Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 173156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 05, 2010, 01:27:10 pm »
Nie wszyscy wiedza, ze Arleston stworzyl specjalne oprogramowanie do pisania scenariuszy komiksowych z domeny fantasy. Program nie tylko wymysla kolejne przygody, ale potrafi tez ukladac dialogi, wymyslac nazwy w konwencji fantasy (Ythaq, Opal, Troy).

Co prawda trzeba przyznac, ten program czasem generuje dziwne wyniki, stad chyba ten pojedynek na stopy.

Haha to zupełnie jak w odcinku 10x04 South Park (AWESOM-O  w sumie też), tylko że bez manatów  :)
Arleston faktycznie sięgnął dna. Na półce w domu, czekają na mnie pierwsze 4 tomy Trolli z Troy, mam nadzieję że to nie jest wynik działań tego programu.

Offline Rork

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 05, 2010, 01:31:46 pm »
Wierzcie w to co pisze xionc to będziecie w zimie w sandałach chodzić :lol:

xionc skąd masz takie info ?

Offline helsing

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 05, 2010, 01:37:36 pm »
Wiecie, swego czasu w CD-Action był dodany program do tworzenia tekstów 'piosenek' disco polo. A teraz znalazłem coś podobnego w wersji on-line. Co to za różnica czy są to dialogi o pojedynku na smród stóp czy tekst pijackiej ballady. Algorytm komputerowy wszystko wygeneruje :P
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Dembol_

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 05, 2010, 08:14:10 pm »
Swego czasu czytałem o dwóch gościach, którzy stworzyli generator prac naukowych z dziedziny informatyki (wypełnionych skomplikowanym żargonem, trudnym słownictwem i pseudointeligentnym bełkotem).
http://en.wikipedia.org/wiki/SCIgen

A "Fantasy Komiks" jeszcze nie kupiłem. Najbardziej interesuje mnie "Samurai" w drugim numerze, wiec możliwe, że zacznę od niego.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 06, 2010, 11:39:28 am »
Hahaha, Rork prawidlowo odebral tego posta, zartowalem. :)

A przynajmniej nie mam zadnych dowodow, ze to prawda.  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 06, 2010, 03:38:44 pm »
Kupiłem (wreszcie) 1 tom Fantasy Komiks i... brak rozczarowania, ponieważ wiedziałem, że nie będzie tam b. dobrych komiksów, więc zrobiłem taką mini-recenzje

Cena: 19,90 (niska, za tyle stron) +
Papier: Cienki kredowy (?) (miły w dotyku) +
Komiksy:
Rozbitkowie z Ythaq - 4-
Fajny komiks, ale nie najlepszy, nie które momenty sztucznie predłużane, super scena z procesem (i pomysł).
Bdzące z Troy - 4+
Bardzo fajne 1-pagery (nie stripy!), mogli by ich dać więcej.
Legenda - 2-
Nudny, praktycznie nic nie zrozumiałe, nie podobały mnie się wogóle rysunki, ledwie przeczytałem do końca, dałem by 1, ale dam 2- ponieważ 1 dałem by jeszcze gorszemu komiksowi. Dobrze, że tego komiksu nie będzie w 2 tomie, i że składa się z 4 części (narazie).
Gobliny - 3+
1-pagery (nie stripy!) trochę gorsze od "Bdząców...", + za księdza w drugim komiksie.
Lasy Opalu - 4-
Fajny komiks, było by 4 (a może 4+) gdyby nie walka na śmierdzące nogi, która zupełnie nie pasowała do klimatu komiksu, poza tym fajne rysunki.
Artykuł o Troy: 4+
Nic ciekawego dla komiksomana, ale dla zwykłego czytelnika tak, dlatego tak wysoka ocena
- do oceny oznacza - 0,33, + do oceny oznacza +0,33.
Śr: (ocena za 3 długie komiksy została pomnożona razy dwa + oceny za inne komiksy i artykuł + za + (w cenie i papierze jest plus 0,5) : (3 długie komiksy razy dwa + inne komiksy i artykuł) = 3,438 = 3+
3+ oznacza w mojej skali, że tom był średniawy
Wg mnie nie potrzebnie tam dali Legendę, ponieważ ta była super-słaba, dobrze że jej nie ma w nasepnym tomnie, bo by się zastanowiłem nad jego zakupie, a tak raczej go kupię i za to, że za tą samą senę będzie 12 stron więcej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

godai

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 06, 2010, 05:29:41 pm »
A ile odlicza się na grubość okładki w % ?

Obowiązkowo dla niekumających czaczy -  ;)

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 06, 2010, 05:55:44 pm »
A ile odlicza się na grubość okładki w % ?
Około 25% :D.
Wiem, że to trochę skompilkowany system, ale wyszło 3+
Tak więc w skrócie oznacza, że 1 tom Fantasy Komiks jest średniawy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline ljc

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 06, 2010, 08:14:44 pm »
nigdy nie przepadałem historiami o czarowniku, krasnoludku i rycerzu, którzy idą zgubić/znaleźć jakiś magiczny przedmiot a po drodze zaliczają panienki i walczą z różnymi typami - czyli fantasy to nie moja bajka - wolę jak przylatują kosmici i chcą zjeść albo zniewolić ludzi, albo jak ludzie gdzieś lecą i chcą zrobić to samo z jakimiś owadami, a przy okazji muszą walczyć z robotami:)

no ale do rzeczy - Fantasy Komiks już gatunkowo mnie nie jarał, ale za taką cenę grzechem byłoby nie sprawdzić takiej objętości

czytadło miejscami lepsze, miejscami gorsze - ciutkę format mógłby być większy (no ale...)

pierwszy i ostatni komiks najlepsze (pierwszy mi chyba bardziej podszedł, choć irytował miejscami, ale drugi za to wolniej się rozkręcał i mniej mi graficznie wszedł), to środkowe o blondynku wychowanym w sforze wilków męczyłem dość długo - ani do oglądania, ani do czytania
planszówki takie se - te z Troy bardziej mi weszły (co dziwne, bo samych komiksów z tego uniwersum nie trawię), te gobliny jakieś niespecjalne zabawne


ogólnie - przyzwoite to - fani gatunku powinni się w tym odnaleźć - dobry ruch Egmontu - drugi nr sprawdzę, bom ciekaw tej historii samurajskiej, potem się zobaczy

wolałbym jednak, żeby było takie pismo SF:)
tamtam!

Offline dasilwa

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 06, 2010, 10:48:59 pm »
Radef jaka jest skala twoich ocen? ocena na 4+ jest na 5, 10, czy 100 możliwych? Jeśli na 5 możliwych to twoja ocena średnia wychodzi bardzo wysoka skoro wiesz, że tam nie ma b. dobrych komiksów.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 07, 2010, 06:21:30 am »
W skali szkolnej tzn. od 1 do 6.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 20, 2010, 12:54:55 pm »
czy jest już w ck fantasy komiks 2?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 20, 2010, 01:17:57 pm »
czy jest już w ck fantasy komiks 2?
z wczorajszego mailingu wynika, ze już jest.

Offline Przemek_S.Z.C.Z.E.K

Odp: Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:09:29 am »
ale według moich informacji FK ma być dopiero jutro wydany,


się rozumie mam na myśli drugi numer Fantasy Komiksu :)

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:55:21 am »
W nowym numerze FK jest ankieta nt. magazynu. Wypełniajcie! :)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa