trawa

Autor Wątek: Dragon Age: Origins  (Przeczytany 101563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JJ

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 11, 2010, 08:47:21 am »

faktycznie te zdarzenia po drodze są trochę przegięte


Faktycznie.
Gram sobie na „easy”, często z wyłączonym UI, żeby delektować się co smaczniejszymi sekwencjami walk. (Fontanny krwi w 3D, fatality, etc…)
Właśnie zatłukłem byłem naprawdę Dużego Smoka, wracam sobie do obozu, a tu opadły mnie jakieś wilki. Gram sobie, gram, aż tu nagle ekipa mi zaczyna wymierać. Włączyłem statsy, ale za późno. Psowate mnie zagryzły. Mnie – Straszliwego Pogromcę Smoków.

Gra jest boska – od czasu diablątka z Planescape Torment w nikim się tak nie kochałem. 
Nie wiem jak polska wersja językowa, ale angielska ma przebogatą strukturę postaci – budowanych z akcentów – niedomówień, wieloznaczności językowych. Aktorki grające Morrigan i Lelianę – powalają na kolana.

Końcowe sekwencje walk – na tyle nudnawe i przydługie, że nie chce mi się testować alternatywnych zakończeń innymi postaciami.
Chyba czas na Mass Efekt 2, tyko…
Gdzie te Smoki….

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 20, 2010, 07:26:46 pm »
Pora na kolejne podzielenie się wrażeniami z gry.

Moja łotrzyca, coraz lepiej sobie radzi, po wykupieniu skila "Pęd" jak zajdzie od tyłu kogoś to nieźle sadzi te kryty, jestem z niej z lvlu na lvl bardziej zadowolony. Jedyne co mnie martwi, to to że nie znalazłem dla niej jakiegoś porządnego lekkiego armoru z bonusami, ciężkich mam pod dostatkiem, a lekkich nic, dlatego chodzę cały czas w stroju który mi dali na samym początku, z racji bonusu do zręczności. Zręczność chroni ją co prawda od wielu uderzeń, ale jak już trafią to porządnie.

I chyba zepsułem sobie trochę Morrigan, za dużo ma tych skilli do wyboru i nie wiem w co iść. Najlepszym moim kombosem jest jak na razie Sen + Groza :P Choć cały czas ma największy % to czuje że mogłaby mieć jeszcze większy.

Co do tych wilków, to ja jeszcze ani razu sobie z nimi nie poradziłem, z początku myślałem: "ok, jesteś jeszcze niewykoxany" ale teraz jak zabijam smoki, hordy pomiotów, ogry alfa to i tak dalej nie daje rady.

I jeszcze o specjalizacji pytanie. Wziąłem na początek Szampierza, teraz chciałbym wziąć jeszcze Assassina, ale jedyna znana mi osoba która mogłaby mnie tego nauczyć, no, nie żyje... Doczytałem że będę mógł się douczyć u kogoś wśród miejskich elfów, kiedy będę mógł się tam dostać?


Offline zaylek

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 20, 2010, 08:17:13 pm »
Spoiler: pokaż
 jak sie zacznie landsmeet

woot!?

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 24, 2010, 09:18:34 pm »
~ SPOLIERY ~






I ukończyłem grę w 43% procentach, świat wyeksplorowałem w 91% a zajęło mi to 55h i 45m. Trochę byłem zaskoczony że tak mało % ukończenia gry, a starałem się robić wszystko, zostało mi kilka questów, od "D" i "K" a także 2 od Magów.

Zakończeniem się trochę rozczarowałem, pewnie byłoby fajne gdybym zabił tego Arcydemona (imho przy Cathrien od Loghaina, bardziej się męczyłem) jakoś z backstaba, nie strzelając do niego z łuku biorąc cały czas maści wraz z dwoma łucznikami z armii i trupami moich towarzyszy dookoła. (Tej mojej armii to nie wykorzystałem prawie wcale)

Wątek z Morrigan to typowa podstawka pod drugą część, którą chętnie zobaczę, mam nadzieję że idąc za obecnymi trendami, będzie można w jakiś sposób skorzystać z save z pierwszej części. Nie chciałbym by Morrigan stała się takim drugim Xardasem jak było to w Gothicu, bo bardzo ją polubiłem, szkoda że grając kobietą nie było dupaki :( Ale za późno zauważyłem że bi jest tylko z Lelianą. Zevran gryzł piach w tym czasie, a Alister ciągle się obrażał.

Ogólnie towarzyszy bardzo miło wspominam, ciepło mi się robiło na serduchu gdy się z nimi żegnałem, Orghen był wporzo ;)

Podobały mi się questy z wyborami, choć zazwyczaj było wiadomo, że ten wybór to + u Morrigan a - u Alistaira to miałem na prawdę problem z decyzjami.

Na koniec gdy mówili o naszych osiągnięciach, i że smok dalej strzeże Urny Andrasty, wtedy przypomniałem sobie że miałem ją jeszcze zatłuc, no cóż, zrobię to w nowej grze. Zasmuciła mnie wieść o nieudolności Harrowmonta że mu się pomarło.

Zdziwiło mnie to że w tej grze nie można w sumie sobie pozwolić na większe wydatki, zazwyczaj jest tak że z kasą nie mamy co robić. Pod koniec nie miałem super eq błyszczącego się jak laska Gandalfa, ot jeden nożyk z piorunem. Ale lekki armor "Ulepszony smoczy" taki sobie, dopiero pod koniec gry zamieniłem ten podstawowy. Tak samo z Morrigan, dostałem od Dębu lagę i tą trzymała do końca, do prawie samego końca trzymała też swoją szatę, tą dopiero zmieniła na szatę od Flemeth. Z ciężkimi zbrojami to wygląda inaczej, jest ich mnóstwo całkiem dobrych, np. Molocha, Krwawego Smoka, Legionu Umarłych, Ciężkie Krasnoludzkie czy Templariusza. Nie spotkałem wielu epickich przedmiotów, w kodeksie miałem sporo wolnych miejsc, a jedynie Pierścień z 5 na prawdę ciekawymi bonusami.

Teraz zaczynam grać magiem, mam zamiar stworzyć super duet z Morrigan ;) Pod koniec miałem fajną taktykę na grupki potworów w budynkach. Kampiłem drużyną za drzwiami, łotrzykiem z kamuflarzem otwierałem drzwi, rzucałem zamieć, trzęsienie ziemi, burze i czekałem. Skill stożek mrozu trochę przekoksany moim zdaniem, zamraża praktycznie wszystko, a jeszcze da się roztrzaskać.

Znowu miałem coś napisać, ale pamięć już nie ta, jestem zawładnięty tą grą

PS: I pytanie, Sacred Ashes Trailer, można takie coś znaleźć na necie często okraszone przyrostkiem "cinematic" mają z tego robić film? Sam trailer miód w gębie.

PS2: Na tym zdjęciu: http://img137.imageshack.us/img137/9629/dragonagew.png w jaki sposób można zrobić sobie taki duży pasek umiejętności.

PS3: Kce je!
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 09:23:53 pm wysłana przez HaaYaargh »

Offline Girwan

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 26, 2010, 06:56:40 am »
To że jest w tytule trailera cinematic nie oznacza od razu, że zrobią z tego film, to poprostu lepiej wykonany trailer :)

Pasek skilli - przeciągnij go po prostu w bok :)



Offline vanswirr

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 27, 2010, 04:30:34 pm »
Mam problemy z kontem internetowym, córka sobie kupiła te punkty do wykupywania zawartości dodatkowej, ale kiedy opalam grę, przechodzę do zakładki sieciowej, to pokazuje że jestem wylogowany. Mimo że jestem zalogowany na stronie bioware, to z poziomu gry nie mogę się zalogować, wpisuje  na pewno prawidłowy adres i hasło, ale gra cały czas twierdzi że nie mam połączenia z internetem i nie podświetla sie nawet napis "zaloguj", więc nie mogę nic zassać . Co dziwne, na samym początku jak zainstalowałem grę, to bez problemu sciągnąłem sobie przygode z Shale, a teraz coś nie działa.

Ktos wie jak mi pomóc ?
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Girwan

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 27, 2010, 11:03:45 pm »

Ktos wie jak mi pomóc ?


support EA :), zwróć się do nich o wsparcie :)



Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 28, 2010, 12:47:05 am »
Mam problemy z kontem internetowym, córka sobie kupiła te punkty do wykupywania zawartości dodatkowej, ale kiedy opalam grę, przechodzę do zakładki sieciowej, to pokazuje że jestem wylogowany. Mimo że jestem zalogowany na stronie bioware, to z poziomu gry nie mogę się zalogować, wpisuje  na pewno prawidłowy adres i hasło, ale gra cały czas twierdzi że nie mam połączenia z internetem i nie podświetla sie nawet napis "zaloguj", więc nie mogę nic zassać . Co dziwne, na samym początku jak zainstalowałem grę, to bez problemu sciągnąłem sobie przygode z Shale, a teraz coś nie działa.

Ktos wie jak mi pomóc ?


Sprawdź czy masz aktywną usługę w Windowsie, która się nazywa: Dragon Age: Początek - Aktualizator Zawartości (start -> programy -> narzędzia administracyjne -> usługi). Następnie sprawdź, czy nie jest blokowana przez firewall. Jeśli wszystko tutaj działa, to skontaktuj się z pomocą techniczną EA.

Offline vanswirr

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 28, 2010, 02:19:57 pm »
Rzeczywiście nie była ta usługa włączona, ale jej aktywizowanie nic nie dało.  :neutral: Nawet wyłączyłem w ogóle firewalla, ale to nie pomogło. Jeszcze jedno - jak włączyłem tę usługę, to czy ta usługa powinna się aktywować w zakładce start -> programy -> narzędzia administracyjne -> usługi jako "system lokalny" czy jako "usługa sieciowa "? A może zainstalować grę od nowa ?
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline JJ

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 17, 2010, 05:33:29 pm »

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 17, 2010, 06:58:30 pm »
Ja dziś blisko godzinę oglądałem jak ktoś gra w DA Przebudzenie, wcześniej nie znałem takiej opcji na xfire. Gościu miał nieźle wykoxaną postać i dobre porobione taktyki, ja swoją drużyną zazwyczaj dowodzę osobiście, włączając często pauzy.

Jak pokazywał mi builda swojej postaci to proporcjonalnie mój łotrzyk miał podobne staty, ale dziwie się jak on dobił do tych 140 zręczności, sporo z tego miał z przedmiotów, u mnie było ciężko znaleźć jakieś ciekawe. :D Chyba zacznę grać jeszcze raz łotrem, tym razem bardziej na powergaming, bo zazwyczaj pierwszy raz gram nastawiony bardziej na historię.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 20, 2010, 02:44:59 am »
Gra ma tyle modów nieoficjalnych, że akurat oszukiwać w niej i dodawać sobie różne przedmioty nie jest problemem.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline zaylek

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 24, 2010, 10:04:51 pm »
parę spostrzeżeń po przejściu przebudzenia:
- gra jest zbugowana i to całkiem nieźle (np bardzo ułatwiający walki z bossami błąd z umiejętnością od walki dwiema broniami - tą co postać ciągle atakuje przeciwnika - przeciwnikowi też włącza się ta animacja i nic nie robi; bądź quest z drzewcami, w którym trzeba zdobyć 5 'porcji' kory, którego nie da się wykonać, bo nie ma 5 drzewa)
- stanowczo za krótka (chyba maks 10-12h nad nią spędziłem) jak za cenę jaką przyszło za nią zapłacić
- zmarnowany potencjał fabularny, całą to historię z architektem i matką można by znacznie bardziej rozbudować, dodać kilka zadań pobocznych, a nie przynieś/podaj/pozamiataj
- za łatwa - importowany łotrzyk z podstawki na 23 czy 24 lvl dosłownie zmiażdżył przeciwników na poziomie trudnym, a samą grę skończyłem na 34 lvl
- combo assasin/duelist/shade + jakaś postać będąca bardem nie do zatrzymania (wyciągnąłem coś koło 60% na trafienie krytyczne i całkiem niezły bonus do dmg od różnych umiejętności
tyle na 5 minut po przejściu gry, zgram sobie magiem i kiedyś, później coś dodam jeszcze (chociaż patrząc na itemy jakie miał Anders na koniec gry to dobrze zrobiony mag na dmg zmiażdży jeszcze bardziej)
woot!?

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 20, 2010, 10:31:18 am »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Krova

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 20, 2010, 10:45:03 am »
skoro to wrpg to czemu walka wygląda jak z anime
/人◕ ‿‿ ◕人\