trawa

Autor Wątek: LODY - Pszren i Grochola  (Przeczytany 3950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakubg

LODY - Pszren i Grochola
« dnia: Wrzesień 02, 2010, 07:26:33 pm »
Witam serdecznie !


Na tegoroczne MFK planujemy z Pszrenem premierę swojego albumiku o wdzięcznym tytule "LODY".
Album jest kontynuacją chyba wszystkim znanym serii  Mikołaja Tkacza pod tytułem "LBDY"


Tym razem Pingwin, Karol i Kudłacz ( o trochę zmienionym wyglądzie ) wyruszają w podróż na Antarktydę.
Całość składa się z 64 pasków w czerni i bieli + paski gościnne. Wszystko to zajmuje 56 stron.
Okładka kolorowa, format A5, poziomo.


Cena albumu to 7zł.
Nakład : 100sztuk


Tutaj okładka :





Na blogu dodałem przykładowe plansze i inne szczegóły :
http://lodykomiks.blogspot.com


Prawdopodobnie przez sobotę ( 2.10.2010 ) będę miał z kimś stoliczek na giełdzie i będzie można u mnie kupić albumik, możliwe, że po promocyjnej cenie ( pracujemy nad tym :smile: ). Jednak jeśli ktoś miałby ochotę to można od razu u mnie zamówić egzemplarz i gdybym nie miał jednak tego stoliczka to będę sprzedawać starym zwyczajem - z plecaka.


Jak będą pojawiały się jakieś nowe informacje to będę na bieżąco o wszystkim powiadamiał przez ten temat i bloga.


Pozdrawiam serdecznie !
Jakub

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2010, 06:44:56 pm »
Trzymam kciuki!  :smile:

Offline jakubg

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2010, 01:38:36 pm »
Witam ponownie !

Lody już wydrukowane, leżą u mnie w domu i czekają na nowych właścicieli. Jest ich tak jak wspominałem w pierwszym poście cale sto sztuk, każda z nich ręcznie numerowana. Albumik będzie dostępny na MFK przez sobotę i niedzielę na stoisku Centrali  ( Kiosk Ruchu na Rzecz Wolnej Sprzedaży ( i szybkiego kupna ) ) po promocyjnej cenie 6zł. Jeśli ktoś na MFK się nie wybiera a chciałby Lody przeczytać, to może oczywiście zamówić przez internet po cenie normalnej ( 7zł ) + koszt przesyłki. Więcej informacji na ten temat na blogu - http://lodykomiks.blogspot.com/2010/09/lody-szczegoow-ciag-dalszy.html , a tutaj zdjęcia już gotowych komiksów :


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 06:58:16 pm wysłana przez jakubg »

Offline pszren

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2010, 09:17:53 am »
chciałbym tutaj gorąco podziękować Jakubowi za przygotowanie tego wszystkiego do druku i za zajmowanie się sprawami dystrybucji, promocji i całością działań wokółkomiksowych!
 
myślę, że warto by z tej okazji zjeść jakieś pyszne lody! polecam eksperymenty z sokiem malinowym!

Offline Mefisto76

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2010, 12:28:41 pm »
Chciałbym nadmienić, że jak na taką promocję LODÓW, których nie było widać na stoisku, gdzie po 3 krotnym przejściu w sobotnie południe całego korytarza nigdzie ich nie znalazłem, w końcu kolega, który swój egzemplarz już zakupił zaprowadził mnie do kobiety, której nazwisko "Jakub Grochola" nie mówiło zupełnie nic, a na informację, ze to ich autor odpowiedziała:"Aaaaaaaaaa... Gdzieś się tu kręci..." i która trzymała je pod ladą (!), to chyba sprzedało się wszystko, bo mi dano do wyboru egzemplarz nr 94 lub 100 i wziąłem ten ostatni z całego nakładu :smile:   
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 12:35:12 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline jakubg

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2010, 08:34:48 pm »
Tak jest, sprzedało się wszystko i właśnie w sobotnie południe były już tylko dwa egzemplarze :)

Na początku z tego, co widziałem kilka egzemplarzy leżało na stoliczku i co któryś znikał, to pojawiał się nowy.
Jak do Pani z Centrali podszedłem z informacją, że jestem Kuba i że mam komiks to spojrzała na mnie niemiło i trochę się przestraszyłem, ale na hasło "LODY" już wszystko było wiadomo ;)
Następnym razem przy kolejnej publikacji postaram się o jakiś mały stoliczek, co by takich problemów już się pozbyć !

Pozdrawiam serdecznie !

Offline pszren

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2010, 09:02:36 pm »
słuchajcie, jak ja to czytam, to lata wydawania podziemnego mi przechodzą przed oczami. właśnie potrzebne jest to coś, co jest potrzebne artyście, i co jest nie tylko rysowaniem, ale także tym czymś co wiąże się z promocją, zdolnością przyciągania życzliwej uwagi czy po prostu z tym, żeby się sprzedawało. Jakub to ma, a na dodatek jest młody, czyli jeszcze wiele potencjalnych projektów przed Nim.
 
Jakub, będzie dla mnie wielkim zaszczytem zrobić z Tobą kolejny wspólny albumik! znaczy jeśli jest szansa, to byłoby super.

Offline harek

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2010, 07:17:21 pm »
Trochę dziwne, ale mój egzemplarz ma numer 20 a kupowałem go w sobotę dobrze po 15.00.
Sam komiks naprawdę  na poziomie. Stworzyliście świetny duet.  Profesjonalnie narysowana i napisana zakręcona historia. W dodatku przyjemnie wydana. Moja ulubiona scena: 'podwodne szachy' :lol: ...a i import zacny :smile:


p.s. Wielkie dzięki,  Kuba, za wpis z rysunkiem.

Offline jakubg

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2010, 07:32:51 pm »
Egzemplarze nie były ułożone w żaden sposób, więc równie dobrze mogłeś dostać taki z numerkiem 80 :wink:

Dzięki za opinię :smile:


Dodam jeszcze coś od siebie :


Lody można jeszcze kupić tutaj i tutaj.


W krakowskim Fankomiksie są też podobno jeszcze dwa egzemplarze .


Pozdrawiam serdecznie !

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: LODY - Pszren i Grochola
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2010, 08:19:10 pm »
Mój gościnny pasek do Lodów można oblukać na blogu:

http://mnichhistorii.blogspot.com/2010/10/175-mfk-mfk-znowu-nie-byem-na-mfk.html

 

anything