trawa

Autor Wątek: E3 2010  (Przeczytany 3179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HaaYaargh

  • Gość
E3 2010
« dnia: Czerwiec 20, 2010, 07:37:23 pm »
Już po targach gier, które jak co roku odbywają się w USA&A już zakończone. Dla mnie zwykłego zjadacza gier, uczestnictwo było poza zasięgiem, szczególnie finansowym, ale śledziłem co też ciekawego pokażą na wystawach.

Chyba najgorętszą premierą był chyba pokaz Microsoftu Project Natal - Kinect (nowa nazwa + polski Live, Xbox 360 slim), który wg. wielu graczy i krytyków zawiódł oczekiwania, nie będzie rewolucji, a na pewno nie teraz. O niebo lepiej wyszedł Move od Sony, który podobny jest to Wiilota, a to urządzenie jest bardzo popularne i przyciąga do siebie wielu graczy, tyle że głównie casualowych. W przypadku Move, Sony chciało połączyć frajdę z kontrolerem ruchu, a "normalnymi" grami, np. do Heavy Rain wyjdzie za niedługo patch, sam kontroler 49 zł, ale bez innych akcesoriów (np. 2x Move + specjalny pilot) nie wykorzystamy pełni możliwości jakie przygotowali dla nas programiści. Co do Kinecta, to Sony miało podobną zabawkę wcześniej EyeToya, porównywać specyfikacji nie można, ale główne założenia nie sprawdziły się z czego jedna firma wyciągnęła wnioski, a druga już mniej.

Jakie gry? Tych było mnóstwo, skoncentrowałem się na grach na PC i częściowo na PS3, którego planuję zakup. Pokazano szerzej kilka wcześniej już zapowiedzianych gier. Jak SW:TFU II, dodatek do Fallouta, coopowego Assassina.

Mnie zaciekawiły gry Shank (platwormowa), Enslaved (jakieś arpg, widziałem tylko trailer), Piraci z Karaibów: Armada Potępionych ( o ile oczywiście nie wrzucą Orlando i Keiry), LotR: War in the North, Fable III z oficjalną zapowiedzią na PC (drugiej części jeszcze nie ma), Hunted: The Demon Forge, Castlevania: Lord of Shadow, Arcania, czyli 4 Gothic, Portal 2  polski Wiedźmin i Two Worlds II też fajnie wypadły, ten drugi taki trochę drętwy, ale pierwsza część mi się podobała, także czekam na drugą (poza tym wspieranie polskiego przemysłu, bla bla). Mafia II ciągle z przesuniętą premierą. Dla konsolowców, podobno super wydarzeniami były zapowiedzi Killzona 3 ;) Nie wiem, jak będę miał konsolę to się przekonam.

Ciekawa produkcja, Naughty Bear, ciekawe czy na 4chanie zrobią tekstury na Pedobeara :D

A u was jak? Śledziliście targi? Pod jakim kątem? Może więcej tytułów na handheldy? Może na XBoxa? Jakie gry/wydarzenia was ucieszyły, albo rozczarowały?

Na targi gamescom, do Niemiec, do Kolonii w tym roku muszę się wybrać, muszę sobie wszystko ładnie zaplanować wakacje, bo na dzień dzisiejszy wypadają mi one w połowie targów, a te już od 18-22 sierpnia!

Offline Qraq

Odp: E3 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2010, 08:21:26 pm »
Ja patrzę pod kątem posiadanej konsoli - PS3


- Move - ma potencjał i zaprezentowane zostało o niebo lepiej od pierdółkowatego kinect.
- Gran Turismo 5 - mamy date premiery, miło. *
- Enslaved - nowa gra od twórców Heaenly Sword - czyli spodziewam się dobrego gameplayu i świetnych postaci.
- Killzone 3 - mi tam to trochę powiewa, ale będzie murowany hit.
- płatna dopałka do PSN - kto ma ochote ten zapłaci i dostanie bonus content


a zabrakło:
- info o uncharted 3, last guardian, Mirror's edge 2, max payne 3, mass effect 3...


Xbox
 - konferencja straszna i pokazuje, ze ms się odwraca od graczy i idzie w casual
 - kinect to zabawka dla dzieci i grubych bab
 - nowy xbox jest mały i pewnie mniej awaryjny, ale wykończony z najgorszego możliwego plastiku , tzw piano black aka "nie dotykać bo sie pobrudzi i będę musiał pucować przez 5 minut"... ale ma wifi. dobre i to
- brak info o nowych exlusive grach poza Gears 3 (a w mass effect 3 i tak zagram na pc)
- polski live - lepiej późno niż wcale



A no i nintendo cośtam ostro miesza w konsolkach przenośnych z tym swoim 3ds




*trailer i zabawa - znajdź różnice (podobno tylko 200 z 1000(!) wozów będzie miało tak szaloną ilośc detali, ale to i tak powala)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 08:34:37 pm wysłana przez Qraq »

HaaYaargh

  • Gość
Odp: E3 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2010, 08:49:53 pm »
Czy ten bonus content, będzie na tyle duży że będzie można mówić o płatnym PSN? Albo inaczej, czy gracze bez premium na PSN będą mieli mniej możliwości niż obecnie?
Bo szczerze mówiąc, darmowy PSN był mocnym argumentem przy zakupie PS3.

Do Move, już jest pierwsza stacja dokująca pod postacią pistoletu, do szuterów :wink: Ciekawi mnie czy zrobią jakieś two-handed axy, żebym w końcu na lajcie mógł biegać z toporem po domu, i do tego mając wytłumaczenie.

Jest jeszcze kilka gier których nie wymieniłem, które zaciekawiły samymi trailerami, ale oprócz ich opisanie nic więcej o grze powiedzieć nie można.



Taka ciekawostka:


http://e3.gamespot.com/games.html?platform=5&sort_order=desc&sort=votes

głosowanie na najlepszą grę PC na targach. Jaki jest efekt akcji na polskich portalach?:> Może Atari więcej kasy wyłoży.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 09:34:13 pm wysłana przez HaaYaargh »

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: E3 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2010, 10:28:48 pm »
A mnie z tej listy zaprezentowanej przez Ciebie interesuje jedna pozycja: Mass Effect 3. Oznacza to, że był jednak zamknięty pokaz dla prasy, z którego cudem nic nie wyciekło ;o

Offline Krova

Odp: E3 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2010, 10:52:18 pm »
 sam kontroler 49 zł
Dolarów. Cena na Europę - 40 euro. Za jedno dildo. Drugie do zestawu - 30 euro.


edit:
Podstawowy kontroler Move - 149 zł
Subkontroler wymagany do części gier - 99 zł
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 10:55:47 pm wysłana przez Krova »
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Kalasanty

Odp: E3 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2010, 12:37:00 am »
Ja jestem zajarany 3DSem, obczajcie sobie screeny:
http://gbatemp.net/t233424-screenshots-for-upcoming-3ds-games
I to jeszcze w 3d, ładnie

No i startowa lista tytułów jest imponująca.

 

anything