trawa

Autor Wątek: Necrons  (Przeczytany 22990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Picek

Odp: Necrons
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 14, 2011, 10:13:14 pm »
cytat posta Vladiego z glorii:

Ok kolejny turniej z glowy (tak, zagralem dwa turnieje w jeden weekend). Gralem w sopocie

 Traveler
 Barka
 Lord scaraby, kosa
 Barka
 5 crypteks of destrukcja, 2 x solar, 1 x gaze
 10 immortali
 5 immortali
 5 warriorow
 5 warriorow
 2 x 3 cieżkie deski
 8 scarabow
 3 x anihil barki

 1 bitwa Gk

 Draigo
 Inki granaty
 3 x dred
 4 x las razor
 3 x 5 gK
 5 purif halabardy
 6 purif costm
 vindicare
 skas jeszcze byla chimera

 Gk nie maja searchlightow na bazie. jee hheheh a wiec nie maja jednak szystkiego na automacie. dwie tury w nocy i ja zaczynalem. mimo lekkiego farta przeciwnika i tak 3 tury zabijalem mu na zasieg pojazdy, prawie nie dostajac zwrotki plus latalem nad nim lordami, a dodatkowo co ture pozyczalem sobie linkowana laskę labo 2 linkowane autosy:P Draigo i purfi probwali przyjsc ale 3-4 tury ciaglego ognia z tesli wytlumaczylo im ze błądzą. Jeden z lordow szybko ubil w hth vinde, zeby nie bruzdzil. Ostatecznie widelki byly duze w pizd myslalem ze maska, bo zajalem dwa z 4 zancznikow, przedcinwik zadnego, zabilem go niemal do ostatniego i wygralem na kP, ale wyszlo 17-3.

 2. DE

 Homek
 Astrubal
 4 groteski
 rider
 4 incubi
 rider
 3 truborni 3 blaster
 venom
 3 x venom + 3 wracki
 2 x venom + 5 kabalitow blaster
 3 reavery blaster
 2 x ravager

 zaczałem, przeciwnik zaczał na stole i nie przejał na 4+inicjatywy. w 1 turze zabilem polowe pojazdow, w drugiej druga polowe. trzeciej nie gralismy. 20-0

 3. Nekroni (tak, tak dwa nekrony na 1 stole w ostatniej rundzie:P)

 Lord destoyer
 6 wraithow (kazdy z whipem:P)
 2 x 10 immortali tesla
 5 immortali blaster
 2 x monol
 3 pajaki
 4 scaraby
 5 desek 3 heavy

 Przeciwnik poczul ze bez solarow jest nieco w dziurze, wiec zdeepstrajkowal oba monole. Oba wyszly w 3 turze, po 3 moich w ktorych zabilem z 10 immortali, wszystki scaraby (wraz z doprodukowanymi), kilka wrajtow i pajaka. Nie ma to jak przejac przecinikowi monola i lupnac w zbitych w kupe imortali:P Jak weszly monole lupnely z plackow, plus z teleportow wyszly pajaki z plackiem i costam i stracilem w ture wszystkie ciezkie deski plus troche piechoty. Chwila niemocy i kolejnych kilku immortali to wszystko co zabilem. Przeciwnik doszedl na kilka cali wrajtami z lordem od moich duzych immortali, ale rzucil malo za ciezki i nie doszedl, pajaki zabily jedna anihil barke. Zabilem jednego monola scarabami i latalem mu nad glowa com barkami - tesle z s5 na to nie dzialaja:P Zostawilem po strzelaniu samego lorda destroyera i zaszarzowalem go ulepszonymi immortalami. zabilem i obstawilem okolice tak by nie mogl wstac. Przeciwnik sie jeszcze odgryzal resztkami armii, m.in. nie mogl sie przebic 4 razy pod rzad przez av13 ciezkimi deskami. w ostatnie turze lord wyszedl z barki i zabil przeciwnikowi ostatnie deski, zablokwalem jeden znacznik, zajalem dwa i tyle. 18-2

 Drugi turniej w weekend wygrany Nekronami. chyba wiele wiecej sie z nich nie da wycisnac. Nie gralem z naprawde naporowaymi armiami wiec testy nie byly w 100% miarodajne, ale armia daje rade. solary rzadza, na piechotke i nie tylko tesle super, a ppanca az za duzo. szkoda tylko ze imo tak na tym "wyczynowym" poziomie imo wybor miedzy jednostkami jest dosc skąpy.

 pzdr

 vladdi
A tu dodam jeszcze, że przez takie właśnie złe interpretacje sędziów eldarscy gracze już się nacierpieli... vid

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 15, 2011, 12:11:43 am »
Thx. Te barki oparte były na tesli z gausem czy 100% tesli?
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Vladdi

Odp: Necrons
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 15, 2011, 09:23:59 am »
Sens gausa na barce nieco mi umyka, wiec byly teslowe.
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Vladdi

Odp: Necrons
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 15, 2011, 09:28:06 am »
Jeszzcze do komplet:
 
Siedze wlasnie sobie a kafejce netowej w wawie i mam 3 h do pociagu, to napisze jak to bylo. gralem na grill u handełka

1250

Lord, scythe, mindf**kers

Com barge

5 x cryptek of destruction, 1 x solar

2 x 5 immortals
2 x 5 warriors

3 heavy destroyers, 1 lekka
10 scarabs

2 x anihil barges

Bitwa 1 z BA gospodarza
Magik
LR
2 x autolas
1 x baal
1 x razor lasplas
2 x ass sq fist melta
priest claw
1 attack bike

Ona zaczał. Gralismy recon. NF w pierwszej turze troche ulatwil sprawe chociaz przeciwnik mial pecha - baal nie oswietlil oddalonych o 11 cali immortali. Nic niczego nie zobaczylo. Mi zabraklo 0,1 cala do lr scarabami, ale strzelaniem obłupałem baala i zniszczylem razora. Scaraby dostaly szarze 2 ass ssq, na szczescie przeciwnik dostawil mi tez preista w ktorego uderzylo co moglo i tenze zginal. Fisty ich skonczyly. Ale w mojej turze fala tesli i innego smiecia zabila dwa troopsy i zostawila magika na ranie. Meczyłem strzelaniem predy az jeden padl, a drugi permementnie nie strzelal. LR krecil sie w kolko ale niewiele wiecej zrobil, a ja wprowadzilem 3 troopsy boczkiem do strefy przeciwnika.

20-0

Mialem grac ze Skarkiem, ale musial jechac do domu, a szkoda to to bylby ciekawy test. Zagralismy jedna pelna ture - zabilem w niej 20 genów prawie polowe, Skark nie kulal za dobrze coverow.

Dostalem w zamian DE

Homek
2 x rider z
2 x 5 uber kabals 4 blasters
4 x venom z
4 x 5 kabals 1 blaster
2 x ravager
3 x biki blaster
wszystko z flickerfieldami

Przeciwnik jak sie zaorientowal ze w pierwsze turze nie postrzela (NF) to pochowal sie ravagerami a reszta wjechal na flat oucie w 24". Zabilem mu wiekszosc flat outujacych pojazdow. Piechota sie wysypala to zadszarpnel mi immortali. Jeden ravager zabil 2 deski, jedna wstala. drugi nie przebil sie przez barke. Potem dobilem reszte pojazdow a scaraby zaczely zzerac piechote. W trzeciej turze bylo po bitwie.

3 bitwa z kultem nurgla

Prince fnp wings
2 x 7 plagusow
w 2 x rhino z +AV
2 x pred z +1AV
7 nurglings
7 bearers

Przeciwnik pojechal do mnie tylko princem nie wiem do konca czemu:P Rhinosy przestraszyly sie scarabow i zostaly na pozycjach. Po dwoch turach uporalem sie z princem i dopiero rhinosy ryszyl, ale juz bez wsparcia predow d ktorych pojcal lord na barce i zabil oba tura po turze. W 3 turze mogle wiec skupic sie na rhinosach, zabilem je, przyszli nurglici, zastrzelilem co sie dalo. Przez wiekszosc gry tytaniczny boj na srodku toczyly demony z scarabmi. Ostani scarab dotrwal do konca, nurglingi nie:P. Dwa sklady wprowadzilem do srodka, przeciwnik zostal jeden plagus i 5 bearersow.

20-0

Armia jest fajna, ma duzy potencjal antymechowy (kosy, com barki, scaraby, night fight dla wroga), a tesle nadrabiaja w kwesti pestek, w dodatku z S7 mimo Ap- wciaz potrafia pojazdom zaszkodzic. Plus arc tez sie czasem przydaje. Wszystko w armii gra, tylko scaraby jakos ponizej coczekiwan, bo to jednak one-hit-wonder. Gralem potem dwa razy z horda raz na 1850 raz na 1500 i zrobilem odpowiednio 20-0 i 11-9, wiec mimo antymechowego zaciecia da sie tez zabijac duze ilosci piechoty. A kombatu unikac chyba ze nia ma wyjscia:P

vladdi
 
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Wosho

Odp: Necrons
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 15, 2011, 10:02:27 am »
Cytuj
Prince fnp wings
?

Offline Bizim

Odp: Necrons
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 15, 2011, 10:09:54 am »
To jest prinsiak z Kultu Nurgla ( http://www.wh40k.pl/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10740&start=0 ). W wawie całkiem często są dopuszczane te zasady.

Offline Wosho

Odp: Necrons
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 15, 2011, 10:16:01 am »
Thx :)

Offline Wosho

Odp: Necrons
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 15, 2011, 04:28:17 pm »
Lord może polecieć 24 i sypnąć z kosy?

Offline marcinkk

Odp: Necrons
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 20, 2011, 10:04:12 am »
Proszę o interpretację , czy w mind. scarabach "randomly select" model w BtB oznacza że rzeczywiście nie necron wybiera który model ma zdać liderkę, np. fist, lecz w drodze losowania? Ponieważ określenie to występuje też w mocy Imotheka bonusując flayedów, co teraz jeszcze jest nieistotne tak bardzo , ale pewnie za pół roku już będzie :cool:

Offline ederus

Odp: Necrons
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 20, 2011, 11:38:43 am »
Nie wiem co tu interpretować, randomly to randomly. Ze wszystkich modeli w styku z modelem ze szkrabami losowo wybiera się na kogo działa. Nie wiem co tu może budzić wątpliwości.
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

 

anything