 12, 2017, 02:12:26 pm »
I czy wogóle warto brać się za nowego Batmana. Pytanie do tych co czytali serię Kinga.
Jeśli nie podobał ci się Batman Snyder, to wg mnie Kinga z Odrodzenia też ci nie podejdzie. Jeśli liczysz na Batmana, który jest detektywem, czyli wizerunek jaki ma większość czytelników pamięta z TM-Semica to się zawiedziesz.
Nie czytalem, ale podobno (slowo klucz) jest jeszcze gorzej.
Ten Batman jest bardziej nastawiony na akcję niż Batman Snyderowy, w którym bardziej dominował horror (takie jest moje zdanie o tym runie scenarzysty). W przypadku tego Batman to w sumie wiej bardziej nudą, nie ma nic co by zaskakiwało, a rozwiązania historii wcale nie są na wyższym poziomie niż z czasów New 52 (przy czym zaznaczę kolejny raz, że ja Batman z New52 lubię). King ma jakąś tam swoją wizje tej postaci, ale wg mnie jego run nie zostanie jakoś szczególnie zapamiętany, bo wg mnie na razie niczym się nie wyróżnia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2017, 02:39:45 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4468 dnia: Czerwiec 12, 2017, 02:37:56 pm »
No właśnie Snyder, a przynajmniej te 7 tomów, które czytalem, miały swoje lepsze i gorsze momenty, jednak, jak wpomniałeś, mi też podobała się ta horrorowatość. Tomy nastawione na akcję, czyli 4 i 5 czytalem najdłużej, bardzo mi się dłużyly mimo dynamicznej fabuły i odniesięń do innych historii. Z powodu nastawienia na akcję nie kupiłem tomu 8, kiedy zapoznałem się z koncpetem. To własnie połaczenie horroru i klimatu detektywistycznego wychodziło Snyderowi najlepiej, np. historia o sowach. W każdym raznie dzięki za odpowiedź. Z tego co widzę Egmont planuje także Detective Comics z Rebirth wydać. Lepsze to? Nie czytalem tego  52, bo słyszałem dosć przeciętne opinie, więc jak ma się sytuacja z odpowiednikiem serii z Rebirth.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4469 dnia: Czerwiec 12, 2017, 02:44:01 pm »
Z tego co widzę Egmont planuje także Detective Comics z Rebirth wydać. Lepsze to? Nie czytalem tego  52, bo słyszałem dosć przeciętne opinie, więc jak ma się sytuacja z odpowiednikiem serii z Rebirth.
Wg mnie początek jest niezły, ciekawe/inne podejście do Batman, bo tu mamy bardziej tytuł drużynowy i to właśnie jest siłą tej serii, myślę że z pierwszym zbiorczym spokojnie można się zapoznać i raczej będzie się podobał, co do reszty to nie gwarantuje bo nie znam całości,a podobno później poziom spada.

 

anything