Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 175127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #225 dnia: Listopad 07, 2010, 10:47:59 am »
chociaz watpie czy taki krok ocali FK.
Rozumiem, że zajumałeś p. Kołodziejczakowi analizy rynkowe i masz twarde dane. Jak nie, to nie jęcz - kupuj. Kup sobie, chrześniakowi, młodszemu rodzeństwu i lokalnej bibliotece szkolnej.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #226 dnia: Listopad 07, 2010, 01:27:12 pm »
No i kupuje 2-3 egzemplarze FK (jeden dla siebie, drugi dla chrzesniaka, a trzeci dla brata ciotecznego). Jak widac nawet takie kupowanie nie pomoglo. Ja wierze, ze jednak FK utrzyma sie na rynku, chociazby w tej okrojonej formie.
pzdr  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #227 dnia: Listopad 07, 2010, 01:36:38 pm »
16 stron mniej i od razu „okrojona forma”. No litości!
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 07, 2010, 07:48:47 pm »
A czego będzie mniej?
Stripów?
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline Rork

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 07, 2010, 09:27:40 pm »
Oby. Jak dla mnie to one są zupełnie zbędne.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 07, 2010, 09:39:40 pm »
Okey Jarku trochę przesadzilem 
BTW Ja tez nie plakalbym po stripach 
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 14, 2010, 08:12:14 am »
jak dla mnie to te zapowiedzi sa jasne. w kolejnym numerze bedzie wiecej stripow (4 serie) i mniej regularnych albumow - po pol albumu z 5 serii. Wychodzi, ze zamiast 3 pelnych albumow, bedzie 2.5, stad zmniejszenie objetosci.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rork

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #232 dnia: Listopad 14, 2010, 08:35:15 am »
Niech tylko zaczną kombinować z dzieleniem poszczególnych albumów na połówki to już na pewno sprzedaż im wzrośnie. Sporo ludzi kupowało FK właśnie dlatego, że każdy numer zawierał 3 kompletne albumy za niewielkie w sumie pieniądze. Poza tym pomyślcie jakie będzie zamieszanie jak będziemy chcieli przeczytać sobie całość danej serii. Ile trzeba będzie się naszukać, żeby się połapać w tych wszystkich połówkach. Jak dla mnie takie rozwiązanie jest do bani!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #233 dnia: Listopad 14, 2010, 09:54:59 am »
No wlasnie, moze dlatego Egmont wprowadzil one-shota, zeby sie nie pogubic w seriach. Ythaq i Sloka maja po 3 niewydane albumy, polowkami to sie bedzie ciagnelo latami...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #234 dnia: Listopad 14, 2010, 10:56:44 am »
jak dla mnie to te zapowiedzi sa jasne. w kolejnym numerze bedzie wiecej stripow (4 serie) i mniej regularnych albumow - po pol albumu z 5 serii. Wychodzi, ze zamiast 3 pelnych albumow, bedzie 2.5, stad zmniejszenie objetosci.


Nie wiem na podstawie czego wysunąłeś takie bzdurne wnioski. Przecież w kolejnym tomie mają być trzy pełne serie (Legendy Troy, Rozbitkowie i Sloka) oraz jeden strip (Krasnoludy), nie będzie żadnego dzielenia:
http://www.quki.pl/fantasykomiks

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #235 dnia: Listopad 14, 2010, 11:06:51 am »
jesli bedzie tak jak w zapowiedziach, to super. Tez wole wyciac stripy niz regularne serie. Ale pamietajac agonie Swiata Komiksu, mam zle przeczucia co do FK...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline samurajack

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #236 dnia: Listopad 14, 2010, 12:07:39 pm »
No i kupuje 2-3 egzemplarze FK (jeden dla siebie, drugi dla chrzesniaka, a trzeci dla brata ciotecznego). Jak widac nawet takie kupowanie nie pomoglo. Ja wierze, ze jednak FK utrzyma sie na rynku, chociazby w tej okrojonej formie.
pzdr 


Adro wielki szacun za to co robisz jest to dla mnie przykład prawdziwego oddania a nawet poświęcenia sie  dla sprawy tak robią prawdziwi fani żeby nie powiedzieć fanatycy :) zastanawia mnie ile przeznaczasz kasy na komiksy w miesiącu skoro tak łatwo jest ci wydać 60 zeta na 3 zeszyty FK.
Ja przeznaczam 100 zł na miesiąc wiec nie stać mnie na takie akcje w zasadzie FK nie kupuje raczej albumy ale jeszcze raz mówie SZACUNEK

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #237 dnia: Listopad 14, 2010, 01:12:59 pm »
Sprawdzilem te Krasnoludy i przy okazji pozostale serie stripowe z FK na stronie Soleil:

GNOMES DE TROY - 1 album
GOBLIN'S - 4 albumy
HEROIC PIZZA - 5 albumow
BARBEUK ET BIAPHYNN - 2 albumy (drugi wyszedl w czerwcu)
NAINS ! - 1 album (ukazal sie w sierpniu)

Krasnoludy robi inna ekipa (Jarry, Deplano) niz Gobliny (Roulot i Martinage). Jarry to b. otrzaskany scenarzysta, Deplano ma na koncie tylko trzy tomy LES EXILES D'ASCELTIS (heroic fantasy, wiec moze tez kiedys w FK) i pierwszy tom "Un coin de ciel bleu" dla Delcourt (humor, wiejskie zycie).

przykladowa plansza, mozliwe, ze trzeba odswiezyc zeby zaladowac:
http://www.bedetheque.com/Planches/PlancheS_25423.jpg

« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 01:44:22 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #238 dnia: Listopad 15, 2010, 12:20:00 pm »
jesli bedzie tak jak w zapowiedziach, to super. Tez wole wyciac stripy niz regularne serie. Ale pamietajac agonie Swiata Komiksu, mam zle przeczucia co do FK...
Redakcja FK jest świadoma, do jakiego trafia czytelnika, więc byłoby co najmniej dziwne, gdyby zdecydowała się na krojenie albumów.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #239 dnia: Listopad 15, 2010, 02:22:56 pm »
Redakcja FK jest świadoma, do jakiego trafia czytelnika, więc byłoby co najmniej dziwne, gdyby zdecydowała się na krojenie albumów.

Na pewno taka decyzja to dla nich ostatecznosc, zaraz przed zmaknieciem pisma. Dlatego wole jesli w numerze grudniowym beda wciaz 3 pelne albumy. Swoja droga, wprowadzenie Legend Troy jest ciekawym pomyslem, bo jak dotad Legendy skladaja sie z one shota (Alunys) i dwoch ledwo zaczetych serii (Tykko - 2 tomy, Nuit Safran - 1 tom). Nie wiem czy Egmont bedzie chcial to publikowac w tej postaci.

EDIT: Soleil zapowiedzial na przyszly tydzien drugi tom serii Tenebres:

rysowana troche w stylu Legendy, mysle, ze moglaby ja zastapic kiedy w styczniu ukaze sie ostatni tom.

EDIT2: sa tez zapowiedzi na grudzien, m.in. 6 Samuraj i 2 Brzdace z Troy:
http://www.soleilprod.com/public/aparaitre/ProgDecembre.jpg

EDIT3: Na stronie Soleil taka ciekawostka: ukazal sie 4 tom Sloki w wersji limitowanej. Mozna w nim znalezc czarno-biale plansze rysowane przez Flocha. Ostatecznie ten tom narysowal Ceyles. A teraz mozemy porownac te same plansze rysowane przez jednego i drugiego. Niezle:

Ceyles
Floch

i klikamy w ">>>Découvrez les 6 premières planches de cet album:"

EDIT4: Taka reklama sie pojawila:
http://soleilprod.com/images/bannieres/252.swf
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 03:02:57 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything