Autor Wątek: jak zacząć???  (Przeczytany 3372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Christoph

jak zacząć???
« dnia: Lipiec 16, 2003, 11:32:40 pm »
Od pewnego czasu sklejam i maluję a niedawno naszła mnie myśl żeby to połączyć z graniem. Trochę poszperałem w necie i mój wybór padł na Mordheima, głównie dlatego że jest w miarę tani a i klimat ma fajny.

Podręcznik po polsku znalazłem za friko w necie. Mniej więcej wiem kim bym chciał grać, myślę że possessed albo shadow warriors ewentualnie undead... Tylko że teraz mam mały dylemat bo nie wiem co dalej, tzn. na co wydać kasę. Na warhammerze się nie znam, a z tego co wyczytałem to można zmniejszyć koszta kupując zamiast bandy regiment do wfb. Tak więc co lepiej kupić: podstawkę do mordheima za 280 zl,gotową bandę do mordheima czy jakiś zestaw do wfb??? czy jest jakiś zestaw do wfb z którego by się dało zrobić bandę possessed albo shadow warriorsów, jeśli tak to ile mniej więcej kosztuje??? Czy opierając się o ten polski podręcznik w pdf-ie da się pograć?
Ogólnie chodzi mi o to żeby kupić figurki w granicy 100 złotych, bo farby i wszystkie inne potrzebne akcesoria mam, z malowaniem też nie mam problemów  :lol: . Liczę na to że mi pomożecie ;)
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Wargrandmaster

jak zacząć???
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2003, 11:36:54 pm »
Na twoim miejscu bym sie troche wstrzymal z decyzja bo sie wlscnie nowe systemy pojawiaja np. taka Konfrontacja do, ktorej figurki sa kosmicznie piekne:) dodatkowo to takze system skirmishowy wiec malo figurek trzeba - a jak ktos pisal w poscie o tej grze podobo sa tez do tego zasady awansow dla bohaterow.

Offline drachenfeles

jak zacząć???
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2003, 02:36:50 pm »
Kupno podstawki to pomyłka, przynajmniej moim zdaniem. Jest droga, a jej zawatrość poza zamym podręcznikiem w żaden sposób nie rekompensuje poniesionych kosztów.
Regimenty do WFB mają wiele zalet, przede wszystkim są plastikowe co daje szerokie pole do popisu podczas konwrsji.

Cytuj

czy jest jakiś zestaw do wfb z którego by się dało zrobić bandę possessed albo shadow warriorsów


Shadow warriorsi to high elfy, chyba nie trzeba komantarza, natomiast possessed to już trudnieszy przeciwnik, ponieważ jednostki ma mardzo zróżnicowane na twoim miejscu poszperałbym po komisach i tam znalazł ciekawe modele, gotowe lub do konwersji.

Cytuj

Czy opierając się o ten polski podręcznik w pdf-ie da się pograć?


Z całą pewnością, choć zawiera kilka błędów tu i tam.
W razie czego przeszukaj forum, było tu trochę dyskusji na ten temat.

Offline NemoOne

jak zacząć???
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2003, 05:04:18 pm »
Najpierw dobrze sie zastanow nad banda, ktora chcesz grac. Powiedz to na forum i my ci juz jakios doradzimy/ Pamietam, jak sam niedawno pytalem sie jaka bande wybrac...
Jesli wybierzesz najemnikow polecam pudlo Milicji do WFB, jesli Skaveny-pudelko Night Runnersow. Jezeli Opetani, to albo kup sobie orginaly, albo zobacz do ktoregos Town Cryera, tam jeden typ ZAJE**** skonwertowal sobie bande Opetanych, tylko do tego trzeba sporo czesci (Zombie, Chaos Warriors itp.). Na shadow warriorsow najlepiej nadaja sie... shadow warriorsi!! Wow,ale jestem odkrywczy!!
Chciałbym spotkać interesujących i wspaniałych ludzi... i ich zabić. Byłbym pierwszym chłopakiem osiedla, który miałby potwierdzonego trupa"

Offline Christoph

jak zacząć???
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2003, 07:35:11 pm »
Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na possessed. Mam akurat wystarczającą ilość kaski na oryginalny zestaw, więc myślę że to będzie najlepsze wyjście. Na razie jestem nadal zielony jeśli chodzi o świat warhammera więc wolałbym się zaprzyjaźnić z oryginalnymi figurkami przed zabieraniem się za konwersje :) Widziałem w Bardzie różne pojedyńcze niepomalowane figurki w miarę tanio więc późniejsze dokupienie jakiegoś materiału na konwersje nie będzie problematyczne.
Ogólnie co myślicie o possessed, wyglądają spoko :D ale nie wiem czy są skuteczni na tle innych oficjalnych drużyn.

I jeszcze jedno, coś czytałem o kostkach artyleryjskich. Z tego co rozumiem to po prostu k-szóstki z jakimiś obrazkami zamiast numerków. :) Czy można je kupić pojedyńczo?? Bo słyszałem że są potrzebne do gry...
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline NemoOne

jak zacząć???
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2003, 08:56:23 pm »
Possessed MOGA byc potezni, kumpel jak chcial nimi grac, zlozyl sobie naprawde potezna rozpiske... I gdyby chcial ja miec, wydalby na nia jakies 130 zl.
Jak chcesz konkretna rozpiske-wal na maila.
Pozdro.
Nemo

PS.
Zadne kosci arteleryjskie nia sa potrzebne.Kto ci takich glupot nagadal??
Do gry potrzebujesz tylko k6.
Chciałbym spotkać interesujących i wspaniałych ludzi... i ich zabić. Byłbym pierwszym chłopakiem osiedla, który miałby potwierdzonego trupa"

Offline Christoph

jak zacząć???
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2003, 09:16:34 pm »
Cytat: "NemoOne"
Zadne kosci arteleryjskie nia sa potrzebne.Kto ci takich glupot nagadal??
Do gry potrzebujesz tylko k6.


To znalazłem na jakiejś stronce o Mordheimie :) Już nie pamiętam która to była bo dosyć dużo ich obejrzałem ostatnio ;)
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline drachenfeles

jak zacząć???
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2003, 11:15:44 pm »
Przydatna jest czasami kość kierunku, ale zawsze można ją zastąpić k8, albo k6.

 

anything