Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:53:38 am »
Nie sądzę. Egmont już od pewnego czasu zastanawia się co robić, by utrzymać FK na rynku i odchudzenie było jedną z rozważanych opcji.
W grudniu wchodzą dwie opcje jednocześnie: na razie drobne odchudzenie (128 stron) i podniesienie ceny na 29,99 zł.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Motyl

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 01, 2010, 05:57:48 am »
CD Jacku, czy nie uważasz, że za mocno odchudziłeś nowy FK? 3 komiksy w środku, krasnoludy na 129 stronie (przynajmniej tak wynika z przykładowych plansz), to jak magazyn ma mieć 128 stron?

fragsel

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 01, 2010, 06:42:42 am »
A na podglądzie okładki jak byk stoi 19,99....

Edit: No dobra. Na alei na okładce jest 29.99. Nic nie rozumiem......

Offline Bane

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:08:49 am »
Po raz pierwszy zastanawiam się, czy kupić kolejny numer. Chyba jednak strzelę focha, 30zł to już za dużo, w dodatku za mniejszą objętość.

Offline aniou

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:21:20 am »
Ja odpadam. Za 20 zł mogłem kupować pismo dla 2-3 serii które mnie interesowały (Legenda, Zaraza, Sloka), ale 30 zł na miesiąc to imho za dużo (zwłaszcza że oprócz podniesienia ceny, zmniejszyli ilość stron).
Nie wróżę FK świetlanej przyszłości...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:38:24 am »
Czarno to widze. Ja kolejny numer jeszcze kupie, pewnie ze znizka, ale watpie by regularni czytelnicy byli sklonni wydac 3 dychy w kiosku. Za 3 albumy to wciaz nie jest b. duzo, ale Soleil nie ma chyba az tylu fanow.

Mam nadzieje, ze choc do styczniowego numeru dociagna, zeby zamknac Legende, ale w tej sytuacji nie rozumiem, po co Egmont wprowadza nowe serie. Mogliby w 3 numery zakonczyc to co zaczeli, bo zostaly tylko po 3 tomy Ythaq i Sloki i po jednym Zarazy, Legendy i Lasow Opalu.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:14:05 am »
30 pln to nadal niska cena za 3 albumy. komiksiarze to kupia ale czy casuale tez? mysle ze ta podwyzka to rzut na tasme, byc albo nie byc dla magazynu. dla wydawnictwa decyzja o podniesieniu ceny tez prawdopodobnie byla ostatecznoscia. plusem na pewno jest zwyczaj dokanczania serii przez egmont. przed oczami od razu mam podwojne albumy technokaplanow, incala i skorpoiona.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Rork

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:26:31 am »
Dziś jest dzień darmowej wysyłki w e-sklepach. Możecie zamówić w sklepie gildii z rabatem 25% i wyjdzie 22,50 zł to prawie jak zakup w kiosku :-).
 
Ja tak właśnie zrobię a później to już się zobaczy. Ale z tym rabatem 25% to raczej będę dorzucał do innych komiksów które i tak co miesiąc kupuję.

Offline misio141

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:11:11 am »
Dziś jest dzień darmowej wysyłki w e-sklepach. Możecie zamówić w sklepie gildii z rabatem 25% i wyjdzie 22,50 zł to prawie jak zakup w kiosku :-)
też tak zamówiłem, co nie zmienia faktu że podwyżka mnie smuci. Stawiam że dla wielu będzie to nie do przełknięcia, ale mam nadzieję że się mylę.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:57:59 am »
Zrobilem na podstawie raportow z ostatnich 5 lat liste TOP20 sprzedazy serii (nie albumow) Soleil. W przypadku gdy naklady sie zmienialy bralem najwyzszy. Naklady w tysiacach.

                                       
1
LanfeustOdyssey
300
1
Lanfeust des étoiles
300
3
Trolls de Troy
180
4
Les Conquérants de Troy
120
5
Les Blondes
100
6
Cixi de Troy
90
6
L'Épervier
90
8
Tykko des sables
80
8
Les Forêts d'Opale
80
8
Les Naufragés d'Ythaq
80
8
Coluche : la BD hommage
80
12
Légende
70
12
Arthur et les Minimoys
70
14
Marlysa
60
14
Chansons de Gainsbourg
60
14
Chansons de Patrick Bruel
60
17
Atalante
50
17
Chansons de Johnny en BD
50
17
Paroles de poilus
50
20
World of Warcraft
47
 
Serie znane z FK sa na 8 (Lasy i Ythaq) i 12 (Legenda) miejscu. Co ciekawe 3 tom Legendy wszedl na liste a 4 juz nie (pomylka?). Jesli po Alunysie FK zacznie wydawac kolejne Legendy Troy, to moze zobaczymy Tykko - kolejny bestseller Soleil. Cixi TK powiedzial ze nie bedzie na razie i Conquerants pewnie tez nie (za drogie licencje chyba), ale moze Egmont wprowadzie do pisma Marlyse lub Atalante.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 01, 2010, 11:21:39 am »
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,31,fantasy-komiks-.html

Mogli sobie to podniesienie ceny lub chociaż odchudzenie darować.

Ja rezygnuje.

Offline aniou

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 01, 2010, 11:34:48 am »
Cytuj
2 pełne komiksowe albumy + kilkadziesiąt stron innych komiksów

Czy to literówka, czy faktycznie tylko dwa albumy będą w numerze (choć w zapowiedzi jest mowa o 3 seriach)?

BTW. Ograniczenie dystrybucji (brak możliwości kupna w kioskach) mnie nie rusza, bo i tak komiksy zbiorczo zamawiam w komikslandii. Co do przejścia na tryb dwumiesięczny, to może i lepiej dla tych którzy postanowią zostać przy kupowaniu FK, bo łatwiej będzie na to kasę zebrać.
Ale ogólnie zmiany mi się nie podobają i, tak jak pisałem wcześniej, prawdopodobnie nie będę kupował kolejnych numerów FK.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:05:59 pm »
CD Jacku, czy nie uważasz, że za mocno odchudziłeś nowy FK? 3 komiksy w środku, krasnoludy na 129 stronie (przynajmniej tak wynika z przykładowych plansz), to jak magazyn ma mieć 128 stron?

Podałem dokładne dane z prasówki Egmontu.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Nawimar

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:15:53 pm »
Podwyżka i "kuracja odchudzająca" z pewnością nie napawa optymizmem, ale mimo to pozostaje na pokładzie. Jakoś się wysupła te trzy dychy miesięcznie. W końcu to nie fortuna.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:33:24 pm »
No to i ja cos skrobne.
coz zmiany w przypadku fk byly nieuniknione :sad: . Raz na dwa miesiace 3 dychy to nie jest duzo(chociaz na pewno podwyzka o 10 zlotych i odchudzenie magazynu beda dla czytelnikow czyms odstraszajacym i zniechecajacym). Martwi mnie to wyjscie z kioskow. W zwiazku z tym zapewne spora liczba czytelnikow przestanie kupowac fk. Ja zostaje na pokladzie, ale mam nieodparte wrazenie, ze jest to poczatek konca fantasy komiks, niestety  :sad: . Kioskowi czytelnicy odpadna, a empik coz wiadomo jak tam wyglada sprzedaz komiksow(zniszczone egzemplarze, empikowi czytacze), moze jacys przypadkowi ludzie beda zainteresowani kupnem FK, ale ile bedzie takich osob. Na pewno egmot w empiku sprzeda jakas liczbe egzemplarzy magazynu, ale czy w ten sposob fantasy komiks zdola przetrwac, szczerze w to watpie. W sklepach specjalistycznych też raczej nie wroze fk jakiegos mega sukcesu (troche inna klientela, mala liczba tego typu miejsc w Polsce). Moze przez neta ludzie beda zamawiac fk, moze ten kanal zapewni byt czasopismu
no zobaczymy, jak to bedzie
pzdr    
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 12:43:08 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything