trawa

Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 216802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 07, 2010, 11:11:28 am »
Sega Mega Drive?

Myślę, że Pegasusy były dużo popularniejsze.

A jak kto powie, że gry wideo były drogie... no cóż... TM-Semic też do najtańszych nie należał.

Ale co racja to racja, myślę że to rozwój Internetu najbardziej przyczynił się do tego stanu rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2010, 11:14:41 am wysłana przez Robweiller »

Offline freshmaker

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 07, 2010, 04:55:51 pm »
pegasus byl modny na poczatku lat 90tych. zreszta bylo duzo porobek gier do kupienia z koca, ale z tego co pamietam na poczatku gry tez bylu po 60 zl (takie z koca po 40). pozniej byly popularne systemy snes i wlasnie rzeczona sega mega drive. gierki cenowo zaczynaly sie od 100 PLN (dla porownania bilet to kina w weekend kosztowal 10PLN). teraz bilet do kina w weekend kosztuje 27PLN a gierka na ps3 100 - 130 PLN.

oczywiscie caly wywod zmierza do tego ze w 1995 roku zeszyt tm-semic kosztowal okolo 4 PLN, wiec nie byl to zbytni szal cenowy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

celtic

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 07, 2010, 07:25:43 pm »
Cytuj
Teraz już jestem pewien (bo dotychczas tylko podejrzewałem), że zeszytówki uzdrowią polski rynek komiksowy.

A co może uzdrowić nasz ryneczek ??? Czyż nie produkt dla odbiorcy masowego, produkt na który stać będzie każdego, bohater który stał się ikoną popkultury, bohater który wykracza poza plansze komiksu , bohater o którym powstają gry, filmy itp. ???
 
 
 

Offline misio141

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 07, 2010, 08:29:22 pm »

A co może uzdrowić nasz ryneczek ??? Czyż nie produkt dla odbiorcy masowego, produkt na który stać będzie każdego, bohater który stał się ikoną popkultury, bohater który wykracza poza plansze komiksu , bohater o którym powstają gry, filmy itp. ???
chodzi Ci o bohatera na którego licencja jest droga, i pomimo całej jego sławy i tak przedsięwzięcie byłoby zapewne zakończone klapą tak jak np wspomniane Ultimate X-men?
wg mnie rynek zaczynają uzdrawiać akcje typu Fantasy Komiks, Star Warsy i komiksowe hity, a nie typowe zeszytówki jak w USA
Ass, gass and grass - nobody rides for free

celtic

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpień 07, 2010, 09:13:48 pm »
[quote ]chodzi Ci o bohatera na którego licencja jest droga, i pomimo całej jego sławy i tak przedsięwzięcie byłoby zapewne zakończone klapą tak jak np wspomniane Ultimate X-men [/quote]
 
Moje zdanie jest zupełnie inne, Ultimate X-men jak i inne tytuły które wydawał Axel Springer nie były wydawane jako osobne serie, a ukazywały się wszystkie pod szyldem "DOBRY KOMIKS" i serie które były niewypałem pogrążały całe przedsięwzięcie. Axel Springer zrobił błąd przy promocji tej inicjatywy, możliwości jakie ma ten wydawca nie ma  żadne wydawnictwo w Polsce i gdyby włozyli troche kasy w promocje, to śmiem twierdzić że nakład niektórych serii przewyższał by nakłady wielbionego przez wszystkich THORGALA.
 
 

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpień 07, 2010, 09:29:29 pm »
Widzisz Celticu jest tylko jeden problem. Dc i marvel nie zgodza sie na relatywnie niskie naklady swoich zeszytow w polskich kioskach. To sa dwa najwieksze wydawnictwa w ameryce i one zapewne zadaja nakladow circa kilkudziesiecu tysiecy egzemplarzy. Zaden polski wydawca na razie nie jest w stanie wjesc w ten biznes, bo w Polsce sprzeda sie zaledwie 10-15 tysiecy takiego spidera lub x-men, niestety.
Byc moze Francuzi, dark horse i kto tam jeszcze maja mniejsze wymagania, tyle.
sam bardzo chcialbym powrotu bohaterow marvela badz dc nawet w formule ala FK, ale chyba jednak na razie nie ma na to szans. Kiedys Spidey mowil o wydaniach ala Panini, ale nie jestem pewien czy u nas przyjeloby sie cos takiego, moze warto byloby w to wejsc, ale to sa pieniadze wydawcow, a oni jak widac po wpadkach dk, mandry, semica boja sie wchodzic powazniej w nurt superhero
pzdr
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nawimar

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 07, 2010, 09:56:27 pm »
Jak dla mnie nie ma szans w Polsce na masowy rynek komiksu, który zresztą i w Stanach radzi sobie coraz gorzej. Trzeba się przyzwyczaić do tej opcji że bedzie to "sport dla elit" i nic na to nie poradzimy. Najlepsze lata (w sensie masowym) komiks ma już za sobą.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:41:18 pm »
Tylko powrót zeszytówek mógłby zmienić tą smutną sytuację.

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpień 08, 2010, 09:56:57 pm »
Ystad a ja bym radził nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Ja wiem, że niektórym tutaj trzeba wykładać wszystko bardzo łopatologicznie, ale są jakieś granice :doubt:

Przeczytaj mój poprzedni post pięć razy to może coś pomoże. A jak będzie za mało to kolejne 10.

A potem jeszcze 30.

Nadal będzie tak samo głupi.

Offline asu_swing

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 09, 2010, 08:20:04 am »
Woda drąży skałę.
Chyba zostałem przekonany.
Na MFK zacznę wydawać zeszytówki.
Serio.
Będę bogaty i to ja będę się śmiał z was wszystkich malkontentów.
Cieniasy jesteście a nie wydawcy.
A za rok na BFK przypłynę jachtem.

A tak serio:
Zeszytówki będą. Więcej nie zdradzę.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 09, 2010, 09:15:11 am »
Ćmy i Rubino w każdym kiosku. Popieram.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 09, 2010, 10:27:12 am »
A tak serio:
Zeszytówki będą. Więcej nie zdradzę.

To ja zdradze: w 2012 bedzie koniec swiata.

Nie napalajcie sie zbytnio. :)

Az trudno uwierzyc, ile osob upatruje sukcesu rynkowego komiksu w zeszytach Superhero. :) Ja tez bym je chetnie widzial na polkach, ale na pewno zadnego bym nie kupil. No moze raz do roku do metra, czy cos, z czystej glupoty, bo wole TPB i cala historie na raz lyknac. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline holcman

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpień 09, 2010, 11:05:24 am »

Offline Samuel

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpień 09, 2010, 02:44:29 pm »
Siedziało się w sejmie na tyłku i dłubało w nosie. A jak tyłek się pali, to hops do kieszeni podatników. Eh, politycy
erefere

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpień 09, 2010, 03:28:50 pm »
O kur....a
No to zapowiadaja sie niezle podwyzki cen komiksow :sad: :mad:
Na klopoty bednar ups to nie to podwyzka podatkow. tylko to potrafia robic nasi rzadzacy, niestety. Obecna ekipa jest w tym "nicnierobieniu" chyba najgorsza i na dodatek maja tego fircyka "PR" Donka, ktory klepie na konferencjach jakies dyrdymaly, a jak go upudruja....
Zenada
pzdr   
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!