trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 278637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 24, 2010, 04:29:42 pm »
Yurek, Ty się nie dziw, że my się tak emocjonujemy. Ty już wiele tytułów przeczytałeś w oryginale a na swoich półkach masz albumy, których jeszcze długo w Polsce nie zobaczymy. Jednak większość z nas czeka wciąż z nadzieją na tytuły wydane w ojczystym języku, tytuły które już od lat śnią nam się po nocach ;-).
założę się, że masz więcej komiksów niż ja. ja mam po prostu, mówiąc brzydko, "duży przerób". :)
jeszcze niedawno równie mocno tym się emocjonowałem, ale chyba mi przeszło. przyjąłem postawę: wydadzą - ok, nie wydadzą - trudno. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Death

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 24, 2010, 04:29:56 pm »
Jarek, ja nie mówię że posucha bo faktycznie kolekcji jest dużo. Miałem konkretnie na myśli Plansze Europy bo te mnie najbardziej interesują. Masakra to wychodzi w porownaniu do porzedniego roku, w którym przecież inne kolekcje też funkcjonowały.

Spokojnie, dopiero jest luty. Może w kwietniu-maju wyjdą jakieś plansze, później w czasie wakacji a potem na MFK więc jeszcze ze 6 albumów może być (albo i więcej).

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 24, 2010, 05:19:19 pm »
Kurzcze - to jedyny wydawca ktory dzis wydaje Andresa, az trudno uwierzyc... Poza tym Toppi, Moebius, Manara, Chaboute, eksperymenty z Trondheimem, Bilal, Dziadek Leon, Blain, Boucq, dwie najfajniejsze mangi od czasu upadku mandragory (EDEN sie skonczyl niestety), polscy autorzy, fajne reedycje. Lepiej zeby sie tam teraz nie zmienialo...



Bez kitu, też bym nic nie zmienił w obecnym podejściu Egmontu do komiksu. W ciągu ostatnich kilku lat wydali tyle wartościowych pozycji, że nie sposób wszystko wymienić. Oby jak najdłużej to im się udawało!

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 24, 2010, 05:50:08 pm »
Bez kitu, też bym nic nie zmienił w obecnym podejściu Egmontu do komiksu.

A ja bym zmienił politykę wydawania tzw "kolekcjonerskiego" nakładu serii Mistrzowie Komiksu.
Skoro jest popyt, to dlaczego nie dodrukowywać? Można by wydać już w nie tak ekskluzywnej formie (np w miękkiej okładce).

Rynek komiksowy w Polsce jest jaki jest, po co dodatkowo ograniczać liczbę czytelników, wydając coś dla wąskiej grupki odbiorców?
Po co tworzyć niszę w niszy? To może i chwytliwe hasło "kup teraz, później nie będzie tej szansy", ale dobre na krótką metę.
Z perspektywy lat, wywołuje frustrację, niezrozumienie... O krótkowzroczność nie posądzam.



Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 24, 2010, 05:58:15 pm »
Różne wypowiedzi na temat polityki Egmont można było tu poczytać, często negatywne. A tu nagle jak wydawnictwo trochę spasowało wzbudziło to dość duży ogólny niepokój i nagle większość dostrzega jaką dużą pozytywną rolę Egmont odgrywa na naszym skromnym ryneczku komiksowym.    ;-)
No cóż też odczuwam tą posuchę wynikłą z braku długoplanowych zapowiedzi i dla mnie marnych pakietów z lutego i marca (kupię tylko po jednej pozycji).

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 24, 2010, 06:38:10 pm »
Jeśli chodzi o politykę wydawniczą Egmontu mnie najbardziej rażą nie skrywane zapowiedzi, ale to, że do Mistrzów Komiksu pakują wszystko co ma na okładce Miller albo Gaiman. Takie komiksy jak "Sygnał do szumu", "Big Guy...", "All star Batman i Robin" czy zapowiadany "Whatever Happened to the Caped Crusader" są tylko i wyłącznie jazdą po nazwiskach... Jak już słusznie tutaj zauważono, prawdziwie mistrzowską kolekcją z Egmontu są tylko i wyłącznie Plansze Europy.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 24, 2010, 06:53:50 pm »
Spokojnie, dopiero jest luty. Może w kwietniu-maju wyjdą jakieś plansze, później w czasie wakacji a potem na MFK więc jeszcze ze 6 albumów może być (albo i więcej).

Jak na razie to wiemy tylko tyle, że dopiero w maju będzie "Historia bez bohatera". Wszytko wieć wskazuje na to, że kolejny album pojawi się w czerwcu lub lipcu. 6 to mogłoby być gdyby powiedzmy od lipca zaczęli wydawać po dwa albumy jednocześnie lub jeden ale częściej. Zresztą zobaczymy. Tak czy inaczej ja tam wolę mieć "kawę na ławę" i wiedzieć czego się spodziewać w danym roku. Miec czas na przeglądniecie w necie przykładowych stron, podpytanie kolegów na forum co to za cudo i stworzenie swojej listy począwszy od "musisz mieć" a kończąc na "dla zabicia nudy".

... Jak już słusznie tutaj zauważono, prawdziwie mistrzowską kolekcją z Egmontu są tylko i wyłącznie Plansze Europy.

I o to właśnie mi się cały czas rozchodzi :)

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 24, 2010, 08:28:16 pm »
Ja tam nie mam parcia na twarde okładki, więc na równi z PE traktuję kolekcje takie jak Zebra czy XX/XXI wiek, których ramy też pozwalają na publikowanie ciekawych pozycji. :)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 24, 2010, 08:42:41 pm »
Podobnie jak skilowi też wydaje mi się, że marka MK trochę podupadła. Rozumiem, że sprzedajemy co się sprzeda, ale bez przesady. Dobrze, że komiksy Millera i Gaimana się powoli kończą bo o ile obaj robią fajne rzeczy to niekoniecznie każdy ich komiks jest mistrzowski. Można też je dostać tanio w oryginale. W zeszłym roku nie kupiłem nic z MK. Jedynie "Życie w obrazkach" czeka na lepszą kondycje mojego portfela. Podczas gdy spośród PE całkiem sporo pozycji mnie zainteresowało. Najbardziej szkoda, że Obrazy Grozy ograniczają się do jednego "Swamp Thinga" rocznie i kolekcji/antologii innych fanaberii związanych z seriami wydawanymi przez Egmont, a pozostałe wydane w tej kolekcji rzeczy to co najwyżej fantasy.

Jeśli chodzi o mniejszą liczbę wydań, może Egmont patrzy sobie na to co wydali w zeszłym roku i wyszło, że przesadzili? Rozpoczęli kilka nowych serii, komiksów ogólnie wyszło chyba więcej niż w 2008, ceny są jakie są, a ludzi ich czytających nie przybywa jakoś szczególnie szybko. Oczywiście to tylko takie gdybanie.

Offline Red_AV

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 24, 2010, 08:52:01 pm »
Ja tam nie mam parcia na twarde okładki, więc na równi z PE traktuję kolekcje takie jak Zebra czy XX/XXI wiek, których ramy też pozwalają na publikowanie ciekawych pozycji. :)

Wole kupić uznane dzieło mniej popularnego twórcy z serii Zebra czy XX/XXi niż przeciętne czytadło z MK promowane nazwiskiem. Dlatego etykieta "MK" nie ma dla mnie większego znaczenia przy wyborze danego tytułu i nie przesądza o zakupie.

Gdybając dalej, może rzeczywiście Egmont ruszył ostro z kilkoma seriami i teraz chce ciut zwolnić, żeby się sprzedało to co już jest wydane?

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 24, 2010, 09:32:03 pm »
... Jedynie "Życie w obrazkach" czeka na lepszą kondycje mojego portfela...

Dembol - nie żartuj, że nie zamówiłeś w KDC!  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 24, 2010, 10:26:40 pm »
Nie zaczynaj znowu tematu bo rozpocznie się kolejna dyskusja na 20 stron. Po prostu nie uznałem zamawiania tam za stosowne. Tyle.

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 24, 2010, 11:06:45 pm »
A w lutym Oba Timofy i Chaboute'a, to juz ledwo sie wyrabiam z czytaniem.

xionc czytałeś już Czyściec ?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 25, 2010, 07:33:54 am »
Czysca nie, ale wpadl mi w rece niedawno inny komiks Chaboute'a ("Rozpalic ogien") i jesli Czysciec jest w polowie tak fajny, to sie nie zawiode. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline B2Ka

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 25, 2010, 11:53:43 am »
Ja mam pytanie, o co chodzi z Asteriksem w pakiecie marcowym? Robią reedycję? To będzie reedycja tej białej czy niebieskiej serii? Bo nigdzie wcześniej nie doczytałem o tym żeby mieli od początku wydawać tę serię ale może coś przegapiłem. Bo z tego co wiem to Przygody Gala Asteriksa to pierwszy tom tej serii. Jeżeli zaczynają wydawać Asteriksa to dobra wiadomość tyle, że z jaką częstotliwością to będą robili no i jeżeli będę miał wybrać to czy nowy magazyn Fantasy Komiks to chyba jednak będę wolał starego dobrego Gala 8).