trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 224497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1245 dnia: Lipiec 16, 2013, 05:15:44 pm »
Oba wewnętrzne a ssd 128 GB. Ale raczej zdecyduję się na matrycę fulhd bo ewentualnie dysk będę mógł sobie dokupić i łatwo zamontować a zmienić matrycę nie było by praktycznie możliwości.

http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-8gb-ssd128-1tb-gtx660-2gb-ddr5-i3383066393.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y580-i7-3630qm-8gb-gtx660-fhd-gry-i3369520103.html
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1246 dnia: Lipiec 16, 2013, 05:55:53 pm »
Laptop będzie używany stacjonarnie więc bateria nie ma dla mnie znaczenia.
W takim razie po co ci laptop? Analogiczny sprzętowo stacjonar i jesteś od 500 do 1000zeta do przodu
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1247 dnia: Lipiec 16, 2013, 05:58:12 pm »
Używany stacjonarnie ale dwa razy w tygodniu będzie przewożony. Taki tryb życia prowadzę.
Zresztą nie miałbym zbytnio miejsca na pudło, monitor i te wszystkie kable tu gdzie akurat obecnie mieszkam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2013, 06:01:26 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1248 dnia: Lipiec 16, 2013, 08:03:56 pm »
Z tych dwóch wziął bym tak jak piszesz z matrycą FHD, bo potem albo dysk zamienić i na SSD, a z starego zrobić zewnętrzny lub jak pisał Sir_Ace wsadzić w kieszeń po napędzie DVD.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1249 dnia: Lipiec 22, 2013, 10:14:10 pm »
Świeżo po seansie Pacific Rim. I jestem bardzo zadowolony. Amerykanie też potrafią zrobić film o wielkich robotach. Może nie jakoś specjalnie ambitny ale nie takie było założenie tego filmu. Chociaż nie ma co ukrywać, że bardzo mocno inspirowali się japońskimi klasykami. Ale to bardzo dobrze. Klimat bardzo azjatycki, a przeniesienie akcji do Hong Kongu bardzo dobre bo w końcu mamy jakąś odmianę. Mechy mają świetne i różnorodne designy, pary pilotów też niezłe (sowiecka to moi faworyci :) ). Ogólnie jeśli oglądało się anime z wielkimi robotami to nie odczuwa się specjalnych zaskoczeń w filmie ale do kina warto się przejść choćby dla efektów które na dużym ekranie robią wrażenie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1250 dnia: Lipiec 23, 2013, 07:11:17 am »
Zauważyłem, że o tym filmie są podzielone zdania. Można znaleźć tyle samo pozytywnych / zachwycających co negatywnych i oburzonych. Jak pisałem prędzej mi ten film podszedł strasznie i tak jak pisze Ganossa nie ze względu na fabułę, a cało resztę. Miedzy innymi nawalanie tych potworów z dna oceanu wielkim statkiem, który pełnił role kija bejsbolowego :)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1251 dnia: Lipiec 23, 2013, 08:51:01 am »
Planuję iść jutro - nie spojlerujcie. :P

Ok, widziałem - możecie już mi spojlerować. ;)
Przyznam że dobry film i nawet mądżejszy niż się po trailerach spodziewałem. (Choć paru szczegółów bym się czepiał, gdyby film aspirował do bycia "mądrzejszym SF".)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2013, 04:11:55 pm wysłana przez Ijon Tichy »
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1252 dnia: Lipiec 24, 2013, 04:22:29 pm »
Ok, widziałem - możecie już mi spojlerować. :wink:
Przyznam że dobry film i nawet mądżejszy niż się po trailerach spodziewałem. (Choć paru szczegółów bym się czepiał, gdyby film aspirował do bycia "mądrzejszym SF".)

Spoiler: pokaż
W sumie to jedynym elementem który mnie zirytował i z chęcią bym go wywalił to motyw "ciąż" jednego z kaiju. Jest to tak sprzeczne z całą koncepcją powstania potworów, że aż zęby mnie bolą jak o tym myślę.
Cała reszta ze sztandarowym wybiciem dinozaurów, nie ma specjalnego znaczenia dla fabuły i można to łatwo zignorować i nie ma to wpływu na odbiór filmu.


Poza tym jestem prawie na 100% pewien, że Cherno Alpha widziałem już jakimś anime
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1253 dnia: Lipiec 24, 2013, 05:26:41 pm »
http://ingresspolska.pl/

polecam - fajna zabawa odrywająca od siedzenia przy kompie - idealne na ładną pogodę : ) Momentami przypomina Robotics;Notes jak i całe uniwersum ;Gate.

ps. jakby co, to mam jedno zaproszenie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2013, 05:31:24 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1254 dnia: Lipiec 24, 2013, 05:50:07 pm »
Ciekawy pomysł :) ,tylko trzeba mieć urządzenie z androidem do pełnej zabawy [jeśli dobrze zrozumiałem]. Szkoda, bo jestem posiadaczem Blackberry.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1255 dnia: Lipiec 31, 2013, 01:23:57 pm »
Dziś tak popatrzyłem na podfora na forum Gildii i stwierdziłem, że forum już padło, w sensie całokształtu, kompletnie i raczej nie ma szans na podniesienie się. Zresztą widać, że ludzie coraz mniej korzystają z for i nie chodzi mi o "starych" wyjadaczy, ale o nowych.

Pamiętam jak w 2006 się pojawiłem, to dziennie było tylu użytkowników, że nie wiadomo było gdzie i co czytać/odpisywać. A teraz już praktycznie nikt nie zagląda na fora, bo o ile osoby które kiedyś zaglądały teraz mają ważniejsze rzeczy do roboty, co zrozumiałe, o tyle nie pojawiają się nowi użytkownicy. Nie wiem czy wszystko już przeniosło się na fejsbuka itp., czy po prostu nikomu się nie chce pisać, bo to trzeba czytać i paluszki bolą od stukania w klawiaturę.
Zresztą nawet gry/filmy stają się coraz łatwiejsze i bardziej nastawiają się na grafikę i efekty niż fabułę.

Wybaczcie marudzenie starego człowieka, ale jakoś tak mnie naszło...
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1256 dnia: Lipiec 31, 2013, 02:27:10 pm »
Wydaje mi się, że gildia komiksu jest stale aktywna. A tak, to nie chce mi się pisać, gdy nie ma nawet z kim podjąć dyskusji. Choć mam wrażenie, że spora część z nas regularnie tutaj każdego dnia zagląda. W sumie fajnie byłoby znaleźć jakieś inne sensowne polskie forum, tak żeby średnia wieku przekraczała choćby to 18 lat.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1257 dnia: Lipiec 31, 2013, 04:37:04 pm »
Też mam takie wrażenie, ale raczej, że to raptem kilka osób zagląda tak z przyzwyczajenia/nudy czy ktoś napisał coś ciekawego.

Np. forum Warhammera40k kompletnie już nie istnieje, ci co jeszcze grają przenieśli się na inne fora a to forum kompletnie umarło. Podobnie jest z innymi. Na forum MiA nigdy nie było tylu użytkowników co, np. na komiksie czy WH40k, ale pamiętam jak jeszcze Deadu był, że zawsze jak się wchodziło to ktoś był i zawsze jakaś rozmowa była aktywna.
Pomijam już temat o Evangelionie, który pierwszy dobił do 100 stron. :p
Później odpadło sporo uczestników, ale jakoś się trzymało, lecz z braku "świeżej krwi" a widać to we wszystkich forach, kompletnie padło. Zresztą gildie na portalu też poumierały, nikt już nie wchodzi i nie czyta recenzji, a co dopiero pisać takowe.
Tak czy inaczej, jak widzę dzisiejszą młodzież to zastanawiam się czym oni się interesują...
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1258 dnia: Lipiec 31, 2013, 04:45:06 pm »
Tym samym co zawsze. A chińska latorośl siedzi po jakichś nyannyanach, senpuu, czy kyuu i ma się pewnie dobrze. Mangowe wydawnictwa w każdym razie nie narzekają - pojawiają się nowe, a stare regularnie poszerzają ofertę. Może nie o specjalnie ciekawe rzeczy, ale źle też nie jest.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1259 dnia: Lipiec 31, 2013, 04:50:49 pm »
Jest tak jak piszecie, wchodzę parę razy dziennie w celu sprawdzenia czy ktoś coś nowego nie napisał. Sam pisze dopiero jak mam o czym. Ogólnie zamierania można dostrzec w prawie większości for. I jak piszecie słusznie wszyscy rzucają i piszą wszystko na fejsbuku.

 

anything