Autor Wątek: Hugo  (Przeczytany 154402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Odp: Hugo
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 27, 2016, 02:53:39 pm »
192 strony za 39 zł pisałem mając na myśli to wydanie : http://www.alejakomiksu.com/komiks/7818/Przygody-TinTina-Skarb-Szkarlatnego-Rackhama-Siedem-krysztalowych-kul-Swiatynia-slonca/ (2 lata później cena wzrosła do 49 zl ). Rzeczywiście  (tak samo jak Lucky Luke) jest to wydanie o pomniejszonym formacie,  które w przypadku Hugo byłoby niepożądane  (większość osób woli większe wydania). Myślę, że cena zeszytów Hugo byłaby podobna do Smerfów  (19,99 zł ). Co do ceny integrali to trochę przesadziłeś.  5 tomów  (240 stron) nie kosztowałoby więcej niż 50 zł. Zeszytówki również uważam za dobry pomysł  (a idealny choć nie wiem czy możliwy : integral + zeszyty albo dwa integrale). Tylko czy Egmont wydawał kiedyś jakiś komiks równolegle w zeszytach i integralu?
tertium non datur

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Hugo
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 27, 2016, 07:48:03 pm »
Co ty pleciesz? 39 złotych za 200-stronicowy integral w pełnym formacie (przecież nie piszemy tu o koszmarkach ala mały Tintin)? Jeżeli wydadzą całego Hugo w jednym integralu, czyli jakieś 260 stron, to będzie to kosztowało (nawet przyjmując większy nakład niż Blueberry) 80-100 złotych.
Egmont jakiś czas temu wydał dwa fajne integrale dla dzieci.
" Janko Pistolet"   222 str.  cena z okładki  59.00 zł  , można kupić za 39.00 zł
" Umpa - Pa "         176 str.            z okładki  49.00 zl , można kupić za  33.00 zł.
- te komiksy mają już jednak swoje lata.
Myślę że integral Hugo to okładkowa około 80.00 zł !
Drogo.
Wniosek jest prosty - integrala nie będzie  :sad: !

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline absolutnie

Odp: Hugo
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 27, 2016, 07:54:59 pm »
Egmont jakiś czas temu wydał dwa fajne integrale dla dzieci.
" Janko Pistolet"   222 str.  cena z okładki  59.00 zł  , można kupić za 39.00 zł
" Umpa - Pa "         176 str.            z okładki  49.00 zl , można kupić za  33.00 zł.
- te komiksy mają już jednak swoje lata.
Myślę że integral Hugo to okładkowa około 80.00 zł !
Drogo.
Wniosek jest prosty - integrala nie będzie  :sad: !
Oba wymienione przez Ciebie integrale wciąż są w sprzedaży, co jest dodatkowym argumentem przeciwko wydawaniu "Hugo" w ten sposób (integrale z komiksami dla dzieci się nie sprzedają; fanów takich wydań jest za mało).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline piotrassss

Odp: Hugo
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 27, 2016, 08:07:01 pm »
Integral będzie, zobaczycie. Po pierwsze trzeba zrozumieć, że to nie jest komiks zarezerwowany dla dzieci.
On jest o wiele mniej dla dzieci niż np Smerfy. A z tych 80zł zrobi się 55zł w cenie promocyjnej. Za to 5*20=100zł - rzeczywiście, czysta oszczędność...
Druga sprawa, Janko i Umpapa mogły mieć dodruki i dlatego ciągle są dostępne. A nawet jeśli nie,
to powiedzmy sobie szczerze: oba te komiksy są po prostu bardzo PRZECIĘTNE, natomiast Hugo to komiks GENIALNY.
Wniosek: Integral będzie.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 08:18:43 pm wysłana przez piotrassss »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Hugo
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 27, 2016, 08:16:05 pm »
Integral będzie, zobaczycie. Po pierwsze trzeba zrozumieć, że to nie jest komiks zarezerwowany dla dzieci.
On jest o wiele mniej dla dzieci niż np Smerfy. A z tych 80zł zrobi się 55zł w cenie promocyjnej. Za to 5*20=100zł - rzeczywiście, czysta oszczędność...
Wniosek: Integral będzie.

Twoje argumenty i wyliczenia mnie przekonały....:|
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline piotrassss

Odp: Hugo
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 27, 2016, 08:19:17 pm »
Twoje argumenty i wyliczenia mnie przekonały.... :neutral:

Serio? Czy tak średnio ?
Dodajmy jeszcze jedno, Kołodziejczak osobiście także chciałby mieć integral, a to już znaczący argument...
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 08:24:47 pm wysłana przez piotrassss »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Hugo
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 27, 2016, 08:27:18 pm »
Serio? Czy tak średnio ?

a. dobra. będę pamiętał, żeby jednak pisać słowo "IRONIA" zanim coś napiszę.

to może ja spróbuje teraz przekonać Ciebie.
Wyobraź sobie, że wydawnictwo chce trafić z konkretnym tytułem do nowych odbiorców. Co ma w takim razie zrobić? Wydać integral za kilkadziesiąt złotych, czy zaryzykować z wydawaniem albumów za 20 złotych. Ktoś może kupić "bo tanie i fajne i pamiętam z lat młodzieńczych, więc zaryzykuje te dwie dychy i pokaże swoim smarkom", a później ewentualnie dokupić resztę jak się dziecku spodoba (bo to o deko starszych dzieciach raczej się myśli wydając ten komiks). Nikt "z ulicy" nie zaryzykuje zakupu zbiorczego wydania w HC.
Owszem, sporo ludzi chciałoby to w zbiorczym. Ale Ci ludzie siedzą tu na forum i komiks kupią - niezależnie od tego jak on wyjdzie. Wydawnictwo nie martwi się czy MY kupimy ten komiks, bo wie, że kupimy. Oni chcą nowych klientów. A szansą na nowych są wydania albumowe.
i ja liczę, że to będą oddzielne zeszyty, i że kilka nowych osób ten sposób wydania zachęci do interesowania się komiksem.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Hugo
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 27, 2016, 08:57:44 pm »
Integral będzie, zobaczycie. Po pierwsze trzeba zrozumieć, że to nie jest komiks zarezerwowany dla dzieci.
On jest o wiele mniej dla dzieci niż np Smerfy. A z tych 80zł zrobi się 55zł w cenie promocyjnej. Za to 5*20=100zł - rzeczywiście, czysta oszczędność...
Wniosek: Integral będzie.
... ale w empikach będzie po cenie okładkowej.
Jestem wielkim orędownikiem wydań zbiorczych , okazuje się jednak  że wydawcy inaczej kalkulują niż my.
Potwierdzeniem jest zapowiedź Binio Billa - spodziewałem się  porządnego integrala - a będą albumy z miękką okładką.
W zaistniałej sytuacji - optuję za Hugo w pojedyńczkach ale w twardej okładce - taki mały kompromis.
 
Oba wymienione przez Ciebie integrale wciąż są w sprzedaży, co jest dodatkowym argumentem przeciwko wydawaniu "Hugo" w ten sposób (integrale z komiksami dla dzieci się nie sprzedają; fanów takich wydań jest za mało).
Niestety masz rację.


"Jesteś podwójnym sobą."

Offline kaczogród

Odp: Hugo
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 27, 2016, 09:06:29 pm »
Niech nawet będzie integral ale nie za 80 zł.  To o wiele za drogo i myślę  że można taniej. Uważam też że zeszyty to również bardzo dobry pomysł, choć w miarę tani integral  (do 60zł za 240 stron ) też nie byłby zły.  Zdaję sobie sprawę, że mało kto za cenę okładkową  kupi, choć z drugiej strony skoro targetem ma być też nowy odbiorca który być może kupi komiks w empiku to jednak zapłaci cenę okładkową  (a taka osoba 60 zł na Hugo nie wyda na raz ).  Może ciekawym pomysłem byłyby 2 integrale zbierające jeden po 2 tomy a drugi po 3 tomy. Z integralem jest w zasadzie jeden problem że nie każdy może chcę kupować wszystkie tomy .  I oczywiście absolutnie wydanie w miękkiej okładce. Myślę że jeśli Tintiny i Smerfy się dobrze sprzedały to Egmont pójdzie w zeszyty choćby dlatego że Hugo być może miałoby większy nakład i pewnie wyższą sprzedaż więc mogliby lekko zejść z ceny  (18,99- 19,99 zł  a na takim arosie pewnie 12,99 zł co sami przyznacie jest ceną bardzo bardzo dobrą )
Niech wydadzą w obu formatach: integral i zeszyty. Wszyscy będą zadowoleni. W czym problem???
Gdyby to było takie proste :)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 09:12:52 pm wysłana przez kaczogród »
tertium non datur

Offline absolutnie

Odp: Hugo
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 27, 2016, 09:06:55 pm »

 Niestety masz rację.


Masz rację, że niestety...
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Hugo
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 27, 2016, 09:18:11 pm »
Integral pięciu albumów to minimum stówka. A wy chcecie za mniej niż 80 zł  :smile:

Offline kaczogród

Odp: Hugo
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 27, 2016, 09:41:15 pm »
Już nie przesadzajmy z tą stówą :) 60 zł jest jak najbardziej w zasięgu ręki . Gotham Central ma kosztować 69,99 zł za 240 stron.  Dlaczego Hugo miałby być droższy?  Antyfakty  i fakty (+ riposty :) ): 1)Integral Hugo ma kosztować we Francji 30 euro ale w Polsce jest tańszy druk 2) Valerian za 160 stron po 80 zł się bardzo dobrze sprzedał.  Hm? 3) Funky Koval 224 strony kosztował 54,9 zł więc można wydać 240 stron za ok. 59,99 zł.  Na koniec tak całkiem od siebie : Korzystna cena integrala 240 stron Hugo to dla mnie cena poniżej 50 zł.
tertium non datur

JanT

  • Gość
Odp: Hugo
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 27, 2016, 09:54:14 pm »
Pasażerowie Wiatru 01  -  256 stron cena 120 zł
Pasażerowie Wiatru 02  -  152 stron cena 100 zł
Blueberry 05                   -  152 stron cena 100 zł
Salambo                          -  200 stron cena 100 zł

Hugo                               -  240 stron cena ???  :smile:

A z porównaniem do Gotham Central to był żart?

Offline kaczogród

Odp: Hugo
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 27, 2016, 10:18:37 pm »
Moje domysły nad ceną integrala może są błędne  (w sensie że zaniżam cenę ) ale nie wierzę w cenę 99,99 zł za wydanie zbiorcze Hugo mające 240 stron. Uważam, że cena powyżej 80 zł byłaby zwyczajnie za wysoka i nie była dobrym rozwiązaniem marketingowym Egmontu bo za taką cenę kupiliby to tylko osoby z tego forum + może jeszcze góra 100. Nie jestem przeciw integralowi ale za cenę poniżej 80 .Ciągle uważam że integral mógłby być trochę tańszy no bo pomyślmy :1 zeszyt 48 stron byłby pewnie za 19,99 zł. Pomnożone to przez 5 daje to 99,95 zł a sensem istnienia integealu jest to że powinien być korzystniejszy cenowo niż zeszyty więc od ceny trzeba odjąć ok. 30 zł czyli 69,99 zł co w promocji daję 46,5 zł  co jest już dobrą ceną.  Choć np zeszyty po 18,99 zł  (w promocji po 12,55 zł × 5 = 62,75 zł ). Tylko czy każdy kupi wszystkie 5 tomów ?
tertium non datur

Offline absolutnie

Odp: Hugo
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 27, 2016, 10:27:24 pm »
Moje domysły nad ceną integrala może są błędne  (w sensie że zaniżam cenę ) ale nie wierzę w cenę 99,99 zł za wydanie zbiorcze Hugo mające 240 stron. Uważam, że cena powyżej 80 zł byłaby zwyczajnie za wysoka i nie była dobrym rozwiązaniem marketingowym Egmontu bo za taką cenę kupiliby to tylko osoby z tego forum + może jeszcze góra 100. Nie jestem przeciw integralowi ale za cenę poniżej 80 .Ciągle uważam że integral mógłby być trochę tańszy no bo pomyślmy :1 zeszyt 48 stron byłby pewnie za 19,99 zł. Pomnożone to przez 5 daje to 99,95 zł a sensem istnienia integealu jest to że powinien być korzystniejszy cenowo niż zeszyty więc od ceny trzeba odjąć ok. 30 zł czyli 69,99 zł co w promocji daję 46,5 zł  co jest już dobrą ceną.  Choć np zeszyty po 18,99 zł  (w promocji po 12,55 zł × 5 = 62,75 zł ). Tylko czy każdy kupi wszystkie 5 tomów ?


Strasznie się zafiksowałeś na pomyśle, że Egmont wyda integral (nie wyda!) i że będzie to integral wyjątkowo tani (gdyby był, to by nie był!), bo chciałbyś, żeby tak było. Brniesz w te swoje rozważania o tym, co by było gdyby, lekceważąc głosy rozsądku.


Zatrzymaj się. odetchnij głeboko. Pomyśl, o co Ci chodzi w tych wyliczeniach i przypuszczeniach. Zastanów się, jaka jest szansa, że to, co piszesz dotrze do Egmontu i jaka, że Egmont weźmie to pod uwagę. przecież tam nikt nie dba o Twoją kieszeń, bo wszyscy są skupieni na dbaniu o kieszeń własną. Dlatego będzie 5 razy 19.99 lub jeszcze drożej.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.