trawa

Autor Wątek: BA  (Przeczytany 35225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marios

Odp: BA
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2010, 10:06:33 am »
Nie wiem czemu marudzicie, ale mi się dex bardzo podoba. Jest naprawdę sporo ciekawych opcji, ktore chciałbym wypróbować, z DC, bez DC, z exaltedami, bez, mocne strzelanie, mocny CC, równowaga... .
Duuuużo opcji. Specjali na razie nie ruszam bo z tymi to jużw ogóle disco.
W głowie mam kilka wariantów, ale raczej będzie dominowała rozpa kombinowana, czyli wszystkiego po trochu.

Rzeczywiście priest z grallem jest mega, wydaje mi się, że zdominuje rozpiski(te bez speciali).
Harbringery wg mnie trochę straciły po pierwszej fascynacji. Chyba najgorsze jest to, że mają tylko jeden właz z przodu i jak spadnie to wkładka wypada na patelnię, ale z frugiej strony znacznie łatwiej assaultować ze środka.

DC..., są po prostu inni, ale nie ma co płakać, kosztują jak należy (IMHO wcale nie są za drodzy). Tylko mam zagwochę jaką dać proporcję power weaponek, clawów, fistów do oddziału.

Pytanie kontrolne, czy żeby mieć foriousa/preffera trzeba być 12" od priesta w momencie assaultu, czy w momencie walki? IMHO w momencie walki, ale jeśli ktoś ma dobre argumenty przeciwko to słucham.

Czekam z niecierpliwością na model harbringera i mam nadzieję, że styliści Imperatora nieźle go odpicują ;).
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline gilthanas

Odp: BA
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2010, 10:24:47 am »
W zapisie z pdfa nic nie ma o poczatku fazy, IMHO jest to strefa ktora jest sprawdzana w momencie walki
A ninja knows no fear.

Offline Breaker

Odp: BA
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2010, 10:48:19 am »
a ja wrecz pojde dalej ze ta strefa jest sprawdzana na kazdym poziomie inicjatywy, totez jak misiu zdechnie to juz nie daje preferred ani furiousa. ale to juz kwestia zapisu z kodeksu i na razie niewiele mozna powiedziec dopoki sie tego zapisu nie zobaczy "w orginale"
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 15, 2010, 11:05:05 am »
Heyka !!!
Mnie tam jako core wychodzi cos takiego:
- SHP z Graalem i Exsanguinatorem;
- Libra na Packu z Chmurka i Laska Patriarchy ;)
- 9 Assaultowcow z Fistem i Laurels of Thorn w Rhino;
- 5 Assaultowcow z Fistem Laurels of Thorn na Packach;
- 9 Czarnych + Maly Kapelan na packach, 2 Fisty, 2 Clawy;
- 2 Baale z Lachonami i Overcharged;
- Devki z 3 - 4 Missilkami w Rhino;
- VAS w Podzie z 2 Meltami;
Pi-razy-oko cos kolo 1650 punktow, na 2k mozna jeszcze dodac cos-niecos  8)
IMHO REWELACJA w porownaniu z tym, co jest teraz.
DC jest drogie, owszem - ALE:
- wypada niewiele drozej niz obecnie;
- nie wyobrazam sobie BA bez DC (to cos jak powiedzmy nazwanie produktow firmy Tata samochodami  :lol: :lol: :lol:);
- to jest Ultimate Weapon of Mass Destruction - ten oddzial bedzie robil po prostu krwawa mgle, dzieki Fistom zadna allokacja hitow nie uratuje jakis lewych oddzialow, zaden pojazd nie bedzie bezpieczny, do tego clawy w cenie power weaponow - to w polaczeniu z Preffered Enemy i Furiousem jakis very sick shit jest;
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2010, 12:26:37 pm wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Azz

Odp: BA
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 15, 2010, 11:44:02 am »
Wszystko fajnie, ale czy 2 troopsy w tej edycji wystarcza ? Czarni na jp zakladam :] Priest bez exsanguinatora ? Imo kontrola rage w 12 nie jest glupia no i pewny FC.

Pozdro Azz
For the greater Waaagh !

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 15, 2010, 12:16:19 pm »
Heyka !!!
Wszystko fajnie, ale czy 2 troopsy w tej edycji wystarcza ? Czarni na jp zakladam :] Priest bez exsanguinatora ? Imo kontrola rage w 12 nie jest glupia no i pewny FC.

Pozdro Azz
Oczywiscie, ze z Exsanguinatorem  8) I oczywiscie, ze DC na packach.
To jest core rozpiski - dlatego tylko 2 Troopsy ... uzupelnienie do jakis sensownych punktow to juz kwestia gustu. Mozna wziac wiecej Assaultowcow, mozna wywalic Rhinosa Devkom i wziac Storm Trooperow, mozna zamiast 5 Assaultowcow wziac 10 z meltami/flamerami - opcji jest naprawde wiele - i to jest wlasnie najfajniejsze  :D

Tak BTW - Assaultowcy w zasiegu SHP beda lepsi od Berkow he he he  :badgrin: :badgrin: :badgrin: Tansi, lepiej trafiaja, maja co prawda mniej atakow, ale za to sensowne opcje na bron specjalna - miodzio  8)
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2010, 12:31:24 pm wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline gilthanas

Odp: BA
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 15, 2010, 01:33:18 pm »
Ciekawi mnie opcja Baal z AC + MM na sponsoonach, chyba sobie testy sprawowania sie czegos takiego zrobie, DC na packach droga strasznie - 100 pkt za same packi, wole dolozyc 150 i dac im Redeemera niech sobie z SHP pojada.
A ninja knows no fear.

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 15, 2010, 01:41:12 pm »
Heyka !!!
Ciekawi mnie opcja Baal z AC + MM na sponsoonach, chyba sobie testy sprawowania sie czegos takiego zrobie,
Kwestia gustu, ja jednak wole miec laski. 145 za fasta z dwoma Lachonami i Autocannonem to IMHO calkiem spoko cena. A odpowiedniego ppanca nigdy za wiele.

DC na packach droga strasznie - 100 pkt za same packi, wole dolozyc 150 i dac im Redeemera niech sobie z SHP pojada.
Dzisiaj DC kosztuje 350 punktow ... "Nowa" bez dodatkowego wyposazenia 320 ... Nie rozumiem skad nagle te stwierdzenie, ze "strasznie droga". A jak Ci Redeemera otworza, to bedzie placz i zgrzytanie zebow ;) IMHO za duzy point sink - zamiast pi-razy-oko 400 punktow bedziesz mial 700. To tak, jakbys na tym Landku umiescil wielki napis - shoot here ;)
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline morkai

Odp: BA
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 15, 2010, 01:47:15 pm »
Jestem bliski wizji Emana :D Bladziowe to mocno :P Bardzo mnie też kręci takie HQ.... Nie wiem czy będe pakował DC na packi czy w limuzynę tylko. No i została mi wuchta skautów..... które kurcze są całkiem fajne teraz (znowu!). Moga być niedoceniane, a wrócili im FC, serdż ma S9 z fistem w szarży...no i scorują...całkiem miła perspektywa.

Niemniej. Jest naprawdę dobrze. Fajny dex się zapowiada, bez przegięć, ale i bez ...... Czuje się ten ...black rage :>

Offline gilthanas

Odp: BA
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 15, 2010, 02:03:50 pm »
Co do tej ceny packow, to obecnie kompania kosztuje 300 a packi 50, natomiast przy nowym koszcie 220 - 270 i 100 za packi to spora roznica w proporcji. Po prostu IMHO oplaca sie zrezygnowac z packow bo same one sa za drogie i dac transport.

Niby ma sie ja w puszce do ktorej wszystko bedzie walic, ale czy to gorzej niz chowac za pojazdami, narazajac sie z kolei na lasha i 9 wspanialych, czy jakies inne atrakcje. Nic nie jest w 100% bezpieczne. Przez pancerz 14 z daleka ciezko sie przebic, no chyba ze strzela rail, manticora czy orbital.

Hmm, wydawalo mi sie ze overcharged byl z bazy u baala, w sumie jak trzeba by dokupic engine'y za 25 to juz nie jest tak fajnie. Chyba ten AC + MM za drogo wtedy wyjdzie.
A ninja knows no fear.

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 15, 2010, 02:16:19 pm »
Heyka !!!
Niby ma sie ja w puszce do ktorej wszystko bedzie walic, ale czy to gorzej niz chowac za pojazdami, narazajac sie z kolei na lasha i 9 wspanialych, czy jakies inne atrakcje. Nic nie jest w 100% bezpieczne. Przez pancerz 14 z daleka ciezko sie przebic, no chyba ze strzela rail, manticora czy orbital.
Lista rzeczy, ktora moze Ci to rozwalic "od reki" jest dluzsza, chocby:
- Scouci w Stormie z MMelta, combi-melta i meltabomba;
- ziomale z x-meltami w Vendecie;
Poza tym lucky glancing hit, dostajesz immobila i jestes w czarnej xxx, ze sie tak wyraze. IMHO za duze ryzyko.
Jak masz DC na packach, SHP w osobnym transporcie plus za reszte punktow jeszcze Assault Squad (tyle wychodzi mniej wiecej z roznicy za Landka), to masz po prostu dywersyfikacje celow. Ciezej to uwalic jednym strzalem, ciezej zlikwidowac cale zagrozenie "od kopa".
A jak bym juz bral Landka, to po to, zeby dodac kolejny squad do walenia z dynki - czyli squad Termosow z duza iloscia Clawow.
I tak BTW - to majac normalnego Libre z LD10 plus Chmurke, to ten Lash z 9cioma nie jest juz az tak straszny  :D

Hmm, wydawalo mi sie ze overcharged byl z bazy u baala, w sumie jak trzeba by dokupic engine'y za 25 to juz nie jest tak fajnie. Chyba ten AC + MM za drogo wtedy wyjdzie.
IMHO Overcharged jest z serii "must have", nie ma go z bazy - kosztuje 25 punktow. Natomiast roznica 20 punktow pomiedzy Laskami a missilka nie jest az taka duza. Jedyna tak naprawde istotna kwestia to to, czy wolisz miec pojazd, ktory po 6 calach jest w stanie lupnac 2 strzaly z S9, czy tez taki, ktory po 12 calach jest w stanie lupnac 2 razy z S8.
IMHO jakbym chcial miec taka missilke, to bym kupil Typhoona   8) A Baal, ktory jest w stanie stac sobie niewidoczny za gorka, po czym wyjechac 6 cali i walnac z calego arsenalu jest IMHO po prostu mega-pro  8) No i jeden weapon destroyed nie pozbawia go "mocy sprawczej", ze sie tak wyraze ;)
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2010, 02:22:26 pm wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 15, 2010, 02:42:16 pm »
Heyka !!!
Tak w ogole, to jak juz bym mial brac DC na pieszo, to byl poszedl na pelen hardcore i wzial 15tu w Crusaderze  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline ederus

Odp: BA
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 15, 2010, 03:13:02 pm »
Baal z AC i mislą to chyba wali 2 strzały z S7 i 2 z S8, czy się mylę? Bo misla tak jak cyclon wali 2 strzały jako 1 broń, si?
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 15, 2010, 03:16:54 pm »
Heyka !!!
Baal z AC i mislą to chyba wali 2 strzały z S7 i 2 z S8, czy się mylę? Bo misla tak jak cyclon wali 2 strzały jako 1 broń, si?
Tak dokladnie. No ale po 12 calach jest to 2 strzaly z S8 albo 2 strzaly z S7 ;)
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline ederus

Odp: BA
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2010, 03:20:31 pm »
A wersja z lachonami po 12" ma strzał z 1 lachona ;-) Wolę misle + AC ;-)
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

 

anything