trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 175122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #300 dnia: Grudzień 02, 2010, 08:31:30 pm »
ja to kupię. muszę przyznać że FK to ciekawy projekt i może zejście do podziemia jest chwilowe. nawet jeżeli nie, to fajnie było przez chwilę mieć te 3 albumy za 20 PLN.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline chlopak-z-M

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #301 dnia: Grudzień 03, 2010, 09:51:34 am »
ja to kupię. muszę przyznać że FK to ciekawy projekt i może zejście do podziemia jest chwilowe. nawet jeżeli nie, to fajnie było przez chwilę mieć te 3 albumy za 20 PLN.

racja. fajnie było.

Ale teraz album tego formatu i na tym papierze za 15 złotych...

To juz wole wydać 100 zł za album Rozbitków (album = 20), aczkolwiek i tu drastyczna podwyżka - Betelgeza kosztowała 69 ...
bierz co chcesz i płać za to"

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #302 dnia: Grudzień 03, 2010, 01:37:30 pm »
Ja tam tez bede kupowal FK. 15 zyla( w promocji 11) za album to nie jest jeszcze tragedia. Mysle, ze hardkorowcy beda nadal kupowac fantasy komiks. Teraz naklad FK bedzie nizszy wiec nawet nizsza sprzedaz moze zagwarantowac fantasy komiks jako taki byt, chociaz nie wykluczam, ze jednak czasopismo po tak drastycznych zmianach podzieli los swiata komiksu, niestety
pzdr    
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Misiael

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #303 dnia: Grudzień 03, 2010, 04:14:36 pm »
Mysle, ze hardkorowcy beda nadal kupowac fantasy

Myślę, że Fantasy Kopmiks nie jest i nigdy nie miał być produktem przeznaczonym dla "hardkorowców".

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #304 dnia: Grudzień 03, 2010, 08:08:44 pm »
No pewnie tak, ale teraz hardkorowcy sa chyba jedyna nadzieja na utrzymanie FK na powierzchni.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #305 dnia: Grudzień 03, 2010, 10:23:03 pm »
Egmont sie na pewno pomylil. Teraz na stronie pisza, ze FK bedzie mial 132 strony, co fizycznie jest mozliwe, bo to liczba parzysta, ale Egmont w swojej historii nie wydal komiksu ktory mialby jedna kartke luzem, wiec ja w ta liczbe tez nie wierze.

Po pierwsze nie kartkę luzem, bo składki można też robić z 4 stron a nie z 8. Po drugie Egmont może podawać liczbę stron z okładką, zazwyczaj tak robi ze Star Warsami.

A wracając do meritum. Ograniczenia objętości i zmniejszenia częstotliwości się spodziewałem i wydawało mi się, że to będzie rozsądne działanie. Ale tego, że dodatkowo podniosą tak drastycznie cenę i ograniczą dystrybucję – już nie. To z pewnością łabędzi śpiew FK...
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #306 dnia: Grudzień 06, 2010, 10:42:45 pm »
PS2 2 albumy zajma ok. 100 stron, czy 28 stron to beda jakies szorty czy moze egmont upakuje polowe nastepnego albumu, ktory zostanie dokonczony w nastepnym numerze fk?.
Wygląda na to, że dokładnie tak będzie wydana „Wyprawa Alunysa”...
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #307 dnia: Grudzień 06, 2010, 10:47:25 pm »
Moze dlatego Egmont nazywa one-shota 'nowa seria', haha.

Czyli mamy 2.5 albumu, dobrze, ze nie polowkuja wszystkiego tylko 1 z 3 serii. 2.5 to wciaz lepiej niz 2, ale sam nie wiem jak sie to dalej rozwinie.

Jesli polowkowe beda pojedyncze albumy, ewentualnie cykle dwualbumowe, to jeszcze jak cie moge. Przy dluzszych to juz troche slabo widze....

EDIT: hehe, wlasnie obejrzalem przykladowe plansze Zarazy 3 i widze, ze po francusku dziecko-narrator mialo na imie Jautry, a u nas spolszczyli to na Jotri. :) Dobrze, ze Thorgala nie zmienili na Tadeusza. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2010, 12:34:01 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #308 dnia: Grudzień 26, 2010, 09:07:41 pm »
Kupiłem najnowszy tom. Oprócz mniejszej objętości i wyższej ceny dostajemy inny papier - cieńszy, bardziej matowy, moim zdaniem gorzej odwzorowujący przejścia tonalne kolorów. Lepsza jest okładka - grubsza, lakierowana. Do tego zaczynają się nożyczki edytorskie (ostatnia strona Sloki ma wycięte pół planszy).

Czyli dostajemy 2,5 albumu za niemal 30zł na kiepskim papierze i w pomniejszonym formacie (w którym kreska Flocha sporo traci).  Ja raczej na ósemce się z antologią pożegnam.

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #309 dnia: Grudzień 26, 2010, 09:46:04 pm »
raczej  :biggrin:
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misio141

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #310 dnia: Grudzień 26, 2010, 10:11:58 pm »
ja na razie nie zamierzam rezygnować z magazynu. Smuci mnie podniesienie ceny i okrojenie zawartości, ale raczej będe kupował dopóki mi się nie znudzi. Niedługo wystartują nowe serie i ciekawe jaki poziom zaprezentują, bo te obecne to poza lasami jadą regularnie w dół
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #311 dnia: Grudzień 27, 2010, 06:53:22 pm »
Jesli w lutym bedzie Opal i Sloka, w kwietniu np. Legenda i Zaraza a w czerwcu Ythaq i Sloka, to te nowe serie zobaczymy za 8 miesiecy. :(

Chyba ze liczyc te polowki albumow Legend z Troy...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #312 dnia: Grudzień 28, 2010, 09:48:13 am »
Czyli dostajemy 2,5 albumu za niemal 30zł

To dość drogo w porównaniu z takim, dajmy na to, Thorgalem, gdzie za zaledwie 23 złote dostajemy cały jeden album. Powiedziałbym, że to w ogóle chamstwo taka cena, a stosunek złotówek do ilości kartek już w ogóle skreśla tę pozycję.

Offline naodati

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #313 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:17:23 am »
Jesli w lutym bedzie Opal i Sloka, w kwietniu np. Legenda i Zaraza a w czerwcu Ythaq i Sloka, to te nowe serie zobaczymy za 8 miesiecy. :

Wątpię aby udało się wydać w kwietniu nową Legendę. Obstawiam na kwiecień Rozbitków i Zarazę.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #314 dnia: Grudzień 28, 2010, 01:05:05 pm »
Kiedy Legenda byla zapowiadana na listopad, Egmont przewidywal publikacje w styczniu. Mysle, ze 2 miesiace im starcza na przetlumaczenie, tylko problem, czy Legenda naprawde ukaze sie w lutym we Francji.

Co do Thorgala, to ja bym go traktowal jako wydarzenie na komiksowym rynku, a nie jak standardowa oferte Egmontu na komiksy frankofonskie. Jak na razie nic poza Thorgalem (i jeszcze moze Asterixem) w tak dobrej cenie nie wychodzi. Nawet taki hicior jak Blacksad kosztowal 4 dychy. Droga Lowcy - 35. Zblizylismy sie do cen z Francji (ale nie do nakladow).

No dobra, jest jeszcze Lou, ale to tez pomniejszony format.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything