Autor Wątek: Przeboje roku 2010  (Przeczytany 4332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Przeboje roku 2010
« dnia: Luty 14, 2010, 05:01:08 pm »
wpadlem dzis w szal zakladania nowych tematow, ale co tam. :)

Musze powiedziec, ze ten rok zapowiada sie b. obiecujaco pod katem komiskowym. Na co najbardziej czekacie?

Jesli o mnie chodzi, to na pewno "Nage Libre", ktory do Wawy jeszcze chyba nie dotarl, a skoro jestesmy przy Poscie, to na pewno tez "Breakdowns" Spiegelmana. I juz tego byloy dosyc, a przeciez ma byc jeszcze nowy Corto "Zloty dom w Samarkandzie" i intergal 3-4 "Kota Rabina".

Egmont zapowiedzial juz na luty dwa fajne albumy z plansz Europy (na pewno wezme Chaboute'a). No i w kolejce czeka tez rewelacyjny drugi tom "Arq".  Nie wiem, jak inni, ale ja jestem wielkim fanam Bilala, wiec "Animal'z" biore w ciemno. Co do LXG3 mam pewne watpliwosci, ale i tak kupuje wszystko Moore'a co wychodzi, wiec to tez na pewno biore.

Skoro juz jestesmy przy Moorze (choc chyba watku Egmontu nie wyczerpalem) to trzeba wspomniec o "Lost Girls" od Timofa, na ktory czekam wielce niecierpliwie. :) A ma byc jeszcze "Profesor Bell" Sfara i "Super Pan Owoc" De Crecy'ego.

Kultura Gniewu ma w zapowiedziach mnostwo ciekawych tytulowa, ze wspomne jedynie "Osiedle Swoboda", "Exit Wounds" czy "Pinokio"...

A jeszcze "Nieczego nie ruszac" z Taurusa, "Odlegla Dzielnica" Hanami i kto wie, kto wie, moze zaczna znow wychodzic "Koziorozce"....

Jak jeszcze T. Raczkiewicz skonczy swoj nowy komiks, to do szczesia juz nic wiecej nie bedzie potrzebne!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline badday

Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2010, 06:09:28 pm »
Prócz większości pozycji wymienionych przez Ciebie niecierpliwie wypatruję Regards from Serbia z Zin Zin Pressu, Craiga Thompsona od Timofa, Lou5,
Fistaszków zebranych 3, Kota Rabina 3+4...

edit: @xionc: o, faktycznie pisałeś, na KaRabina:D czekam już od daaaaawna i jest to jedna z moich ulubionych serii więc chyba podświadomie ją tu przemyciłem:)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 06:41:48 pm wysłana przez badday »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2010, 06:13:59 pm »
No tak, Fistaszki!

Tego Thompsona mam juz po angielsku, a o Kocie Rabina - pisalem. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2010, 07:35:25 pm »
Hm, Thompson, Tomine, Neel, Taniguchi, Asano.

A dalej się zobaczy.

Offline misio141

Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2010, 07:37:42 pm »
u mnie oczekiwania podobne jak u Xionca :) czekam głównie za Bilalem, Andreasem i integralem Osiedla, ale też nie moge się doczekać drugiego tomu RG. Ucieszyłbym się gdyby wydali jeszcze coś jeszcze niezapowiedzianego od Peetersa
Ass, gass and grass - nobody rides for free

ramirez82

  • Gość
Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2010, 08:27:11 pm »
O, temat w dechę!

Czekam na większość dotąd wymienionych, a najbardziej to ARQ, Moore ( Saga o Potworze z Bagien 3 też, mam nadzieje ), Thompson, Fistaszki, Jasony, Osiedle  i mające się ukazać lada moment Blueberry i Super Pan Owoc. Ponadto ciekaw jestem co w tym roku Egmont wrzuci w MK, PE, oraz Zebrze. Licze jeszcze na Epileptic i Berlin Lutesa z Kultury Gniewu. Licze że Manzoku w końcu się obudzi. No i oczywiście kolejne zbiorcze tomy Lucky Luke'a i Torpedo.

Będzie dobrze!

Offline freshmaker

Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2010, 08:38:46 pm »
ja czekam na integral marshall law i kolejnego hellblazera milligana. kolejne lxd tez mialo byc w tym roku.

ze strony kg najbardziej interesuje mnie nowy szlurp i burp oraz pinokio.

oczywiscie czekam na kudlaczka i bąbelka od tb

z egmontu najbardziej wyczekuje hp i guseppe bergmana - oczywiscie interesuja mnie tez tegoroczni mistrzowie i plansze. ciekawie zapowiada sie tez miesiecznik fantasy.

manzoku dla mnie zdechlo juz rok temu.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline skil

Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2010, 08:51:54 pm »
Ja przede wszystkim chcę te od dawna zapowiadane komiksy: "Lost girls", "Niedoskonałości" i "Animalz", a poza tym kolejnego Jasona z Taurusa i Manarę od Egmontu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline spidey

Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2010, 10:48:58 pm »
W sumie na wiele nie czekam.

Avengers Disassemled, New Avengers, Wolverine Enemy of the State, Secret War, Invincible Iron Man, Marvels Eye of the Camera, czyli cały Marvel od Muchy. Chociaż większość tych komiksów czytałem to chętnie ustawię sobie na półce polskie wydania.

Poza tym Batman Whatever Happened to the Caped Crusader?, La branche Lincoln Kowalskiego, kolejne Żywe Trupy i następny Largo Winch.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2010, 11:02:22 pm »
Czekam na różne kontynuacje, takie jak "Kot Rabina", "Lucyfer", "Baśnie", "Armada", czy "Usagi Yojimbo".
Sprawdzonych autorów, choćby Sfar, Gaiman, czy Andreas.
Ale prawda jest taka, że jestem na tyle kiepsko zorientowany w tym co się ukazuje za granicą, że przed polskim wydaniem nie wiem o większości komiksów nic lub prawie nic. Dlatego jestem pewien, iż nawet nie słyszałem jeszcze o komiksach które uznam za przeboje tego roku.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Gashu

Odp: Przeboje roku 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2010, 08:42:03 am »
Z Egmontu czekam przede wszystkim na integral ""Zemsty hrabiego Skarbka"oraz ewentualne kontynuacje "Ligii Niezwykłych Gentelmanów" oraz "Skorpiona" (pewnie się nie doczekam :|).

Z KG na: "Rany wylotowe", "Szlurpa i Burpa", "Niedoskonałości" oraz ""Bośniackiego płaskiego psa"

Z Manzoku i z Postu - na kolejne tomy "Koziorożca",  "Corto" oraz "Kota Rabina".

Taurus Media to przede wszystkim "Strangers in Paradise" oraz kolejne "Queen & Country".

W końcu od Timofa - na komiksy Craiga Thompsona oraz Joe Sacco.

Plus kontynuacje serii które już znam, lubię i kupuję :)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL