Autor Wątek: Dragon Age: Origins  (Przeczytany 101065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Girwan

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 20, 2010, 11:24:42 am »
trailer sequela
Dragon Age 2 Destiny Trailer

Jakby to rzec  .. zwiastun jest już od kilku dni :) ->http://www.gry.gildia.pl/konkursy/2010/dao2

Przy okazji zapraszamy do konkursu :)



Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:30:14 pm »
Cytuj
Jakby to rzec  .. zwiastun jest już od kilku dni

O! Fajny serwis.
Kiedy go dodaliście do forum?

A konkurs w stylu idiotele.
Ja rozumiem, że promocja to promocja, ale gra jest od wieku 18 lat, a nie dla przedszkolaków.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Girwan

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:39:25 pm »
O! Fajny serwis.
Kiedy go dodaliście do forum?

A konkurs w stylu idiotele.
Ja rozumiem, że promocja to promocja, ale gra jest od wieku 18 lat, a nie dla przedszkolaków.

wiesz co ... organizuję konkursy i widzę jak ludzie na nie reagują .. Nikomu nie chce się odpowiadać, pisać, myśleć, szukać ...

Daj ludziom konkurs taki jak pod linkiem - dostaniesz tysiące maili odpowiedzi, daj im konkurs problemowy - dostaniesz kilkanaście odpowiedzi .. jest różnica? :)



Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:46:01 pm »
Cytuj
wiesz co ... organizuję konkursy i widzę jak ludzie na nie reagują

Ciężki kawałek chleba, nie zazdroszczę. :)

Anyway, the point is:
ja rozumiem, że serwis to serwis, a forum to forum, ale czasami dajcie znać na forum, jak wrzucacie coś fajnego, ajt?
Choćby i link z krótkim opisem.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Girwan

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:51:07 pm »
Ciężki kawałek chleba, nie zazdroszczę. :)

Anyway, the point is:
ja rozumiem, że serwis to serwis, a forum to forum, ale czasami dajcie znać na forum, jak wrzucacie coś fajnego, ajt?
Choćby i link z krótkim opisem.

a to może zaglądaj tam? :):)

albo ustaw sobie czytnik RSS i będziesz na bieżąco dostawał informacje o tym co się tam dzieje :)



Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 20, 2010, 01:06:04 pm »
skoro to wrpg to czemu walka wygląda jak z anime
wlasnie :?
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 20, 2010, 01:31:16 pm »
Iber: niestety tak nie będzie to działać wiecznie. Kiedyś Forum będzie zintegrowane z portalem, albo zniknie zastąpione przez inna platformę komunikacyjną. Ale to dyskusja nie na ten temat w sumie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 01:34:18 pm wysłana przez Gabriel »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 20, 2010, 04:51:46 pm »
Iber: niestety tak nie będzie to działać wiecznie. Kiedyś Forum będzie zintegrowane z portalem, albo zniknie zastąpione przez inna platformę komunikacyjną. Ale to dyskusja nie na ten temat w sumie.

Obrzydlistwo!
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 17, 2010, 02:08:58 pm »
Ukończyłem właśnie Przebudzenie, i tak mnie naszło na jakieś DLC, a że mam prawie już zapomniane 100 zł na PayPalu to mogę sobie wybrać co nieco. Tylko które?


Raczej na pewno wezmę Witch Hunt, mimo że po angielsku, Twierdza Strażnika, to pierwsze DLC, też mnie interesuje, no ale reszta? Jak np. Pieśń Leliany (też chyba po ang.), Powrót do Ostagaru, Golemy z czegoś tam, Kroniki Mrocznych Pomiotów?

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:52:46 am »
Double post!


Ukończyłem wątek z Morrigan Witch Hunt, rozczarowałem się, co tu dużo mówić, już teraz wiem skąd u wielu osób awersje do dlc jeśli są robione tak jak to, krótki spoiler:
Spoiler: pokaż
Czego się dowiadujemy:
- Morrigan ucieka (to wiemy od dawna)
- Wykorzystuje do tego lustro - portal, znany nam z początku dailijskich elfów (mało ważne czym)
- Robi tp do jakiejś dziwnej krainy
- Synka zostawia w bezpiecznym miejscu
- Mówi że Flemeth jednak żyje (co można wywnioskować po screenach z DA2), i nie jest człowiekiem
- Nadchodzą ZMIANY! straszne


Możliwości mamy:
a) puścić Morrigan, nazwie nas przyjacielem
b) wbić jej kose pod żebro (dramatyczna scena), ale i tak wpadnie do portalu więc pewnie z drugiej strony zaopiekują się nią jacyś ludzie i będzie git
c) Pocałować wiedźmę i iść z nią przez portal (warunek to male, i romans)


Tekstu trochę jest, ale jakby spojrzeć na to chłodnym okiem to dużo się nie dowiadujemy. Poza ostatnią sceną robimy coś takiego
Dostajemy Psa -> chata Flemeth -> dostajemy Woja -> wieża Magów -> dostajemy maga -> las elfów sieka -> thaig kraśków sieka -> kres smoków boss -> Morrigan



Trochę lepiej oceniam twierdzę strażnika, choć przyznam że można byłoby przenieść tam nasz obóz, rozwinąć wątek z magiem Avernusem i nie dawać tak wykoxanego słorda bo będę musiał z nim latać do końca gry.

Offline Krova

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 28, 2010, 11:41:00 pm »
Dragon Age Origins Ultimate Edition Trailer [HD]
Świetny trailer z fantastyczną muzyką, w sam raz dla was, fanów tej gry!
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 14, 2011, 11:32:31 am »
DA 2 już od jakiegoś czasu na rynku. Suche opisy lekko mnie odstraszają, szczególnie wzmianki o mechanice dialogów, ale nie tylko. Do tego dochodzą dziwnie lukrowane recenzje, że niby wszystko ok choć wcale tak fajnie nie jest. Komentarze graczy potrafią na grze nie zostawić suchej nitki. Do tego Coen pojechał po grze (niestety bez szczegółów).

Po zakończeniu DA 1 miałem twarde postanowienie kupna DA 2, ale teraz to już sam nie wiem.

Offline Girwan

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 14, 2011, 11:41:42 am »
u mnie było podobne. .


podobno grafika jest w ogóle pod psem .. w porównaniu do jedynki


z tego co ja czytałem gra broni się tylko fabułą, a reszta jest do bani



Offline Czaj-nik

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 14, 2011, 02:06:02 pm »
Ja bardzo żałuję zakupu.
Ledwo zmusiłem się do przejścia pierwszego rozdziału i jak narazie- koszmarna nuda, wszystko bez ładu i składu- przypomina to trochę pierwszy rozdział BG2- zrób x sidequestów by zebrać y złota i wyruszyć na przygodę. Z tym że tutaj motywacja żeby wyruszyć gdziekolwiek jest żadna :roll:

Najbardziej wkurzają elementy pt. "nie chciało się nam wymyślać fabuły, więc macie skok do przodu o 3 lata i dzięki temu WSZYSTKO SIĘ ZMIENIŁO! A tak wogóle to jest twój dobry znajomy Bob, którego poznałeś w trakcie tych trzech lat".

Interfejs to jakaś porażka- nieczytelny, układanie taktyk dla drużyny to koszmar, ponieważ ktoś stwierdził, że więcej niż 3-4 opcji na ekranie naraz przecież nie trzeba widzieć, a żeby zobaczyć resztę trzeba przewijać i przewijać i przewijać i prze...
Brak też chociażby widoku "z góry" dzięki czemu dobre wcelowanie w cokolwiek oddalonego fireballem graniczy z cudem.
Ekwipunek też nie powala- wszystkie przedmioty mają ikonki złotą, srebrną albo brązową, nawet nie chciało się chłopakom obrazków jakiś zrobić >_<

Jak już jesteśmy przy ekwipunku to warto nadmienić, że dla wszystkich npców jest on mega uproszczony i mają oni tylko swój pancerz, który zajmuje sloty na pancerz, buty, rękawice i hełm. Pancerza tego nie można zmienić. Bardzo fajnie czułem się gdy znalazłem ciekawy pancerz dla wojownika, którego żadna z moich postaci (w tym wojownik) nie mogła założyć.

Uproszczenia są nie tylko tam- zniknęło gdzieś 90% specjalizacji. NPCe wogóle nie mogą ich wybierać (mają jedną przypisaną), wogóle nie można modyfikować NPCa (sorry twój krasnolud nie może biegać z wielkim dwuręcznym toporem, ma kuszę i kropka).
Walki są absurdalnie proste nawet na nightmare i z jakiś niewyjaśnionych przyczyn na niższych poziomach trudności zniknął friendly fire.

No i jest moje "ukochane" kółko z mass effecta, czyli to co wybierzesz ma się nijak do tego co i jak powie twoja postać.

Graficznie też smutno- z brudno i ponuro z DA:O przeszliśmy na bardzo szaro, bardzo brudno i bardzo ponuro.

Z rzeczy na plus chyba można wymienić tylko to, że wreszcie wiadomo jak staty przekładają się na mechanikę i ile obrażeń robią umiejętności. No i walki wyglądają ładniej.

EDIT: zapomniałem też o wyglądzie lokacji. Chłopaki poszli tu w ślady mass effecta tzn. jest kilka lokacji używanych w kółko, tylko inne przejścia są zablokowane.
A co najsmutniejsze, to to że Dragon Age Legends na facebooku wciągnął mnie dużo bardziej niż DA2 :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2011, 06:03:25 pm wysłana przez Czaj-nik »
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 14, 2011, 05:28:17 pm »
Jak jeszcze z rana planowałem wracając z roboty zahaczyć o sklep i choć pooglądać pudełko z grą, to teraz postanowiłem wracać prosto do domo : )

 

anything