Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 218748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #630 dnia: Październik 14, 2010, 10:20:54 pm »
    ROTFL! Podaj mi jeden tytuł, który ktoś przejął po Egmoncie. Jeden. („Rewolucje” się nie liczą.)

Usagi sie liczy? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #631 dnia: Październik 14, 2010, 11:21:37 pm »
Jarku, to nie znaczy, że nie ma szans na przejecie niektorych tytulow egmontu przez inne wydawnictwa.
Na razie jednak trzeba zaczekac na jakies konkretne komunikaty Pana Kolodziejczaka odnosnie planow egmontu na najblizsze miesiace.
Kokoszu rozmawialem z Panem z Taurusa dzisiaj w ck i ponoc najslabiej z calego pakietu egmontu sprzedaje sie sklad glowny loisela. Moim zdaniem wynika to wlasnie z faktu przegrzania rynku tego typu drogimi zbiorczymi tomiskami. Kokoszu jest mnostwo ciekawych tytulow do wydania i nie jest prawda, ze wszystko sie juz u nas ukazalo. Pan, z ktorym dzisiaj dluzej sobie pagadalem, o tym co sie dzieje na naszym rynku, stwierdzil ze jest jeszce mnostwo ciekawych rzeczy do wydania w Polsce(padlo sporo konkretnych tytulow z rynku frankofonskiego i nie tylko). Poza tym jest jeszcze do wydana sporo ciekawej klasyki komiksowej ( tytuly padly juz wczesniej w tym watku). Mysle, ze egmontowi chodzi o koniec tak zwanych pewniakow czyli tytulow, ktore sprzedawaly sie najlepiej. Koszt wyprodukowania takich drogich wydan jest niewspolmierny z zyskiem, jaki pochodzi z ich sprzedazy( zreszta jak widac ostatnio kolekcje tez nie sprzedaja sie za dobrze w zwiazku z kryzysem i przegrzaniem rynku)) i stad koncentracja egmontu na pewniakach i kioskowych pozycjach. Ciekawe czy egmont w 2011 roku skupi sie wylacznie na wydawaniu zeszytowek i reedycji, oby nie
pzdr

         
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 11:31:48 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #632 dnia: Październik 14, 2010, 11:36:49 pm »
Usagi sie liczy? :)
„Usagi” nie został przejęty – Mandragora kupiła te tomy, do których Dark Horse nie miał praw.

Jarku, to nie znaczy, że nie ma szans na przejecie niektorych tytulow egmontu przez inne wydawnictwa.
Szanse są mniej więcej takie, jak na wydawanie europejskiego mejnstrimu przez Waneko.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #633 dnia: Październik 15, 2010, 08:14:16 am »
W ramach całej tej zapaści, szczególnie w ramach tego, że Empik się wycofuje tak masywnie z komiksów ostatnio na jakimś regale w jakimś Empiku natrafiłem na większość nowości wydanych z okazji MFKiG. Nie tylko egmontowskie, ale też Hanami, Taurus i kilku innych wydawców.

Ja chyba mieszkam w jakimś innym świecie niż wszyscy ci, co widzą jak w Empikach są likwidowane półki, a komiksów ubywa.

Offline Ajron

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #634 dnia: Październik 15, 2010, 08:20:59 am »
W ramach całej tej zapaści, szczególnie w ramach tego, że Empik się wycofuje tak masywnie z komiksów ostatnio na jakimś regale w jakimś Empiku natrafiłem na większość nowości wydanych z okazji MFKiG. Nie tylko egmontowskie, ale też Hanami, Taurus i kilku innych wydawców.

Ja chyba mieszkam w jakimś innym świecie niż wszyscy ci, co widzą jak w Empikach są likwidowane półki, a komiksów ubywa.

Przychylam posta. Jakoś miesiąc temu byłem w kilku poznańskich empikach w krótkim okresie czasu i chyba tylko w jednym nie było regału komiksowego, który by się nie uginał pod ciężarem pozycji, także nowych. Nie neguję tego, że Empik taką decyzję podjął - po prostu w poznańskich Empikach tego w ogóle nie widać.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #635 dnia: Październik 15, 2010, 08:26:00 am »
Jak wyżej. Również w Łodzi nie zanotowałam zjawiska znikających z Empików komiksów.
Już większy problem był z Matrasem, który najpierw oferował egmontowe starocie i jakieś pojedyncze rzeczy innych wydawnictw, by potem półkę z komiksami ukryć w samym końcu sklepów lub zupełnie zrezygnować z takiej oferty. Jeśli chce się za ich pośrednictwem kupić jakiś komiks, to, o ile mają go w swojej ofercie, przywożą tylko na zamówienie. Przynajmniej taką praktykę stosują w łódzkich Matrasach.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 08:40:35 am wysłana przez Louise »

Offline Thiago

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #636 dnia: Październik 15, 2010, 09:37:25 am »
Jak wyżej. Również w Łodzi nie zanotowałam zjawiska znikających z Empików komiksów.
Już większy problem był z Matrasem, który najpierw oferował egmontowe starocie i jakieś pojedyncze rzeczy innych wydawnictw, by potem półkę z komiksami ukryć w samym końcu sklepów lub zupełnie zrezygnować z takiej oferty. Jeśli chce się za ich pośrednictwem kupić jakiś komiks, to, o ile mają go w swojej ofercie, przywożą tylko na zamówienie. Przynajmniej taką praktykę stosują w łódzkich Matrasach.

Wczoraj Empik w Manu. Z dawnych 3 regałów komiksy upchnięte w nieładzie na 1 regale. Pod którym ustawiono jakieś złowrogie niebieskie skrzynie? Komiks Fantasy już nie na prasie młodzieżowej tylko na prasie dziecięcej! 

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #637 dnia: Październik 15, 2010, 09:47:35 am »
Wpisujcie miasta i swoje historie!

;)

Offline kas1

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #638 dnia: Październik 15, 2010, 10:17:28 am »
No dobra...
Zamość. Komiksów w Empiku od początku lat 90-tych brak, bo go zlikwidowali :D

Offline ljc

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #639 dnia: Październik 15, 2010, 02:05:11 pm »
W trafficu w w-wie komiksy od timofa ładnie wyeksponowane, w dziale sklep poleca
tamtam!

ramirez82

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #640 dnia: Październik 15, 2010, 02:17:10 pm »
W trafficu w w-wie komiksy od timofa ładnie wyeksponowane, w dziale sklep poleca

To pewnie ktoś z rodziny Timofa w tym sklepie pracuje!

Offline graves

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #641 dnia: Październik 15, 2010, 04:50:58 pm »
W ramach całej tej zapaści, szczególnie w ramach tego, że Empik się wycofuje tak masywnie z komiksów ostatnio na jakimś regale w jakimś Empiku natrafiłem na większość nowości wydanych z okazji MFKiG. Nie tylko egmontowskie, ale też Hanami, Taurus i kilku innych wydawców.

Ja chyba mieszkam w jakimś innym świecie niż wszyscy ci, co widzą jak w Empikach są likwidowane półki, a komiksów ubywa.
Ok, u mnie w Płocku w "starym Empiku" zlikwidowano cały ładny regał, zostawiajac jedną pólkę na której leży kilka starych (bardzo starych) komiksów + kilka tomików Star wars. To wszystko. W innych dwóch byłem miesiac temu i nowości były sprzed 4-6 miesięcy. Poza Empikiem niegdzie nie było i nie ma żadnych komiksów. Poza tkzw. "gazetowymi" komiksami (FK, SW, mangi z JPF). Przerzuciłem się całkowicie na kupowanie wysyłkowe od kilku miesięcy.
Czy Empik wycofał się z komiksów ? - zdecydowanie tak, poza dużymi miastami, gdzie ma jaki taki zbyt.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Blacksad

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #642 dnia: Październik 15, 2010, 05:26:47 pm »
Przerzuciłem się całkowicie na kupowanie wysyłkowe od kilku miesięcy.
Ja nawet wcześniej - ceny i promocje robia swoje, a Empik zawsze był "okładkowy" czyli najdroższy - tak w komiksach, jak filmach czy CD.
I to przywołał Kołodziejczak na panelu wydawców - "-25%" od okładkowej w sklepach komiksowych odciągnęło klientów od Empików (dziwnym nie jest), przez co "wolnorotujący" towar Empik usunął - jak wcześniej systemy RPG (fakt, nie siedze w temacie RPG, więc nawet sobie z tego nie zdałem sprawy). Książki i prasa rotuja szybciej, więc po co marnować powierzchnię, na coś, co sprzedaje sie licho? A - jak rozkminił Kołodziejczak - bez lokomotyw (Kajko, Thorgal, Asterix) na empikowych półkach, wrzucanie tam innych komiksów nie ma sensu.
I teraz: czyja to wina? Empiku, że sprzedawał towar po cenie sugerowanej przez wydawce? Sklepów specjalistycznych, dających rabaty? Czy klientów, wybierających tańsze niz droższe? Odpowiedź na każde z tych pytań mieści się w prostych regułach rynku. No i kupa.
Chrzań się, Smirnov

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #643 dnia: Październik 15, 2010, 06:23:11 pm »
To jest przyklad kanibalizacji kanalow sprzedazy. Ubezpieczenia samochodow w leasingu mialy to samo do niedawna (duze upusty ale tylko w salonach). Teraz sie z tego wycofuja.

Trudno powiedziec jaka recepta jest najlepsza, ale nie sposob zmusic Empik do polityki rabatowej, wiec prawdopodobnie trzeba albo zniesc rabaty i obnizyc ceny, albo zrezygnowac z dystrybucji przez Empik.

Ja glownie licze na wzrost dystrybucji kioskowej, czyli wiecej komiksow w formacie FK. Oby to sie przyjelo, wtedy bedzie byc moze wieksza roznorodnosc.


Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #644 dnia: Październik 16, 2010, 12:39:34 am »
Te tzw. rabaty to jest w rzeczywistości zgoda sprzedawcy na niższą marżę ze sprzedaży. A poziom marży (tzn. cenę okładkową) dyktują Empik na spółkę z Merlinem. Tomek na spotkaniu w Łodzi powiedział, że rabaty dają wyłącznie księgarnie komiksowe. A to nie do końca prawda, bo mamy dla przykładu taką Księgarnię Warszawa, która daje spory rabat na cały asortyment.

Żeby znieść rabaty i obniżyć ceny Empik musiałby zejść ze swojej marży a oczywistym jest, że tego nie zrobi. Rezygnacja z dystrybucji przez Empik też nikomu się nie opłaca, bo alternatywne kanały sprzedaży są za słabe. Chociaż słyszałem z ust przynajmniej dwóch wydawców, że kilka dobrych księgarni komiksowych w większych miastach wystarczyłoby, żeby się obyć bez Empiku. Przy czym jest to zamykanie rynku, a tego wydawcy nie chcą.

Tyle wersja wydarzeń przedstawiana przez wydawców, z którą zresztą nie polemizuję. Ale cały czas zastanawiam się czy rzeczywiście nie ma alternatywy dla Empiku? W Rzeszowie są dwie księgarenki z niezłą ofertą komiksową. To dokładnie tyle samo, co Empików, których oferta jest coraz słabsza. Natomiast sama sieć Nova ma w Rzeszowie siedem księgarni. Różnica między nimi a Empikami (poza węższą ofertą) jest taka, że Empiki są w środku ruchliwych centrów handlowych, co przyciąga casuali. Pytanie tylko ile procent osób, które wstępują do Empiku zupełnie przy okazji, rzeczywiście robi w nim zakupy, a ile procent idzie do niego specjalnie i poszłaby do niego nawet gdyby nie zajmował najdroższych metrów w mieście? Skoro w  Rzeszowie jest kilkanaście księgarni to znaczy, że ludzie jednak te książki kupują i to niekoniecznie w Empiku. Czy warto utrzymywać „współpracę” z Empikiem dla kilku osób, które nie potrafią podjąć wysiłku znalezienia księgarni 200 m od galerii handlowej?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

 

anything