trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 278623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 06, 2010, 11:36:23 am »
czyli uwazasz, ze jak magazyn moze byc dla wszytkich, to bedzie dla nikogo. Nie do konca zgadzam sie z takim mysleniem. Mysle, ze szersze spektrum podejmowanych tematow przyciagneloby wieksza liczbe czytelnikow, ale to tylko takie moje gdybanie nie poparte w sumie niczym. Mysle, ze w dobrym magazynie chodzi przede wszystkim o dobry dobor tytulow i roznorodnosc, inaczej nic sie nie uda i niczym nie zacheci sie ludzi do kupna danego czasopisma komiksowego. Mysle, ze magazyn moglby byc idealna forma do prezentacji chociazby roznych bardzo ciekawych szortow podejmujacych bardzo rozna tematyke.No ciekawe jak to bedzie z tym magazynem
pozdro  
 PS Btw czy ktos wie, czemu egmont okroil z dodatkow najnowszego hellboya. Zupelnie nie rozumiem takiego postepowania. Jesli chodzi o Marthe wydaja jakies dodatki, grafiki itp, a hellboya tak okroili, zupelnie bez sensu....
Skad ta niekonsekwencja?    
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, 11:39:30 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 06, 2010, 06:23:07 pm »
Martha jest tak dramatycznie droga, że nawet kilkanaście złotych w tę czy wewtę już nie robi. A Hellboya potanili tanim kosztem. Tak sądzę.

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #422 dnia: Marzec 06, 2010, 06:39:35 pm »
Martha to Legenda a Hellboy (mam na myśli tą antologię) to tylko wydmuszka. Fan Hellboya nie znajac tego albumu niczego tak naprawdę nie traci. Z założenia więc ten album nie był przez wydawnictwo uznany za pozycję kultową. A po co w przeciętnym albumie dodatki ? Chyba tylko po to żeby zwiekszyć cenę.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 07, 2010, 06:00:19 am »
wrócę jeszcze na moment do Marthy. jakoś tak się złożyło, że aż do wczoraj nie widziałem na oczy polskiego wydania i muszę powiedzieć, że to, co zobaczyłem, to w porównaniu z oryginałem marność.
raz: mniejszy format. oryginalne wydanie zbliża się do A4, jest ciut mniejsze. polskie ma mniej więcej format amerykański (B5, tak?).
dwa: jest w dwóch tomach, zupełnie nie wiedzieć czemu. tłumaczenia, że edytorsko tak było lepiej nie mają sensu w obliczu wydania oryginalnego, które jakoś udało się zmieścić w jednym tomie - nic się nie wyrywa, urywa, przegina, wygina itd.
trzy: ma slipcase. to niby nic, a cieszy.
cztery: ma grubszy papier.
mówiąc krótko, gdybym miał wyrzucić na to tyle kasy, zastanowiłbym się kilka razy, a pewnie w końcu i tak zdecydował kupić coś innego. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Komediant

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 07, 2010, 07:52:31 am »
Cytat: yurek1
aż do wczoraj nie widziałem na oczy polskiego wydania i muszę powiedzieć, że to, co zobaczyłem, to w porównaniu z oryginałem marność.

Hem, to musi być twoje ulubione zdanie. Chyba nigdy ci sie nie znudzi.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 07, 2010, 09:20:10 am »
odpowiedz, proszę, na jedno, jakże proste pytanie: czy widziałeś  na własne oczy obydwa wydania?
a jeśli tak, to czy naprawdę nie widzisz różnicy? :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 07, 2010, 09:54:44 am »
"Chłopacy" ale Wy macie problemy :roll:. Najważniejsze jest, że w ogóle wydali ten komiks. Gdyby Martha była większa to i cena poszłaby w górę. Nie zapominajmy też o tym, że Egmont musiał jakoś sobie zrekompensować "wtopę" ze sprzedażą pakietową. Zmniejszenie formatu napewno pozwoiliło chociaż w niewielkim stopniu zmniejszyć koszty wydania.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 07, 2010, 10:25:03 am »
Ja bym sie tam nie żołądkował że znowu dostaliśmy produkt słabszy niż tzw 'zachód'; skoro cenami już prawie sie zrównaliśmy to nie ma bata - pod względem jakości też ich kiedyś dogonimy. To tylko kwestia czasu :/ 

po piąte: oryginał ma fajniejszą okładkę

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 07, 2010, 03:48:20 pm »
Na Wraku są już przykładowe plansze z marcowego pakietu.
„Animal’z” jakoś niespecjalnie wygląda.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 07, 2010, 03:53:45 pm »
po tym krótkim preview stawiam tezę że bilal robi wszystkie komiksy sci-fi o tym samym
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #430 dnia: Marzec 08, 2010, 03:12:19 pm »
No nie wiem, moze faktycznie te dodatki do najnowszego hellboya byly zbedne, ale milo byloby, gdyby jednak wydawca wypuszczal na rynek kompletny towar, tym bardziej ze czesc komiksow ma rozne dodatki, graficzki, ciekawostki, a inne nie i nie wiem dlaczego?
Ale ok, jakos tam trafia do mnie argument, ze egmont nie chcial sztucznie windowac ceny najnowszego hellboya,  chociaz nie do konca podoba mi sie taka praktyka.
BTW Chyba jednak przesadzacie z tym bilalem, zeby oceniac komiks ponad 100 stronicowy po 3 stronach wyrwanych ze srodka, come on gimme a break :p :lol:  
Jeszcze ten tekst, ze rysunki bilala wygladaja niespecjalnie, to co wyglada wg Was specjalnie :p :lol:
Chyba nasz rynek troche rozbestwil czytelnikow ;-)
pozdro  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #431 dnia: Marzec 08, 2010, 03:21:59 pm »
Przychylam posta, ja b. lubie Bilala i jego nowy komiks na pewno kupie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline bąbielek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #432 dnia: Marzec 16, 2010, 12:07:34 pm »
http://www.egmont.pl/pl/komiksy/wydarzenia/art97.html

Przesunięcie premier marcowych w Egmoncie.

Klick me up, klick me down.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #433 dnia: Marzec 16, 2010, 12:57:42 pm »
Szkoda, ale ciekawe czy dotyczy to tez magazynu FK? :| Oby nie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #434 dnia: Marzec 16, 2010, 01:04:08 pm »
Gdybyś wysilił się, żeby kliknąć jedną zakładkę wyżej, to byś wiedział, że nie.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos