trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 278659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #960 dnia: Październik 03, 2010, 09:10:41 am »
A mam pytanie do osób będących/które były na MFKIG czy była dostępna reedycja Kajtek, koko i inni?

Była, była.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #961 dnia: Październik 03, 2010, 07:53:23 pm »
Jestem bardzo zadowolony z ponownego wydania "Życia i czasów $knerusa McKwacza". Cieszy wstęp Rosy, poprawione kolory i tłumaczenie.
Oby w kolejnych tomach "Komiksów z Kaczogrodu" wydawali równie dobre historie. Za więcej Rosy na pewno się nie obrażę, z chęcią kupię nawet kolejne reedycje wydanych już kiedyś tomów.
Wiadomo coś na temat kolejnych tomów? Jakieś tytuły, daty?

Offline Watchmen

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #962 dnia: Październik 03, 2010, 08:32:51 pm »
Czy "Komiksy z Kaczogrodu"są dostępne w kioskach tak jak np."Gigant",czy tylko w księgarniach?

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #963 dnia: Październik 03, 2010, 08:38:45 pm »
Wydanie jest praktycznie takie samo jak "Fantasy Komiks", więc powinno być dostępne w kioskach. Nie byłem ostatnio w żadnym kiosku, więc nie widziałem, ale myślę, że raczej będzie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #964 dnia: Październik 03, 2010, 09:55:48 pm »
ja kupilem w kiosku, przeczytalem 2 pierwsze historie poki co, troche w klimatach Lucky Luke'a. Niezle, ale chyba na tym 1 numerze poprzestane. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #965 dnia: Październik 03, 2010, 11:19:07 pm »
Jestem bardzo zadowolony z ponownego wydania "Życia i czasów $knerusa McKwacza". Cieszy wstęp Rosy, poprawione kolory i tłumaczenie.

Co do tłumaczenia to jest ono nadal kiepskie...
Pierwszy z brzegu przykład (str 31 w najnowszym wydaniu):
wersja oryginalna - panel 3 Sknerus "MARK THREE!","HALF TWAIN!", panel 4 Sknerus "MARK TWAIN!" Diodak "WHERE?! I WANT HIS AUTOGRAPH!"
wydanie pierwsze (kolejność dymków ta sama) - "ZNALAZŁEM DNO!" ,"O RANY! DNO SIĘ PORUSZA!", "TO CHYBA WIELORYB!", "TU PRZECIEŻ NIE MA WIELORYBÓW!"
wydanie drugie (najnowsze)- "CZTERY SĄŻNIE...", "PIĘĆ SĄŻNI...", "SZEŚĆ SĄŻNI...", "I JAK TAM, SIĘGNĄŁEŚ JUŻ DNA?"

Może to nie do końca trafny przykład bo jest to żart słowny trudny do przełożenia na polski ale błędów jest na prawdę sporo.
W dodatku nie zamieścili wszystkich 12 okładek do poszczególnych rozdziałów !!! To już wydanie pierwsze miało wszystkie !!! Poza tym w wydaniu oryginalnym jest wsztęp nie tylko do całego komiksu ale także do każdego z 12 rozdziałów. Zawierają one m.in. szkice, rysunki, niewykorzystane pomysły itp. także pod tym względem SŁABO OJ SŁABO. Na prawdę jeśli już wzieli się od nowa za kolory i tłumaczenie to mogli się przyłożyć i wydać to porządnie a tak nadal pozostaje wiele niedoróbek.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 11:47:23 pm wysłana przez janjedlikowski »

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #966 dnia: Październik 04, 2010, 01:03:34 am »
Nie przesadzajmy, targetem tego wydania są dzieciaki a nie grupka nerdów.

A wracając do pakietu: premiera przesunięta na 11 października. Niestety nie pamiętam czy to po to, by zdążyć dołączyć opóźniony „Western” czy to z innego powodu. Słyszałem też, że „Droga Łowcy” ma rzekomo pojawić się w regularnej sprzedaży w listopadzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2010, 01:07:45 am wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline radef

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #967 dnia: Październik 04, 2010, 07:30:57 am »
11 grudnia ma się ukazać 2 tom (z rozdziałami dodatkowymi Życia i czasów), a w następnym roku ukaże się nawet 9 tomów, gdzie będą komiksy najlepszych twórców (tj. Barks, Rosa, Scarpa, itp.).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #968 dnia: Październik 04, 2010, 08:15:17 am »
Co do tłumaczenia to jest ono nadal kiepskie...
Pierwszy z brzegu przykład (str 31 w najnowszym wydaniu):
wersja oryginalna - panel 3 Sknerus "MARK THREE!","HALF TWAIN!", panel 4 Sknerus "MARK TWAIN!" Diodak "WHERE?! I WANT HIS AUTOGRAPH!"

Jakbys to przetlumaczyl? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #969 dnia: Październik 04, 2010, 09:31:27 am »
Na pewno jakoś lepiej, jak to każdy idiom się da przetłumaczyć.

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #970 dnia: Październik 04, 2010, 03:21:39 pm »
11 grudnia ma się ukazać 2 tom (z rozdziałami dodatkowymi Życia i czasów)
Fajnie. Właśnie kupiłem sobie pierwszy tomik w kiosku. Już od jakiegoś czasu ostrzyłem sobie zęby na nowe wydanie od Boom Studios, ale wydaje mi się, że nasze mi w pełni wystarczy.

Offline westchnienie

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #971 dnia: Październik 04, 2010, 09:48:31 pm »
Co do "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", zastanawia mnie jedno - o ile już uświadczyłam je w zwyczajnym kiosku gazetowym na osiedlu, to w gildii wciąż opóźniają moją paczkę i na dzień dzisiejszy jest opis w stylu: nie wiemy, kiedy się ukaże :(

Nie wiem, co o tym myśleć, choć mam nadzieję, że w tym tygodniu w końcu wyślą.

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #972 dnia: Październik 05, 2010, 03:03:56 pm »
Cytat: sklep.gildia.pl
Spodziewana premiera rynkowa minęła 29 września 2010,  produkt powinien być dostępny w ciągu kilku dni.

Jest napisane, że produkt powinien być dostępny w ciągu kilku dni. Za kilka dni wyślą do ciebie paczkę (analogicznie jakbyś zamawiał archiwalia - dostępność wtedy też jest kilka dni, zwykle 2-3).

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #973 dnia: Październik 05, 2010, 07:14:11 pm »
pytanie do lokalsów - czy oprócz blacksada i usagiego reszta pakietu egmontu jest już w ck? pytanko kolejne - z jakim rabatem jest sprzedawana mroczna wieża?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #974 dnia: Październik 05, 2010, 08:14:11 pm »
Na pewno jakoś lepiej, jak to każdy idiom się da przetłumaczyć.

To jest bardziej gra slow niz idiom, moim zdaniem tego sie nie da przetlumaczyc w ogole, mozna wymyslic jakis inny zart w to miejsce, albo napisac zupelnie cokolwiek, jak zdaje sie postanowil tlumacz. Bledu tu nie bylo, co najwyzej 'plytka wyobraznia', hahaha.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything