Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 275620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #855 dnia: Wrzesień 05, 2010, 08:38:47 am »
czy ten komiks z predatorem jest juz w kioskach?
Wszędzie widnieje data - 24 września.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #856 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:06:26 am »
skoro egmont to takie beznadziejne wydawnictwo to ciekawe dlaczego jest motorem napędowym naszego ryneczku? dziesiątki serii, spotkania z autorami, sponsorowanie festiwali. praktycznie rynek komiksowy w polsce kręci (lub kręcił) od pakietu do pakietu. jedyne co można zarzucić temu wydawnictwu to lekkie przegrzanie rynku w tym roku. tyle.
 
egmont wydał ponad 500 komiksów. niezgodne terminy, problemy w drukarni? powiedz mi które wydawnictwo (nawet książkowe) nie mają takich problemów? zmianili serię w fantasy komiks? a to świnie.  napisz do nich list protestacyjny!
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Thiago

Odp: Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #857 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:56:16 am »
Abyśmy byli zgodni co do jednego! Egmont jest motorem naszego ryneczku i tu jest pełna zgoda. Ale przez swoją w jakimś sensie monopolistyczną pozycję - dyktuje nam czytelnikom wszystko co wydawcy się podoba! Ceny, jakości wydań, dowolność w wycofywaniu się ze wszelkich umów z czytelnikami, gwałcenie formy wydawanych serii itd. Gdyby na naszym ryneczku było drugie wydawnictwo o pozycji Egmontu - to może sytuacja byłaby inna!
Tymczasem ogromne ceny wydawanych pozycji, dawno skutecznie odstraszyły nowych czytelników. A pamiętajmy, że żyjemy w Polsce w której komiks jest traktowany jak rozrywka dla klas I-III w podstawówce; więc wydać na niego 50, 70, 100 czy 150 złotych - to szaleństwo! Moi znajomi uznają mnie za wariata, bo średnio zdrowo ponad 100 miesięcznie wydaje na komiksy! Czasem jest to bardzo zdrowo ponad wymienioną kwotę, a czasem mniej. Ale wątpię by ktoś spoza się załapał - jeśli na jedną pozycję, trzeba jednak wyłożyć sporo kasy.
Dwaj duzi wydawcy być może, wymusili by konkurencję, rynek by zaczął normalnie funkcjonować. A teraz jest Egmont, który co wszyscy wiemy wydaje zbyt dużo, i kilka satelickich wydawnictw - które dziś są, a jutro już może ich nie być!
Moje oburzenie wynika stąd że na "zachodzie", gdzie rynki komiksowe w porównaniu z naszym są ogromne. Każdy wydawca pod pręgierzem zdrowej konkurencji - wywiązuje się ze swoistej umowy uczciwości i wierności względem czytelnika... Bo wie że czytelnik jest najważniejszy! Wobec tego robi wszystko pod niego. W Polsce takiej umowy nie ma - bo jest tylko jedno de facto wydawnictwo. Które czytelnikiem potrafi nawet gardzić...
Mimo to jest motorem napędzającym nasz rynek...     

Offline freshmaker

Odp: Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #858 dnia: Wrzesień 09, 2010, 12:30:12 pm »
Cytuj
Moje oburzenie wynika stąd że na "zachodzie", gdzie rynki komiksowe w porównaniu z naszym są ogromne. Każdy wydawca pod pręgierzem zdrowej konkurencji - wywiązuje się ze swoistej umowy uczciwości i wierności względem czytelnika... Bo wie że czytelnik jest najważniejszy! Wobec tego robi wszystko pod niego. W Polsce takiej umowy nie ma - bo jest tylko jedno de facto wydawnictwo. Które czytelnikiem potrafi nawet gardzić...
Mimo to jest motorem napędzającym nasz rynek...     

tak cudownych komunałów już dawno nie czytałem. masz jakieś informacje o tym jak jest traktowany czytelnik na innych rynkach czy tylko strzelasz z pały? polska to nie ameryka, więc radzę się obudzić.
 
temat egmontu monopolisty był wałkowany na tym forum 10tki razy, więc nie chce mi się tego znowu wałkować. ale powiedz mi tylko w jaki sposób twoim zdaniem egmont kreuje swoją pozycję monopolisty? blokuje innych wydawców? sprzedaje w dumpingowych cenach? komiks to nie ziemniaki i nie jest dobrem pierszej potrzeby. za drogie? źle wydane? nie kupuj. skoro ludzie kupują jednak te komiksy to mają one jakąś jakościową wartość (być może dla ciebie nie, albo masz zawyżone wymagania).
 
skoro komiksy to taki super biznes to dlaczego mamy 3 wydawców na krzyż, którzy dodatkowo borykają się z problemami dystrybucji? dlaczego sklepów komiksowych jest tyle co kot napłakał? dlaczego wydawnictwa komiksowe zwijają się z rynku (nawet super giganci w stylu axla springera się wycofują).
 
człowieku przejrzyj na oczy i przestań chrzanić jakieś głodne kawałki, że oszukali cię bo wydadzą jakiś album miesiąc póxniej.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #859 dnia: Wrzesień 09, 2010, 01:34:52 pm »
A pamiętajmy, że żyjemy w Polsce w której komiks jest traktowany jak rozrywka dla klas I-III w podstawówce; więc wydać na niego 50, 70, 100 czy 150 złotych - to szaleństwo! Moi znajomi uznają mnie za wariata, bo średnio zdrowo ponad 100 miesięcznie wydaje na komiksy!
Ja bym bardzo chciał, żebyście w końcu przestali mieć te wiadome kompleksy (liczba mnoga bo takich ludzi jest więcej i to widać po postach często).

A jakie hobby mają ci znajomi?

Ja mam ostatnio tylko jedno ale do Egmontu: Sypały się literki w Skardze, nic z tym nie zrobiono i sypią się też w Szninklu/Szninkielu i w Zemście. Uważam że to strasznie c**jowo i tyle.

Offline Thiago

Odp: Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #860 dnia: Wrzesień 09, 2010, 01:41:09 pm »

temat egmontu monopolisty był wałkowany na tym forum 10tki razy, więc nie chce mi się tego znowu wałkować. ale powiedz mi tylko w jaki sposób twoim zdaniem egmont kreuje swoją pozycję monopolisty? blokuje innych wydawców? sprzedaje w dumpingowych cenach? komiks to nie ziemniaki i nie jest dobrem pierszej potrzeby. za drogie? źle wydane? nie kupuj. skoro ludzie kupują jednak te komiksy to mają one jakąś jakościową wartość (być może dla ciebie nie, albo masz zawyżone wymagania).
 

Cieszę się że Tobie wszystko pasuje i się podoba! Dobrze że są tacy ludzie! Ale pozwól innym mieć własne zdanie! Mam prawo do krytyki wydawnictwa - mimo iż jestem jego odbiorcą i pewnie jeśli nie padnie, z przyczyn obecnego przesilenia - dalej nim będę!

Offline Jaszcząb

Odp: Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #861 dnia: Wrzesień 09, 2010, 01:43:39 pm »
Cytuj
Cieszę się że Tobie wszystko pasuje i się podoba! Dobrze że są tacy ludzie! Ale pozwól innym mieć własne zdanie! Mam prawo do krytyki wydawnictwa - mimo iż jestem jego odbiorcą i pewnie jeśli nie padnie, z przyczyn obecnego przesilenia - dalej nim będę!

Oho, Człowiek Wykrzyknik atakuje!

Offline freshmaker

Odp: Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #862 dnia: Wrzesień 09, 2010, 01:49:36 pm »
death to wyjaśnij mi po kiego ch*** kupowałeś kolejne tomy z kolekcji rosińskiego skoro wiedziałeś że odpadają literki? wywaliłeś 200 PLN żeby sprawdzić "a może nie odpadają?". weź mnie nie rozśmieszaj. podmaluj sobie korektorem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #863 dnia: Wrzesień 09, 2010, 02:05:04 pm »
death to wyjaśnij mi po kiego ch*** kupowałeś kolejne tomy z kolekcji rosińskiego skoro wiedziałeś że odpadają literki? wywaliłeś 200 PLN żeby sprawdzić "a może nie odpadają?". weź mnie nie rozśmieszaj. podmaluj sobie korektorem.

Przecież te grzbiety komiksów nie są najważniejsze - to po pierwsze. Zreszta pokryłem literki kilkoma warstwami super glue zanim odpadły w moich egzemplarzach - wygląda to świetnie i nigdy nie odpadnie - to po drugie. Nie cfaniakuj - to po trzecie. 

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #864 dnia: Wrzesień 13, 2010, 10:38:06 am »
Na stronie Egmontu (!) w spisie albumów serii Dylan Dog przekręcono nazwę siódmego tomu - "Koszmar z Nieskończoności" stał się ... KOSZMAREM Z KONIECZNOŚCI! :smile: :) :)

http://www.egmont.pl/pl/komiksy/katalog/art66.html
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #865 dnia: Wrzesień 13, 2010, 10:41:51 am »
Na stronie Egmontu (!) w spisie Dylan Dog przekręcono nazwę siódmego tomu - "Koszmar z Nieskończoności" stał się ... KOSZMAREM Z KONIECZNOŚCI! :smile: ))

http://www.egmont.pl/pl/komiksy/katalog/art66.html

Może i błąd, ale ten tytuł lepiej oddaje jak bardzo wymuszona i sztuczna jest fabuła tego tomiku.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #866 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:41:31 am »
Zgadzam sie, ze jest jeszcze sporo swietnych autorow do wydania. Ale z wypowiedzi egmontu widac jakies takie znuzenie i zniechecenie. Moze sie myle i sa to moje niczym nieuzasadnione przypuszczenia, ale chyba na jesieni egmont oglosi niezbyt dobre informacje, dotyczace kolekcji, fantasy komiks itp
Tak sie zastanawiam, czy essentiale, showcasy albo dc archives nie bylyby czyms ciekawym dla czytelnikow. Mozna byloby rozreklamowac caly projekt np haslem
"Pierwsze komiksy z bohaterami marvela i dc juz na rynku!!!"
Co do ciekawych autorow, ktorymi egmont moglby sie zainteresowac i to nie tylko egmont dorzucilbym jeszcze Prado, Civiello, Beziana, Frezzate i pewnie jest ich jeszcze od groma

Nawet z Bilala, Bourgeona, Toppiego, Moebiusa jest jeszcze troche ciekawego materialu do wydania. 
Są jeszcze do wydania swietne komiksy Moore'a i Millera 

pzdr  
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 09:48:35 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #867 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:26:53 am »
Andro: "Tak sie zastanawiam, czy essentiale, showcasy albo dc archives nie bylyby czyms ciekawym dla czytelnikow. Mozna byloby rozreklamowac caly projekt np haslem
"Pierwsze komiksy z bohaterami marvela i dc juz na rynku!!!"
 
Nie miałbym nic przeciwko. Problem w tym, że ponoć proces produkcyjny przygotowania podobnych tytułów wymaga ogromu pracy nie współmiernego do ewentualnych zysków. Tym bardziej, że oryginalne "Showcase" czy "Essentiale" są tańsze niż ich spolszczone wersje. A i czytelników zainteresowanych tego typu produktem też jakby za mało. Zresztą "Mandragora" próbowała już tej taktyki - i jak wiadomo udało się jedynie połowicznie. Osobiście żałuję, bo chętnie nabywałbym tego typu produkcje. Niestety realia rynkowe mamy takie a nie inne.

Offline radef

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #868 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:48:23 pm »
http://www.egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/
 
Zapowiedzi PAŹDZIERNIK 2010

Mistrzowie Komiksu Usagi - Yokai 39,99 zł twarda 4.10
Plansze Europy Skład główny 119,90 zł twarda 4.10
Kolekcja komiksów Grzegorza Rosińskiego Western 49,99 zł twarda 4.10
BlacksadPiekło, spokój, tom 4 39,90 zł twarda 4.10
Science Fiction Rozbitkowie czasu 99,00 zł miękka ze skrzydełkami 4.10
Klasyka Polskiego Komiksu Tytus, Romek i A`Tomek - Księga 80-lecia - dodruk 49,99 zł twarda 4.10
Klasyka Polskiego Komiksu Kajtek, Koko i inni - dodruk 59,99 zł twarda 4.10
Fantasy komiks tom 6 19,99 zł miękka 6.10
Star Wars Komiks Nr 10/10 5,99 złmiękka 16.10
Gigant Poleca Nr 11/10 12,99 zł miękka 13.10
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #869 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:58:03 pm »
Heh ! Na zapaść rynku to mi raczej nie wygląda ! Oby to niebył tylko "łabędzi śpiew Egmontu" ...