Autor Wątek: Ranking Ligi - ankieta  (Przeczytany 31884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toster

  • Gość
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 10, 2011, 11:21:33 am »
To ja wybieram pipki ;)
A tak na powaznie to moge dac serwer o ile nie wyczerpiecie iles tam GB rocznie ;) Zreszta dalem info Emanowi, co do kwestji administracji/innych rzeczy to sie nie podejme bo brak czasu i checi.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 10, 2011, 11:22:45 am »
To ja wybieram pipki ;)

Nie spodziewałem się po Tobie niczego innego :P


Offline Khornik68

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 10, 2011, 02:16:56 pm »
Toster wybierasz pipki a nie masz czasu ani checi hi hi hi pozdro.

Offline Vladdi

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 10, 2011, 02:30:11 pm »
Potrzeba tylko kogos z dostepnym wolnym czasem.
jezeli miala by byc komercyjna, tak jak niektorzy tutaj chca

Ad 1. "Tylko"? To moze wezmiesz to na siebie?  Skoro to "tylko". A jak "tylko" kogos nie ma to co? Glowa w piasek?
Ad. 2. Komercja to by byla, jakby liga miala z tego zysk. A tu nie o zysk chodzi tylko o pokrycie kosztow wynajecia kogos kto bedzie trzymal sprawe za pysk i od ktorego bedzie mozna tego trzymania za pysk wymagac.

BTW oczywiscie najlepiej zeby ktos sie znalazl komu sie chce za darmo i sprawa z glowy. Na razie. Bo ja temu komus sie odechce to sprawa wroci.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline gilthanas

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 10, 2011, 02:59:53 pm »
1) Tylko, bo z tego co sie orientuje, to w ramach ligi bierze udzial wielu studentow. O ile mi wiadomo na studiach jest tyle czasu wolnego, ze nie wiadomo co z nim robic, chyba ze sie cos zmienilo odkad studia skonczylem. Tak jak pisalem mozna to podzielic na 2 czesci. Czescia PHP - rozbudowy moge sie smialo zajac, bo dla mnie to zaden problem, no i nie jest to sprawa ktora wymaga natychmiastowej reakcji. 
Druga sprawa to kontakt z adminami, kontrola ruchu itp, tego sie nie podejme, bo nie mam czasu codziennie (dziecko, robota), a jak jest problem to tu trzeba szybciej reagowac, wiedza potrzebna tutaj jest minimalna i kazdy student informatyki (albo i nawet tyle nie jest konieczne) da rade, tylko musi byc po prostu dyspozycyjny.

2) No niestety jak sa pieniadze to nie jest juz hobby tylko komercja, nikt za przygotowanie mlotkow czy innych nagrod,sedziowanie czy organizacje turnieju do tej pory kasy nie bral. Te sprawy naprawde nie wymagaja etatu, a watpie czy znajdzie sie na stale ktos, kto bedzie za niewielka kase pelnil odpowiedzialna funkcje.
A ninja knows no fear.

Offline Eman

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 10, 2011, 03:00:50 pm »
Heyka !!!
Ad 1. "Tylko"? To moze wezmiesz to na siebie?  Skoro to "tylko". A jak "tylko" kogos nie ma to co? Glowa w piasek?
Gwoli wyjasnienia, to Przemek zadeklarowal chec pomocy, w sumie to jako pierwszy o ile sie nie myle.
ALE stoi z czasem mniej wiecej tak samo jak MiSiU - czyli dziecko, praca i tak dalej.
Wiec ruszyly poszukiwania mlodych, ambitnych i z wolnym czasem :wink:
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Khornik68

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 10, 2011, 03:06:52 pm »
Moze pomyslec o sponsorach (1000 osobowa liga-ETC)-daje do myslenia.Moze zalozyc stowazyszenie-zawsze to 1%na meadzerow.To tylko sugestia ale moze w tym kierunku?    hobby nam sie rozroslo moze spr....

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 10, 2011, 04:23:13 pm »
Moze pomyslec o sponsorach (1000 osobowa liga-ETC)-daje do myslenia.Moze zalozyc stowazyszenie-zawsze to 1%na meadzerow.To tylko sugestia ale moze w tym kierunku?    hobby nam sie rozroslo moze spr....

Nie znajdziesz poważnego sponsora jak nie ma oficjalnej organizacji.

Po raz trzeci (i mam nadzieje ostatni) - stowarzyszenie przy tak małych środkach finansowych jest o dupę i roztrzaś. Pomijając prawnicze aspekty statutu i tym podobnych, prowadzenie ksiąg rachunkowych stowarzyszenia to 500-1000 zł miesięcznie, dziękuje dobranoc. Do tego 1% jak organizacja pożytki publicznego to nie tak hop siup.

Czy ktoś jeszcze ma jakieś zarąbiste slogany?? Bo po raz czwarty nie będę tłumaczył że stowarzyszenie ssie...

Offline pajak

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 10, 2011, 04:48:44 pm »
Soklesik stowarzyszenie nie ssie i docelowo to jedyna słuszna droga.. ale oczywiście jeżeli na razie nie ma chętnych na ciągnięcie stronki i rankingu to ciężko będzie znaleźć kogoś do stowarzyszenia

Podatek to kompletna komercja, dodatkowo tam gdzie pojawiają się pieniądze tworzą się chore klimaty i sytuacje. Poza wszystkim fajnie może byłoby takie tematy obgadać na ligowym
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 10, 2011, 04:58:23 pm »
Soklesik stowarzyszenie nie ssie i docelowo to jedyna słuszna droga.. ale oczywiście jeżeli na razie nie ma chętnych na ciągnięcie stronki i rankingu to ciężko będzie znaleźć kogoś do stowarzyszenia

To mi powiedz Pajączku kto wyłoży kasę na to stowarzysznie i kto się zajmie stroną organizacyjno-prawno-księgową?? Bo ja tu widzę widzę po prostu worki chętnych...

Offline pajak

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 10, 2011, 05:05:54 pm »
założenie stowarzyszenia to naprawdę grosze.. zakładaliśmy jakieś 4-5 lat temu i nie pamiętam dokładnie.. dodatkowo stowarzyszenie nie musi prowadzić działalności gospodarczej a bez tego sprawy organizacyjne to pikuś

nie powiem ci kto się tym zajmie bo napisałem, że w tej chwili pewnie chętni się nie znajdą ale to jedyny sposób na legalne i przejrzyste prowadzenie "profesjonalnych" rozgrywek ogólnopolskich. Na razie nie ma też potrzeby na taki "profesjonalizm". Dodatkowo 3 stowarzyszenia mogą założyć związek sportowy, który otrzymuje dotacje państwowe.

kończąc temat: nie mam jedynego słusznego rozwiązania i nie mam zamiaru się MĄDRZYĆ. Po prostu opodatkowanie lokali to w mojej opinii najgorszy sposób wyjścia z tej dość patowej sytuacji
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 10, 2011, 05:19:11 pm »
założenie stowarzyszenia to naprawdę grosze.. zakładaliśmy jakieś 4-5 lat temu i nie pamiętam dokładnie.. dodatkowo stowarzyszenie nie musi prowadzić działalności gospodarczej a bez tego sprawy organizacyjne to pikuś

Teraz Ci nie podam aktu prawnego (jak trzeba tro znajdę) ale jestem na 99% pewien że niezależnie czy stowarzyszenie prowadzi działalność czy nie musi prowadzić księgi rachunkowe (ewentualnie zmienia się tylko zakres obowiązków) a to nigdy nie jest pikuś.

nie powiem ci kto się tym zajmie bo napisałem, że w tej chwili pewnie chętni się nie znajdą ale to jedyny sposób na legalne i przejrzyste prowadzenie "profesjonalnych" rozgrywek ogólnopolskich. Na razie nie ma też potrzeby na taki "profesjonalizm". Dodatkowo 3 stowarzyszenia mogą założyć związek sportowy, który otrzymuje dotacje państwowe.

Zarówno legalnie jak i przyjrzyście da sie to inaczej zrobić, ale to w tej chwili nie ma żadnego znaczenia bo nie ma ani środków ani chętnych do roboty. Stowarzyszenie to na pewno dobra forma prowadzenia tego typu działan ale w tym momencie nieosiągalna.

kończąc temat: nie mam jedynego słusznego rozwiązania i nie mam zamiaru się MĄDRZYĆ.

Ty akurat mówisz w miarę do rzeczy ;)

Offline Cebul

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 10, 2011, 07:40:37 pm »
Dobra, to ja może zadam takie pytanie, które mi nasunęła moja niewiasta:
Czym różni się od strony organizacyjno-prawnej opodatkowanie lokali w celu posiadania finansów na utrzymanie rankingu od obecnego opodatkowania masterów i czelków w celu posiadania finansów na utrzymanie serwera?

Bo z mojej typowo nieprawniczej perspektywy, to jest to dokładnie ta sama zasada działania, tyle, że zamiast usługi "serwer" kupujemy usługę "serwer+obsługa".

Powrócę jeszcze do sprawy sprzedaży koszulek, gadżetów itd. Forum www.kopernika.pl, które jest naprawdę sporym tworem, rozwiązało to w ten sposób. Osoba fizyczna (jeden z założycieli) wzięła, zrobiła projekt koszulek, zebrała zamówienia, zrobiła koszulki w jakiejśtam firmie, po czym sprzedała koszulki zamawiającym poprzez serwis allegro w celu załatwienia sprawy podatku, a następnie przeznaczyła 100% zysków na forum. Funkcjonuje to od 6 lat na tej zasadzie, więc sądzę, że jeśli ktoś miałby się doczepić, to by się już doczepił. Mamy tu kilku prawników, niech ziorną czy tak to można zrobić, jeśli tak, to my z Azotkiem możemy się w drugiej połowie lutego podjąć tego typu przedsięwzięcia (jeżeli ktoś byłby chętny się podjąć pomocy przy projektach gadżetów, to zapraszam na priv). Całość zysku poszło by wtedy na cel rozwoju ligii na konto naszego skarbnika ligowego, który rozporządzał by tymi finansami wedle woli mądrych, czy to na opłacenie serwera, czy też kogoś, kto by miał ranking nadzorować. Pozwoliło by to na uniknięcie opodatkowania lokali póki co.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:17:15 pm »
Powrócę jeszcze do sprawy sprzedaży koszulek, gadżetów itd. Forum www.kopernika.pl, które jest naprawdę sporym tworem, rozwiązało to w ten sposób. Osoba fizyczna (jeden z założycieli) wzięła, zrobiła projekt koszulek, zebrała zamówienia, zrobiła koszulki w jakiejśtam firmie, po czym sprzedała koszulki zamawiającym poprzez serwis allegro w celu załatwienia sprawy podatku, a następnie przeznaczyła 100% zysków na forum. Funkcjonuje to od 6 lat na tej zasadzie, więc sądzę, że jeśli ktoś miałby się doczepić, to by się już doczepił. Mamy tu kilku prawników, niech ziorną czy tak to można zrobić, jeśli tak, to my z Azotkiem możemy się w drugiej połowie lutego podjąć tego typu przedsięwzięcia (jeżeli ktoś byłby chętny się podjąć pomocy przy projektach gadżetów, to zapraszam na priv). Całość zysku poszło by wtedy na cel rozwoju ligii na konto naszego skarbnika ligowego, który rozporządzał by tymi finansami wedle woli mądrych, czy to na opłacenie serwera, czy też kogoś, kto by miał ranking nadzorować. Pozwoliło by to na uniknięcie opodatkowania lokali póki co.

Prawie dobrze. Tylko ta osoba fizyczna która sprzedaje te koszulki powinna miec działalność gospodarczą, inaczej jakby co Urząd Skarbowy wita. I to że leci to 6 lat nie ma znaczenia, po prostu zbyt drobna rzecz i US nawet tego pewnie nie zauważył. I nie rozumiem sprzedaży na allegro a zapłaty podatku, nie ma związku.

Prawidłowo powinno być tak - osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą robi gadżety, sprzedaje z zyskiem (przez alelgro czy jak bądź bez znaczenia), płaci od tego zysku podatek. A zysk po opodatkowaniu w 100% przeznacza na cele wiadome. Legalnie, czysto, bezproblemowo. Jedyny problem to przejrzystość rozliczeń i zaufanie do tejże osoby. No i ma ona sporo roboty przy tym.

Zresztą podobny mechanizm można zastosować przy podatku ligowym.

I prawnik Ci tu niewiele da, doradca podatkowy już bardziej ;)

Offline Cebul

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:27:51 pm »
Ok Sokles, uwierzę na słowo ;) Co do działalności gospodarczej, to nie posiadam, niemniej, to akurat da się obejść uśmiechając się do kogoś. Sądzę, że żeby to załatwić tip top, to ja pogadam po prostu ze znajomą księgową, będzie to chyba najprostsze rozwiązanie. Pytanie tylko brzmi, czy jest sens, żebym się w to pakował, czy ta kasa jest potrzebna, no i czy będą nabywcy (no, to ostatnie, to może po zaprezentowaniu jakichś projektów) ;)