Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 224491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #345 dnia: Marzec 23, 2012, 10:31:00 am »
Yup... ale Kizumono to kinówka która jeszcze nie wyszła.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #346 dnia: Marzec 23, 2012, 10:37:24 am »
Na baka-tsuki.org w sekcji Monogatari Series masz wyszczególnionych kilkanaście podserii. Czekam, aż zekranizują je wszystkie ;)
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 23, 2012, 11:05:52 am »
Dzięki, myślałem że coś jeszcze było.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 23, 2012, 11:06:51 am »
Dla tych, co przegapili wczorajszą interwencje...


Dobrze , że ksiądza Natanka tam nie było, bo dopiero powywieszałby tych satanistów i wiedzmy, a pokemony do klatek powsadzał. A katecheta na religii dziwił się czemu ja wolę być ateistą.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 23, 2012, 11:13:07 am »
Na baka-tsuki.org w sekcji Monogatari Series masz wyszczególnionych kilkanaście podserii. Czekam, aż zekranizują je wszystkie ;)
Oj jak mówimy o novelkach to pewnie... podobnie jest z Haruhi... zapowiedzi nie ma ale czekam na dalsze ekranizacje :P

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 23, 2012, 11:15:22 am »
Hunter, chyba trochę mylisz pojęcia. Znam wiele głęboko wierzących osób, które za nic nie przepuszczą niedzielnej mszy, a mimo to od dawna twardo siedzą w temacie M&A. Wiara sama w sobie nie jest zła, to tylko instytucja kościoła czasami jej nadużywa dla swoich brudnych celów wypaczając w ten sposób jej idee.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 23, 2012, 11:22:35 am »
Wiara (...)instytucja kościoła


Trochę mi się podkreślone pojęcia gryzą, ale to chyba nieodpowiednie miejsce na dysputy okołoteologiczne. Sam siebie nie potrafię określić ani jako osobę wierzącą, ani jako ateistę...
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 23, 2012, 11:23:27 am »
Hunter, chyba trochę mylisz pojęcia. Znam wiele głęboko wierzących osób, które za nic nie przepuszczą niedzielnej mszy, a mimo to od dawna twardo siedzą w temacie M&A. Wiara sama w sobie nie jest zła, to tylko instytucja kościoła czasami jej nadużywa dla swoich brudnych celów wypaczając w ten sposób jej idee.
Problem z wiarą jest taki iż nie da się oddzielić instytucji od niej. Sama wiara chrześcijańska (i właściwe prawie każda inna) zakłada istnienie wspólnoty... taką wspólnota jest kościół i te 2 rzeczy są nierozłączne.
Sama wiara jest formą definiowania zachowań i sposobu na życie pojedynczych osobników poprzez narzucanie odgórnych założeń. Niektórzy te założenia w mniejszym bądź większym stopniu podzielają (to osoby wierzące) inni nie (np ja).
Abstrahując od samej zawartości jakiejkolwiek wiary mnie osobiście jako osoby która nie uwarza iż istnieje jakikolwiek absolut, ba nawet nie bardzo wierze w takie pojęcia jak dobro, zło czy sprawiedliwość... a raczej wyznaję schemat działanie > skutki denerwuje mnie iż niby to w imię ochrony wiary osoby wierzące próbują coś narzucać reszcie społeczeństwa.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 23, 2012, 11:50:36 am »
Trochę mi się podkreślone pojęcia gryzą,
Wcale ci się nie dziwię. Niestety dożyliśmy tak ciekawych czasów, że kościół stał się jak najbardziej instytucją pokroju ZUS-u czy innego państwowego złodziejstwa, choć oczywiście tak przenigdy nie powinno było się stać.

Cytuj
Sam siebie nie potrafię określić ani jako osobę wierzącą, ani jako ateistę...
Podobnie jak ja. Chociaż bardziej przychylam się do koncepcji że chyba jednak w coś wierzę, tylko nigdy nie chciało mi się zastanawiać w co.

Problem z wiarą jest taki iż nie da się oddzielić instytucji od niej. Sama wiara chrześcijańska (i właściwe prawie każda inna) zakłada istnienie wspólnoty... taką wspólnota jest kościół i te 2 rzeczy są nierozłączne.
Z jednej strony się z tobą zgadzam - wiara zakłada, wręcz narzuca istnienie wspólnot. Ale z drugiej nie do końca się zgadzam - wierzysz dla siebie samego i twoją sprawą jest w jaki sposób tę wiarę uprawiasz. Czyż nie tego uczy na przykład Biblia? Zatem czy będziesz się jednoczył we wspólnocie z innymi wyznawcami czy nie powinno pozostać twoją osobistą sprawą, na którą nikt nie powinien mieć wpływu, a już tym bardziej wymagać od ciebie takiego a nie innego sposobu uprawiania owej wiary.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 11:55:17 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 23, 2012, 12:26:09 pm »
Mnie po prostu boli, że wszystko, co się w kościołach odbywa, cała hierarchia i wszystko inne to nie wiara, tylko parę tysięcy zasad i reguł, które ustalił nie kto inny tylko człowiek. Zasiadają sobie na synodzie biskupi z papieżem i cyk, mamy nową kościelną tradycję, nowy sakrament, nowe święto. Jezus uczył, że mamy być dobrzy dla bliźnich, a nie co niedzielę powtarzać ten sam rytuał, całować biskupów w pierścień i nie używać prezerwatyw. Jesteś antychrystem i grzeszysz, bo sprzeciwiasz się nie zasadom wiary, tylko ustaleniom grupy starych dziadów, którzy twierdzą, że wiedzą lepiej. Mogę wierzyć w Boga. W dobry dzień uwierzę nawet w to, co pisze w Biblii, ale instytucjonalna i rytualna część wiary mnie odrzuca. Wolę być chrześcijaninem niż katolikiem.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #355 dnia: Marzec 23, 2012, 01:09:03 pm »
Podobnie jak ja. Chociaż bardziej przychylam się do koncepcji że chyba jednak w coś wierzę, tylko nigdy nie chciało mi się zastanawiać w co.

Jesteś agnostykiem przechylonym w stronę teizmu.


btw. co rozumiecie przez "wiara"? Jeżeli chrześcijaństwo to tu są dogmaty, które muszą być przejęte - wtedy wiara + kościół w ogóle się nie gryzą.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 23, 2012, 01:27:12 pm »
Dla mnie dogmaty (przynajmniej większość) to takie "Bo tak" dołożone po to, żeby to, co głosi się z ambony, trzymało się kupy. Wojujący katolicy (czasem gorsi od wojujących ateistów) uwielbiają wytykać ludziom błędy w rozumowaniu, a kiedy coś takiego zrobi się im, z kamienną twarzą odpowiadają "Dogmat" i według nich sprawa jest jasna i załatwiona.


Btw. Wilku, bloga zaniedbałeś...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #357 dnia: Marzec 23, 2012, 01:46:53 pm »
Wiara sama w sobie jest dogmatem, przynajmniej w idei  - "błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli".

Co do bloga, to piszę książkę : ) Ale spoko, będzie niedługo post z kilkoma krótkimi reckami, bo trochę ostatnio poczytałem.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #358 dnia: Marzec 23, 2012, 03:54:55 pm »
Podobnie jak ja. Chociaż bardziej przychylam się do koncepcji że chyba jednak w coś wierzę, tylko nigdy nie chciało mi się zastanawiać w co.
Kiedy przespałem moment gdy na "lenistwo" zaczeliśmy mówić "wiara"? ;)
No bo sory - ale mieć jakiś pogląd, którego nie potrafisz uzasadnić nawet przed sobą... to chyba jednak nie "wiara".

Dla mnie dogmaty (przynajmniej większość) to takie "Bo tak" dołożone po to, żeby to, co głosi się z ambony, trzymało się kupy.
Ale przecież to, co jest krzyczane z ambony jest implikowane przez dogmaty, a nie odwrotnie.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #359 dnia: Marzec 23, 2012, 07:32:03 pm »
mieć jakiś pogląd, którego nie potrafisz uzasadnić nawet przed sobą... to chyba jednak nie "wiara".
Tym lepiej - tylko utwierdzasz mnie w mojej niechęci do zastanawiania się nad tym. Nie potrzebuję wiary aby być tym kim jestem dzisiaj.
Loli time is anytime and anytime is loli time.