trawa

Autor Wątek: Uzumaki  (Przeczytany 18440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

Uzumaki
« dnia: Kwiecień 10, 2011, 08:56:11 pm »
Na stronie JPF można już zamiawiać pre-order - 640 stron, A5, 59,85zł.

Pojawiła się też okładka:

Offline adro

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2011, 07:21:44 pm »
Nareszcie Uzumaki, jezu alez sie naczekalem na polska wersje tego komiksu. Nie jestem znawca japonskiego komiksu, ale na uzumakiego czekalem z wytesknieniem i wreszcie sie doczekalem. Bardzo dobre info
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2011, 08:24:36 pm »
Uzumaki będzie dostępne również poza sklepikiem JPF-u? Bo nie chce mi się rejestrować na kolejnym serwisie.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:33:14 pm »
Będzie w naszym sklepie. Ze zniżką, podobnie jak inne mangi.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline hans

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2011, 04:44:22 pm »
No tak, widzę, że już macie wpisany i można sobie wrzucać do schowka. Planuję sobie zakupy na maj, więc mam pytanie: wiecie od kiedy będzie można składać u was zamówienia na ten komiks?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2011, 12:59:53 pm »
Dostałem dzisiaj to grube tomiszcze, ale mina mi zrzedła, bo "Uzumaki" został wydrukowany tak jak "Heat".
No trudno... I tak chętnie przeczytam.

Offline Ajron

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2011, 06:51:07 pm »
Dostałem dzisiaj to grube tomiszcze, ale mina mi zrzedła, bo "Uzumaki" został wydrukowany tak jak "Heat".
No trudno... I tak chętnie przeczytam.

Darku, co masz na myśli pisząc "został wydrukowany tak jak "Heat"?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2011, 08:05:59 pm »
Darku, co masz na myśli pisząc "został wydrukowany tak jak "Heat"?

To może zacytuję fragment mojego posta o serii "Crying Freeman", bo tam był ten sam problem:
Cytuj
Osobną sprawą jest jakość plansz w polskim wydaniu. Wiem, że te gorzej sprzedające się serie JPF drukuje na innej zasadzie, wykorzystując jakąś cyfrową drukarkę czy coś w tym stylu. Zresztą Japończycy musieli chyba dać na to specjalną zgodę. No i super – dzięki temu polscy czytelnicy mogą skompletować wszystkie tomy. Ale skutek tego wyjątkowego drukowania jest taki, że nasycenie czerni jest niemożebne, często negatywnie wpływając na czytelność kadrów.

W "Uzumaki" z czytelnością kadrów raczej kłopotów nie będzie, ale ta intensywność czerni jest przytłaczająca. Przeszkadza.

Offline Dembol_

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2011, 12:18:29 pm »
Też mi się to rzuciło na oczy jak obejrzałem stronę pod światło. W porównaniu z Heatem jednak druk jest dużo lepszy i mnie nie przeszkadzał.

Offline Quithe

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2011, 02:34:25 pm »
No cóż, za taką cenę to w sumie nie dziwi. Trzeba będzie przeboleć, gdy już zakupię.

Offline Ajron

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2011, 06:32:12 pm »
Osobną sprawą jest jakość plansz w polskim wydaniu. Wiem, że te gorzej sprzedające się serie JPF drukuje na innej zasadzie, wykorzystując jakąś cyfrową drukarkę czy coś w tym stylu. Zresztą Japończycy musieli chyba dać na to specjalną zgodę. No i super – dzięki temu polscy czytelnicy mogą skompletować wszystkie tomy. Ale skutek tego wyjątkowego drukowania jest taki, że nasycenie czerni jest niemożebne, często negatywnie wpływając na czytelność kadrów.

Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie myślałem, że chodzi Ci o druk cyfrowy. Też mnie zdziwiła ta decyzja, ale nie mam jeszcze Uzumaki i nie czy to przeszkadza w czytaniu.

Przy okazji, z tego co widziałem w zaprzyjaźnionym sklepie komiksowym, to Uzumaki schodzi świetnie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2011, 09:47:17 pm »
Przy okazji, z tego co widziałem w zaprzyjaźnionym sklepie komiksowym, to Uzumaki schodzi świetnie.
No i bardzo dobrze. Może przy następnym tego rodzaju projekcie JPF nabierze większej pewności siebie i zainwestuje w normalny druk. :roll:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2011, 01:41:52 pm »
ludzie, czy Wy w ogole czytacie te komiksy, czy tylko sprawdzacie jakosc druku, folii, literek, kolorow i odkladacie na polke? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline grubb

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2011, 05:32:47 pm »
Uwagi odnosnie druku w "Uzumaki" sa w pelni uzasadnione. W moim przypadku lektura przypomina legendarny stosunek przerywany. Chcialoby sie lyknac pol tomu na raz, ale oczy mecza sie tak potwornie, ze po pietnastu minutach trzeba robic przerwe. Na papierosa albo zapodanie kropli nawilzajacych. Alternatywa pozostaje czytanie przy swietle dziennym, lecz wiadomo jak jest. Opowiesci grozy noca smakuja najlepiej.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2011, 06:30:06 pm »
ludzie, czy Wy w ogole czytacie te komiksy, czy tylko sprawdzacie jakosc druku, folii, literek, kolorow i odkladacie na polke? :)
Człowieku, czytamy komiksy zachłannie i z oddaniem, a jak mamy jakieś wątpliwości, to po prostu o nich piszemy. Zdarza nam się również czytać komiksy z o wiele mniejszym poślizgiem, niż Tobie posty na forum. :)

 

anything